Σελίδα 6 από 11 ΠρώτοΠρώτο 1234567891011 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 158

Θέμα: Moto Guzzi V100 2022

  1. #76
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.844
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Africa Twin DCT...αυτη ειναι η μοτο που σου ταιριαζει κατ εμε χωρις να σε ξερω κ μονο απο το feedback που παιρνω οσο διαβαζω τις αποψεις σου.
    Ας μην επεκταθούμε με Spam για το τι μου ταιριάζει σε αυτό το θέμα. Έχω το δικό μου το ορθόδοξο με τις 900 απαντήσεις .
    Υ.γ. Μου άρεσε η προηγούμενη Africa , η 1100 θεωρώ ότι είναι πιο ''ογκώδης'' από όσο θα την ήθελα.
    where was Gondor when the Westfold fell?

  2. #77
    Μέλος Το avatar του/της BabisStinson
    Εγγραφή
    11/05/2013
    Μηνύματα
    444
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Έφερε ένα πράσινο και το πούλησε.
    Δεν πρόλαβα να το δω.
    Ο Λυμπερόπουλος ακόμα με παίρνει τηλέφωνο. (Ποτέ)
    Ο Francesco μου είπε τέλος του μήνα φέρνει ξανά.
    Γιατί όχι Λυμπεροπουλο; Αν θέλεις στείλε ένα ΠΜ.

  3. #78
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.844
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BabisStinson Προβολή μηνύματος
    Γιατί όχι Λυμπεροπουλο; Αν θέλεις στείλε ένα ΠΜ.
    Πρώτα τον Λυμπερόπουλο πήρα αλλά δεν με έχουν πάρει ακόμα πίσω πιθανώς με ξέχασαν.
    where was Gondor when the Westfold fell?

  4. #79
    Μέλος Το avatar του/της BabisStinson
    Εγγραφή
    11/05/2013
    Μηνύματα
    444
    Ααα οκ.

  5. #80
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    όμορφο μηχανάκι, καλοδεχούμενη η εξέλιξη του μοτερ, ομως επειδή είναι το πρώτο μοτερ τους στην σύγχρονη ιστορια τους με 4v κεφαλές και κυρίως DOHC απο τα ωστήρια που χρησιμοποιούν παραδοσιακά, μήπως να περιμενεις να δεις τι παιδικές ασθένειες θα βγάλει?

    ενώ το μοτερ του V85TT τρέχει δεκαετίες και τα μαστόρια ξέρουν πως να το ρυθμίσουν
    you rise you fall you're down then you rise again

  6. #81
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.844
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    όμορφο μηχανάκι, καλοδεχούμενη η εξέλιξη του μοτερ, ομως επειδή είναι το πρώτο μοτερ τους στην σύγχρονη ιστορια τους με 4v κεφαλές και κυρίως DOHC απο τα ωστήρια που χρησιμοποιούν παραδοσιακά, μήπως να περιμενεις να δεις τι παιδικές ασθένειες θα βγάλει?

    ενώ το μοτερ του V85TT τρέχει δεκαετίες και τα μαστόρια ξέρουν πως να το ρυθμίσουν
    Ναι προφανώς θα το αφήσω να τρέξει κανένα 5μήνο/6μηνο αν αποφασίσω για αυτό.
    Σήμερα πάω να το κάνω Test Drive.
    where was Gondor when the Westfold fell?

  7. #82
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.069
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Σήμερα πάω να το κάνω Test Drive.
    Αναμμενομεν σήμερα τα αποτελέσματα.

  8. #83
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.145
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Ναι προφανώς θα το αφήσω να τρέξει κανένα 5μήνο/6μηνο αν αποφασίσω για αυτό.
    Καλά πόσες νομίζεις θα πουληθούν σε 5 μήνες για να βγει συμπέρασμα; Κανονικά χρόνο (και βάλε) χρειάζεται.

    Άμα δεν την εμπιστεύεσαι απλά τη βγάζεις απο τη λίστα και περιμένεις την επόμενη γενιά.

  9. #84
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Υπαρχουν και τα διεθνη φορα. Συνηθως εκει μαθαινεις περισσοτερα απο οτι εδω.
    Quod me nutrit... me destruit.....

  10. #85
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Ενα χρονο γεματο κ λιγο λεμε.
    Αν δεν παρει χλμ απανω του το μοτερ ειναι νωρις ακομα για να καταλαβει κανεις.
    Η ρισκαρεις κ το παιρνεις η απλα εκτος λιστας οπως ειπωθηκε.
    Ride(s) the wind of change...

  11. #86
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tsber
    Εγγραφή
    13/06/2019
    Μηνύματα
    1.365
    Με κάποιες επιλογές το ρίσκο είναι αναπόφευκτο και εκατό χρόνια να είναι στην παραγωγή, το ξέρω από (σχεδόν) πρώτο χέρι.

    Οπότε τα σκας σαν έτοιμος από καιρό, σαν θαρραλέος, αλλ’ όχι με των δειλών τα παρακάλια και παράπονα που έγραψε και ο ποιητής, για να το ευχαριστηθείς και πιο πολύ

  12. #87
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.229
    Το 2007 φίλος αγόρασε Breva 750 καινούργια. Μέσα στις λίγες πρώτες εκατοντάδες χιλιόμετρα χρειάστηκε να επιστρέψει στην αντιπροσωπεία γιατί διέρρεε λίγο λάδι από τον ένα κύλινδρο και αν θυμάμαι καλά δεν ήταν το μόνο πρόβλημα που του έβγαλε με το καλημέρα. Δεδομένου ότι η μοτοσυκλέτα ήταν σε παραγωγή κοντά τέσσερα χρόνια και είχε κινητήρα βασισμένο σε έναν της δεκαετίας του 90, ίσως με τα Guzzi θα ήταν καλό να περιμένει κανείς λίγο παραπάνω μέχρι να εξαλειφθούν οι "παιδικές" ασθένειες.

  13. #88
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Το 2007 φίλος αγόρασε Breva 750 καινούργια. Μέσα στις λίγες πρώτες εκατοντάδες χιλιόμετρα χρειάστηκε να επιστρέψει στην αντιπροσωπεία γιατί διέρρεε λίγο λάδι από τον ένα κύλινδρο και αν θυμάμαι καλά δεν ήταν το μόνο πρόβλημα που του έβγαλε με το καλημέρα. Δεδομένου ότι η μοτοσυκλέτα ήταν σε παραγωγή κοντά τέσσερα χρόνια και είχε κινητήρα βασισμένο σε έναν της δεκαετίας του 90, ίσως με τα Guzzi θα ήταν καλό να περιμένει κανείς λίγο παραπάνω μέχρι να εξαλειφθούν οι "παιδικές" ασθένειες.
    έχουμε ενεργό μέλος εδώ με MG breva750 και το έχουν χρόνια, δε διάβασα να αναφέρει κάτι περίεργο.

    Και δεν είναι μονο αυτό, υπάρχει το MG club που μπορεί να κατατοπίσει, το παραδοσιακό μοτέρ είναι απλό, MG αγοράζεις για την απλοική τεχνολογία, τα μοτέρ με τα ωστήρια εκτός απο κάποιες μεμονωμένες περιπτώσεις είναι αξιόπιστα και τα εξουσιοδοτημένα μαστόρια τα γνωρίζουν γιατί δεν έχουν κάτι καινοτόμο τεχνολογικά. Είναι απλά στην συντήρηση και επισκευή και με καλά υλικά κατασκευασμένα.

    Με το V100 για τους λόγους που ανέφερα παρπάνω, θα περιμενα καποια χρόνια.

    Οι υπολοιπες σειρές όμως είναι οκ. Αν σου αρέσει πηγαίνεις. Οτι "χαζό" ειναι να βγει θα βγει στην εγγύηση. Το μηχανάκι δε μασάει απο χιλιόμετρα
    you rise you fall you're down then you rise again

  14. #89
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.229
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    έχουμε ενεργό μέλος εδώ με MG breva750 και το έχουν χρόνια, δε διάβασα να αναφέρει κάτι περίεργο.

    ....

    Οι υπολοιπες σειρές όμως είναι οκ. Αν σου αρέσει πηγαίνεις. Οτι "χαζό" ειναι να βγει θα βγει στην εγγύηση. Το μηχανάκι δε μασάει απο χιλιόμετρα
    Και η Breva του φίλου μου αξιόπιστη ήταν μετά - και ήταν γουστόζικη μοτοσυκλέτα. Αυτό που σχολιάζω είναι ότι σε καινούργια μηχανή με κινητήρα εικοσιπενταετίας αναγκάστηκε να τραβηχτεί στην αρχή με χαζοπροβλήματα μέχρι να δουλέψουν όλα όπως έπρεπε. Ένα ξενέρωμα το είχε φάει.

    In fairness, εκτός από τη μικρή διαρροή λαδιού, αν θυμάμαι καλά τα υπόλοιπα θεματάκια είχαν σχέση κυρίως με τα ηλεκτρονικά.

  15. #90
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Και η Breva του φίλου μου αξιόπιστη ήταν μετά - και ήταν γουστόζικη μοτοσυκλέτα. Αυτό που σχολιάζω είναι ότι σε καινούργια μηχανή με κινητήρα εικοσιπενταετίας αναγκάστηκε να τραβηχτεί στην αρχή με χαζοπροβλήματα μέχρι να δουλέψουν όλα όπως έπρεπε. Ένα ξενέρωμα το είχε φάει.

    In fairness, εκτός από τη μικρή διαρροή λαδιού, αν θυμάμαι καλά τα υπόλοιπα θεματάκια είχαν σχέση κυρίως με τα ηλεκτρονικά.
    Καλά.... Ιταλοί και ηλεκτρονικά ποτέ δεν τα πήγαιναν καλά! Είτε μηχανές είτε αμάξια....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

Παρόμοια θέματα

  1. Ψάχνω για Moto Guzzi Le Mans ή Aprilia Futura
    από astra998 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 10/09/2018, 07:29
  2. moto guzzi v11;
    από manos187 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 11/07/2005, 21:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF