Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 64

Θέμα: Δικαστήριο για δίπλωμα

  1. #31
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Utopia21 Προβολή μηνύματος

    Γιατί δεν ταίριαζε στην κοπέλα που είχα πίσω σε μέγεθος και, πέραν του ότι θεώρησα εγωιστικό να το έχω εγώ και να μην το έχει ο πίσω, μου είπε ότι θα προτιμούσε να μην το βάλω γιατί λέει την ενοχλεί.
    Αυτή η παραδοχή μόνο σε ταινία του Σειρηνάκη ισχύει....

    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    728
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Utopia21 Προβολή μηνύματος
    Η ερώτησή μου είναι τι γίνεται στο δικαστήριο; Ο mr Μπάτσος μου είπε ότι δείχνω το δίπλωμα και αθωώνομαι. Αν ισχύει αυτό, δε θα έπρεπε να δικαιούμαι και επιστροφή του ποσού της κλήσης; Από πού κι ως πού να είμαι αθώος και να οφείλω να πληρώσω κλήση;
    Ναι αθωωνεσαι.Οχι,δεν δικαιουσε επιστροφη του ποσου της κλησης.Μην ζητας και τα ρεστα.Σκεψου οτι και χαρη ειναι που αθωωνουν κοσμο επειδη εχει βγαλει διπλωμα μεχρι να γινει το δικαστηριο,καθως δεν αλλαζει το γεγονος οτι εσυ δεν ειχες διπλωμα οταν κοπηκε η κληση.Αθωωνεσαι καταρχην για το περεταιρω τσιβι που θα σου ριχνανε στο δικαστηριο,καθως και για το τσιβι που θα ριχνανε στον πατερα σου για παραχωρηση,ΕΑΝ το μηχανακι ηταν στο δικο του ονομα και οχι στο δικο σου.Επισης,το προστιμο για ποια παραβαση κοπηκε?Για κρανος η για διπλωμα?Για την ασφαλεια που λες...Εφοσον δεν εχεις διπλωμα οδηγησης δλδ δεν εχεις κριθει ως ικανος να χειριζεσαι το εν λογω οχημα,η ασφαλεια ειναι ακυρη σε περιπτωση ατυχηματος και δεν μετραει.Δεν ξερω αν σου φαινετε κλαιν μαιν,αλλα εχεις επιγνωση που μπορεις να μπλεξεις ετσι και μπλεχτεις σε κανα ατυχημα?

  3. #33
    Μέλος Το avatar του/της aris19
    Εγγραφή
    25/01/2021
    Μηνύματα
    189
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Utopia21 Προβολή μηνύματος
    Εθνική 5 χλμ έξω από σχετικά μεγάλη επαρχιακή πόλη.

    Γιατί δεν ταίριαζε στην κοπέλα που είχα πίσω σε μέγεθος και, πέραν του ότι θεώρησα εγωιστικό να το έχω εγώ και να μην το έχει ο πίσω, μου είπε ότι θα προτιμούσε να μην το βάλω γιατί λέει την ενοχλεί.
    Μάλλον ρητορική ήταν η ερώτηση που έκανε ο Nostradamus. Δηλαδή το κράνος χρειάζεται μονο σε περίπτωση που πέσεις ή εμπλακείς σε ατύχημα, όμως επειδή είσαι προσεκτικός δεν υπάρχει λόγος να το φοράς; Πριν λίγους μήνες και ενώ πήγαινα με χαμηλή ταχύτητα (50-60 χλμ/ω), σκάει στη ζελατίνα έντομο τόσο μεγάλο που μου τράβηξε πίσω το κεφάλι και έκανε τόσο μεγάλο "λεκέ" που κάλυψε σχεδόν ολόκληρη την κεντρική περιοχή της ζελατίνας και χρειάστηκε να σταματήσω επιτόπου για να την καθαρίσω. Φαντάσου να το έτρωγες αυτό στα μούτρα χωρίς κράνος ή με γυαλί ηλίου. Όσον αφορά το επιχείρημα για την κοπέλα, τι να πρωτοσχολιάσω... Σοβαρέψου ή τουλάχιστον μην απαντάς σοβαρά με τέτοια επιχειρήματα.
    Τελευταία τροποποίηση από aris19; 03/09/2021 στις 19:44.

  4. #34
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    615
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    ... Εϊναι το ίδιο παράλογο, σαν να κλέψεις λεφτά, να σε πιάσουνε, και όταν γίνει το δικαστήριο για την κλεψιά να τα πας πίσω και να σου πουνε, α αθωώνεσαι, δεν είσαι κλέφτης..
    Κι όμως, ΙΣΧΥΕΙ ΡΕ ΜΑΝ ΜΟΥ,
    ΙΣΧΥΕΙ !!!!!!!!

    αστερισκος*για χρήματα δεν ισχύει, ισχύει για όλα τα άλλα.

  5. #35
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.716
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Utopia21 Προβολή μηνύματος
    Εθνική 5 χλμ έξω από σχετικά μεγάλη επαρχιακή πόλη.

    Γιατί δεν ταίριαζε στην κοπέλα που είχα πίσω σε μέγεθος και, πέραν του ότι θεώρησα εγωιστικό να το έχω εγώ και να μην το έχει ο πίσω, μου είπε ότι θα προτιμούσε να μην το βάλω γιατί λέει την ενοχλεί.
    δηλ δικάβαλος χωρίς κράνη και χωρίς δίπλωμα ο οδηγός.....

    ΚΑΙ ΖΗΤΑΣ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΤΩΝ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΤΗΣ ΚΛΗΣΗΣ !;!;!;! ....να δώσεις άλλα 100€ σε πίτσες και μπύρες και να τα στείλεις στο τμήμα τροχαίας...

    την λογική που θεωρείς "εγωιστικό" να είσαι εσύ προστατευμένος την στιγμή που δεν θα ήταν η συνεπιβάτης σου αλλά την ανέβασες στο μηχανάκι τελικά, εκθέτοντάς την στον κίνδυνο από τον οποίο ήθελες να την προφυλάξεις..... ειλικρινά δεν μπορώ να την καταλάβω.... φιλικά στο λέω αλλά είσαι λίγο τρικυμία εν κρανίο με αυτά που γράφεις και σκέφτεσαι....

    θα τα πω γιατί πρέπει...
    ΔΕΝ ανεβάζουμε άλλο άτομο εάν δεν έχει τουλχ κράνος.... ΕΣΥ (ως οδηγός) είσαι υπεύθυνος για την ασφάλεια των επιβατών σου και ΔΕΝ είναι επιλογή τους....
    ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!

  6. #36
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    534
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Utopia21 Προβολή μηνύματος
    Η ερώτησή μου είναι τι γίνεται στο δικαστήριο; Ο mr Μπάτσος μου είπε ότι δείχνω το δίπλωμα και αθωώνομαι. Αν ισχύει αυτό, δε θα έπρεπε να δικαιούμαι και επιστροφή του ποσού της κλήσης; Από πού κι ως πού να είμαι αθώος και να οφείλω να πληρώσω κλήση;
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McGyver Προβολή μηνύματος
    Κάνε τη χάρη σε όλους όσους μπήκαν στον κόπο να απαντήσουν, όταν γίνει το δικαστήριο και αθωωθείς να κάνεις ένσταση και να ζητήσεις επιστροφή του προστίμου ως αχρεωστήτως καταβληθέν.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Εγώ θα κυνηγούσα δικαστικά και τον τροχονόμο.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    άμα πηγαίνεις στο δίπλα χωριό για ποτάρα, πως θα σκάσεις με το κράνος ρε πατρίδα, άσε που θα κολλήσει όλος ο ζελές μέσα
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Utopia21 Προβολή μηνύματος
    Γιατί δεν ταίριαζε στην κοπέλα που είχα πίσω σε μέγεθος και, πέραν του ότι θεώρησα εγωιστικό να το έχω εγώ και να μην το έχει ο πίσω, μου είπε ότι θα προτιμούσε να μην το βάλω γιατί λέει την ενοχλεί.
    Ρε σεις, δεν μπορεί να μη διαβάζει ένας παραγωγός, ένας σκηνοθέτης, μιλάμε για σενάριο plug and play.

  7. #37
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.713
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzimidis Προβολή μηνύματος
    Κι όμως, ΙΣΧΥΕΙ ΡΕ ΜΑΝ ΜΟΥ,
    ΙΣΧΥΕΙ !!!!!!!!

    αστερισκος*για χρήματα δεν ισχύει, ισχύει για όλα τα άλλα.
    Όχι απόλυτα. Ισχύει σίγουρα για την απάτη.
    Ήρθα για την μηχανή μου, έμεινα για την μανούρα.

  8. #38
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.713
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrval Προβολή μηνύματος
    Ρε σεις, δεν μπορεί να μη διαβάζει ένας παραγωγός, ένας σκηνοθέτης, μιλάμε για σενάριο plug and play.
    Έχω κρατήσει κράνος του πατέρα μου στην ντουλάπα για όταν ανεβάζω φίλο μου.Ένας μου σκότισε τα @@ πολύ και απλά πήρε το αμάξι του. Δεν ανεβάζω ΚΑΝΕΝΑΝ χωρίς κράνος ούτε για 5 μέτρα.
    Όταν πήρα μηχανή τον εξοπλισμό της κοπέλας μου (γάντια κράνος μπουφάν) τον θεώρησα σαν μέρος της μηχανής. Πέρα από τον δικό μου προφανώς.
    Όταν με μάθαινε ο πατέρας μου πήγαινα στο τρίτση που είναι το πάρκο που μας εξετάζουν δεν οδήγησα ποτέ έξω από αυτό μέχρι να πάρω το δίπλωμα στα χέρια.
    Και τώρα βλέπω κάποιον που τα έχει ΟΛΑ γραμμένα στα @@ του και νιώθει και αδικημένος ,που αν ήταν σωστοί δεν θα συζητούσαμε να πάρει δίπλωμα για 60 μέρες.
    Ήρθα για την μηχανή μου, έμεινα για την μανούρα.

  9. #39
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    615
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Όχι απόλυτα. Ισχύει σίγουρα για την απάτη.
    Και για κλοπη

  10. #40
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    744
    Νταξ παιδιά σεβασμός στους νόμους, αλλά μη το παρακάνουμε.Τοσος κόσμος δουλεύει εκεί,άμα δεν υπάρχουν παράνομοι τι θα κάνουν ,κλέφτες θα γίνουν;

  11. #41
    Μέλος Το avatar του/της jimpap
    Εγγραφή
    19/08/2012
    Μηνύματα
    68
    1. Μαλακίες έχουμε κάνει όλοι. Αλλά ήταν αυτό ακριβώς. Μαλακίες.
    2. Να θεωρείς τον εαυτό σου ΚΩΛΟΦΑΡΔΟ που πρώτον δεν σε σκίσανε, και δεύτερον δεν είχες ατύχημα.
    3. Σε κράζουν όλοι γιατί είναι μεγαλύτεροί σου, έως πολύ μεγαλύτεροί σου και έχουνε δει πολλά τα μάτάκια μας. Κι εγώ μέσα σε αυτούς.
    4. Όταν πεθάνει ο πρώτος σου φίλος (φτου φτου σου εύχομαι να μην το ζήσεις) σε τροχαίο με μηχανή απο μαλακία του, θα αναθεωρήσεις πολλά πράγματα.
    5. ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ άτρωτος λόγω της ηλικίας σου. ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ.

    Στα έχουν πεί όλα οι προηγούμενοι.

  12. #42
    πρώην crywolf74 Το avatar του/της Garfield
    Εγγραφή
    09/05/2009
    Μηνύματα
    246
    - Κάνουμε την παρανομία και μετά ζητάμε και τα ρέστα.
    - Δεν παίρνουμε όλα τα μέτρα προστασίας γιατί "εγώ προσέχω".
    - Ο "μπαμπάκας" πληρώνει και καθαρίζει μην τυχόν και στεναχωρηθεί ο κανακάρης του.

    Όλη η νεοελληνική νοοτροπία μαζεμένη σε ένα topic...

    Δες λίγο, αγόρι μου, τα παρακάτω. Και αυτοί τα ίδια θα λέγανε αλλά ήταν η "κακιά" στιγμή (και στις 3 περιπτώσεις ο συνοδηγός την πλήρωσε και στις 2 στις 3 περιπτώσεις δεν είχε δίπλωμα ο οδηγός)

    https://www.newsbeast.gr/society/art...is-sti-halkida

    https://www.newsit.gr/topikes-eidhse...c-vid/1249864/

    https://thecaller.gr/ellada/paraliak...an-kranos-vid/

  13. #43
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Utopia21 Προβολή μηνύματος
    ... Αν ισχύει αυτό, δε θα έπρεπε να δικαιούμαι και επιστροφή του ποσού της κλήσης; Από πού κι ως πού να είμαι αθώος και να οφείλω να πληρώσω κλήση;
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McGyver Προβολή μηνύματος
    Κάνε τη χάρη σε όλους όσους μπήκαν στον κόπο να απαντήσουν, όταν γίνει το δικαστήριο και αθωωθείς να κάνεις ένσταση και να ζητήσεις επιστροφή του προστίμου ως αχρεωστήτως καταβληθέν.

    Να τα ζητήσει πίσω και μάλιστα εντόκως...........
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  14. #44
    Μέλος Το avatar του/της Maradi
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    164
    Γιατί μου έρχεται στο μυαλό η σκέψη ότι με βλάκες δεν βρίσκεις άκρη ; Γιατί;;
    YAMAHA T7, HONDA NC750X, SUZUKI 125SM, HONDA CBF1000

  15. #45
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Maradi Προβολή μηνύματος
    Γιατί μου έρχεται στο μυαλό η σκέψη ότι με βλάκες δεν βρίσκεις άκρη ; Γιατί;;
    Έχει αναφερθεί σε αυτό το ζήτημα ο Αϊνστάιν, τι ψάχνεις να βρεις τώρα εσύ;
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2008, 00:56
  2. test ηλεκτρονικου τυπου για δίπλωμα
    από wild_cat/anima στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2006, 11:25
  3. Αποριες για διπλωμα
    από babishondakias στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2006, 01:45
  4. Δίνω για δίπλωμα...
    από milaber στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 111
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2005, 23:49
  5. Αύριο δίνω για δίπλωμα ρεεε!
    από milaber στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 11/04/2004, 02:40

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF