Σελίδα 4 από 13 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 195

Θέμα: Ξεμωραμένος 40ρης ψάχνει

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzimidis Προβολή μηνύματος
    Αυτό που έβαλες εσυ




    Με αυτό εδώ, ποια ακριβώς διαφορά έχουν?

    https://www.car.gr/classifieds/bikes...-deauville-650
    Στο ότι ο καλός και ξηγημένος δεν πουλάει, και το έδωσε στον κακό και ''κατσε να παει δυο να σχολάσω και σιγά μην γράφω ιστορίες τώρα'' να το πουλήσει.
    Τελευταία τροποποίηση από telegonos; 02/09/2021 στις 19:50.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Με 8,5 χιλιάρικα πάντως μπορει να πάρει και αυτό
    https://www.car.gr/classifieds/bikes...24-ducati-1098
    Κουκλάρα

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    Κουκλάρα
    Με ''άπειρα έξτρα'' πως γίνεται να ζυγίζει 169 κιλά μόνο; Δεν θα έπρεπε να έχει και άπειρη μάζα;
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  4. #49
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzimidis Προβολή μηνύματος
    Αυτό που έβαλες εσυ




    Με αυτό εδώ, ποια ακριβώς διαφορά έχουν?

    https://www.car.gr/classifieds/bikes...-deauville-650
    Εντελώς τυχαία το εβαλα tzimidi, να δειξω το μοντέλο και ενα ενδεικτικό μπατζετ

  5. #50
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    615
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Εντελώς τυχαία το εβαλα tzimidi, να δειξω το μοντέλο και ενα ενδεικτικό μπατζετ
    Μαλακια όπως το έγραψα. Δεν υπονοώ τίποτα.

    Απλά είδα ότι αν δεν κάνω λάθος είναι το ίδιο μηχανάκι,
    που ο κάτοχος ζητάει 2500, ενώ ο μαντράς 2000.

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.237
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Με ''άπειρα έξτρα'' πως γίνεται να ζυγίζει 169 κιλά μόνο; Δεν θα έπρεπε να έχει και άπειρη μάζα;
    Παντως ειναι πανέμορφη.
    Το 1098 ειναι απωθημένο
    Ούτε V4 ουτε τιποτα δικυλινδρο all the way.
    Εννοείται πως πρέπει να ακούγεται σαν χαλασμένο

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Volpad
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Θα τα βάζει και δίπλα δίπα με το Ζόντες, πόση αγριάδα να αντέξουμε πια...

    Mε προσοχή το spoiler ε ;

    Αμα έχει τα χρήματα, θα του έλεγα να κοιτάξει και το Supersport της ducati.

    Πολιτισμένο μηχανάκι, με σωστή δύναμη (ούτε πολύ ούτε λιγο), με άνετη θέση οδήγησης και πολυ μανιτζεβελο...
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Picture1.jpg‎  

  8. #53
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.703
    Αφού έχει εμπειρία 25 χρόνια στα παπάκια.... και αφού πέρασε και από Zontes R310... και ως τσουποτούλης και στα 170cm δε καταλαβαίνω γιατί να τον αποπροσανατολίσουμε τον άνθρωπο. Το Hayabusa είναι φτιαγμένο για αυτόν.
    Και το VFR1200, και το ZZR1400 και κάποια άλλα εξωτικά που διάβασα... ναιαιαι βέβαια και το Tracer 900 μια χαρά θα το πάει... μια χαρά!

    Θερμή παράκληση, τη μέρα που θα αγοράσει οποιοδήποτε από αυτά μπορώ να έρθω να βιντεοσκοπήσω τη πρώτη βόλτα στο τετράγωνο, είναι σίγουρο ότι θα γίνει viral στο σωλήνα.

    Και για να μη μείνω μόνο στα παραπάνω... αν είναι τόσο άσχημα ψημένος να κάνει τέτοια αγορά, θα τον συμβούλευα πριν πάει να κάνει την αγορά του αιώνα να κάνει μια χάρη στον εαυτό του και να πάει να κάνει ΟΛΑ τα στάδια ασφαλούς οδήγησης μπας και καταλάβει και αν δεν καταλάβει τουλάχιστον θα έχει κάνει δυο μαθήματα.

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    817
    Το Πειραιάς-Κοζανη με φοβίζει περισσότερο. Μπήκαμε για πάνω από 450χλμ πράγμα που κ έμπειροι αναβάτες θα το σκεφτούν λίγο παραπάνω για να ξεκινήσουν. Και για μόνιμη βάση πήγαινε έλα Κοζάνη χειμωνα-καλοκαιρι?
    Δεν λέω να μην αγοράσει μηχανή αλλά να ξέρει για ποιον λόγο (σίγουρα όχι για να πηγαίνει Κοζάνη με 250).

  10. #55
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Κάτι ακόμα.Αν έχει στο νου του ''ταξίδια αστραπή'' ,''έλα μωρέ ,σε 2.4 ωρίτσες εκεί θα είμαι'' κτλ ας ψάξει/ρωτήσει/μάθει και τι καίει ένα μπούσα με 200+ κολλημένα σε Εγνατίες/Ολυμπίες/ΑΟ κτλ.
    Εγώ από όσο το έχω ζήσει όταν με Gen1 μπούσα βγαίνω Εγνατία για παιχνίδι το 20ευρο βενζίνη το εξαφανίζει για πλάκα.
    Τώρα στο θέμα της ασφάλειας λόγο υπερβολικά δυνατής μηχανής μεγάλο παιδί είναι,το γκάζι είναι γλυκό όμως ειδικά με κάτι σαν το μπούσα που πας με 220 και λες παω με 120.
    porca miseria.

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.461
    Νομίζω πως ένας 40αρης έχει πλέον την λογική, νοιώθει τον φόβο, πάει το μυαλό του σε μια κακιά στιγμή. Όλα αυτά είναι καλές άμυνες στα γκάζια και τις τρέλες. Εξάλλου όλες οι μοτοσυκλέτες από μεσαία κυβικα και μετά έχουν αρκετό γκάζι για να δημιουργήσουν άσχημες καταστάσεις σε κάποιον που δεν προσέχει.

    Το κακό με το busa είναι όμως ότι μαζεύει πολλά χλμ χωρίς να το αντιληφθείς και αυτό είναι κάτι που θα ξεγελάσει έναν άπειρο αναβάτη πολύ ευκολότερα από κάποιον πιο έμπειρο. Επίσης δεν έχει ABS, ένα ακόμα σημαντικό πλεονέκτημα για νέους ή άπειρους αναβάτες. Θεωρώ λοιπόν ότι είναι εντελώς λάθος επιλογή.
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  12. #57
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.703
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Νομίζω πως ένας 40αρης έχει πλέον την λογική, νοιώθει τον φόβο, πάει το μυαλό του σε μια κακιά στιγμή. Όλα αυτά είναι καλές άμυνες στα γκάζια και τις τρέλες. Εξάλλου όλες οι μοτοσυκλέτες από μεσαία κυβικα και μετά έχουν αρκετό γκάζι για να δημιουργήσουν άσχημες καταστάσεις σε κάποιον που δεν προσέχει.

    Το κακό με το busa είναι όμως ότι μαζεύει πολλά χλμ χωρίς να το αντιληφθείς και αυτό είναι κάτι που θα ξεγελάσει έναν άπειρο αναβάτη πολύ ευκολότερα από κάποιον πιο έμπειρο. Επίσης δεν έχει ABS, ένα ακόμα σημαντικό πλεονέκτημα για νέους ή άπειρους αναβάτες. Θεωρώ λοιπόν ότι είναι εντελώς λάθος επιλογή.
    Γιώργο η ηλικία δεν αρκεί για να σε κάνει καλύτερο οδηγό. Ο συνδυασμός απειρίας/ηλικίας είναι που με τρομάζει δηλαδή ακριβώς το αντίθετο από αυτό που γράφεις (you can't teach an old dog new tricks). Επίσης το γκάζι είναι πάντα γλυκό και τα λάθη προκύπτουν όχι σε βάθος χρόνου αλλά στο κλάσμα του δευτερολέπτου. Αν υπήρχε η ωριμότητα της ηλικίας θα έπρεπε να γίνεται αντιληπτό ότι η επιλογή αυτού του μεγέθους μοτοσυκλετών είναι ευθύς εξ΄ αρχής λάθος.
    Και ζητώ συγνώμη αν φαίνεται ότι το ύφος μου είναι αυστηρό, η πραγματικότητα είναι πως θέλω να τον προστατέψω. Η μετάβαση από τα 30 άλογα στα 100+ ακόμη και με μικρότερους καγκουροκινητήρες των 900cc όπως είναι ο CP3 δεν είναι απλή υπόθεση. Γιαυτό -επειδή δε θέλω να ακυρώσω το όνειρο του- νομίζω πως θα ήταν σοφό να πάει τουλάχιστον σε κάποια από τις σχολές ασφαλούς οδήγησης.

  13. #58
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Νομίζω πως ένας 40αρης έχει πλέον την λογική, νοιώθει τον φόβο, πάει το μυαλό του σε μια κακιά στιγμή....


    αυτό τώρα δεν έπρεπε να το ξέρω; ωραίοι συμφορουμίτες..

    Να είμαστε λίγο ρεαλιστές, αν ο φίλος είναι τέρμα αγύμναστος θα κουράζεται πολύ να ταξιδεύει με ταχύτητα.
    Σε περίπτωση που τον έχει πιάσει να πηγαίνει πολλά και εγώ κάποιο μεγάλο, μελετημένο να πηγαίνει πολλά θα έλεγα.
    Τα K1200s 06-10 είναι μια επλογή που θα "μαζεύει" σφάλματα.

  14. #59
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    θα καταλήξουμε σε ψυχογράφημα...
    Αριστείδη μήπως ο κουμπάρος χώρισε και είναι στα χαρακώματα? αν ναι, τσίπουρα θέλει και συμπαράσταση. Και το μηχανάκι στο σπίτι κλειδωμένο
    you rise you fall you're down then you rise again

  15. #60
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Τα 100 άλογα σε ένα μηχανάκι τύπου VFR, Tracer νομίζω ότι είναι διαχειρίσιμα, βέβαια το βλέπω από τη σκοπιά μου που είχα συμβιώσει χρόνια με 4κύλινδρο 100 ίππων, αλλά νομίζω δε θα υπάρχει μεγάλο θέμα

    Για σχολεία κλπ και εγώ συμφωνώ, αλλά δε βλέπω και πολύ προθυμία...

    Όπως δε βλέπω και μεγάλη θέληση ξεκολλήματος από το Busa (ήμαρτον, ανάθεμα την ώρα που του το πήγαν εκεί), 2 ώρες ανάλυση του έκανα χτες το βράδυ στο γραφείο και αυτός εκεί, σαν το busa δεν έχει

    O doctoras είναι σε καλό δρόμο πάντως

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

Σελίδα 4 από 13 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ο ΚΑΠΕΟΣ ψάχνει για δουλειά
    από kapeos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2005, 13:23
  2. Ποιος ψάχνει για δουλειά;
    από sniper στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2005, 12:18
  3. Φιλος ψάχνει για ΧΤ 600
    από psaroulis στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 17/10/2005, 14:55
  4. brolly-babe, ψάχνει moto....
    από ruyjin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 11/08/2005, 12:39
  5. Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 02/02/2005, 20:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF