Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 4 από 4

Θέμα: Beverly 300

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/08/2021
    Μηνύματα
    2

    Beverly 300

    Καλησπέρα παιδιά έχω το beverly 300 το καινούργιο και μου φάνηκε κάτι περίεργο το πήρα από το μαγαζί πρώτη μέρα και όταν μπήκα στο σπίτι άκουσα το βεντιλατέρ να δουλεύει και από ότι κατάλαβα όταν βγαίνω και μπαίνω δουλεύει συχνά το βεντιλατέρ είναι φυσιολογικό αυτό με το άλλο μηχανάκι που είχα δεν ανέβαζε θερμοκρασία τόσο εύκολα ώστε να ανάψει το βεντιλατέρ

  2. #2
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.445
    είναι αλήθεια πως οι κατασκευαστές ρυθμίζουν το κύκλωμα ψύξης να είναι σταθεροποιημένο σε συγκεκριμένες θερμοκρασίες με το βεντιλατέρ να μπαίνει συχνά.

    όμως πήγαινε στο εξουσιοδοτημένο και βάλε τους να σου ανοίξουν το ψυγείο και να εκλέξουν στάθμη ψυκτικού, έχει συμβεί πολλές φορές σε καινούργιο μηχανάκι να έρχεται με χαλαρά κολάρα ή σφιγκτήρες να χάσει ποσότητα υγρού κατα την περίοδο στρωσίματος και και να δουλεύει ακατάπαυστα
    you rise you fall you're down then you rise again

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.466
    Καλησπέρα φίλε,
    Είχα ακριβώς τον ίδιο προβληματισμό!
    Ερχόμενος από Beverly 300 2013 στο μοντέλο 2020, εξεπλάγην όταν διαπίστωσα πόσο εύκολα ανέβαζε θερμοκρασία και έμπαινε το βεντιλατέρ. Πήγα ρώτησα και μου είπαν πως είναι φυσιολογικό, ακόμα και όταν τους είπα ότι το προηγούμενο μοντέλο δεν είχε την ίδια συμπεριφορά.
    Ένα χρόνο μετά, συνεχίζει να δουλεύει απροβλημάτιστα, με το βεντιλατέρ να γράφει υπερωρίες το καλοκαίρι
    Πιθανολογώ λόγω euro4 προδιαγραφών να πρέπει να δουλεύουν πιο ψηλά σε θερμοκρασίες.

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/08/2021
    Μηνύματα
    2
    Καταρχήν ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες πήρα τηλέφωνο σε εξουσιοδοτημένο κατάστημα και μου είπανε ότι είναι πολύ φυσιολογικό γιατί τον θερμοστάτη τον έχουν ρυθμίσει στους 80 βαθμούς.
    Εν τω μεταξύ πήγα και στο μαγαζί που το αγόρασα μου είπανε τα ίδια και κοιτάξαμε και το παραφλού το οποίο ήταν εντάξει τώρα δεν ξέρω ελπίζω να πάνε όλα καλά απλά το ψάχνω λίγο παραπάνω τώρα που είναι αρχή.

Παρόμοια θέματα

  1. ανάμεσα σε sh 300 και beverly 300
    από th81 στο forum Aprilia
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 30/04/2011, 18:31
  2. x max 250 vs beverly 300
    από djkiao στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 31/03/2010, 17:19
  3. beverly 300 eforia
    από nikosl86 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 09/10/2009, 20:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF