Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 66

Θέμα: POTE DEN 8A EINAI FILOI OI TOURKOI.

  1. #16
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Κοίτα να δείς Αρη, η Τουρκία έχει σύνορα με πάνω από 10 χώρες, και δεν έχει φιλικές σχέσεις με ΚΑΜΜΙΑ! Είναι δυνατόν να φταίνε ΟΛΟΙ οι άλλοι? Μάλλον όχι. Το θέμα είναι οτι για να συνεχίσει ο στρατός (Τουρκικός) να έχει την ισχύ που έχει, πρέπει πάσει θυσί ανα διατηρήσει αυτήν την κατάσταση'.
    Μάλλον ο φίλος σου , είναι ενήμερος των καταστάσεων.

    Οσο υπάρχει κάποιος εχθρός προ των θυρών , τόσο κανείς δεν ασχολείται με τα εσωτερικά προβλήματα της χώρας του.

    Πόσο μάλλον όταν την τάξη εξωτερικά, θεωρητικά, την εγγυάται ο στρατός της.

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  2. #17
    δύο ημισφαιρίων Το avatar του/της ΙΠΠΕΑΣ
    Εγγραφή
    30/07/2005
    Μηνύματα
    896
    Κοίτα να δείς Αρη, η Τουρκία έχει σύνορα με πάνω από 10 χώρες, και δεν έχει φιλικές σχέσεις με ΚΑΜΜΙΑ! Είναι δυνατόν να φταίνε ΟΛΟΙ οι άλλοι? Μάλλον όχι. Το θέμα είναι οτι για να συνεχίσει ο στρατός (Τουρκικός) να έχει την ισχύ που έχει, πρέπει πάσει θυσί ανα διατηρήσει αυτήν την κατάσταση'.
    Εγώ δεν συμφωνώ τόσο με αυτό. Η κατάσταση αυτή(εχθρα με όλους) συντηρείται γιατί η γεωστρατηγική θέση της Τουρκίας απαιτεί απολυταρχικό-στρατοκρατικό καθεστώς και όχι γιατί οι Τούρκοι είναι τόσο ανάποδοι και αιμοσταγείς λόγω DNA. Γι αυτό και αναφέρω ότι δεν πρόκειται να βρούμε ησυχία ποτέ μας. Δεν συμφέρει κανένα εκτός από εμάς. Η απόλυτη εθνική μοναξιά. Απλά μερικοί εθελοτυφλούν και δεν μπορούν να αποδεχτούν ότι ησυχία και βαλκάνια δεν πάνε μαζί.

  3. #18
    Vasika, 8a erixna "ena" aneta sti Nazli, pano stin geostratigiki 8esi tis Tourkias...

    Oreo gomeneto, etsi??!!!
    Also fart in trams...

  4. #19
    idi +apiro




    giati den rotane kai tous kyprious i tous armenious...

    kai aftoi itan thumata tourkikis allazonias opos emeis alla me ligoteri tyxi apo emas...

    o politismos epapse na uparxei meta tin smyrni...

    akou ekei ismir(smirni), istabul ....

    TRELENOMAIIIIIIIIIIIIII

    kata tin gnomi mou an kapoioi theloun afanismo apo prosopou gis tote aftoi einai oi tourkoi....

    den ksero re file alla otan diavazo i akouo gia ellinotourkikes filies
    anatrixiazo, me pianei tarakoulo kai mou erxete na paro to toufeki mou kai na mpo apo ton evro na tous sfakso olous!!

    kai afto pou me trelenei perisotero apo ola einai oti den anagnorizoun kanena apo ta lathi tous...

    esto ena sygnomi re gamoto esto mono sta logia.....
    live as if u die tomorow...
    learn as if u live forever...

  5. #20
    Γυρολόγος Το avatar του/της m1ke
    Εγγραφή
    28/07/2003
    Μηνύματα
    389
    Ρε αφήστε ήσυχους του Τούρκους λέμε

    Yunan budala :rotflmao:
    Triple 1050


  6. #21
    Αν και έχει παρέλθει χρόνος από όταν η συζήτηση μπήκε στο forum ωστόσο έχδω παρακολουθήσει όλη τηη εξέλιξη της συζήτησης και θέλω να πω το εξής . Τυγχάνω να είμαι γόνος προσφύγων από τη Σμύρνη και το Αιβαλί . Οι ιστορίες που μου ανέφεραν για την ΣΦΑΓΗ που έγινε τότε είναι γεμάτες προαιώνιο μίσος των Τούρκων προς του Ελληνες και εκδίκηση που ξεκινά από την διαφορετικότητα των πολιτισμών μας . Επιπλέον ακόμα και στο Β΄Παγκόσμιο Πόλεμο ενόσω είχαν υπογράψει ουδετερότητα εντούτοις πολλά περιστατικά προκλητικότητας έχουν καταγραφεί στην Ιστορία και πολύ λίγα έχουν βγει στην επιφάνεια . Εγώ λοιπόν θα πω ένα περιστατικό που συνέβη στη πόλη ΓΚΟΥΜΟΥΣΟΥΛΟΥΚ η οποία είναι στη πλευρά του Αιγαίου και όπου σε μέρος της περιοχής αυτής είχαν θαφτεί τα θύματα από το προσωπικό του πολεμικού Α/Τ ΑΔΡΙΑΣ που είχε χτυπηθεί από τους Γερμανούς . Οι κάτοικοι λοιπόν του χωριού λίγες ώρες μετά από την ταφή ξέθαψαν τις σορούς και τις άφησαν να τις φάνε οι σκύλοι και τα αγρίμια ......
    Δυστυχώς αυτά για λόγους επιχειρηματικότητας δεν ακούγονται και στη τελική αυτοί που έχουν κέρδος από την υποτιθέμενη Ελληνοτουρκική φιλία και προσέγγιση είναι οι επιχειρηματίες εκατέρωθεν που ώς γνωστόν σε κάθε εποχή και σε κάθε περίσταση το κέρδος τους κοιτάνε και τίποτα άλλο . Ξεχνάτε ότι Ελληνες που ζουν στη Τουρκία δεν μπορούν να φύγουν από το σπίτι τους για πάνω από 3 ημέρες διότι ελλοχεύει η εισβολή του Τούρκου γείτονα που θα επιδιώξει να το καταπατήσει και μάλιστα με το νόμο του κράτους του; Είναι πάρα πολλά τα ελλατώματά τους και χρειάζεται να μην κολλάμε σε κάποιες τηλεταινίες και αστείες εκδηλώσεις με το δόλωμα της Ελληνοτουρκικής προσέγγισης . Οι κανόνες και οι κίνδυνοι είναι ίδιοι απλά οι επόχες αλλάζουν .

  7. #22
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kaps
    Αν και έχει παρέλθει χρόνος από όταν η συζήτηση μπήκε στο forum ωστόσο έχδω παρακολουθήσει όλη τηη εξέλιξη της συζήτησης και θέλω να πω το εξής . Τυγχάνω να είμαι γόνος προσφύγων από τη Σμύρνη και το Αιβαλί . Οι ιστορίες που μου ανέφεραν για την ΣΦΑΓΗ που έγινε τότε είναι γεμάτες προαιώνιο μίσος των Τούρκων προς του Ελληνες και εκδίκηση που ξεκινά από την διαφορετικότητα των πολιτισμών μας . Επιπλέον ακόμα και στο Β΄Παγκόσμιο Πόλεμο ενόσω είχαν υπογράψει ουδετερότητα εντούτοις πολλά περιστατικά προκλητικότητας έχουν καταγραφεί στην Ιστορία και πολύ λίγα έχουν βγει στην επιφάνεια . Εγώ λοιπόν θα πω ένα περιστατικό που συνέβη στη πόλη ΓΚΟΥΜΟΥΣΟΥΛΟΥΚ η οποία είναι στη πλευρά του Αιγαίου και όπου σε μέρος της περιοχής αυτής είχαν θαφτεί τα θύματα από το προσωπικό του πολεμικού Α/Τ ΑΔΡΙΑΣ που είχε χτυπηθεί από τους Γερμανούς . Οι κάτοικοι λοιπόν του χωριού λίγες ώρες μετά από την ταφή ξέθαψαν τις σορούς και τις άφησαν να τις φάνε οι σκύλοι και τα αγρίμια ......
    Δυστυχώς αυτά για λόγους επιχειρηματικότητας δεν ακούγονται και στη τελική αυτοί που έχουν κέρδος από την υποτιθέμενη Ελληνοτουρκική φιλία και προσέγγιση είναι οι επιχειρηματίες εκατέρωθεν που ώς γνωστόν σε κάθε εποχή και σε κάθε περίσταση το κέρδος τους κοιτάνε και τίποτα άλλο . Ξεχνάτε ότι Ελληνες που ζουν στη Τουρκία δεν μπορούν να φύγουν από το σπίτι τους για πάνω από 3 ημέρες διότι ελλοχεύει η εισβολή του Τούρκου γείτονα που θα επιδιώξει να το καταπατήσει και μάλιστα με το νόμο του κράτους του; Είναι πάρα πολλά τα ελλατώματά τους και χρειάζεται να μην κολλάμε σε κάποιες τηλεταινίες και αστείες εκδηλώσεις με το δόλωμα της Ελληνοτουρκικής προσέγγισης . Οι κανόνες και οι κίνδυνοι είναι ίδιοι απλά οι επόχες αλλάζουν .
    ασε ρε φιλε που ξερεις εσυ (και εγω) καλυτερα τους τουρκους...

    επειδη στα ειπε η γιαγια σου και ο παπους σου ΠΟΥ ΤΑ ΕΖΗΣΑΝ απο πρωτο χερι, νομίζεις οτι εχεις το δικαίωμα να ΞΥΠΝΑΣ αυτους που βλεπουν τη Ναζλι ή αυτους που αφησαν τα ευρα τους στα κοσμοπολιτικα θερετρα .... ε οχι!

    ασε μας ρε "πολεμοκαπυλε" "φασιστα" κτλ κτλ να παρουμε ενα ακομα υπνάκο!

    Εξάλλου αυτα περασαν και η ιστορια ΔΕΝ επαναλαμβάνεται... τωρα αλλαξε ο Μανολιός και εβαλε τα ευρωπαϊκά του ρουχα ...αλλιως


  8. #23
    Δαγκώνω άσχημα....γρρρ Το avatar του/της Krokodilos001
    Εγγραφή
    22/06/2005
    Μηνύματα
    494
    Axxxxx

    Fazilet!

    Ti panemorfi koritsara einai. Doulebame sto idio kririo perisi....
    bgikame gia kafe...alla distixos otan emathe oti eimai ellinas ksinise.

    Prokatalipsis..sixtir.


    Axxx Fazilet....treli omorfia





    opos leei ke ena asma, ego xristo esi alax ke oi dio ax ke bax (kapos etsi telo panton)

  9. #24
    Να καταργηθει η οπισθεν ! Το avatar του/της tifoefs
    Εγγραφή
    26/10/2002
    Μηνύματα
    3.563
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Krokodilos001
    Axxxxx

    Fazilet!

    Ti panemorfi koritsara einai. Doulebame sto idio kririo perisi....
    bgikame gia kafe...alla distixos otan emathe oti eimai ellinas ksinise.

    Prokatalipsis..sixtir.


    Axxx Fazilet....treli omorfia





    opos leei ke ena asma, ego xristo esi alax ke oi dio ax ke bax (kapos etsi telo panton)
    Ase ta ax kai bax !! Amav pia !

    Zaxarwveis me tn Fazilet eeeeeeeeeeeee ;;;;;;;

    Re av pei kapoios stn guvaika sou ti skarwveis se blepw me tngavi kollaro !!


    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  10. #25
    Δαγκώνω άσχημα....γρρρ Το avatar του/της Krokodilos001
    Εγγραφή
    22/06/2005
    Μηνύματα
    494
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
    Ase ta ax kai bax !! Amav pia !

    Zaxarwveis me tn Fazilet eeeeeeeeeeeee ;;;;;;;

    Re av pei kapoios stn guvaika sou ti skarwveis se blepw me tngavi kollaro !!


    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Bre xameno kormi tha se po ke aliti, gamo to penirli mou,
    gia perisi milao pou douleba sto amersfoort!

    Amesos esi. Eimai kalo pedi ego bre oxi san ke esena.

    An tin eblepes omos....tha eliones ke esi.
    Se olkliro ktirio oso ena oikodomiko tetragono me polous polous polous ergazomenous itan sto top3 omorfias.....den perigrafete.

    Poli e-mail.....alla...





    Telos pantos terma me ta dika mou.

    Ante ke na min ginoume pote filoi me tous tourkous, xestika etsi ke alios. Me tis tourkales omos....?????? eee??? na ginoume filoi??? ego psifizo ne.
    Isos ke afti na einai i lisi, Opos ginotate palliorea pou oi diafoneis ke oi simaxies ginotane me antalagoi ginekon.

    Na steiloume ekei merikes ellinides ke na paroume merikes tourkales.
    Poioi lete na bgoune xamenoi???


    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  11. #26
    Να καταργηθει η οπισθεν ! Το avatar του/της tifoefs
    Εγγραφή
    26/10/2002
    Μηνύματα
    3.563
    Ειρηνη ημιν ω αδελφοι ............. μη μας κανετε παλι καμμια κουτσουκελα αλα Ιμια γιατι αμα κλασετε θα παμε στη Γενευη να καταγγειλουμε οτι μας κανετε χημικο πολεμο......

    Ρε δε το χεζουμε λεω εγω γιατι ετσι και θελουν μας βλεπω αλλα 500 χρονια να τριβουμε πιπερια και να λεμε για ελευθεριες και τετοια κουραφεξαλα.

    Εγω τους προτιμαω για αφεντικα ομως ! Σα σκλαβος εχω το δικαιωμα επιλογης αφεντη η οχι ;;;
    Ασε που θα το ριξουμε στο ραχατι ετσι και ειναι αυτοι κυβερνηση νομιμα πια και χωρις προκαταληψεις ......

    Ασε που θα ειμαστε και στην ΕΟΚ με το ετσι θελω και αν κανουμε και απελευθερωτικο πολεμο θα μας στελνουν βοηθεια γαλετες ευρωπαϊκες παρακαλω και οχι τις βλακειες τις αμερικανικες που εχουμε τωρα !

    Α να μη ξεχναμε και τη Φεϊρου που μια και θαμαστε Τουρκοευρωπαιοι υπηκοοι θα μας φερνει και παστουρμαδες !!


    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    δεν ξέρω για τους Τούρκους αλλά τις Τουρκάλες τις κάνω εύκολα φίλες....θεες!!!
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  13. #28
    Κι εγώ δεν το πιστεύω για την φιλία αλλά όχι και να βγούμε με τα γιαταγάνια. Υποψιασμένοι να είμαστε και να έχουμε το νού μας. Όπως συμβαίνει και στη ζωή γενικά άλλωστε.

    Το να κεραστούμε και καμιά δε χάλασε κι κόσμος.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  14. #29
    2 φορες εχω παει τουρκια....προσφατα στο motogp
    ειχα ακουσει τα χειροτερα πριν ξαναπαω αλλα απο προσωπικη εμπειρια
    πηγα μονος μου και βρηκα ξενοδοχειο απο τουρκο μηχανοβιο τυχαια,φευγοντας μας συνοδεψαν 4 μηχανες-τουρκοι για να μην χαθουμε
    εχασα πορτοφολι και μου το φερανε πισω τουρκοι
    οκ οχι οτι θα τους αγαπησω κιολας αλλα οντως ειναι χρονια πισω
    ειναι αναλογως σε τι ανθρωπους θα πεσεις

  15. #30
    Να καταργηθει η οπισθεν ! Το avatar του/της tifoefs
    Εγγραφή
    26/10/2002
    Μηνύματα
    3.563
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
    2 φορες εχω παει τουρκια....προσφατα στο motogp
    ειχα ακουσει τα χειροτερα πριν ξαναπαω αλλα απο προσωπικη εμπειρια
    πηγα μονος μου και βρηκα ξενοδοχειο απο τουρκο μηχανοβιο τυχαια,φευγοντας μας συνοδεψαν 4 μηχανες-τουρκοι για να μην χαθουμε
    εχασα πορτοφολι και μου το φερανε πισω τουρκοι
    οκ οχι οτι θα τους αγαπησω κιολας αλλα οντως ειναι χρονια πισω
    ειναι αναλογως σε τι ανθρωπους θα πεσεις
    Μαλλον σε τι να μην πεσεις !!

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. einai treloi oi giaponezoi
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 28/10/2010, 14:28
  2. Pote den ksereis.
    από 620 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 29/08/2006, 20:36
  3. Telika ... Den Einai Tooosooo Baria..... Xexexe
    από Spike στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 08/02/2005, 13:34
  4. Red Light Lovers (kai den einai pizza)
    από CyBeRseXX στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2004, 13:47
  5. oloi oi kaloi einai mesa simera...
    από monstermind στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 30/04/2004, 16:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF