Σελίδα 6 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 124

Θέμα: Γκαντεμια η λαλακια;

  1. #76
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Αφήνουμε στην άκρη την ενδεχόμενη διαφθορά καθώς δε μπορούμε να το ξέρουμε.
    Αφήνουμε επίσης στην άκρη το ότι όντως ο νόμος χαϊδεύει τους αληταράδες αυτούς απαξ και συλληφθούν.
    Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι αποκλείεις απο τη σκέψη σου τη σύλληψη για τέλεση αδικήματος επ'αυτοφόρω; στα πράσα ρε παιδί μου!
    ο άνθρωπος του ακολουθούσε λέμε. Θα ήταν κόντρα στις διαδικασίες δηλαδή να τους πει οριστε δειτε το στιγμα και να πλησιασουν τα στρουμφ το βανάκι για "ένα τυπικό έλεγχο" όπως λένε συνήθως; Αν κατα τον τυπικό έλεγχο διαπιστώνονταν ότι η μηχανή δεν είναι δική τους και συνδυαστικά με την καταγγελία του, ο άνθρωπος τουλάχιστον δεν θα έχανε το μηχανάκι του! Είναι τόσο επιστημονική φαντασία όλο αυτό;
    μακαρι να μπορουσε να γινει ετσι αλλα εγω απο οσο καταλαβα δεν υπηρξε ποτε οπτικη επαφη με συγκεκριμενο βανακι
    υπηρχε μονο ενα στιγμα με δεκαλεπτη καθυστερηση
    εκτος αν καταλαβα κατι λαθος

  2. #77
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johny the Fox
    Εγγραφή
    21/11/2008
    Μηνύματα
    439
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    μακαρι να μπορουσε να γινει ετσι αλλα εγω απο οσο καταλαβα δεν υπηρξε ποτε οπτικη επαφη με συγκεκριμενο βανακι
    υπηρχε μονο ενα στιγμα με δεκαλεπτη καθυστερηση
    εκτος αν καταλαβα κατι λαθος
    Ετσι δυστυχως.Σωστα καταλαβες.Το gps δεν δινει τοποθεσια εν κινησει.Πρεπει το μηχανακι να ειναι σταματημενο για να προσδιορησει θεση και αυτη κατα προσεγγιση 10-15 μετρων .Το 100 δεν εμπλεκεται σε εφαρμογες σχεδιασμου που απαιτουν ζωντανο εγκεφαλο με περιεκτικοτητα μεγαλυτερη του ενος κυτταρου.Σας ευχαριστω ολους για τα λογια συμπαραστασης.Η ζωη συνεχιζεται ,την υγεια μας να εχουμε και αυτο δεν ειναι σχημα λογου πιστεψτε με.Τα σιδερα να πανε να γαμηθουνε..
    κουκουρουκουκου

  3. #78
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    728
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    εκτός αν το έκαναν μεσα στο βαν και το πεταξαν εκει αλλα δεν θα ήταν ακομα εκει?!
    αυτο σκεφτηκα απο την πρωτη στιγμη,οτι το ξηλωσαν μες το βαν εν κινησει,για αυτο και γυρνουσαν τοσες ωρες μεχρι το απογευμα,καποιος πισω στο βαν ξηλωνε..Κριμα,παιζει εκει να ναι μονο η συσκευη και επιτηδες κιολας να την παραχωσανε καπου εκει στο ανταλλακτικαδικο για ξεκαρφωμα να κερδισουν χρονο

  4. #79
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ioannispar
    Εγγραφή
    07/10/2019
    Μηνύματα
    531
    Εύχομαι να έχει όσο γίνεται καλό τέλος η ιστορία. Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι, ποιο GPS είχες επάνω; Εγώ ένα που έχω μου δίνει στίγμα σε πραγματικό χρόνο κάθε 1 λεπτό και εν κινήση. Αν του ζητήσω μου στέλνει και ποιο συχνά.

  5. #80
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της yannis24
    Εγγραφή
    21/02/2005
    Μηνύματα
    601
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pariancbf Προβολή μηνύματος
    Εύχομαι να έχει όσο γίνεται καλό τέλος η ιστορία. Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι, ποιο GPS είχες επάνω; Εγώ ένα που έχω μου δίνει στίγμα σε πραγματικό χρόνο κάθε 1 λεπτό και εν κινήση. Αν του ζητήσω μου στέλνει και ποιο συχνά.
    Ενδιαφερον......για πες περισσότερες πληροφοριες !

    «Αυτούς που χόρευαν τους είπαν τρελούς εκείνοι που δεν μπορούσαν να ακούσουν την μουσική»

  6. #81
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από yannis24 Προβολή μηνύματος
    Ενδιαφερον......για πες περισσότερες πληροφοριες !
    Δεν ξέρω τι έχει ο pariancbf, ο Johny the Fox αν καταλαβαίνω καλά από το screenshot είχε Monimoto.

    Tα Teltonika που έχω δουλέψει εγώ πάντως, όπως λέει και ο pariancbf, μπορείς να τα ρυθμίσεις να ενημερώνουν όσο συχνά θέλεις.
    Αλλά δεν είναι λύσεις "plug 'n' play", "set and forget" όπως το Monimoto.

  7. #82
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.703
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Έχοντας μιλήσει παλιότερα με παιδιά από τη ΔΙ.ΑΣ. (που είναι και οι ίδιοι κάτοχοι δίτροχων) για το συγκεκριμένο θέμα, αυτά τα πουστρόπαιδα που βουτάνε ξεδιάντροπα τις περιουσίες του κόσμου, ξέρουν ότι οι ποινές είναι χάδι και δεν τους νοιάζει... τους το λένε και κατάμουτρα ενίοτε όταν τους συλλαμβάνουν..."αδερφέ, εγώ πάλι έξω θα είμαι".
    Είναι παράσιτα, αυτη είναι η δουλειά τους.
    Τους αξίζουν τα χειρότερα αλλά ας μην επεκταθω άλλο γιατί θα βρωμίσω το στόμα μου.
    Εύχομαι ειλικρινά να υπάρξει η πιο θετική κατάληξη.
    Δυστυχώς τα πράγματα είναι έτσι ακριβώς και δεν είναι τωρινό το πρόβλημα, έρχεται από τη μακρινή δεκαετία του '90 με τους ίδιους όρους. Έχω προσωπικό παράδειγμα όπου κλάπηκε μηχανή με διαδικασία μεταβίβασης και όταν μπλοκάραμε τον απατεώνα εγώ ο φίλος μου και ο αδελφός του μέχρι να έρθει η αστυνομία, όταν έφθασε το περιπολικό και πριν κατέβουν οι αστυνομικοί αυτός άνοιξε τη πίσω πόρτα και μπήκε μόνος του (στιγμιότυπο που δεν πιστεύεις αυτό που βλέπουν τα μάτια σου). Στο αστυνομικό τμήμα διαπιστώθηκε ότι είχε δεκάδες δικαστήρια για κλοπές, οπλοχρησία και οπλοκατοχή αλλά επειδή σε όλα είχε ασκήσει έφεση τον άφησαν ελεύθερο μετά τη μήνυση που του έγινε. Έχουν περάσει πολλά χρόνια και σίγουρα χάνω κάποιες λεπτομέρειες αλλά τότε μου έγινε ξεκάθαρο πόσο τρύπιο είναι το όλον του νομικού συστήματος. Σήμερα ειδικά με την αύξηση της εγκληματικότητας γέμισαν οι φυλακές και δεν χωράνε, οπότε αυτού του είδους η εγκληματικότητα που συνήθως δε στοιχίζει σε ζωές παρά μόνον μερικές χιλιάδες ευρώ, έχουν πάρει το χαρακτήρα του "ως μη γενόμενες". Ένα χαρτί στο συρτάρι που περιμένει να περάσει το χρονικό σημείο μέχρι να πάρει τη θέση του στο αρχείο.

    Ο αγαπητός Johny the Fox την πάτησε από κούραση, πονόδοντο και εφησυχασμό καθώς γνώριζε ότι έχει τον συναγερμό/gps και κουκούλωσε στη μηχανή. Εντελώς ανθρώπινο. Ομοίως και εγώ γκαραζώνω τη μηχανή μου και τη μια και μόνη φορά που την άφησα (την ξέχασα στη πραγματικότητα) χωρίς κλειδαριά στη πυλωτή μου πήγαν να μου τη κλέψουν. Για κακή τους τύχη δεν υποχώρησε ο πίρος της κλειδαριάς στο τιμόνι και αρκεστήκαν να μου κλέψουν όλα τα πράγματα που είχα στο τσαντάκι της ουράς της μηχανής.

    Πιστεύω ακράδαντα πως το σύνηθες πλέον είναι να βγαίνουν βόλτες και να αρπάζουν τυχαία αυτό που θα βρεθεί εκτεθειμένο και εύκολο. Όπως είδα στο βίντεο την είδαν, έκαναν έλεγχο στο εμπρός και πίσω δισκόφρενο και αφού είδαν ότι είναι ελεύθερο από κλειδαριές ασφαλείας προχώρησαν. Η στοχοποίηση μιας μοτοσυκλέτας σημαίνει ενδεχόμενη στοχοποίηση και δική τους με τόσες κάμερες που υπάρχουν παντού πια. Η τυχαία κλοπή γυρίζοντας μια βόλτα στο λεκανοπέδιο μου κάνει πιο ασφαλής επιλογή. Εκτός αν υπάρχει συγκεκριμένη παραγγελία για "x" λόγους.

    Εύχομαι από καρδιάς αυτή η μηχανή να βρεθεί καθώς υπάρχουν κάποια στοιχεία. Μπορεί κάποιες φορές η αστυνομία να φαίνεται ότι δεν κάνει τα πάντα, η αλήθεια είναι όμως [ως κάνουν ένα επάγγελμα όπου η εμπειρία τους έχει δείξει πως πολλές από τις ενέργειες τους καταλήγουν σε μια τρύπα στο νερό. Δε θέλω να τους δικαιολογήσω, απλά αισθάνομαι πως το πρόβλημα έχει άλλη πηγή και χρειάζεται πολιτική λύση και αυτό είναι σχεδόν αδύνατο καθώς εκεί τα πράγματα μετριούνται σε ψηφαλάκια.

  8. #83
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ioannispar
    Εγγραφή
    07/10/2019
    Μηνύματα
    531
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από yannis24 Προβολή μηνύματος
    Ενδιαφερον......για πες περισσότερες πληροφοριες !

    Εγώ είχα αυτό το σετάκι σε αυτοκίνητο, που συνεργάζονται μεταξύ τους τέλεια και μόλις έβαζα συναγερμό, όπλιζε και το GPS. Με το που χτύπαγε ο συναγερμός αμέσως μου έστελνε μήνυμα το gps την ακριβή τοποθεσία καθώς και πολλές άλλες πληροφορίες για το όχημα, όπως γιατί χτύπησε και αν υπάρχει κάτι ανοικτό κτλ. Αν για κάποιο λόγο έχανε το σήμα μου έστελνε με το που το ξανά έβρισκε τοποθεσία και ταχύτητα κ.α.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	240571191_262368865516441_3186630305772184576_n.jpg 
Προβολές:	607 
Μέγεθος:	75,0 KB 
ID:	430321

  9. #84
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Να πω κατι ασχετο-σχετικο. Πριν απο μια βδομαδα μου εκλεψαν τις πινακιδες απο το κουτι. Συμφωνα με μαρτυρια γειτονα που τους ειδε τις πινακιδες μου τις εβαλαν κατευθειαν σε αλλο αυτοκινητο ιδιου με το δικο μου μοντελο (πιθανοτατα κλεμμενο?). Παω στο ΑΤ και αφου κανω τη δηλωση για κλοπη ρωταω τον αξιωματικο αν πρεπει να βαλω χαρτινες πινακιδες με τον αριθμο κυκλοφοριας μου. Μου λεει δε χρειαζεται, ετσι κι αλλιως και χωρις πινακιδες και με χαρτινες, αν σας δει συναδερφος θα σας σταματησει για ελεγχο. Παιδια απο τοτε εχει κλεισει μια βδομαδα οπου το αμαξι κινειται καθημερινα και δε με εχει ενοχλησει κανενας. Οποτε καποιος χριστιανος εχει κλεμμενο το αμαξι του, καποιο αλλο αμαξι ιδιου χρωματος και μοντελου κυκλοφορει επι μια βδομαδα χωρις πινακιδες ανενοχλητο και ολα καλα. Και μετα φαντασιωνομαστε καταδιωξεις και στρατηγικους σχεδιασμους.

    Αυτο που δεν εχω καταλαβει ειναι οτι παντα στους πινακες με τους αστυνομικους ανα κατοικο ειμαστε στην κορυφη. Πού στο διαολο τους κρυβουμε ολους αυτους δεν ξερω...

    Ευχομαι κι εγω να βρεθει η μηχανη παντως. Πραγματικα κριμα.

  10. #85
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    715
    μακάρι φιλε να ΒΡΕΘΕΙ η μοτο σου ,
    παρακαλα να την πηραν για ληστεια σε τραπεζα κλπ ,οπου υπαρχουν ελπιδες η μοτο να βρεθει αν τους πιασουν...
    ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ ΜΑΛΑ@ΑΣ ειναι γειτονας (εχει αρκετα φραγκα ο τυπος), αγορασε προσφατα την νεα BMW X6 και την παρκαρει απλα πανω στο πεζοδρομιο μπροστα στην μονοκατοικία του (δεν εχει θεση για γκαραζ τωρα ) αλλα εχει χωρο οποτε με 8-10.000 ευρω φτιαχνει νομιμο κ ανετο κλειστο γκαραζ ...κ απο την βαρεμαρα του ουτε κουκουλα της βαζει κ την τρωει ο ηλιος καθε μερα ...κριμα τετοιο ακριβό αμαξι εξω στο δρόμο ...
    σε ερωτηση μου ,γιατι ΔΕΝ αγορασες η νοικιασες καποιο γκαραζ κλειστο να την βαζεις μεσα για ασφαλεια απο κλεφτες απο ηλιο απο λασποβροχες κλπ η για γρατζουνιές με κλειδια - προκες απο περιεργους ... (προς το παρων κοιμουνται καθημερινά 2-3 γατες πανω στην οροφή του X6 ...)
    απλα μου ειπε ,την εχω ασφαλίσει για κλοπή κ εχω κ gps καλό ....και αμεσως θημηθηκα εσενα με το gps ...

  11. #86
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Ναι, ντουκάτι θα πάρουν για ληστείες.
    Life begins at 45°.

  12. #87
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ναι, ντουκάτι θα πάρουν για ληστείες.
    Φιλου ειχανε κλεψει ενα CB1000 πριν κατι χρονια κ τελικα βρεθηκε μετα απο 7 μηνες οταν πηγανε να κανουνε μια ληστεια στο Ναυπλιο κ ενας περαστικος που την ψυλλιαστηκε τους πηρε τα κλειδια απο την μιζα κ δεν μπορουσανε να φυγουνε.
    Το Ντουκατι παει ολοκληρο για πωληση λογικα παρα κοψιμο.
    Ας ελπισουμε να βρεθει.
    Η μοτοσυκλετα παντα με σκουλαρικι εστω κ για λιγο...
    Ride(s) the wind of change...

  13. #88
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johny the Fox
    Εγγραφή
    21/11/2008
    Μηνύματα
    439
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ναι, ντουκάτι θα πάρουν για ληστείες.
    κι'αυτο σωστο ,αλλα αν τους κυνηγησουν με honda προλαβαινουν να κανουν ισα με δυο ανακλησεις..

    Στην αναφορα συμβαντος η γραπτη διευκρινηση δεν δικαιολογει σαν στοιχειο μαρτυριας την χρηση ηλεκτρονικου καταγραφικου μεσου (gps εν προκειμενω) για την παρεμβαση της αστυνομιας.Δλδ σε απλα ελληνικα ,για να μπουκαρει η αστυνομια θελει οπτικη μαρτυρια μην σας πω οτι θελουν ονοματα -δευθυνσεις και δυο φωτογραφιες ταυτοτητας του καθε κλεφτη.
    Αγοραστε gps αφοβα.
    κουκουρουκουκου

  14. #89
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    Ισως το εχω ξαναγράψει. Στην αττικη οδο που μπαινω καθε μερα εχει άπειρα αμαξια και βαν χωρις πινακιδες. Δεν ασχολούνται, το έχουν κλείσει το μαγαζι και καθονται μεσα και παιζουν πρεφα.

  15. #90
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Να πω κατι ασχετο-σχετικο. Πριν απο μια βδομαδα μου εκλεψαν τις πινακιδες απο το κουτι. Συμφωνα με μαρτυρια γειτονα που τους ειδε τις πινακιδες μου τις εβαλαν κατευθειαν σε αλλο αυτοκινητο ιδιου με το δικο μου μοντελο (πιθανοτατα κλεμμενο?). Παω στο ΑΤ και αφου κανω τη δηλωση για κλοπη ρωταω τον αξιωματικο αν πρεπει να βαλω χαρτινες πινακιδες με τον αριθμο κυκλοφοριας μου. Μου λεει δε χρειαζεται, ετσι κι αλλιως και χωρις πινακιδες και με χαρτινες, αν σας δει συναδερφος θα σας σταματησει για ελεγχο. Παιδια απο τοτε εχει κλεισει μια βδομαδα οπου το αμαξι κινειται καθημερινα και δε με εχει ενοχλησει κανενας. Οποτε καποιος χριστιανος εχει κλεμμενο το αμαξι του, καποιο αλλο αμαξι ιδιου χρωματος και μοντελου κυκλοφορει επι μια βδομαδα χωρις πινακιδες ανενοχλητο και ολα καλα. Και μετα φαντασιωνομαστε καταδιωξεις και στρατηγικους σχεδιασμους.

    Αυτο που δεν εχω καταλαβει ειναι οτι παντα στους πινακες με τους αστυνομικους ανα κατοικο ειμαστε στην κορυφη. Πού στο διαολο τους κρυβουμε ολους αυτους δεν ξερω...

    Ευχομαι κι εγω να βρεθει η μηχανη παντως. Πραγματικα κριμα.
    παθών πέρσι, μπήκαν στην πυλωτή και ξήλωσαν απο 8 αυτοκίνητα τις πινακίδες όποια έβγαινε εύκολα είτε σετ είτε μπροστινή ή πισινή μονο. Από την αστυνομία είπαν οτι πρόκειται μάλλον για γύφτους που έχουν ταξινομήσει ήδη τα κλεμμένα αυτοκίνητα προς τα σύνορα και χρειάζονται νέες πινακίδες για ξεκάρφωμα.
    Η επιχείρηση αυτή γίνεται σε μια μέρα, σε δύο θα "βρομίσει" καθώς θα έχουν ενημερώσει όλες οι πλευρές(κάτοχος κλεμμένου αυτοκινήτου και κάτοχος κλεμμένης πινακίδας) της αρχές.



    Για του γιατρού και εγώ αυτό πιστεύω τα κυκλώματα κλοπών οχημάτων συνδέονται και είναι διεθνή. Υπάρχει πολλές φορές η περίπτωση να διαγραφεί όχημα εδώ και να ταξινομηθεί σε κράτος ρδελο όπως η βουλγαρία.
    το multi είναι μηχανή μπιμπελό δεν είναι για να κοπει, θα ταξινομηθεί με την ανάλογη φροντίδα σε άλλη χώρα με πειραγμένους και επανεκδομένους αριθμούς πλαισίου κινητήρα...φωτιά να τους κάψει του φούστιδες
    you rise you fall you're down then you rise again

Σελίδα 6 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Την γκαντεμια μου μεσα
    από ppaylos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 02/09/2004, 21:57
  2. Γαμω Την Γκαντεμια Μου....
    από kalgeorge στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 09/01/2004, 10:33
  3. Σκέτη Γκαντεμιά !!!!!!!!
    από FILIPPOS στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 02/01/2004, 15:59
  4. τελικά η γκαντεμιά συνεχίζεται....
    από DIT στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 23/12/2003, 14:31
  5. Η γκαντεμιά του Σαββατοκύριακου
    από Julius στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 16/12/2003, 09:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF