Σελίδα 8 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 34567891011 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 158

Θέμα: Moto Guzzi V100 2022

  1. #106
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    Ε, τι αμείλικτες, βλέπεις να παραπονιέται κανείς; ακόμα και εδώ έχει αγοραστικό κοινό.

    Συγκρίνεις μοτό υπολογίζοντας: πόσο κοστίζει και τι κάνει, είναι και το πως είναι. Δικαίωμα σου να το αγνοείς αλλά πολλοί άλλοι
    το υπολογίζουν μαζί με τα υπόλοιπα και κάποιοι αντίστοιχα ακραίοι με βάση αυτό μόνο.

    Κάποια εργοστάσια κάνουν τα οικονομικά τους υπολογίζοντας 500 μοτό το χρόνο και κάποια άλλα 2500.

  2. #107
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.718
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parking Προβολή μηνύματος
    ωραίο μηχανάκι
    οκ θυμίζει λίγο παλιό καζάνακι η εξάτμιση αλλά οκ

    Με ΚΤΜ ducati κ BMW στο παιχνίδι δεν έχει καμιά ελπίδα πέραν κάτι χαζών δηλαδή που είχα συναντήσει κάποτε στο Κιάτο και προφανώς έπαιρναν ναρκωτικά
    Τώρα θα μου πεις ότι γουστάρει ο καθένας οπότε πάσο
    Σε 30 χρόνια από τώρα υπόσχομαι να το ξανασκεφτώ ως τότε δεν μπορώ να καταλάβω ποιός και γιατί δεν θα πάρει 790 για να πάει βε 85 πως το λένε


    Εξαιρετική τοποθέτηση. Φαίνεται πως αντιλαμβάνεσαι σε βάθος τις αξίες του μοτοσυκλετισμού και πως πραγματικά αγαπάς την μοτοσυκλέτα ως μέσο.

    Εγώ πάντως από αυτά που γράφεις μπορώ να καταλάβω εύκολα γιατί δε μπορείς να καταλάβεις ποιος και γιατί δεν αγοράζει 790 και πάει και παίρνει V85TT



    Είναι όλοι αυτοί που αντιλαμβάνονται πως αν αγοράσουν ΚΤΜ δε θα γίνουν Chris Birch και το θέμα μοτοσυκλέτα το έχουν κάπως αλλιώς στο μυαλό τους. Ψιλά γράμματα αλλά δε βαριέσαι, ας τα γράφουμε και αυτά που και που.



    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parking Προβολή μηνύματος
    Όποιος έχει απορίες ας πάρει μια βόλτα ένα 790 και ας το σκεφτεί μόνος του ΜΕΤΑ
    Tο απλό το GS 800 στα ίδια λεφτά είναι και το ducati scrabler 800


    Παραμύθια και γκλαμουριά πουλάνε πολλοί οι πωλήσεις όμως είναι αμείλικτες.
    Μπενέλι 501 και τρνσ αλπ αγοράζουν Ιταλία τώρα και από γκούζι βε 7
    Στη Γερμανία πάλι ελάχιστα βε 85 που για αυτούς βέβαια είναι νούμερο
    Μιας που αναφέρθηκες στις αμείλικτες πωλήσεις και μιας που πράγματι πωλείται γκλαμουριά και παραμύθι μπόλικο, θα ήθελες να μας πεις στη λίστα με την κατάταξη των πωλήσεων που βρίσκονται τα KTM 790/890 από τότε που παρουσιάστηκαν;

    Το νέο αφιχθέν Κινέζικο 790 γιατί πλασαρίστηκε στην αγορά από την ΚΤΜ άραγε; Μήπως πήραν ένα μηνυματάκι εκεί στην ΚΤΜ που έχει να κάνει με τον τιμοκατάλογο και επειδή βλέπουν με τα κυάλια το Tenere 700 από τότε που πλασαρίστηκαν σχεδόν μαζί και γιατί τους άδειασε τη δεξαμενή από πρώην πελάτες; Φυσικά έτσι όπως έρχεται και αυτό το 790... δεν έχει καμία ελπίδα να κλέψει από "εκεί" μερίδια.
    Στους δρόμους της Αθήνας μόνο, συναντάω πιο συχνά Tuareg 660 (του ιδίου ομίλου) παρά 790 παλιό ή 890...
    Τέλος, όσα Transalp 750 πωλήθηκαν στη χώρα μας τον μήνα που τρέχει ακόμη (δλδ τον Ιούνιο) δεν έχει πουλήσει 890 η ΚΤΜ από πέρυσι.

    Αν θέλεις τη γνώμη μου όλα αυτά δε σημαίνουν τίποτα, αλλά... μια καλή καβάλα δεν αρκεί για να έχεις μια συνολικά καλή μοτοσυκλέτα.

    Τώρα ποια σχέση έχει το 790 (σε οποιαδήποτε εκδοχή του) με το V85 ή το V100 δεν μπόρεσα να καταλάβω γιατί έπεσε ως πρόταση από τη πλευρά σου.

    Οι ανάγκες των μοτοσυκλετιστών δεν εξαρτώνται από ένα πορτοκαλί χρώμα. Για να μπορούμε να συζητάμε θα πρέπει η παρωπίδες να μένουν στο κομοδίνο.
    Τελευταία τροποποίηση από STF; 29/06/2023 στις 16:44.

  3. #108
    Banned
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.412
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STF Προβολή μηνύματος


    Εξαιρετική τοποθέτηση. Φαίνεται πως αντιλαμβάνεσαι σε βάθος τις αξίες του μοτοσυκλετισμού και πως πραγματικά αγαπάς την μοτοσυκλέτα ως μέσο.

    Εγώ πάντως από αυτά που γράφεις μπορώ να καταλάβω εύκολα γιατί δε μπορείς να καταλάβεις ποιος και γιατί δεν αγοράζει 790 και πάει και παίρνει V85TT



    .
    Οκ Μπούμερ....

  4. #109
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    Tου αναγνωρίζεις ότι είχε μια πολύ καλύτερη ζωή, αξιόλογη παιδεία κ.λπ. και το χρησιμοποιείς για να τον ακυρώσεις!;

    Είναι εύκολο να καταλάβεις πόσο καλά εστιασμένο στο κοινό του είναι το guzzi.
    Δες πόσο αδιάφορο είναι σε εσένα που εκτιμάς το 790. Απευθύνεται σε άλλο κοινό.

    Αν τώρα νομίζεις ότι διαμορφώνεις αξίες με μοναδικό κριτήριο την ηλικία.. δικαίωμα σου.
    Χωρίς να το αποδεικνύεις όμως είναι λίγο κάπως.

  5. #110
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.438
    Εγώ τον καταλαβαίνω τον τύπο,στα νιάτα μου μηχανές ήταν μόνο οι ''πιστιάρες'' ,κοροιδεύαμε όποιον είχε αφρικα ή βιράγγο και δεν τους κάναμε καν παρέα :lol
    Ντάξει όλα καλά
    Να σε δω ρε αλιτάμπουρα όταν αρχίσεις και δεν βλέπεις καλά τι θα τα κάνεις τα πιστόλια
    when life gets complicated... i ride.

  6. #111
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.637
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parking Προβολή μηνύματος
    Οκ Μπούμερ....
    Είσαι φάουλ καραμπινατο εδώ.
    Και υποτιμάς τον εαυτό σου γιατί ο συνομιλητής σου, μπήκε στον κόπο να σου αφιερώσει χρόνο αναπτύσσοντας τη σκέψη του.
    Αν ο διάλογος, γίνεται με αποκλειστική χρήση τσιτατων, κλισέ και διαφόρων εξυπνακιστικων ουανλαηνερς, τότε χαίρεται και αντίο.

    Τα ρεστα μου.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  7. #112
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.195
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parking Προβολή μηνύματος
    Οκ Μπούμερ....
    Φοβερό επιχείρημα.Τον τάπωσες τώρα.

  8. #113
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.718
    Το πρόβλημα δεν είναι ουσιαστικά δικό του. Διότι γνώριζα ότι δεν πρόκειται να αντιληφθεί λέξη και είναι η περίπτωση αυτή που αυτά που συζητάμε δε θα τα αντιληφθεί ούτε όταν φτάσει να είναι 60.

  9. #114
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.718
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Εγώ τον καταλαβαίνω τον τύπο,στα νιάτα μου μηχανές ήταν μόνο οι ''πιστιάρες'' ,κοροιδεύαμε όποιον είχε αφρικα ή βιράγγο και δεν τους κάναμε καν παρέα :lol
    Ντάξει όλα καλά
    Να σε δω ρε αλιτάμπουρα όταν αρχίσεις και δεν βλέπεις καλά τι θα τα κάνεις τα πιστόλια
    Τη δεκαετία του '80 που άρχισα εγώ να ονειρεύομαι μοτοσυκλέτες δεν χαζεύαμε μόνο τις πιστιάρες αλλά όλες τις μοτοσυκλέτες, και πορευόμαστε με παπιά και πειραγμένες vespino. Ήταν η απλή κατανόηση ότι μέχρι εκεί φθάνει το χέρι μας (...και αν δηλαδή).
    Μας έτρεχαν τα σάλια με τα AR50 και πολύ περισσότερο -αργότερα- με τα RD350...

    Αυτό όμως δε μας εμπόδιζε να αντιλαμβανόμαστε την αξία κάποιων εξωτικών μοτοσυκλετών ή να ταξιδεύουμε λογοτεχνικά με τα κείμενα του Ντάνη Φώτου. Διατηρούσαμε τη βασική αντίληψη ότι η κάβλα για τις δίχρονες σκοτώστρες προέκυπτε και λίγο από τις ορμόνες μας, και είμαστε μόλις 13 ή 14 ετών.

  10. #115
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.718
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parking Προβολή μηνύματος
    Οκ Μπούμερ....
    Το ξανακοίταγα και...



    Να 'σαι καλά παιδί μου!


  11. #116
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.069
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parking Προβολή μηνύματος
    Οκ Μπούμερ....
    Ρε παρκαδορε,τι κανει ο θειος σου???ειναι καλα?Δεν τον εχεις αναφερει εδω και καιρο,και ανησυχησα.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  12. #117
    Banned
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.412
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Ρε παρκαδορε,τι κανει ο θειος σου???ειναι καλα?Δεν τον εχεις αναφερει εδω και καιρο,και ανησυχησα.
    Ο θείος μου δεν είναι καθόλου και πρόσεχε τα εικονίδια που βάζεις

  13. #118
    Banned
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.412
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STF Προβολή μηνύματος
    Το πρόβλημα δεν είναι ουσιαστικά δικό του. Διότι γνώριζα ότι δεν πρόκειται να αντιληφθεί λέξη και είναι η περίπτωση αυτή που αυτά που συζητάμε δε θα τα αντιληφθεί ούτε όταν φτάσει να είναι 60.


    Κάτσε να σου πω κάτι πιο ουσιαστικό

    Είσαι στο πάσο στην Ιταλία όλος δερμάτινος με το βε 85 ή το 100 ξέρω γω ή όποιο θες τέλος πάντων
    Έχεις πιει τα εσπρέσα το πρωί και διάφορα που τρώνε εκεί έχει πάει και τουαλέτα κι είσαι τζετ
    Τα λάστιχα είναι φρέσκα η άσφαλτο φουλ σαγρέ και κατηφορίζεις την πλαγιά όταν ξαφνικά βλέπεις μια αριστερή φουρκέτα
    -Σκέφτεσαι ώρεεεεεε μια στοφάραααααααα
    Ανοίγεις γκάζι να μαζέψεις χιλιόμετα να ξύσεις το σκουλαρίκι ν ανάψεις τσιγάρο
    Πιάνεις δεξιά και στο τελευταίο μέτρο εκεί που πας με όλα ουρλιάζοντας ΑΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
    Κλείνεις γκάζι κατεβάζεις 2 (όχι 3, 2) πατάς τα φρένα και αμολάς αμπραγιάζ......
























































    Επόμενη σκηνή στο χωριό δίπλα
    Συνεργείο ΦΙΑΤ αλφα λάτσια κλπ

    -Μπαρμπαλουίτζι μπαίνει το σαζμάν του ούνο στο γκούτσι?
    -Νο!
    -'Ελα Μαντέλοοοοο Πόσο κάνει σαζμάν κομπλε και άξονας????


    Επίλογος
    Είναι ωραίο να έχεις μηχανάκι απ αυτό που δεν έχουν οι άλλοι και να το παίζεις γνώστης σε βάθος αλλά αυτά τα μηχανάκια είναι μόνο για χιπστερς κουλούς και θείους που ανακάλυψαν τη μοτοσυκλέτα αργά
    Μόλις ζητήσεις κάτι παραπάνο απλά δεν έχει
    Δίκα σας είναι τα λεφτά πάρτε ότι γουστάρετε αλλά μην μας πουλάτε και φούμαρα γιατί κάτι σκαμπάζουμε κι εμείς
    Τώρα για το τι είμαι σε θέση να αντιληφθώ και τι όχι θα μου επιτρέψεις να σου πω ότι τους σαλιγκαρόπουλους αργόπουλους κλπ φιλοσόφους στα πρώτα 5 λεπτά.
    Καλά αργά χιλιόμετρα να χεις
    Χαλλλαρά

  14. #119
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.844

    Δεν θα πεταχτεί και κανείς να πει κάτι για τα κινέζικα να έχει συνέχεια το ΜΠΙΦ?
    Αφού χέστηκε και αυτό το Topic με Spam.
    .....
    where was Gondor when the Westfold fell?

  15. #120
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.069
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parking Προβολή μηνύματος
    Ο θείος μου δεν είναι καθόλου και πρόσεχε τα εικονίδια που βάζεις
    το εικονιδιο δεν το εβαλα γι αυτο που εννοεις,οσο για τον θειο σου σε ρωτησα γιατι εχεις καιρο να τον επικαλεσθεις,ευχομαι παντως να ειναι καλα,και παντα να τον συμβουλευεσαι.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

Σελίδα 8 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 34567891011 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ψάχνω για Moto Guzzi Le Mans ή Aprilia Futura
    από astra998 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 10/09/2018, 07:29
  2. moto guzzi v11;
    από manos187 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 11/07/2005, 21:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF