Σελίδα 5 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 124

Θέμα: Γκαντεμια η λαλακια;

  1. #61
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johny the Fox
    Εγγραφή
    21/11/2008
    Μηνύματα
    439
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Φίλε Τζόνι, τελικά δε μας είπες. Ασφάλεια κλοπής είχες;
    Δυστυχως την ειχα ασφαλισμενη μεχρι το 20.Το 21 την εκοψα την ασφαλεια

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    σήμερα βρέθηκα στην περιοχή που αναφέρεις ότι έλαβες το τελευταίο στίγμα και όλο σκεφτόμουν την ιστορία σου...
    Σήκωνα πίεση στη σκέψη και μόνο.
    Να κυνηγάω, εγω ο ιδιώτης, τους αλήτες όλη τη μέρα και οι μπάτσοι να με γράφουν επιδεικτικά στα φρύδια τους
    Να μου κλέβουν την ψυχική μου ηρεμία για 12 ώρες και κανείς γαμημένος κρατικός λειτουργός να μην ενδιαφέρεται
    Μόνο για να φυλάνε τα αφεντικά τους, τους παίρνουν, το ξέρουμε καλά χρόνια τώρα.
    Και πάλι ξαναλέω, θαυμάζω την αυτοσυγκράτηση σου.
    Δεν ξέρω πως θα αντιδρούσα, μάλλον θα έμπλεκα χειρότερα.
    Αν έχει κάποια αξία, κουράγιο.
    Ας είσαι εσύ καλά να ξαναπάρεις.
    Το μονο συστημα που εργαζεται σαν Ελβετικο ρολοι στην Ελλαδα ειναι ο φοροεισπρακτικος μηχανισμος. Ενα ευρω να χρωσταει ο παππους σου σε πανε και σε φερνουνε. Ολα τα αλλα γαια πυρι μοιχθητω ..Σε ευχαριστω αγορι μου.Αυτος ο Αυγουστος να παει και να μην ξαναρθει.Η κλοπη ηταν η μικροτερη γκαντεμια μου.
    κουκουρουκουκου

  2. #62
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Johny the Fox Προβολή μηνύματος
    Δυστυχως την ειχα ασφαλισμενη μεχρι το 20.Το 21 την εκοψα την ασφαλεια
    Μαλακία. Τώρα βγάζει νόημα γιατί τους κυνηγούσες 12 ώρες...
    Life begins at 45°.

  3. #63
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.044
    Κάθε φορά που μπαίνω σε αυτό το θέμα εύχομαι να έχει βρεθεί η μηχανή και να σου δίνουν ευχές.

  4. #64
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    θα πρεπει να εχουμε στο μυαλο μας σε οτι αφορα την εμπλοκη και την αποτελεσματικοτητα της αστυνομιας οτι η νομοθεσια καποιες φορες καλως η κακως στεκεται εμποδιο
    κι εγω αν ημουν διοικητης στο τμημα της περιοχης θα γουσταρα να παρω τφ τον κολλητο μου διοικητη στα ματ να μου στειλει μια διμοιρια να μπουκαρουν στα γυρω μαγαζια μεχρι να ξετρυπωσουν το κλεμμενο
    νομικα ομως ειμαι καλυμμενος η θα με πανε για παραβαση καθηκοντος;
    γι αυτο ζητανε εισαγγελικη παραγγελια πριν
    το ιδιο ισχυει και μετα.....
    αντε και τους επιασες......... αντε και πανε δικαστηριο.....
    η αποδοση ποινων του δικαστικου συστηματος σε εξι μηνες θα τους εχει εξω
    εννοειται οτι σε καθε περιπτωση ο πολιτης αισθανεται φουλ παραμελημενος και αδικημενος κι εχει δικιο
    αλλα να ξεχωριζουμε τις πηγες και τα αιτια του προβληματος

    ....να ξαναευχηθω το αισιοτερο τελος στην υποθεση του φιλου μας

  5. #65
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.590
    Σωστά αυτά που λες,αλλά αφορούν σταθερό σημείο.
    Ο άνθρωπος Τους ακολουθούσε 12 ώρες!!!
    Και εν κινήσει, με στίγμα από γπς, εισαγγελική παραγγελία θέλει για τη γΕΛΑΣ;
    Η όλη τους αυστηρότητα και το ματσοποζεριλικι αρχίζει και τελειώνει μεταξύ κανενός παποβιου μέχρι κάνα φουκαρα φτωχοδιαβολο με σκούρο χρώμα.

    Λυπάμαι, αλήθεια δε θέλω να το κάνω άλλο θέμα με χεητ για τα σμερφ αλλά είναι εξοργιστικη η αδιαφορία.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  6. #66
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    Επειδη μου εχει τυχει κατι αντιστοιχο για το εν κινησει απαγορευεται η παρεμβαση για λογους ασφαλειας
    Πιθανολογω οτι η υποθεση εχει ανατεθει στην ασφαλεια η οποια παρακολουθει διακριτικα το σημειο
    Θα υπαρξει εξελιξη αλλα θελει χρονο

  7. #67
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Δηλαδή ένας συμπολίτης μας έχασε ένα πανάκριβο περιουσιακό στοιχείο και οι κλέφτες κυκλοφορούν ελεύθεροι για γραφειοκρατικούς λόγους;
    edit εκτός και αν όπως είπατε είναι μέρος σχεδίου,να τους παρακολουθήσουν και να βρουν και άλλους από το κόλπο.
    Τελευταία τροποποίηση από katsar; 24/08/2021 στις 10:30.
    porca miseria.

  8. #68
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    οι κλεφτες ειναι ελευθεροι γιατι ο νομος προβλεπει καποιες διαδικασιες για να τους πιασεις και να τους βαλεις φυλακη
    και οταν τους βαλεις δεν θα κατσουν πολυ
    μπορει να ειναι αδικο ολο αυτο ομως δεν οφειλεται σε τεμπελια της αστυνομιας αλλα στο νομικο μας συστημα
    εκτος αν ο χ διοικητης τα παιρνει απο τα κυκλωματα για να τα προστατευει κατι που θελω να πιστευω οτι ειναι η εξαιρεση στον κανονα

  9. #69
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.236
    Περαστικά ρε φιλαράκι τρελή γκαντεμιά.
    Σου ευχομαι να βρεις το μοτορι σου αθικτο.

  10. #70
    Κρίμα...
    Neil deGrasse Tyson: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες riding coach του πληκτρολογίου

  11. #71
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    Γιατί όλα τα κλεφτρονια έχουν beverly;;
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  12. #72
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Γιατί όλα τα κλεφτρονια έχουν beverly;;
    κάτι παίζει με το ποδαράκι μάλλον (τους διευκολύνει)

    Θα παραθέσω μια κουλή εμπειρία μου μιας και συζητάμε για την συμμορία με τα σκουτερ.

    Αρχές του καλοκαιριού είμαι έξω απο το γκαράζ μου και αλλάζω λάδια στο μηχανάκι μου αραχτός με το σκαμπουδάκι μου, τα εργαλεία μου καφεδιά κτλ.

    ξαφνικά (ειναι κατηφόρα ο δρομος μου) βλέπω να ανηφορίζει ασθμαίνοντας ένα μπεβερλι και να σπρώχνει με ποδαράκι έναν άλλο καβάλα σε ένα απαστράπτον gs1200.

    Ο οδηγός του μπεβερλι φορούσε κράνος ο gs ξεκράνωτος και κάποιας ηλικίας, όχι πιτσιρικάς τελοσπάντων.

    Έχοντας δει τα σχετικά βίντεο από τα τσογλάνια που κλέβουν με αυτό τον τρόπο μηχανές είμαι έτοιμος να γράψω πινακίδες.

    Ε, με το που φτάνουν μπροστά μου, σταματάνε (με κόζαραν για...συμπολεμιστή) και αφού έσβησαν (το μπεβερλι) με ρώτησαν ευγενικά για κοντινό στο σημείο συνεργείο BMW οπου και πήγαιναν σπρωχτό το GS που είχε μείνει.

    Κανά μισάωρο αργότερα αφού είχα τελειώσει με τα λαδάκια είπα να κάνω μια βόλτα το μοτορι μου να γυρίσουν λίγο τα καινούργια ζουμιά.

    Πέρασα μπροστά απο το συνεργείο και τους είδα εκει με καφέ στο χερι περίμεναν την επισκευή από το μάστουρα του bmw.

    Άρα κάποιες φορές τα φαινόμενα απατούν και πρέπει να είμαστε προσεκτικοί.

    Ντόκ ελπίζω κι εύχομαι να βρεθεί η μοτοσυκλέτα σου και να είναι στην καλύτερη δυνατή κατάσταση, για τους σκατόψυχους που προβαίνουν στις κλοπές του είδους τα χουμε πει πολλάκις, οι κατάρες μας τους ακολουθούν.
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  13. #73
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.590
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    οι κλεφτες ειναι ελευθεροι γιατι ο νομος προβλεπει καποιες διαδικασιες για να τους πιασεις και να τους βαλεις φυλακη
    και οταν τους βαλεις δεν θα κατσουν πολυ
    μπορει να ειναι αδικο ολο αυτο ομως δεν οφειλεται σε τεμπελια της αστυνομιας αλλα στο νομικο μας συστημα
    εκτος αν ο χ διοικητης τα παιρνει απο τα κυκλωματα για να τα προστατευει κατι που θελω να πιστευω οτι ειναι η εξαιρεση στον κανονα
    Αφήνουμε στην άκρη την ενδεχόμενη διαφθορά καθώς δε μπορούμε να το ξέρουμε.
    Αφήνουμε επίσης στην άκρη το ότι όντως ο νόμος χαϊδεύει τους αληταράδες αυτούς απαξ και συλληφθούν.
    Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι αποκλείεις απο τη σκέψη σου τη σύλληψη για τέλεση αδικήματος επ'αυτοφόρω; στα πράσα ρε παιδί μου!
    ο άνθρωπος του ακολουθούσε λέμε. Θα ήταν κόντρα στις διαδικασίες δηλαδή να τους πει οριστε δειτε το στιγμα και να πλησιασουν τα στρουμφ το βανάκι για "ένα τυπικό έλεγχο" όπως λένε συνήθως; Αν κατα τον τυπικό έλεγχο διαπιστώνονταν ότι η μηχανή δεν είναι δική τους και συνδυαστικά με την καταγγελία του, ο άνθρωπος τουλάχιστον δεν θα έχανε το μηχανάκι του! Είναι τόσο επιστημονική φαντασία όλο αυτό;
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  14. #74
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Αφήνουμε στην άκρη την ενδεχόμενη διαφθορά καθώς δε μπορούμε να το ξέρουμε.
    Αφήνουμε επίσης στην άκρη το ότι όντως ο νόμος χαϊδεύει τους αληταράδες αυτούς απαξ και συλληφθούν.
    Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι αποκλείεις απο τη σκέψη σου τη σύλληψη για τέλεση αδικήματος επ'αυτοφόρω; στα πράσα ρε παιδί μου!
    ο άνθρωπος του ακολουθούσε λέμε. Θα ήταν κόντρα στις διαδικασίες δηλαδή να τους πει οριστε δειτε το στιγμα και να πλησιασουν τα στρουμφ το βανάκι για "ένα τυπικό έλεγχο" όπως λένε συνήθως; Αν κατα τον τυπικό έλεγχο διαπιστώνονταν ότι η μηχανή δεν είναι δική τους και συνδυαστικά με την καταγγελία του, ο άνθρωπος τουλάχιστον δεν θα έχανε το μηχανάκι του! Είναι τόσο επιστημονική φαντασία όλο αυτό;
    Εξ όσων κατάλαβα ο Johny είχε 10-15 λεπτά καθυστέρηση στη θέση που έβλεπε, άρα δεν ήξερε live την θέση του φορτηγού

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  15. #75
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Έχοντας μιλήσει παλιότερα με παιδιά από τη ΔΙ.ΑΣ. (που είναι και οι ίδιοι κάτοχοι δίτροχων) για το συγκεκριμένο θέμα, αυτά τα πουστρόπαιδα που βουτάνε ξεδιάντροπα τις περιουσίες του κόσμου, ξέρουν ότι οι ποινές είναι χάδι και δεν τους νοιάζει... τους το λένε και κατάμουτρα ενίοτε όταν τους συλλαμβάνουν..."αδερφέ, εγώ πάλι έξω θα είμαι".
    Είναι παράσιτα, αυτη είναι η δουλειά τους.
    Τους αξίζουν τα χειρότερα αλλά ας μην επεκταθω άλλο γιατί θα βρωμίσω το στόμα μου.
    Εύχομαι ειλικρινά να υπάρξει η πιο θετική κατάληξη.

Σελίδα 5 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Την γκαντεμια μου μεσα
    από ppaylos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 02/09/2004, 21:57
  2. Γαμω Την Γκαντεμια Μου....
    από kalgeorge στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 09/01/2004, 10:33
  3. Σκέτη Γκαντεμιά !!!!!!!!
    από FILIPPOS στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 02/01/2004, 15:59
  4. τελικά η γκαντεμιά συνεχίζεται....
    από DIT στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 23/12/2003, 14:31
  5. Η γκαντεμιά του Σαββατοκύριακου
    από Julius στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 16/12/2003, 09:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF