Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 6 από 6

Θέμα: Πενταβάλβιδη προίκα.

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    761

    Πενταβάλβιδη προίκα.

    Πριν από κάποια χρόνια (όχι πια...)με ενδιέφερε πέρα από το δικυλινδρο 850 μου να αποκτήσω ένα τετρακύλινδρο και ένα μόνοκυλινδρο με τη πενταβάλβιδη κεφαλή της γνωστής εταιρείας.

    Σε τετρακύλινδρο ζαχαρωνα το YZF750,μου άρεσε η ουρά και τα φανάρια μπροστά,γενικά είχε ωραίες αναλογίες.

    Εκεί που το πραμα έμπλεκε (στο μυαλό μου) ήταν στο μόνοκυλινδρο.

    Ήταν διαθέσιμο το 660 αλλά δεν ήθελα τόσο ψηλό μηχανάκι,ούτε 21" τροχό μπροστά.

    Οπότε μοναδική επιλογή ήταν ο Σκορπιός της πρώην ανατολικογερμανικης εταιρείας που φόραγε το ίδιο μοτέρ.

    Όμως όσα εχω δει στο δρόμο ήταν ή το σπορτ μοντέλο μετασκευασμενο σε όχημα(ημικρατικης οδικής βοηθειας ή το πλήρως τουριστικό φαιρινγκατο μοντέλο(μια φορά το έχω δει).

    Το γυμνό μοντέλο που με ενδιέφερε, δεν το έχω δει ποτέ μπροστά μου στην Ελλάδα και όχι μόνο.

    Οπότε αναρωτιέμαι:πουλήθηκε αυτό το μοντέλο στην Ελλάδα έστω σε πλήθος 3-5-10 τεμαχίων;

    Το είχε,έχει κάποιος να μας πει εντυπώσεις χρήσης από μεγαλο μόνοκυλινδρο δρόμου σε βάθος χρόνου;

  2. #2
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.041
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    761
    Ευχαριστώ,δε θέλω δημοσιογραφική παρουσίαση,αν το έχει ,είχε κάποιος από εδώ να μας πει εντυπώσεις.

  4. #4
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.041
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tallyban Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστώ,δε θέλω δημοσιογραφική παρουσίαση,αν το έχει ,είχε κάποιος από εδώ να μας πει εντυπώσεις.
    Εχει και κριτικες αναγνωστων-κατοχων αμα το διαβασεις ως το τελος.Εδω δεν νομιζω να το εχει κανενας.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  5. #5
    Μέλος
    Εγγραφή
    26/02/2019
    Μηνύματα
    34
    Πως και εφαγες τετοιο περιεργο σκαλωμα? wr μετατροπη σε sm δε μας κανει;

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    761
    Ένα τουλάχιστον κομμάτι υπήρξε,γιατί το είχε κάνει δοκιμή γνωστό περιοδικό.

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF