Σελίδα 18 από 19 ΠρώτοΠρώτο ... 813141516171819 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 256 έως 270 από 276

Θέμα: CF MOTO 65OMT

  1. #256
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από skritikos Προβολή μηνύματος
    Ερώτηση προς τους κατόχους. Σε ήρεμη/χαλαρή βόλτα/εκδρομή κάτω από τα όρια ταχυτήτων πόσο σας καταναλώνει μέση;
    Είμαι με CB500X και έχω καλομάθει σε 3.4lt/100km με τον δικό μου τρόπο βόλτας (απολαμβάνουμε τα τοπία χαλαράααα).

    Ευχαριστώ!
    βαλε 1,5-2 λιτρα παραπανω.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  2. #257
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2007
    Μηνύματα
    399
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    βαλε 1,5-2 λιτρα παραπανω.
    Δυστυχώς πολλά για τις βόλτες που κάνουμε (ξεκινάμε για 2 ώρες και γυρνάμε τελικά στα 8ωρο) και για τις εποχές που ζούμε με την βενζίνη να πηγαίνει προς 3+.
    Δεν περίμενα ποτέ να έχω CB500X και να σκέφτομαι για νέο downsizing!

  3. #258
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.703
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από skritikos Προβολή μηνύματος
    Δυστυχώς πολλά για τις βόλτες που κάνουμε (ξεκινάμε για 2 ώρες και γυρνάμε τελικά στα 8ωρο) και για τις εποχές που ζούμε με την βενζίνη να πηγαίνει προς 3+.
    Δεν περίμενα ποτέ να έχω CB500X και να σκέφτομαι για νέο downsizing!
    Το downsizing δεν σημαίνει πάντοτε οικονομία. Όπως και το upsizing δε σημαίνει πάντοτε αύξηση της κατανάλωσης, ειδικά όταν κινείσαι με τέτοιες ταχύτητες αλλά αν πηγαίνεις με τέτοιες ταχύτητες ΓΙΑΤΙ να φύγεις από το CB500X?

  4. #259
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2007
    Μηνύματα
    399
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STF Προβολή μηνύματος
    Το downsizing δεν σημαίνει πάντοτε οικονομία. Όπως και το upsizing δε σημαίνει πάντοτε αύξηση της κατανάλωσης, ειδικά όταν κινείσαι με τέτοιες ταχύτητες αλλά αν πηγαίνεις με τέτοιες ταχύτητες ΓΙΑΤΙ να φύγεις από το CB500X?
    Σωστή και εύλογη η απορία σου, ειδικά αν δεις την κατάσταση του CB μου

    Αλλαγή για την....αλλαγή! Κοινώς τρώγομαι και το σκέφτομαι. Δεν είναι επιτακτικό εννοείται.
    Αρχικά ήμουν σίγουρος πως θα πάω στο CB500X του 2023 μέχρι που είδα τις τωρινές τιμές καλύτερα και το πόσες άλλες αξιόλογες μοτοσυκλέτες υπάρχουν πλέον.

    Η μηχανές για μένα είναι πια μόνο hobby και στην παρούσα φάση δεν κάνω χρήση οχήματος σε καθημερινή βάση.

    Από την άλλη, μέσα στην γενική τρελή κρίση πήρα μια απόφαση για απλοποίηση της ζωής μου και ελάφρωμα από περιττά έξοδα. Και ως τώρα έχω δει υπέροχα αποτελέσματα.
    Έτσι κάπως ήρθε και η σκέψη για περαιτέρω downsizing στην μοτοσυκλέτα

  5. #260
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.703
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από skritikos Προβολή μηνύματος
    Σωστή και εύλογη η απορία σου, ειδικά αν δεις την κατάσταση του CB μου

    Αλλαγή για την....αλλαγή! Κοινώς τρώγομαι και το σκέφτομαι. Δεν είναι επιτακτικό εννοείται.
    Αρχικά ήμουν σίγουρος πως θα πάω στο CB500X του 2023 μέχρι που είδα τις τωρινές τιμές καλύτερα και το πόσες άλλες αξιόλογες μοτοσυκλέτες υπάρχουν πλέον.

    Η μηχανές για μένα είναι πια μόνο hobby και στην παρούσα φάση δεν κάνω χρήση οχήματος σε καθημερινή βάση.

    Από την άλλη, μέσα στην γενική τρελή κρίση πήρα μια απόφαση για απλοποίηση της ζωής μου και ελάφρωμα από περιττά έξοδα. Και ως τώρα έχω δει υπέροχα αποτελέσματα.
    Έτσι κάπως ήρθε και η σκέψη για περαιτέρω downsizing στην μοτοσυκλέτα
    Έτσι όπως τα λες είμαι μαζί σου. Είμαι γενικότερα υπέρ του μινιμαλισμού που δεν σημαίνει πάντα "λιγότερο" για μένα σημαίνει κάποιες φορές και "απλούστερο", μεμονωμένα ή και συνδυαστικά. Έχω περάσει από τη φάση σου.

  6. #261
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2007
    Μηνύματα
    399
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STF Προβολή μηνύματος
    Έτσι όπως τα λες είμαι μαζί σου. Είμαι γενικότερα υπέρ του μινιμαλισμού που δεν σημαίνει πάντα "λιγότερο" για μένα σημαίνει κάποιες φορές και "απλούστερο", μεμονωμένα ή και συνδυαστικά. Έχω περάσει από τη φάση σου.
    Το κάνω ως τρόπο ζωής πια. Καλύτερη κατανόηση του τι συμβαίνει, μεγαλύτερη απόλαυση από όσα κάνω με την ζωή μου. Πολλά μικρά πράγματα που σαν σύνολο όμως φέρνουν όμορφες αλλαγές.
    Για την μοτοσυκλέτα, σκέψου πως έφτασα να θέλω να δοκιμάσω ακόμη και το CB125F και το μόνο που με κρατάει είναι το ύψος μου (θα χωράω, αλλά κάπως...)

  7. #262
    Μέλος
    Εγγραφή
    26/01/2022
    Μηνύματα
    37
    Τα πάντα για το CFMOTO 650MT!
    Το κανάλι μετράει μονάχα 11 μήνες ζωής (όσο δηλαδή έχω και την Χιονάτη μου) και κάνω ότι μπορώ για ενημερώσω όσους ενδιαφέρονται πραγματικά να αντλήσουν πληροφορίες τόσο για το μοντέλο αυτό, όσο και για την εταιρεία γενικότερα.
    Αν σας αρέσει αυτή η προσπάθεια στηρίξτε την με μια εγγραφή στο κανάλι.


    CFMOTO 650MT με 45.000 χλμ
    https://www.youtube.com/watch?v=PTfqaaCRIZc

    CFMOTO 650MT Euro 5 Tuning από 52hp σε 64.6 hp στον τροχό
    https://www.youtube.com/watch?v=ZxrhCtw7Wqo&t=15s

  8. #263
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    Μιλήσατε μήπως για τους εκκεντροφόρους που χρησιμοποιεί; με ενδιαφέρει να μάθω αν είναι του versys ή του er6
    αυτοί οι δύο έχουν σημαντική διαφορά με του versys να δίνουν καλύτερα χαρακτηριστικά χαμηλά και να περιορίζουν λίγο την τελική.

    Με ενδιαφέρει επίσης αν ακύρωσες όλες τις ρουτίνες περιορισμού, το pair system απο το φιλτροκούτι, αν άλλαξες τον τρόπο που λειτουργούν
    οι πεταλούδες αέρα και αν έχει κάποιο snorkel το φιλτροκούτι για να παίρνει αέρα με λίγη πίεση.

    σορυ που σε μουρλαίνω, είναι στοιχεία που τα διαχειριστήκατε και με ενδιαφέρουν

  9. #264
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/03/2023
    Μηνύματα
    3
    Χαιρετώ την παρέα εδώ και 2 εβδομάδες πλέον έχω στα χέρια μου το mt και μέχρι στιγμής μόνο θετικά έχω να πω εύχομαι να με βγάλει ασπροπρόσωπο!

  10. #265
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    θα σε βγάλει,καλές βόλτες φίλε !
    porca miseria.

  11. #266
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/03/2023
    Μηνύματα
    3
    Αν μας αφήσει ο καιρός!!

  12. #267
    Μέλος
    Εγγραφή
    16/03/2023
    Μηνύματα
    54
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Esperos Προβολή μηνύματος
    Τα πάντα για το CFMOTO 650MT!
    Το κανάλι μετράει μονάχα 11 μήνες ζωής (όσο δηλαδή έχω και την Χιονάτη μου) και κάνω ότι μπορώ για ενημερώσω όσους ενδιαφέρονται πραγματικά να αντλήσουν πληροφορίες τόσο για το μοντέλο αυτό, όσο και για την εταιρεία γενικότερα.
    Αν σας αρέσει αυτή η προσπάθεια στηρίξτε την με μια εγγραφή στο κανάλι.


    CFMOTO 650MT με 45.000 χλμ
    https://www.youtube.com/watch?v=PTfqaaCRIZc

    CFMOTO 650MT Euro 5 Tuning από 52hp σε 64.6 hp στον τροχό
    https://www.youtube.com/watch?v=ZxrhCtw7Wqo&t=15s
    πολλά μπράβο φίλε για την ενημέρωση με video που κάνεις σε κατόχους η ενδιαφερόμενους για το cf 650 mt

  13. #268
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/03/2023
    Μηνύματα
    3
    Όντως ο Μάριος με το κανάλι του μας έχει λύσει πολλές απορίες σχετικά με το mt και εύχομαι να συνεχίσεις έτσι δυνατά!

  14. #269
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Έπεσα τυχαία χτες σ΄ένα βίντεο στο youtube για το 650ΜΤ...και ξεκινά ο παρουσιαστής την εισαγωγή με τη φράση "ένας θρύλος πλέον της ελληνικής αγοράς, όχι για κανέναν άλλο λόγο, γιατί πλέον βρίσκεται μαζί μας για περισσότερο από 10 χρόνια"... τί παίρνουν (ή μάλλον, ΠΟΣΑ παίρνουν) για να τα λένε και να τα γράφουν αυτά...

  15. #270
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2022
    Μηνύματα
    292
    Μπορεί να ήθελε να ακούγεται επίκαιρος μετά από μια πενταετία.

    Δεν είχε κακές προθέσεις

Σελίδα 18 από 19 ΠρώτοΠρώτο ... 813141516171819 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. CF Moto
    από athletico στο forum CFMoto
    Απαντήσεις: 220
    Τελευταίο μήνυμα: 22/01/2024, 00:22
  2. CF Moto 250NK
    από GiorgosRC στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 09/10/2020, 09:15
  3. protash gia to neo moto.gr
    από vasdekiss στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2003, 14:43
  4. Μία moto-βόλτα από το πουθενά…
    από superfour στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 03:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF