Σελίδα 3 από 19 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 276

Θέμα: CF MOTO 65OMT

  1. #31
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    457
    Απλα ο ανθρωπος ερωτευτηκε την 500ds και δεν εχει ματια για αλλη. Λογικο.

  2. #32
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    Οι μηχανές των τεστ,διαφέρουν,ειδικά αν είναι ταλαιπωρημένες.Επισης ο κάθε αναβάτης έχει διαφορετικά κριτήρια,ανάγκες,εμπειρίες,και το τεστ μπορεί να γίνεται σε διαφορετικες συνθήκες.Το ιδανικό θα ήταν να μπορούσαμε να τεσταρουμε καινούργιες μηχανές ιδανικά ρυθμισμένες με ελάχιστα χιλιόμετρα,αλλά δυστυχώς αυτό δεν είναι εφικτό σχεδόν ποτέ.Επειδη έκανα τότε,και το Ds500 τεστ,έχω να πω ότι,θα αγόραζα το Cfmoto 650 λόγω της εμφανεστατης διαφοράς στην ισχύ και την ροπή, αλλά και λόγω της διαφοράς στην τιμή κατά 1500 σχεδόν ευρώ που την έκανε ευκαιρία,κατά τα άλλα χαρακτηριστικά,οι μηχανές είναι παρεμφερείς.

  3. #33
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.044
    CFmoto και εγώ

  4. #34
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/02/2019
    Μηνύματα
    29
    Μηχανάκι τεστ είναι. Πόσα χιλιόμετρα να είχε και πρόλαβε και ταλαιπωρήθηκε ???!!!
    Και ίσα ίσα...αν παρουσιάζει τέτοιο συμπλέκτη μετά από ας πούμε 5000 χιλιόμετρα (παραπάνω σιγά μην είχε), τότε αυτό σημαίνει πως η ποιότητα των ανταλλακτικών που φοράει είναι φτωχή.

    Επίσης ανέφερα πως πρώτα οδήγησα το cf.
    Οπότε δεν ανέβηκα προκατειλημμένος.
    Τελευταία τροποποίηση από Snowteo; 24/11/2021 στις 20:28.

  5. #35
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Την cfmoto δεν την έχω οδηγήσει όμως μοιάζει για ένα από τα καλύτερα vfm..Οδηγικα δεν ξερω βεβαια..Η voge 500 ds απο την άλλη (την έχω εδω κ 1 μηνα) εχει σιγουρα καλυτερη ποιότητα κατασκευης..Στριβει κυριολεκτικά μόνη της ,είναι πανεύκολη κ ευελικτη οδηγικα ,εχει περιφερειακα πολυ καλα κ tft οθοναρα.Λογικα καλυτερη η ds στην πόλη κ η mt για ταξίδια.. Φυσικα δεν συγκρίνονται στο Γκάζι αφού έχουν κ διαφορα 150cc..Αν η τιμή της ds ήταν στα 5.5κ πιστεύω ότι θα πουλούσε αρκετα η αν δεν λεγόταν voge αλλα είχε ιταλικό όνομα..

  6. #36
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Snowteo Προβολή μηνύματος
    Μηχανάκι τεστ είναι. Πόσα χιλιόμετρα να είχε και πρόλαβε και ταλαιπωρήθηκε ???!!!
    Και ίσα ίσα...αν παρουσιάζει τέτοιο συμπλέκτη μετά από ας πούμε 5000 χιλιόμετρα (παραπάνω σιγά μην είχε), τότε αυτό σημαίνει πως η ποιότητα των ανταλλακτικών που φοράει είναι φτωχή.

    Επίσης ανέφερα πως πρώτα οδήγησα το cf.
    Οπότε δεν ανέβηκα προκατειλημμένος.
    Εγώ όταν το οδήγησα είχε 15000 χλμ.και δεν ξέρω αν η αντιπροσωπεία του είχε αλλάξει συμπλέκτη,η ντιζα,η λάδια,η τίποτε άλλο.Παντως ο συμπλέκτης μου φάνηκε βουτυρο,αλλά όπως ανέφερα στην αρχή του ποστ,ΔΕΝ είναι ΧΟΝΤΑ.Ομως το Χόντα με 45 άλογα έχει τώρα καινούργιο σχεδόν 2500 ακριβότερο και με 18 άλογα και 150 κυβικά λιγότερα.Διαλεγεις και παίρνεις.

  7. #37
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    3000€ περισσοτερα θελεις να πεις.


    Συμφωνω ειναι σουπερ ντιλ το μηχανακι. Η μονη μαλακια με αυτο το μηχανάκι ειναι οτι ειναι αντίγραφο versys650 το οποιο ειναι το πιο κλαιν απο τα υπολοιπα ιαπωνικα της κατηγοριας, μιας αρχης λαθος μεταξόνιο,
    λαθος το παρακεντρο αμορτισερ, μοτερ με λαθος ρυθμισεις στα μίγματα, (σορυ στους κατοχους ειναι η αποψη μου)
    Και το mk1 ηταν το πιο καλο και με σωστη τιμη, απο εκει και μετα το ξεφτιλισαν χωρις εμπορικότητα και ιδιαίτερο λογο αύξησης τιμής.

  8. #38
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    3000€ περισσοτερα θελεις να πεις.


    Συμφωνω ειναι σουπερ ντιλ το μηχανακι. Η μονη μαλακια με αυτο το μηχανάκι ειναι οτι ειναι αντίγραφο versys650 το οποιο ειναι το πιο κλαιν απο τα υπολοιπα ιαπωνικα της κατηγοριας, μιας αρχης λαθος μεταξόνιο,
    λαθος το παρακεντρο αμορτισερ, μοτερ με λαθος ρυθμισεις στα μίγματα, (σορυ στους κατοχους ειναι η αποψη μου)
    Και το mk1 ηταν το πιο καλο και με σωστη τιμη, απο εκει και μετα το ξεφτιλισαν χωρις εμπορικότητα και ιδιαίτερο λογο αύξησης τιμής.
    5500 κοστίζει το cf k 7700 το cb..Στα 4890 ευρω υπήρχε προσφορά.Αρα 2200 ευρω.Παλι πολλά είναι φυσικά..

  9. #39
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/05/2020
    Μηνύματα
    59
    Ο συμπλέκτης είναι βούτυρο ειλικρινά θα μου πέσουν τα μαλλιά με αυτά που διαβάζω. Πέτρινος και πιάστηκε το χέρι μου στο 1 χιλιόμετρο. Το μηχανάκι του τεστ ήταν μια χαρά. Οδηγώ μηχανάκια από τα 13 και είμαι 46. Δεν στρίβει με τίποτα... Έλα θεέ μου άλλο τι θα ακούσω. Τεσπα ο καθένας ότι θέλει γράφει αλλά ένα είναι σίγουρο ότι αυτοί οι χαρακτηρισμοί δεν έχουν καμία σχέση με την πραγματικότητα. Το μείον με τον ζεστό αέρα στα πόδια οκ ναι αλλά υπάρχουν μηχανάκια επώνυμα που βγάζουν περισσότερο. Για τα λεφτά του το μηχανάκι είναι εξαιρετικό.

  10. #40
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/02/2019
    Μηνύματα
    29
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από a_christoforos Προβολή μηνύματος
    Ο συμπλέκτης είναι βούτυρο ειλικρινά θα μου πέσουν τα μαλλιά με αυτά που διαβάζω. Πέτρινος και πιάστηκε το χέρι μου στο 1 χιλιόμετρο. Το μηχανάκι του τεστ ήταν μια χαρά. Οδηγώ μηχανάκια από τα 13 και είμαι 46. Δεν στρίβει με τίποτα... Έλα θεέ μου άλλο τι θα ακούσω. Τεσπα ο καθένας ότι θέλει γράφει αλλά ένα είναι σίγουρο ότι αυτοί οι χαρακτηρισμοί δεν έχουν καμία σχέση με την πραγματικότητα. Το μείον με τον ζεστό αέρα στα πόδια οκ ναι αλλά υπάρχουν μηχανάκια επώνυμα που βγάζουν περισσότερο. Για τα λεφτά του το μηχανάκι είναι εξαιρετικό.
    "Καμία σχέση με τη πραγματικότητα"...

    Δηλαδή είμαι τρελός εγώ, οκ

    Μηχανές που έχω οδηγήσει μεγάλου κυβισμού ή όγκου είναι
    1. Cbr650 street (δε θυμάμαι χρονολογία, λίγο παλιά)
    2. Tdm 850
    3. Ducati 900 street (δε θυμάμαι μοντέλο)
    4. Transalp 650

    Σαφώς δεν είμαι ο τέρμα έμπειρος αλλά όχι και να μην έχω ιδέα για τί μιλάω !

    Εσύ ίσως οδήγησες μοντέλο με αλλαγμένο πιο λεπτό λάστιχο ή έχεις μάθει σε μηχανές "νταλίκες" στο στρίψιμο.

    Εγώ θέλω να είναι παιχνίδι στο στρίψιμο και να με κάνει να νιώθω αυτοπεποίθηση στον τρόπο χειρισμού της στις εναλλαγές κατεύθυνσης.
    Αν δεν μπορεί να το κάνει αυτό λόγω λάθος ζυγισματος, λάστιχου, μεταξόνιου ή ότι άλλο, την βγάζω άκυρη μιας και η μεγαλύτερη χρήση γίνεται εντός πόλεως.

    Έμεινα κόκαλο με το γκάζι την εμφάνιση και την ποιότητα κατασκευής αλλά ως εκεί.

    (Και ο συμπλέκτης όντως ήταν πέτρινος και λέτε ότι θέλετε. Σκέψου μετά πήγα και έπιασα τον συμπλέκτη από ένα vstrom 650 που είχε έξω παρκαρισμένο και ήταν πιο σκληρός και από εκείνο, που υποτίθεται έχει πόσα χιλιόμετρα μεταχείρισης).

    Δεκτή η άποψή σου όμως μην πας να με βγάλεις τρελό αδερφέ

    Ήρεμα ✌

  11. #41
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/05/2020
    Μηνύματα
    59
    Τρελός φίλε μου όχι σε καμιά περίπτωση ούτε είπα κάτι τέτοιο ούτε το υπονόησα.

    https://www.youtube.com/watch?v=cvla_bB7iTE

    Συμφωνώ με το παλικάρι αξίζει να το δείτε αν σας ενδιαφέρει το μηχανάκι.

  12. #42
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/05/2020
    Μηνύματα
    59
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zannisvel Προβολή μηνύματος
    Αν μάθεις κάτι διαφορετικό ενημέρωσε και εδώ. Εγώ βασίστηκα στις πληροφορίες που έχουν στο site τους. Αν σου πουν κάτι διαφορετικό θα ήθελα πολύ να το ακούσω.
    Συνημμένο 432181
    Ρώτησα τον αντιπροσωπία και η απάντηση είναι ότι αυτό αναφέρετε σε έξτρα εξοπλισμό που βάζεις πάνω στην μηχανή και όχι μαζί με τους αναβάτες. Τι να πω δεν μπορώ να πω ότι αυτή η απάντηση με κάλυψε. Από την άλλη να μην μπορεί μια μηχανή να σηκώσει τίποτα άλλο από δύο νορμάλ αναβάτες κουλό. Τότε γιατί την βγάζουν με βαλίτσες. Δηλαδή θα ανέβουν δύο αναβάτες με 45 κιλά και μαζί με τις βαλίτσες θα πάει 150?

  13. #43
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    Παιδιά σταματήστε να φαντάζεστε τα δικά σας κριτήρια ως λόγους που προδιαγράφει ένα εργοστάσιο.
    Υπάρχουν και καλύτερα στημένες κοινωνίες που θα μπορούσαν να τους φέρουν αντιμέτωπους με την δικαιοσύνη.

    Και τέλος πάντων το ότι εμείς έχουμε αξία την ταχύτητα δεν σημαίνει ότι το εργοστάσιο αδιαφορεί για το φρενάρισμα

    Τα 150km/h είναι αρκετά αν όχι όλα απο όσα μπορεί να δώσει η μοτοσυκλέτα με δύο άτομα και βαλίτσες.
    Σίγουρα 30km/h πάνω από τις προδιαγραφές χρήσης των βαλιτσών και με σχεδόν διπλάσια καύσιμα από αυτά
    που αναφέρουν στα specs.

  14. #44
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/05/2020
    Μηνύματα
    59
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Παιδιά σταματήστε να φαντάζεστε τα δικά σας κριτήρια ως λόγους που προδιαγράφει ένα εργοστάσιο.
    Υπάρχουν και καλύτερα στημένες κοινωνίες που θα μπορούσαν να τους φέρουν αντιμέτωπους με την δικαιοσύνη.

    Και τέλος πάντων το ότι εμείς έχουμε αξία την ταχύτητα δεν σημαίνει ότι το εργοστάσιο αδιαφορεί για το φρενάρισμα

    Τα 150km/h είναι αρκετά αν όχι όλα απο όσα μπορεί να δώσει η μοτοσυκλέτα με δύο άτομα και βαλίτσες.
    Σίγουρα 30km/h πάνω από τις προδιαγραφές χρήσης των βαλιτσών και με σχεδόν διπλάσια καύσιμα από αυτά
    που αναφέρουν στα specs.
    Σωστός είναι και τι θέλεις να κάνεις. Εμένα το μυαλό μου δεν πήγε καν σε αυτό εφόσον δεν σκοπεύω να κάνω ταξίδια με την μηχανή και σε καμιά περίπτωση να βάλω δυο βαλίτσες και δεύτερο άτομο και να πάω με 150 ακόμη και αν ο κατασκευαστής μου έλεγε ότι μπορώ να το κάνω.

  15. #45
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.044
    Χριστόφορε, το MT είναι πάρα πολύ ωραίο μηχανάκι και να το χαρείς όσο περισσότερο γίνεται. Το έχεις οδηγήσει καθόλου? Πως σου φαίνεται? Είναι τελικά νευρικό στην απόκριση του γκαζιού? Άνετο για τον πίσω?

Σελίδα 3 από 19 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. CF Moto
    από athletico στο forum CFMoto
    Απαντήσεις: 220
    Τελευταίο μήνυμα: 22/01/2024, 00:22
  2. CF Moto 250NK
    από GiorgosRC στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 09/10/2020, 09:15
  3. protash gia to neo moto.gr
    από vasdekiss στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2003, 14:43
  4. Μία moto-βόλτα από το πουθενά…
    από superfour στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 03:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF