Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 44 από 44

Θέμα: Πρώτη μου αγορά μηχανής, απορίες(για xtx η xtr)

  1. #31
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/08/2021
    Μηνύματα
    16
    Το είδα αυτό που μου έστειλες δόκτορα και μένα μου φάνηκε αξιόλογο

  2. #32
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/08/2021
    Μηνύματα
    228
    Θα σου πρότεινα το fmx 650. Το είχα για 3 χρόνια με την μονη αλλαγή ένα σετ Leo Vinci, Εμφανισιακά εινια πολυ όμορφο και πολύ ελαφρύ, στα αρνητικά του ο σχετικά αρχαίος κινητιρας του από το dominator και το απαρχαιωμένο όργανο αλλά παρόλα αυτά σκυλί μαύρο εκτός ότι τσιμπουσε λίγο λαδάκι. Την περίοδο εκείνη έκανα διαδρομή Αθήνα Οινόφυτα κάθε μέρα και πήγαινα άνετα με 120 χλμ χώρις ζόρι και λογική κατανάλωση. Και με τα χρήματα που θα σου μείνουν κάνεις και τα γούστα σου και κρατάς και μια πισινή. Σου εύχομαι να βρεις το σωστο μηχανάκι αφού ειναι και το πρώτο σου

  3. #33
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/08/2021
    Μηνύματα
    228
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nomand Προβολή μηνύματος
    Θα σου πρότεινα το fmx 650. Το είχα για 3 χρόνια με την μονη αλλαγή ένα σετ Leo Vinci, Εμφανισιακά εινια πολυ όμορφο και πολύ ελαφρύ, στα αρνητικά του ο σχετικά αρχαίος κινητιρας του από το dominator και το απαρχαιωμένο όργανο αλλά παρόλα αυτά σκυλί μαύρο εκτός ότι τσιμπουσε λίγο λαδάκι. Την περίοδο εκείνη έκανα διαδρομή Αθήνα Οινόφυτα κάθε μέρα και πήγαινα άνετα με 120 χλμ χώρις ζόρι και λογική κατανάλωση. Και με τα χρήματα που θα σου μείνουν κάνεις και τα γούστα σου και κρατάς και μια πισινή. Σου εύχομαι να βρεις το σωστο μηχανάκι αφού ειναι και το πρώτο σου
    https://www.car.gr/classifieds/bikes...-honda-fmx-650

  4. #34
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2021
    Μηνύματα
    9
    καλησπέρα φίλε εγω θα σ έλεγα να πας για xtx με 1000 είναι οτκ μόλις πρόσφατα το πήρα κ εγω στα 3000 από φίλο μ γνωστό που τον ξέρω χρόνια κ έχω ξετρελαθεί. Απλά έχω μια απορία ρε παίδες εδώ τον Μάιο του 22 θα μπορώ να βγάλω για απεριόριστα κ τώρα είμαι με α1 δίπλωμα με καλύπτει αν πάω να κάνω επέκταση για α2 κ να οδηγώ νόμιμα το χτακι μ;

  5. #35
    When you're feeling low and woozy
    Slap a fresh clip in your Uzi

  6. #36
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/08/2021
    Μηνύματα
    16
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panosp77 Προβολή μηνύματος
    καλησπέρα φίλε εγω θα σ έλεγα να πας για xtx με 1000 είναι οτκ μόλις πρόσφατα το πήρα κ εγω στα 3000 από φίλο μ γνωστό που τον ξέρω χρόνια κ έχω ξετρελαθεί. Απλά έχω μια απορία ρε παίδες εδώ τον Μάιο του 22 θα μπορώ να βγάλω για απεριόριστα κ τώρα είμαι με α1 δίπλωμα με καλύπτει αν πάω να κάνω επέκταση για α2 κ να οδηγώ νόμιμα το χτακι μ;
    Ωραίος αδερφάκι καλοτάξιδο, ευχομαι να το χαίρεσαι!! Και εγώ σε χτχ έχω καταλήξει, την έχω ερωτευτεί απλά. Ανέβηκα και σε μια στην πένα και τρελάθηκα!!

  7. #37
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2021
    Μηνύματα
    9
    Επίσης φιλαράκι, παλαιότερα δεν μ άρεσαν καθόλου ενώ τώρα θέλω να την βλέπω κάθε μέρα!

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470
    Αν ζεις στην Κρητη και κυκλοφορεις στους εκει επαρχιακους δρομους και θες να μεγαλωσεις και να κανεις οικογενεια αρτιμελής (εσυ δλδ) να χαρεις παιδια και εγγονια,
    παρε ενα Volvo κατα προτιμηση της δεκαετιας του 80-90 με αμερικάνικους προφυλακτηρες (εκεινους τους τεραστιους ξέρεις...) κι ασε τις μηχανες.
    Αν λεω....αν....

  9. #39
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.837
    Ίσως θα ήταν λογικότερο να βγάλετε δίπλωμα πρώτα και μετά να κοιτάξετε για τα μηχανάκια...Κρίμα ρε παιδιά να καταστρέψετε την ζωή σας γιατί δεν είχατε υπομονή για λίγο καιρό.
    το Α1 είναι μέχρι 125 κυβικά. ''Μηχανές μεγίστου κυβισμού 125 cm3, μεγίστης ισχύος 11 kW (14.96 hp) και λόγο ισχύος προς βάρος μικρότερο από 0,1 kW/kg, και μηχανοκίνητα τρίκυκλα, των οποίων η ισχύς δεν υπερβαίνει τα 15 kW. '' Επομένως αν καβαλάς το xtx είναι σαν να οδηγάς χωρίς δίπλωμα.
    Το Α2 καλύπτει ''Μηχανές μεγίστης ισχύος 35 kW (47.6 hp) και με μέγιστο λόγο ισχύος προς βάρος μικρότερο από 0,2 kW/kg.'' Βγαίνουν πλέον τόσα νέα και ωραία μηχανάκια με περιοριστή για Α2 ! Ψάξου λίγο , αλλά όχι οδήγηση χωρίς δίπλωμα...για πλάκα γίνεται το κακό και μετά τρέχεις και δεν φτάνεις όλη σου την ζωή.
    where was Gondor when the Westfold fell?

  10. #40
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2021
    Μηνύματα
    9
    συμφωνώ ρε φίλε σε αυτό που λες αλλά αν έβρισκες κ εσύ ευκαιρία ενα μηχανακι γνωστού σου που το έδινε εκείνη την στιγμή κ ήξερες ότι είναι στην πένα (γτ για να λέμε την αλήθεια "ολα" τα xtx είναι χιλιοκαμμενα κ δεν βρίσκεις καλό εύκολα κ στην τιμή που το τσίμπησα) δεν θα το έπαιρνες δλδ; ασε που έχω κάνει όλα τα χαρτιά μ για επέκταση σε α2 κ περιμένω να δώσω να ξεμπερδευω αλλά ως γνωστόν σχολές οδηγών, κράτος μαμιουνται στο περίμενε κοντεύω μήνα κ ακόμα θα περιμένω βλέπω.
    Υ. Γ Οτι και να οδηγείς όσο κ νάσαι σε λογικά πλαίσια βέβαια το θέμα είναι να έχεις οδηγική παιδεία.

  11. #41
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.837
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panosp77 Προβολή μηνύματος
    συμφωνώ ρε φίλε σε αυτό που λες αλλά αν έβρισκες κ εσύ ευκαιρία ενα μηχανακι γνωστού σου που το έδινε εκείνη την στιγμή κ ήξερες ότι είναι στην πένα (γτ για να λέμε την αλήθεια "ολα" τα xtx είναι χιλιοκαμμενα κ δεν βρίσκεις καλό εύκολα κ στην τιμή που το τσίμπησα) δεν θα το έπαιρνες δλδ; ασε που έχω κάνει όλα τα χαρτιά μ για επέκταση σε α2 κ περιμένω να δώσω να ξεμπερδευω αλλά ως γνωστόν σχολές οδηγών, κράτος μαμιουνται στο περίμενε κοντεύω μήνα κ ακόμα θα περιμένω βλέπω.
    Υ. Γ Οτι και να οδηγείς όσο κ νάσαι σε λογικά πλαίσια βέβαια το θέμα είναι να έχεις οδηγική παιδεία.
    Βέβαια το να οδηγείς χωρίς δίπλωμα δεν είναι και ενδεικτικό της οδηγικής παιδείας .
    Αν η οδηγική παιδεία ήταν βιβλίο στο εξώφυλλο θα έλεγε μην οδηγείτε χωρίς δίπλωμα , μην οδηγείτε χωρίς κράνος/ζώνη και μην οδηγείτε πιωμένοι.
    My 0.02 .
    where was Gondor when the Westfold fell?

  12. #42
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    459
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panosp77 Προβολή μηνύματος
    συμφωνώ ρε φίλε σε αυτό που λες αλλά αν έβρισκες κ εσύ ευκαιρία ενα μηχανακι γνωστού σου που το έδινε εκείνη την στιγμή κ ήξερες ότι είναι στην πένα (γτ για να λέμε την αλήθεια "ολα" τα xtx είναι χιλιοκαμμενα κ δεν βρίσκεις καλό εύκολα κ στην τιμή που το τσίμπησα) δεν θα το έπαιρνες δλδ; ασε που έχω κάνει όλα τα χαρτιά μ για επέκταση σε α2 κ περιμένω να δώσω να ξεμπερδευω αλλά ως γνωστόν σχολές οδηγών, κράτος μαμιουνται στο περίμενε κοντεύω μήνα κ ακόμα θα περιμένω βλέπω.
    Υ. Γ Οτι και να οδηγείς όσο κ νάσαι σε λογικά πλαίσια βέβαια το θέμα είναι να έχεις οδηγική παιδεία.
    Αν εχεις να δόσεις σήματα (Αθήνα/Σαλονίκη) μπορει να σου παρει και 3μηνο. Να το εχεις υπόψη σου.

  13. #43
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2021
    Μηνύματα
    9
    είμαι Πάτρα και δίνω μόνο οδήγηση γτ είμαι από επέκταση α1 σε α2 τώρα περιμένω να δώσω από ότι μ είπαν οπότε κομπλέ. Όσο γιαυτό που λες κορπς εδώ οπότε θέλει ο καθένας λαδωνει κ οδηγάει χωρίς καν να ξέρει να οδηγεί και πόσοι γέροι 80 και οδηγούν χωρίς αύριο τι μ λες τώρα.

  14. #44
    Μέλος
    Εγγραφή
    14/07/2019
    Μηνύματα
    252
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panosp77 Προβολή μηνύματος
    είμαι Πάτρα και δίνω μόνο οδήγηση γτ είμαι από επέκταση α1 σε α2 τώρα περιμένω να δώσω από ότι μ είπαν οπότε κομπλέ. Όσο γιαυτό που λες κορπς εδώ οπότε θέλει ο καθένας λαδωνει κ οδηγάει χωρίς καν να ξέρει να οδηγεί και πόσοι γέροι 80 και οδηγούν χωρίς αύριο τι μ λες τώρα.
    Φιλε μου ο καθένας που λαδωνει ας κάνει ότι θέλει. Ο καθένας είναι υπεύθυνος για τον εαυτό του και θα πληρώσει τις συνέπειες της ανευθυνότητας του. Μη γενικεύουμε όμως για να δικαιολογήσουμε τα λάθη μας.
    Εγώ στη θέση σου αφού έβρισκα ευκαιρία θα το αγόραζα και θα το άφηνα στο γκαράζ κάνοντας υπομονή μεχρι να βγάλω δίπλωμα για να είμαι καλυμμένος

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορά μηχανής αποκλειστικά για ταξίδια και βόλτες
    από filiatrinos στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 28/11/2018, 19:49
  2. Αποριες για αγορα καινουργιας μηχανης....
    από Commando* στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 05/08/2013, 15:15
  3. ερωτησεις για αγορα μηχανης
    από Stain στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 03/02/2009, 06:42
  4. Τη γνώμη σας για αγορά μηχανής
    από ManosMoto στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2008, 21:06
  5. Χαρτιά για αγορά μηχανής
    από cartman στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 02/03/2008, 11:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF