Σελίδα 1 από 19 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 276

Θέμα: CF MOTO 65OMT

  1. #1
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.010

    CF MOTO 65OMT

    Πηγα σημερα για ενα τεστ κατοπιν ραντεβου στην αντιπροσωπεια στην κερατέα.
    Λοιπον το διαθεσιμο στην αντιπροσωπεια ειναι το ΕΥΡΩ4 και οχι το 5.
    Αριστη θεση οδηγησης για τα σωματομετρικα χαρακτηριστικα μου,1,85 150 κιλα.
    Πολυ καλη σελλα για τον ευτραφη κ......... μου,σε εναν πιο αδυνατο ακομα καλυτερη
    Αναρτησεις λιγο σκληρες ,αλλα επαρκεις ρυθμιζονται εμπρος και πισω οσον αφορα την σκληροτητα και αποσβεση επαναφορας.Ηταν ρυθμισμενες για εναν φυσιολογικο αναβατη εως 80 κιλα (το μονιμο προβλημα μου οταν τεσταρω μηχανακια)
    Σε αποτομα φρεναρισματα εμπαινε φυσιολογικα το πισω ABS ,αλλα οχι ευκολα το μπροστινο.Σε πολυ αποτομο φρεναρισμα (πολυ αποτομο ομως)ποτε- ποτε τερματιζε το μπροστινο αναποδο πηρουνι ειδικα αν το φρεναρισμα συνδυαζοταν και με λακκουβα.ΟΜΩΣ αυτο ηταν λογω βαρους δικου μου.Σε καποιον φυσιολογικο αναβατη νομιζω οτι θα ειναι ενταξει ,αλλωστε η σκληροτητα ρυθμιζεται.
    Το κιβωτιο ακριβες με λιγο μεγαλυτερες διαδρομες στον μοχλο ειδικα στα κατεβασματα,χωρις να ενοχλει ιδιαιτερα.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΟΝΤΑ.
    ΦΡΕΝΑ επαρκη για το βαρος και τις επιδοσεις της με ABS.
    180ριζει για πλακα.
    ΠΟΙΟΤΗΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ για τα χρηματα που δινεις ,τιποτα δεν τριζει και δεν κουνιεται,φαινεται ποιοτικη κατασκευη,χωρις κραδασμους κινητηρα,αλλα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΟΝΤΑ στον κινητηρα.
    ΦΑΙΡΙΝΓΚ επαρκες,για αναβατες μεχρι 1,80 ,εξαρταται και ΤΙ ΚΡΑΝΟΣ φορατε.
    ΣΥΜΠΛΕΚΤΗΣ ΒΟΥΤΥΡΟ,και γενικα τα χειριστηρια εκει που πρεπει, ΔΕΝ κουραζουν καθολου.
    Πολυ καλες ΓΩΝΙΕΣ στα γονατα ,πατουσα κατω και με τα δυο ποδια.
    Γενικα ενα πολυ τιμιο και πολυ ομορφο μηχανακι για τα λεφτα του.
    Στριβει με σιγουρια σε ανοιχτες καμπες,και εμπνεει εμπιστοσυνη.
    Το δειγμα ειχε κανει δεκαδες τεστ με διαφορετικους αναβατες και ειχε 15000 χιλιομετρα.
    Η αντιπροσωπεια μου ειπε οτι υπαρχουν τα παντα απο ανταλλακτικα,εχει 3 χρονια εγγυηση,και
    ακετα αφτερ σειλς αξεσουαρ.Τιμη με καγγελα (αριστα κατα την γνωμη μου στην προστασια)χουφτες,πλαινες βασεις για μπαγκαζιερες, πλαγιο σταντ, και πισω εσωτερικο προστατευτικο τροχου,και ρυθμιζομενη σε δυο θεσεις ζελατινα,και θυρα usb ΕΥΡ 5490.
    Για τα κιλα μου ηταν ευκολα διαχειρησιμο γεματο γυρω στα 215 κιλα.
    ΑΝ αποδειχθει και αξιοπιστο ειναι VFM.650 CC 62 HP
    Ελπιζω να βοηθησα καπως.
    Τελευταία τροποποίηση από panavour; 01/07/2021 στις 01:58.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  2. #2
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    457
    Kατατοπιστικό review. Σε συγκριση με το 500αρι το voge?

  3. #3
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.010
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dr.Monty Προβολή μηνύματος
    Kατατοπιστικό review. Σε συγκριση με το 500αρι το voge?
    Καμμια σχεση,καλυτερη επιταχυνση ,καλυτερη τελικη ,λιγοτερος θορυβος κινητηρα,σαφως μεγαλυτερη ροπη,πιο ΜΗΧΑΝΗ γενικωτερα.Τα 150 παραπανω κυβικα κανουν ΜΕΓΑΛΗ διαφορα.Φανταζομαι οτι θα εχει ομως μεγαλυτερη καταναλωση.
    Σαν ποιοτητα ποιοτικα και τα δυο,αλλα ΛΟΓΩ ΤΙΜΗΣ αγορας,το cfmoto νομιζω για καποιον που δεν εχει προβλημα με το διπλωμα του ειναι μονοδρομος
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2020
    Μηνύματα
    263
    Κατανάλωση; Τιμές στα σέρβις κτλ ;

  5. #5
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.010
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sachry Προβολή μηνύματος
    Κατανάλωση; Τιμές στα σέρβις κτλ ;
    καμαρι μου ,τεστ το εκανα ,ΔΕΝ το αγορασα.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  6. #6
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.481
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    ...
    Σε πολυ αποτομο φρεναρισμα (πολυ αποτομο ομως)ποτε- ποτε τερματιζε το μπροστινο αναποδο πηρουνι ειδικα αν το φρεναρισμα συνδυαζοταν και με λακκουβα.ΟΜΩΣ αυτο ηταν λογω βαρους δικου μου.
    ...
    Αναμενόμενο δεν είναι να τερματίζει η ανάρτηση σε αυτές τις συνθήκες; Νομίζω πως αυτό που περιγράφεις είναι ό,τι πιο πιεστικό μπορεί να προβλέψει ο κατασκευαστής, μετά την προσγείωση από άλμα.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  7. #7
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.010
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Αναμενόμενο δεν είναι να τερματίζει η ανάρτηση σε αυτές τις συνθήκες; Νομίζω πως αυτό που περιγράφεις είναι ό,τι πιο πιεστικό μπορεί να προβλέψει ο κατασκευαστής, μετά την προσγείωση από άλμα.
    ετσι γινεται οταν ο αναβατης ειναι 3 γιαπωνεζοι ,οπως εγω.
    οπως προειπα το μηχαμακι ειχε 15000χλμ και αλλους 100 απο πισω που το ειχαν κανει τεστ.Φυσικον επακολουθο λοιπον.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  8. #8
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Αναμενόμενο δεν είναι να τερματίζει η ανάρτηση σε αυτές τις συνθήκες; Νομίζω πως αυτό που περιγράφεις είναι ό,τι πιο πιεστικό μπορεί να προβλέψει ο κατασκευαστής, μετά την προσγείωση από άλμα.


    Αν δεν προσγειωθείς με πατημένο φρένο, ένα άλμα* δεν θα στρεσάρει ποτέ το μπροστινό τόσο πολύ.

    * μεγέθους που θα είχε νόημα να το ελέγξουν στην συγκεκριμένη μοτοσυκλέτα.

  9. #9
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/05/2020
    Μηνύματα
    59
    Σήμερα το πήρα κι εγώ τεστ από Ερμίδη Θεσσαλονίκη και μπορώ να πω ότι ξαφνιάστηκα ευχάριστα. Καμιά σχέση με κινεζιά το μηχανάκι είναι πολύ αξιόλογο σε όλα του πάντα σε σχέση με τα λεφτά που δίνεις. Ναι η πρώτη ακούγεται όταν την καρφώσεις αλλά οκ όχι και τίποτα τραγικό. Ο κινητήρας ναι βγάζει ζέστη αλλά και σε BMw kai KTm που καβάλησα μια απ τα ίδια μην πω και χειρότερα. Επίσης επειδή είπα να πάρω vstrom με 4000 παίρνεις μηχανάκι 12-15 ετών από 35.000 χλμ και πάνω. Αυτό το βρήκα περσινό μοντέλο με 7500χλμ και σε σχέση φρένα αναρτήσεις το mt650 μου άρεσε πολύ περισσότερο.... Και μιλάμε καινούριο με δύο χρόνια εγγύηση...

  10. #10
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.655
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από a_christoforos Προβολή μηνύματος
    Σήμερα το πήρα κι εγώ τεστ από Ερμίδη Θεσσαλονίκη και μπορώ να πω ότι ξαφνιάστηκα ευχάριστα. Καμιά σχέση με κινεζιά το μηχανάκι είναι πολύ αξιόλογο σε όλα του πάντα σε σχέση με τα λεφτά που δίνεις. Ναι η πρώτη ακούγεται όταν την καρφώσεις αλλά οκ όχι και τίποτα τραγικό. Ο κινητήρας ναι βγάζει ζέστη αλλά και σε BMw kai KTm που καβάλησα μια απ τα ίδια μην πω και χειρότερα. Επίσης επειδή είπα να πάρω vstrom με 4000 παίρνεις μηχανάκι 12-15 ετών από 35.000 χλμ και πάνω. Αυτό το βρήκα περσινό μοντέλο με 7500χλμ και σε σχέση φρένα αναρτήσεις το mt650 μου άρεσε πολύ περισσότερο.... Και μιλάμε καινούριο με δύο χρόνια εγγύηση...
    εχει φιλος που το πουλαει 4000ε με βαλιτσες,διοτι το βρηκε πολυ σπορ για τα γουστα του
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  11. #11
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.045
    Το μόνο που με παραξενεύει στο συγκεκριμένο είναι ότι το max load του είναι στα 150kg. Μου φαίνεται πολύ λίγο για δύο άτομα με μπαγκάζια...
    Κατα τα άλλα όταν έιχα πάει να το δω από κοντά μου είχε φανεί αξιοπρεπέστατο. Από ότι μου λένε κάποιοι φίλοι στην Αγγλία η μάρκα έχει αρχίσει και φαίνεται αρκετά η CFmoto.

  12. #12
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.010
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zannisvel Προβολή μηνύματος
    Το μόνο που με παραξενεύει στο συγκεκριμένο είναι ότι το max load του είναι στα 150kg. Μου φαίνεται πολύ λίγο για δύο άτομα με μπαγκάζια...
    Κατα τα άλλα όταν έιχα πάει να το δω από κοντά μου είχε φανεί αξιοπρεπέστατο. Από ότι μου λένε κάποιοι φίλοι στην Αγγλία η μάρκα έχει αρχίσει και φαίνεται αρκετά η CFmoto.
    οτι πρεπει για μενα,βρηκα δικαιολογια να μην φορτωνω δευτερο ατομο.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  13. #13
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.045
    Ναι ρε συ, αλλά δε σου φαίνεται πολύ λίγο για το συγκεκριμένο είδος μοτοσυκλέτας?

    Ήταν ένας από τους λόγους που το απέρριψα.

  14. #14
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.010
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zannisvel Προβολή μηνύματος
    Ναι ρε συ, αλλά δε σου φαίνεται πολύ λίγο για το συγκεκριμένο είδος μοτοσυκλέτας?

    Ήταν ένας από τους λόγους που το απέρριψα.
    τα περισσοτερα μηχανακια,σπανια εχουν παραπανω ωφελιμα κιλα.εξ αλλου μεσος αναβατης στους ανδρες θεωρειται 75 κιλα και στις γυναικες 55.βαλε και αλλα 20 μπαγκαζια οριστε 150.Ποσες μηχανες νομιζεις εχουν παραπανω?
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  15. #15
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.045
    Τα περισσότερα "εκδρομικά" έχουν πάνω από 200kg αλλά καταλαβαίνω τι εννοείς.
    Όπως και να έχει απλά εξέθεσα τον προβληματισμό μου.

Σελίδα 1 από 19 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. CF Moto
    από athletico στο forum CFMoto
    Απαντήσεις: 220
    Τελευταίο μήνυμα: 22/01/2024, 00:22
  2. CF Moto 250NK
    από GiorgosRC στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 09/10/2020, 09:15
  3. protash gia to neo moto.gr
    από vasdekiss στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2003, 14:43
  4. Μία moto-βόλτα από το πουθενά…
    από superfour στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 03:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF