Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 29 από 29

Θέμα: Προβληματισμός & σκέψεις

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/09/2020
    Μηνύματα
    105
    Έχω τρομερή εμπιστοσύνη στους νέους ανθρώπους, οκ τα κινητά είναι μάστιγα αλλά αυτό δεν αφορά αποκλειστικά τους νέους.
    Η γονική διαπαιδαγώγηση είναι λειψή, όχι επειδή οι γονείς είναι αδιάφοροι ούτε επειδή νόμος είναι το τι θα πει το ιντερνετ. Η πολυπλοκότητα της ζωής για την οποία δεν φταίνε αποκλειστικά οι πολίτες, οι ατελείωτες ώρες εργασίας και το άστατο ωράριο, προβλήματα δηλαδή που δεν αφορούν μόνο τα χαμηλά στρώματα αλλά και τα οικονομικά εύπορα, είναι κάποιες από τις αιτίες για αυτή την έλλειψη. Αλλά είμαι απόλυτα σίγουρος ότι είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα από ότι παλαιότερα. Τα παιδιά έχουν πολύ καλή παιδεία και ενσυναίσθηση των καταστάσεων καλύτερη από τις δικές μας γενιές (των σαραντάρηδων και των πενηντάρηδων όπου ανήκω αλλά και των παλαιότερων).

  2. #17
    Μέλος Το avatar του/της DimisK
    Εγγραφή
    20/05/2019
    Μηνύματα
    129
    Χαιρετώ σας και πάλι,

    Όντως ισχύει ότι υπάρχει μια μικρή βελτίωση σε σύγκριση με τη δεκατετία του 80'. Πάλι όμως απλά συντηρούμε διαφορά ή απομακρυνόμαστε ακόμα περισσότερο από σοβαρά κράτη.
    Δεν θα μπορουσε να υπάρχει καλύτερη ενημέρωση όμως; Δεν θα μπορούσε να γίνεται μία δράση κάθε τόσο, μια μοτοπορία πχ, που να εκφράζει προβληματισμούς και να προτείνει ιδέες και βελτιώσεις από εμάς τους ίδιους τους μοτοσυκλετιστές;
    Και με αυστηροποίηση ως προς εμάς πάνω απο όλα. Όχι ξεκινώντας από το τι κάνει λάθος ο κουτάκιας, αλλά εμείς.

    Η μόδα που αναφέρθηκε πριν ισχύει! Ήδη λίγα κανάλια στο γιουτιούμπ αναφέρουν φράσεις όπως " Το κράνος είναι μαγκιά" και λοιπά. Και είναι! Και επηρεάζει κάποια παιδια που ξεκινούν τώρα. Μία φράση μόνο, έτσι?! και έγινε σλόγκαν. Ο χούντρας που βγαίνει και λέει τα 10λεπτά του στις εκπομπές; Κι αυτός έχει βοηθήσει πολύ στην ενημέρωση για την ασφάλεια.
    Αναρωτιόμουν, πως θα μπορούσε να γίνει μια πιο διαδραστική προσπάθεια, με κάλεσμα και ενημέρωση προς όλους. Ίσως αν άνοιγε και εδώ ένα θέμα συζήτησης για την ασφάλεια που θα μπορείε ο καθένας να εκφράζει προβλημάτισμούς και να προτείνει ιδέες κλπ.
    Και στο φέισμπουκ σκεφτόμουν μήπως να ανοίξει μία ομάδα με το θέμα, αν και δεν το συμπαθώ το μέσο αυτό, έχει όμως πέραση μεγάλη.


    Υ.Γ. Έχω πάει λοιπόν σε μία βάφτιση εχθέ. Μετά και το τραπέζι, στο πλαίσιο του βίντεο κτλ, είχε συνέντευξη παρακαλώ! (πρώτη φορά το είδα) κάποιων συγγενών και φίλων, οι οποίοι θα άφηναν μερικές ευχές προς το παιδάκι.
    Τυχαία περνώντας από το υπαίθριο πάνελ, ακούω μία συνεντευξιαζώμενη κυρία να εύχεται για το παιδ:..."Να είναι ο εαυτός του και να βάζει τα θέλω του πάνω από τα θέλω των άλλων"!
    Και ακούγεται δίπλα μου ένας καλός φίλος, ως άλλος συνεντευξιάζων, να θέτει πολύ εύστοχα μία ερώτηση bonous: "Με δεδομένο ότι το έχετε ευχηθεί και σε άλλη βάφτιση αυτό, μπορείτε να μας πείτε τι θα συμβεί αν συναντηθούνε αυτά τα δύο παιδιά?"

    ΧΑΧΑΧΑΧΑ ΧΑΧΑΧΑ

    Υ.Γ.2 Με συγχωρείτε για το άσχετο,,,,αλλά για κάποιο λόγο ταιριάζει πολύ με την κουβέντα και κάποια σχόλια περί λειψής διαπαιδαγώγησης ....
    Υ.Γ.3 Ξέρω ότι οι σκέψεις και τα γραφ΄μενά μου είναι λίγο συγκεχυμένα ακόμα, αλλά πιστεύω αντιλαμβάνεστε το σκεπτικό
    Τελευταία τροποποίηση από DimisK; 05/07/2021 στις 10:30.

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.464
    Τολμω να πω οτι μεχρι και πριν 2 χρονια εβλεπα καποια σημαδια βελτιωσης σε ολα τα θεματα που ανεφερες στο 1ο ποστ.
    Πλεον το κακο εχει (ξανα)παραγινει.

    Το τραγικοτερο απ' ολα που βλεπω συνεχως ειναι ΝΕΟΙ γονεις με τα παιδακια στα πισω καθισματα λυτά και πανηγυρι.
    Μανουλες να κρατανε βρεφη στο μπροστινο καθισμα αγκαλια.
    Και τονιζω το ΝΕΟΙ !!!

    Κατα τα αλλα...οδηγας με μόνιμο γνωμονα "αυτος θα κανει μ@λ@κι@", "αυτουνου θα του φυγει τωρα και θα ρθει καταπανω μου" , "στην επομενη στροφη έχει λαδια ή ειναι σταματημενος νεοελλην με τριγωνο στους 48ποντους απο τον προφυλακτηρα του"

  4. #19
    Μέλος Το avatar του/της DimisK
    Εγγραφή
    20/05/2019
    Μηνύματα
    129
    Πρωί Σ/Κ στην Αθηνών Κορίνθου, κολλημένοι στην κίνηση λίγο μετά τη Χαλυβουργική. Βλέπω ξάφνικά η ΛΕΑ γεμάτη με εξυπνάκιδες. Λαός μιλάμε! Τροχαία πουθενά ως συνήθως!
    Εγώ στη δεξιά λωρίδα με το αμάξι.....
    Ε να σας πω την αμαρτία μου, μπαίνω λίγο πιο δεξιά ίσα που πάταγα λίγο πιο μέσα από τη γραμμή μένoντας κατά 90% στη λωρίδα μου, αλλά μη επιτρέποντας στους ΛΕΑκιδες να χωρέσουν.
    Καθόντουσαν εκεί, στην ουρά, ανένδοτοι, υπομονετικοί. Ελάχιστοι μπήκαν πάλι σωστά στη δεξιά λωρίδα. Κανείς τους δεν μου κόρναρε περιέργως. Ούτε το τεράστιο 4χ4 που ήταν 5cm από τη δεξιά μου γωνία (σίγουρα θα έφαγα βρισίδι βέβαια).
    Κάποια στιγμή μάλλον αντιλήφθηκε τι κάνω και ο μπροστινός μου, αργότερα και ο ακριβώς από πίσω μου, και άρχισαν να τους πιέζουν επίσης διακριτικά και με τον ίδιο τρόπο. Η ΛΕΑ από εκεί και μπροστά ήταν όλη ελεύθερη όσο έβλεπα. Αυτό μέχρι που άνοιξε η κίνηση και ξαμολήθηκαν όλοι.

    Δεν το έκανα επειδή θύμωσα που με πέρναγαν...αλλά ρε ΤΑΓΑΡΙΑ! ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΛΗΜΑ ΡΕ! ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΑΥΤΟ?! Η ΛΕΑ ΕΙΝΑ Η ΛΩΡΙΔΑ ΕΚΤΑΚΤΗΣ ΑΝΑΓΚΗΣ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΧΩΡΟ ΤΟ ΟΧΗΜΑ ΑΝΑΓΚΗΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΌΤΑΝ (μακριά από μας) ΤΟ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΕΓΩ, Η ΘΕΙΑ ΣΟΥ, Η ΓΕΙΤΟΝΙΣΣΑ ΜΟΥ, ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ, Ο ΚΑΘΕΝΑΣ!!!

    ΜΕΤΑ ΘΑ ΕΙΣΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΟΥ ΘΑ ΦΩΝΑΖΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΡΑΤΟΣ, ΓΙΑΤΙ ΑΡΓΗΣΕ ΤΟ ΕΚΑΒ, ΓΙΑΤΙ ΚΟΛΛΗΣΕ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΚΛΠ ΚΛΠ

    Σίγουρα δεν είναι σωστό αυτό που έκανα, ούτε το γράφω εδω με υπερηφάνια. Εννοείται δεν θα γίνουμε σερίφιδες, ούτε έχει όρεξη ο καθένας μας να πλακωνεται στο δρόμο. Αλλά...


    Αντίθετα χθες βράδυ στην εθνική Αθηνών - Λαμίας προς Αθήνα, ξανά κίνηση στα κόκκινα. ΛΕΑ πλην ελαχίστων εξαιρέσεων, ως εκ θαύματος κενή! (Όχι δεν έκανα τα ίδια πάλι. Η ΛΕΑ ήταν μεγάλη ρε γαμώτο και όσο άκρη να πήγαινα στη λωρίδα μου, χώραγαν να περάσουν πάλι )

    Δεν ήταν θαύμα όμως! μην σταυροκοπιέστε! 2 περιπολικά κόβαν βόλτες με φάρο και κανείς δεν έκανε κιχ. Λίγα λεπτά μετά πέρασαν και δύο ασθενοφόρα με φάρο επίσης από τη ΛΕΑ ΑΝΕΝΟΧΛΗΤΑ και ωραία!

    Πόσο απλά είναι τα πράγματα τελικά! ....ή μήπως όχι?
    Τελευταία τροποποίηση από DimisK; 05/07/2021 στις 17:02.

  5. #20
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.673
    Δεν υπάρχει πολιτική βούληση αν πρώτα δεν παίξει το DEAL για να τσιμπήσουν από τα πολυκαταστήματα που θα ''πουλήσουν'' κράνη και εξοπλισμό.
    Επειδή στην Ελλάδα αυτά είναι μικρές επιχειρήσεις ως επι τω πλείστω δεν ενδιαφέρονται καν .
    Και το παραπάνω είναι εμπεριστατωμένο από εμένα τον ίδιο σε μια κίνηση που είχα κάνει φέτος.
    Σχετικά με σχολεία ασφαλούς οδήγησης.
    Είναι δύσκολο να το θέσει το κράτος γιατί αναιρεί την αξία των διπλωμάτων .
    Γενικά Βαλκάνιοι είμαστε , βαλκάνιοι θα παραμείνουμε. Καφές τσιγάρο Survivor και πολλά αρχαία αγάλματα.

  6. #21
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.673
    Κάτι ακόμα.
    Αν μαγαζιά τύπου Κωτσόβολος αρχίσουν να πουλάνε κράνη τότε να ψυλλιαστείτε και την αντίστοιχη επιχορήγηση.

  7. #22
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.700
    Παρεπιμπτόντως, αυτός ο τρόπος χρήσης της ΛΕΑ μόνο στην Ελλάδα γίνεται.
    (Τουλάχιστον σε σχέση με περίπου δέκα ευρωπαϊκές χώρες που μπορώ να συγκρίνω)

    Η δουλειά της ΛΕΑ είναι να μπορεί να σταματήσει κάποιος σε περίπτωση εκτάκτου ανάγκης όχι να περνάνε σφαίρα ασθενοφόρα κλπ, αν είναι κάποιος με βλάβη θα γίνουν χαλκομανία

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	5222D20C-475D-467D-9773-D115E97F6BE7.jpg 
Προβολές:	132 
Μέγεθος:	39,8 KB 
ID:	429318

    Η παραπάνω είναι η λογική που εφαρμόζεται, και μάλιστα σε περίπτωση μποτιλιαρίσματος (δηλαδή σχεδόν καθημερινά σε κάποιους αυτοκινητοδρόμους) στήνονται έτσι εξ αρχής όχι μόνο αν έρχεται ασθενοφόρο, και το κάνουν όλοι όχι γιατί είνσι έξυπνοι και το θεωρούν καλή ιδέα, αλλά γιατί βλέπουν συχνά τα ανάλογα πόστερ σε στάσεις λεοφωρείων, στα βενζινάδικα των εθνικών κλπ
    Πχ Βέλγιο
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	7360BED7-0182-44D1-8499-9EA9260C7321.jpg 
Προβολές:	132 
Μέγεθος:	65,4 KB 
ID:	429319
    Λουξεμβούργο
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	0F6D7BD4-C307-4B5B-B55C-469AF6606149.png 
Προβολές:	130 
Μέγεθος:	12,4 KB 
ID:	429320
    Ελβετία
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	27CB4A60-5A28-4D6D-908C-EFB2F211F4EE.jpeg 
Προβολές:	133 
Μέγεθος:	24,5 KB 
ID:	429321

    Εμείς ακόμα επιμένουμε λανθασμένα με τη ΛΕΑ

  8. #23
    Μέλος Το avatar του/της DimisK
    Εγγραφή
    20/05/2019
    Μηνύματα
    129
    Δεν το γνώριζα αυτό για τη ΛΕΑ...

    Καλή ιδέα αυτή με τα πόστερ σε στάσεις κλπ!
    Απλές κινήσεις με ουσία.


    Άλλο ένα από τα βασικότερα ζητήματα αυτό του εξοπλισμού!

    Πρέπει να υπάρχει επιχορήγηση!
    Είναι εξοπλισμός απαραίτητος και άμεσα συνδεδεμένος με τη χρήση του δικύκλου.

    Όχι μόνο για τους νεο-εισερχόμενους αλλά για όλους τους χρήστες υπό προϋποθέσεις.

    Το κράνος σου έχει ημερομηνία λήξης. Θα πρέπει να το ανανεώνεις. Δεν θα πρέπει να έχεις μία έκπτωση με την απόδειξη αγοράς του προηγούμενου;

    Θα μπορούσε παράδειγμα να υπάρχει μιά εφαρμογή όπου θα δηλώνεις τον εξοπλισμό σου, πότε τον αγόρασες κλπ
    Και για τον οποίο θα σε βοηθάει οικονομικά το κράτος είτε με επτώσεις είτε φοροελαφρύνσεις κλπ και αντίστοιχα θα ελέγχεται πότε πρέπει να ανανεωθεί ώστε να ενημερώνεσαι.

    Παρόμοια ζητήματα δεν πρέπει να συζητηθούν λίγο περισσότερο; Πιο επίμονα;
    Τελευταία τροποποίηση από DimisK; 06/07/2021 στις 16:03.

  9. #24
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.418
    Καλή η έκπτωση ή η επιδότηση για τους σχολαστικούς αλλά δεν δέχομαι πως κάποιος δεν φοράει κράνος λόγο της τιμής αγοράς,έχει fullface με 40ε,ότι και να είναι το κεφάλι σου θα το σώσεις.
    porca miseria.

  10. #25
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.673
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DimisK Προβολή μηνύματος
    Δεν το γνώριζα αυτό για τη ΛΕΑ...

    Καλή ιδέα αυτή με τα πόστερ σε στάσεις κλπ!
    Απλές κινήσεις με ουσία.


    Άλλο ένα από τα βασικότερα ζητήματα αυτό του εξοπλισμού!

    Πρέπει να υπάρχει επιχορήγηση!
    Είναι εξοπλισμός απαραίτητος και άμεσα συνδεδεμένος με τη χρήση του δικύκλου.

    Όχι μόνο για τους νεο-εισερχόμενους αλλά για όλους τους χρήστες υπό προϋποθέσεις.

    Το κράνος σου έχει ημερομηνία λήξης. Θα πρέπει να το ανανεώνεις. Δεν θα πρέπει να έχεις μία έκπτωση με την απόδειξη αγοράς του προηγούμενου;

    Θα μπορούσε παράδειγμα να υπάρχει μιά εφαρμογή όπου θα δηλώνεις τον εξοπλισμό σου, πότε τον αγόρασες κλπ
    Και για τον οποίο θα σε βοηθάει οικονομικά το κράτος είτε με επτώσεις είτε φοροελαφρύνσεις κλπ και αντίστοιχα θα ελέγχεται πότε πρέπει να ανανεωθεί ώστε να ενημερώνεσαι.

    Παρόμοια ζητήματα δεν πρέπει να συζητηθούν λίγο περισσότερο; Πιο επίμονα;

    ''Δεν θέλω να αποθαρρύνω κανέναν αλλά όπως είναι τα πράγματα ήμουν πολύ επίμονος και πίστεψε με έσκασα με το κεφάλι σε τοίχο.
    Αντίστοιχη επιχορήγηση ειναι το 100ρικο για γυαλια μυωπίας από το κράτος ανά 4 χρόνια. δεν...δεν....δεν..

  11. #26
    Μέλος Το avatar του/της DimisK
    Εγγραφή
    20/05/2019
    Μηνύματα
    129
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Καλή η έκπτωση ή η επιδότηση για τους σχολαστικούς αλλά δεν δέχομαι πως κάποιος δεν φοράει κράνος λόγο της τιμής αγοράς,έχει fullface με 40ε,ότι και να είναι το κεφάλι σου θα το σώσεις.
    Φίλε μου το θέμα για αυτούς που δεν φορούν καθόλου κράνος και εξοπλισμό νομίζω πρέπει να το προσεγγίσουμε αλλιώς.
    Εγώ μιλάω για τον άνθρωπο που είναι σωστός με τον εξοπλισμό του. Δεν έχει όρεξη να τον αλλάζει κάθε τόσο, αλλά το κάνει γιατί πρέπει και μάλιστα με προσωπικό κόστος μεγάλο!
    Γιατί να μην επιβραβεύεται και να μην στηρίζεται?

    Είναι ο εξοπλισμός του μοτοσυκλετιστή αλληλένδετος με το να οδηγείς μοτοσυκλέτα; Αυτή δεν είναι η εντολή από το κράτος? Υποστήριξέ την!

  12. #27
    Μέλος Το avatar του/της DimisK
    Εγγραφή
    20/05/2019
    Μηνύματα
    129
    https://www.newsauto.gr/news/den-vaz...s-gia-2-mines/

    Να και κάτι καλό! Τουλάχιστον ενθαρρυντικό! Μπράβο στην τροχαία!


    Και κάποιες πληροφορίες για τη ΛΕΑ γιατί δεν ήμουν σίγουρος:

    https://www.aodos.gr/odiki-asfaleia/...aktis_anagkis/

  13. #28
    Μέλος Το avatar του/της DimisK
    Εγγραφή
    20/05/2019
    Μηνύματα
    129
    Υπάρχει μια ωραία εφαρμογή που είχα ξεχάσει. Όχι τόσο σχετική ίσως με την οδηγική μας παιδεία και το θέμα που συζητάμε....αλλά θα μπορούσε να βοηθήσει σε σημεία επικίνδυνα στους δρόμους, όπως λακούβες κλπ
    Γνωστός που μου το είχε αναφέρει το 19', θυμάμαι μου είπε ότι σε 3-4 περιπτώσεις που το χρησιμοποίησε, όντως υπήρξε ανταπόκριση εντός 2-3 ημερών και δεν το πίστευε! Από λακούβα στο δρόμο και σπασμένη σχάρα ομβρίων, μέχρι καμμένη λάμπα.

    Τη βρίσκετε παρακάτω:
    https://www.novoville.com/el/%ce%b4%...4%ce%b5%cf%82/


    edit: οκ μπορεί να μην ανταποκριθούν τόσο γρήγορα.....αλλά κάτι γίνεται
    Τελευταία τροποποίηση από DimisK; 07/07/2021 στις 11:06.

  14. #29
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.700
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DimisK Προβολή μηνύματος
    Φίλε μου το θέμα για αυτούς που δεν φορούν καθόλου κράνος και εξοπλισμό νομίζω πρέπει να το προσεγγίσουμε αλλιώς.
    Εγώ μιλάω για τον άνθρωπο που είναι σωστός με τον εξοπλισμό του. Δεν έχει όρεξη να τον αλλάζει κάθε τόσο, αλλά το κάνει γιατί πρέπει και μάλιστα με προσωπικό κόστος μεγάλο!
    Γιατί να μην επιβραβεύεται και να μην στηρίζεται?

    Είναι ο εξοπλισμός του μοτοσυκλετιστή αλληλένδετος με το να οδηγείς μοτοσυκλέτα; Αυτή δεν είναι η εντολή από το κράτος? Υποστήριξέ την!
    Το κράνος νομίζω είναι μόνο υποχρεωτικό για το κράτος άρα τουλάχιστον αυτό θα έπρεπε να έχει μηδενικό φπα.
    Αν δεν κάνω λάθος έχει γίνει ένα καλό πρώτο βήμα όπου δεν είναι πια στο 23 σε όλο τον εξοπλισμό ασφαλείας δεν ξέρω πόσο ίσως 13;

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Σκεψεις κ προβληματισμος...
    από DoctoR_k6 στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 08/01/2016, 07:23
  2. Προβληματισμος διχως θεμα....
    από ireneepi στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 02/02/2004, 14:01
  3. Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 29/01/2004, 07:46
  4. Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 11/01/2004, 17:05
  5. Γενικός προβληματισμός!!!
    από DIT στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 04/12/2003, 12:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF