Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 42 από 42

Θέμα: Επίσκεψη στη Βόρεια Εύβοια: Προτάσεις/συστάσεις;

  1. #31
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Ρε παιδιά νεκροί δεν υπάρχουν.
    Μην αναμασαμε την προπαγάνδα των καναλιών.
    Θύματα υπάρχουν και παραυπαρχουν.
    πρωτίστως είναι όσοι μένουν εκεί, άνθρωποι και ζώα και δευτερευόντως όλοι οι υπόλοιποι που χάνουμε πολύτιμα δάση.
    Διορθωση τυπου telegonos.

    Προφανως για νεκρους μιλαω. Αντε, να λεμε και τα αυτονοητα για να μην παρεξηγιομαστε οτι κανουμε και προπαγανδα.

  2. #32
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20210807_232124.jpg 
Προβολές:	441 
Μέγεθος:	111,0 KB 
ID:	430050


  3. #33
    Γμτχκτπ. Περισυ πηγαμε. Μια απο τις εκδρομες που προλαβαμε να κανουμε Ελλαδα πριν μας κλεισουν μεσα. Τι καταστροφή!
    done.

  4. #34
    πρώην crywolf74 Το avatar του/της Garfield
    Εγγραφή
    09/05/2009
    Μηνύματα
    246
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Garfield Προβολή μηνύματος
    Για να μην ανοίγω νέο θέμα θα ήθελα να ρωτήσω και εγώ σχετικά με την Εύβοια. Μάλλον μέσα στον μήνα Αύγουστο θα κατέβω απο Θεσσαλονίκη στην Αθήνα με την μηχανή. Σκέφτηκα αντί να πάω από Λαμία να περάσω από την Γλύφα απέναντι στην Εύβοια και να συνεχίσω για Χαλκίδα. Ποια διαδρομή καλύτερα να ακολουθήσω αυτή https://goo.gl/maps/EJwftmufde9oZsiA6 ή αυτή https://goo.gl/maps/23eKrWcdZgJqP9Dx7 ;
    Ρε, μήπως εγώ είμαι ο γκαντέμης; Είμαι 47 ετών και από μικρό παιδί μου λέγανε πόσο φανταστικά είναι στην Β. Εύβοια. Τόσα χρόνια δεν το έκανα. Και μόλις είπα ότι θα συνδυάσω το ταξίδι μου για Αθήνα, την τελευταία εβδομάδα του φετινού Αυγούστου, περνώντας από εκεί...

  5. #35
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.590
    Όχι φίλε, δεν είσαι ούτε εσύ ούτε κανείς γκαντεμης.
    Δεν ήταν η κακιά η ώρα που έφερε την καταστροφή...
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  6. #36
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    ... δεν είσαι ούτε εσύ ούτε κανείς γκαντεμης...
    Μην παίρνεις κι' όρκο...............
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  7. #37
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Garfield Προβολή μηνύματος
    Για να μην ανοίγω νέο θέμα θα ήθελα να ρωτήσω και εγώ σχετικά με την Εύβοια. Μάλλον μέσα στον μήνα Αύγουστο θα κατέβω απο Θεσσαλονίκη στην Αθήνα με την μηχανή ;
    Γιάννη έχεις πμ.

  8. #38
    πρώην crywolf74 Το avatar του/της Garfield
    Εγγραφή
    09/05/2009
    Μηνύματα
    246
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Garfield Προβολή μηνύματος
    Για να μην ανοίγω νέο θέμα θα ήθελα να ρωτήσω και εγώ σχετικά με την Εύβοια. Μάλλον μέσα στον μήνα Αύγουστο θα κατέβω απο Θεσσαλονίκη στην Αθήνα με την μηχανή. Σκέφτηκα αντί να πάω από Λαμία να περάσω από την Γλύφα απέναντι στην Εύβοια και να συνεχίσω για Χαλκίδα. Ποια διαδρομή καλύτερα να ακολουθήσω αυτή https://goo.gl/maps/EJwftmufde9oZsiA6 ή αυτή https://goo.gl/maps/23eKrWcdZgJqP9Dx7 ;
    Τελικά παρότι η περσινή φωτιά μας άλλαξε τα σχέδια λέω φέτος να το τολμήσω. Βέβαια φέτος φωτιά είναι τα καύσιμα!

    Επειδή θα κατέβω (εκτός απροόπτου) στις 29/6 Αθήνα για την συναυλία των Muse έλεγα από Θεσσαλονίκη να κάνω μια στάση με διανυκτέρευση την προηγούμενη μέρα στην Β. Εύβοια. Τα οικονομικά μου είναι αρκετά περιορισμένα οπότε αν δεν βρω φθηνό δωμάτιο σκέφτομαι να την βγάλω σε κάποιο κάμπινγκ. Έχει κάποιος να προτείνει κάποιο που να είναι ωραίο, καθαρό και να μπορώ να έχω την μηχανή παρκαρισμένη δίπλα στην σκηνή μου;

  9. #39
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    ΡΙξε μια ματια και στο παρακατω παντως.

    https://www.newmoney.gr/roh/palmos-o...a-i-dikeouchi/

  10. #40
    πρώην crywolf74 Το avatar του/της Garfield
    Εγγραφή
    09/05/2009
    Μηνύματα
    246
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    ΡΙξε μια ματια και στο παρακατω παντως.

    https://www.newmoney.gr/roh/palmos-o...a-i-dikeouchi/
    Ναι, το έχω δει ήδη. Απλά επειδή η κάρτα με το ποσό που σου δίνουν είναι για 30 μέρες σκεφτόμουν να το κάνω όταν μάλλον θα πάμε οικογενειακώς προς τα τέλη Αυγούστου.

  11. #41
    πρώην crywolf74 Το avatar του/της Garfield
    Εγγραφή
    09/05/2009
    Μηνύματα
    246
    Καλημέρα!

    Επανέρχομαι πάλι στο θέμα γιατί μετά από πολλές αποτυχημένες προσπάθειες έγινα δικαιούχος του Evia Pass το οποίο μπορώ να χρησιμοποιήσω μέχρι 31/10/2022. Έτσι σκέφτηκα να κάνουμε μια εκδρομή οικογενειακώς (σύζυγος και 9χρονη κόρη) με το αυτοκίνητο στις 26/10 που είναι αργία για εμάς τους Θεσσαλονικείς. Η εκδρομή μάλλον θα είναι με μια διανυκτέρευση χωρίς να αποκλείω και δεύτερη διανυκτέρευση. Επειδή πια θα είναι φθινοπωρινή εκδρομή δεν μας ενδιαφέρει να βρούμε παραλίες για μπάνιο αλλά άλλα μέρη που θα άξιζε να επισκεφτούμε. Θα ήθελα όποιος μπορεί και γνωρίζει να προτείνει μέρη στην Βόρεια Εύβοια να δούμε αλλά και που θα ήταν καλύτερο να κοιτάξουμε για διαμονή.

    Ευχαριστώ προκαταβολικά.

  12. #42
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/08/2021
    Μηνύματα
    228
    Για μια διανυκτέρευση και δυο μέρες δεν θα προλάβεις να δεις πολλά μέρη, διότι και το οδικό δυκτιο προσφέρεται κυρίως για μηχανή!! Εμείς κάθε χρόνο πηγαίνουμε στην Λιμνη Εύβοιας όπου θα πάμε και στις 27/10 για το τριήμερο, μπάνιο πάντως να ξέρεις κανείς άνετα διότι τα νερά είναι από ζεστά από την ευρα του Ευβοικου. Και το Πευκι είναι πανέμορφο και στον Αι Γιάννη το Ροσσο αξίζει ακόμα και μετά την φωτιά έχει κρατήσει την ομορφιά της και επειδή έχει βγει και λιγο πρασινάδα έχει μαλακώσει λίγο το άγριο από το μαύρο της φωτιάς.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Ημερήσια Εκδρομή στη Βόρεια Εύβοια 31/3/2019 - Triumph Motorcycles Greece
    από νεοσσός στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 25/03/2019, 09:52
  2. Σάββατο 15/10/2005 : Εκδρομή "μικρών" στη Β. Εύβοια...
    από McGyver στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 54
    Τελευταίο μήνυμα: 16/10/2005, 00:25
  3. Διακοπές στη Β.Εύβοια
    από Drimon στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 43
    Τελευταίο μήνυμα: 08/08/2005, 22:56
  4. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 01/08/2005, 12:12
  5. Εσωτερικη Βορεια Ευβοια
    από crs-k στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 45
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2005, 14:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF