Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 50

Θέμα: Ράλι Ακρόπολις 2021

  1. #31
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.989
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zannisvel Προβολή μηνύματος
    Ακριβά έτσι….. ήμουν εκεί από τις 4 και κάτι, δεν κατάφερα να φτάσω ούτε κοντά στην πίστα. Πραγματικά δε ξέρω πως μπήκαν θεατές.
    Τελικά έκατσα λίγο στο τέλος της Συγγρου και τα είδα ενώ πήγαιναν προς Σύνταγμα.

    Σαν πίστα τελείως αδιάφορη. Ελπίζω να εξελιχθούν καλύτερα τα πράγματα από αύριο.

    Αύριο όπως είχα γράψει θα πάω Αγίους Θεόδωρους, γύρω στις 9 θα είναι εκεί, μετά καφεδάκι και μεσημεράκι Θήβα.
    αν βρεξει θα σου προτεινα να πας σαββατο. θα πεσουν αρκετα οι ταχύτητες γιατι γλυστραει πολύ.

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    819
    Παιδιά όσοι λέτε για το Σύνταγμα εδώ και μέρες το λέγανε συνεχώς ότι δεν θα επιτρέψουν κόσμο. Μην παραπονιέστε ότι δεν είδατε κτ γτ έτσι κι αλλιώς δεν ήταν στο πρόγραμμα. Τώρα αν τλκ μπήκε κόσμος το λάθος είναι δικό μας που δεν σεβάστηκαμε το event.

  3. #33
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.989
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από borgiriadis1 Προβολή μηνύματος
    Παιδιά όσοι λέτε για το Σύνταγμα εδώ και μέρες το λέγανε συνεχώς ότι δεν θα επιτρέψουν κόσμο. Μην παραπονιέστε ότι δεν είδατε κτ γτ έτσι κι αλλιώς δεν ήταν στο πρόγραμμα. Τώρα αν τλκ μπήκε κόσμος το λάθος είναι δικό μας που δεν σεβάστηκαμε το event.
    που το λεγανε αυτο? και ποιος ο λογος να κανεις ολη αυτη τη φασαρια τοτε, για να δει βρουμ βρουμ το καθυστερημενο?

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    819
    Εγώ που είμαι την περισσότερη ώρα στο τιμόνι το άκουσα στο ραδιόφωνο σε αρκετους σταθμούς κ η αλήθεια είναι κ εμένα με χάλασε αλλά νομίζω ότι φάση για covid το κάνανε (ίσως και να τους το επιβαλανε).
    Με φίλο που μου είπε ότι θα πάει μπας και δει τπτ και αυτός το ήξερε ότι δεν επιτρέπεται.
    Άρα φαντάζομαι ότι δεν ήταν και κρυφό και αν κάποιος σκόπευε να πάει μπορούσε να το πληροφορηθεί πριν ξεκινήσει.

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Παίζει κανένα λινκ να δούμε ζωντανά καμία ειδική ?

  6. #36
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/03/2019
    Μηνύματα
    82
    Στην ΕΡΤ παντως χθες ενημερωναν απο ποιους δρομους πρεπει να κινηθουν οι θεατες για να φτασουν στο συνταγμα.

  7. #37
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.204
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από borgiriadis1 Προβολή μηνύματος
    Παιδιά όσοι λέτε για το Σύνταγμα εδώ και μέρες το λέγανε συνεχώς ότι δεν θα επιτρέψουν κόσμο. Μην παραπονιέστε ότι δεν είδατε κτ γτ έτσι κι αλλιώς δεν ήταν στο πρόγραμμα. Τώρα αν τλκ μπήκε κόσμος το λάθος είναι δικό μας που δεν σεβάστηκαμε το event.
    εδω και μέρες το έλεγαν σε κάποιο ΜΜΕ που ήταν σιγουρο οτι θα το δούν όλοι ξερω γω;
    είναι το δίκτυο επικοινωνίας και τα κανάλια ενημέρωσης για τα δρώμενα του WRC τόσο διευρυμένα και με τεραστια απήχηση που κάποιος είπε όντως παιδιά θα ενημερώσουμε και ο κόσμος θα καταλάβει;
    έχει ιστορικό προηγούμενο με 100% συμμετοχής σε όλες ειδικές το Ράλι Ακρόπολης ή δεν έχει ώστε να υποθέσει εύλογα οτι ο μέσος θεατής θα παρασυρθεί ανεξάρτητα τα μηνύματα
    εαν δεν θέλανε κόσμο γιατί φτιάξανε την εναρκτήρια ειδική στο κέντρο μιας πόλης 5εκ κατοίκων;

    αλήθεια τώρα ρε φίλος; το ήθελες και το είπες αυτό;

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της teo_g7
    Εγγραφή
    21/04/2011
    Μηνύματα
    1.017
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    εδω και μέρες το έλεγαν σε κάποιο ΜΜΕ που ήταν σιγουρο οτι θα το δούν όλοι ξερω γω;
    είναι το δίκτυο επικοινωνίας και τα κανάλια ενημέρωσης για τα δρώμενα του WRC τόσο διευρυμένα και με τεραστια απήχηση που κάποιος είπε όντως παιδιά θα ενημερώσουμε και ο κόσμος θα καταλάβει;
    έχει ιστορικό προηγούμενο με 100% συμμετοχής σε όλες ειδικές το Ράλι Ακρόπολης ή δεν έχει ώστε να υποθέσει εύλογα οτι ο μέσος θεατής θα παρασυρθεί ανεξάρτητα τα μηνύματα
    εαν δεν θέλανε κόσμο γιατί φτιάξανε την εναρκτήρια ειδική στο κέντρο μιας πόλης 5εκ κατοίκων;

    αλήθεια τώρα ρε φίλος; το ήθελες και το είπες αυτό;
    +1000
    Αν θελανε ας λέγανε : "Μάγκες εδώ είναι σόου , να βγάλουμε κάνα φράγκο, να βαζανε εισιτήρια όπως στο ΟΑΚΑ να ξέρεις τι θα κάνεις"
    Καλά δε συζητάω να κάνανε πιο ωραία και "φωτογραφισιμη" τη διαδρομή όπως πχ Αμαλίας- δεξιά Βασ.Σοφιας- δεξιά Ηρ.Αττικου - Σταδιο- δεξιά Βασ.Ολγας - Ναός Ολ.Διος - τέρμα Σύνταγμα
    Να απλωθεί κι ο κόσμος να δει, να φωτογραφηθούν και τα αγωνιστικά με φόντο το Στάδιο ή τους στύλους του Ολυμπίου Διός
    Αυτό το φετινό μεγάλη αποτυχία....αλλά δεν περίμενα και τίποτα καλύτερο από τους "άριστους"

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    819
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    εδω και μέρες το έλεγαν σε κάποιο ΜΜΕ που ήταν σιγουρο οτι θα το δούν όλοι ξερω γω;
    είναι το δίκτυο επικοινωνίας και τα κανάλια ενημέρωσης για τα δρώμενα του WRC τόσο διευρυμένα και με τεραστια απήχηση που κάποιος είπε όντως παιδιά θα ενημερώσουμε και ο κόσμος θα καταλάβει;
    έχει ιστορικό προηγούμενο με 100% συμμετοχής σε όλες ειδικές το Ράλι Ακρόπολης ή δεν έχει ώστε να υποθέσει εύλογα οτι ο μέσος θεατής θα παρασυρθεί ανεξάρτητα τα μηνύματα
    εαν δεν θέλανε κόσμο γιατί φτιάξανε την εναρκτήρια ειδική στο κέντρο μιας πόλης 5εκ κατοίκων;

    αλήθεια τώρα ρε φίλος; το ήθελες και το είπες αυτό;
    Και το ήθελα και το είπα γτ αρχικά ΙΣΧΥΕΙ.
    Έπειτα το ότι η οργάνωση είναι για τα καρναβάλια είναι άλλο θέμα. Το αν συμφωνώ ή όχι επίσης άλλο θέμα. Και φυσικά επειδή είναι η κατάσταση τέτοια κ οργάνωση δεν υπάρχει ο κόσμος πήγε. Κ μετά έχουμε και απαίτηση ότι δεν μας άρεσε? Για κάτι που δεν ήταν να γίνει με παρουσία κόσμου?
    Και φυσικά γτ το κάναν στο Κέντρο της πόλης δεν μπορώ να το συζητήσω γτ δεν είμαι εγώ ο διοργανωτής.

  10. #40
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.204
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από borgiriadis1 Προβολή μηνύματος
    Και το ήθελα και το είπα γτ αρχικά ΙΣΧΥΕΙ.
    Έπειτα το ότι η οργάνωση είναι για τα καρναβάλια είναι άλλο θέμα. Το αν συμφωνώ ή όχι επίσης άλλο θέμα. Και φυσικά επειδή είναι η κατάσταση τέτοια κ οργάνωση δεν υπάρχει ο κόσμος πήγε. Κ μετά έχουμε και απαίτηση ότι δεν μας άρεσε? Για κάτι που δεν ήταν να γίνει με παρουσία κόσμου?
    Και φυσικά γτ το κάναν στο Κέντρο της πόλης δεν μπορώ να το συζητήσω γτ δεν είμαι εγώ ο διοργανωτής.
    Ναι αλλά φίλος άλλο αυτό που λες τώρα και άλλο αυτό που ειπες πιο πάνω, κατηγορώντας στην ουσία τους θεατές οτι θεωρητικά ήξεραν αλλά αγνόησαν

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.834
    Σαφέστατα και στα μμε και στην ανακοίνωση της αστυνομίας για τις κυκλοφοριακές ρυθμίσεις αναφέρεται σε θεατές.
    https://www.ertnews.gr/eidiseis/ella...chartis-video/
    https://www.kathimerini.gr/society/5...o-tis-athinas/
    και σαφέστατα η αστυνομίας καθοδηγούσε τους θεατές σε συγκεκριμένα σημεία.

    "– Η προσέλευση θεατών (πεζών) για την παρακολούθηση της εκδήλωσης, θα πραγματοποιείται:
    Για τους προσερχόμενους στη Λ.Αμαλίας, μέσω της οδού Σουρή ή του Ζαππείου,
    Για τους προσερχόμενους στην Πλ. Συντάγματος, είτε από τη τη συμβολή Πανεπιστημίου/ Βουκουρεστίου είτε από τη συμβολή Σταδίου/ Αμερικής."

    Τώρα εάν υπήρχε πρόθεση από τους διοργανωτές για κάτι άλλο δεν το γνωρίζω και δεν το έψαξα και ιδιαίτερα καθότι μετά τα group b
    σταμάτησα να παρακολουθώ το άθλημα.

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    621
    Απο τοτε που αποφασιστηκε η σουπερ ειδικη στο Συνταγμα λεγανε για απαγορευση προσβασης λογω πανδημιας.
    Οπως και τον Αυγουστο που αρχισε το στρωσιμο νεας ασφαλτου στην πλατεια. Παλι μιλουσαν για απαγορεσυη προσβασης.

    Τωρα τι αλλαξε μετα δεν ξερω. Πιθανον να σκεφτηκαν οτι ειναι σχεδον αδυνατο να κοψεις την προσβαση στο κεντρικοτερο σημειο της πολης.

    Στο ποδι αυτο, στο ποδι ολη η διοργανωση του Ακροπολις μετα απο τοσα χρονια


    Και τι να δεις; Καποτε οδηγουσαν ημιθεοι..

    Καποτε παιζαμε παιχνιδια Κολιν Μακρει , τωρα τι να παιξεις; Γιαρι Ματι Λατβαλα;

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.738
    Δεν έρχεται το Ακρόπολις, γκρινιάζετε.
    Ερχεται το Ακρόπολις, γκρινιάζετε.

    Χάλια δρόμος, γκρινιάζετε.
    Στρώνουν τον δρόμο, γκρινιάζετε.

    Κλείνουν τον δρόμο, γκρινιάζετε.
    Μπαίνουν τελικά, πάλι γκρινιάζετε.

    Για αυτούς που νομίζουν ότι την οργάνωση του WRC την κάνει η κυβέρνηση, τι να πω, το μίσος να είναι καλά, και ότι θέμε θα λέμε, αρκεί να κατηγορούμε αυτόν που μισούμε.

    Σαν τους άλλους με το Triumph, έβγαλε εντελώς νέο κινητήρα, που είχε ουσιαστικά ΤΟΝ ΙΔΙΟ από το 1986, και κοιτάνε τα φανάρια που και για αυτα.... γκρινιάζουν.

    Τι να πω ρμγτ δεν σωζόμαστε. Ο πιο μίζερος λαός του πλανήτη.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    819
    Ακριβώς ότι λέει ο Telegonos. Δεν κατηγορώ τους θεατές που δεν σεβάστηκαν το άθλημα αλλα αυτούς που ενώ ήξεραν και το ρίσκαραν να πάνε είχαν και απαιτήσεις. Εφόσον έγινε όπως έγινε και ξέραμε ότι θα γινόταν της Πόπης στο Σύνταγμα ας μην κατηγορουμε κανέναν.
    Δεν σεβατηκα την απόφαση της μη προσέλευσης κόσμου οπότε δεν έχω απαίτηση αν δεν κατάφερα να δω.

    Σε άλλα νέα υπάρχει κάπου να μπορώ να δω τους αγώνες? Είχα μια ελπίδα ότι θα το έδειχνε η ΕΡΤ αλλά...........

  15. #45
    Πάντως, ο 6 χρονος γιος μου ούρλιαζε από ανατριχίλα και δεος καθώς τα Hyundai και τα Yaris μοίραζαν σκασίματα στα εσάκια της ψιλολασπωμένης ελάτινης ειδικής στον Ταρζάν και ο μπαμπάς εισεπραξε αυτογραφο από το νικητή μια πέτρα ΝΑ με το συμπάθειο στο κούτελο.. αξία ανεκτίμητη!

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Νέα τραγωδία στο Ράλι Ντακάρ
    από DUKASII στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 22/01/2006, 02:00
  2. Υπερειδικη Ραλυ Ακροπολις
    από ktm640lc4 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 26/06/2005, 21:21
  3. 52ο ράλλυ ακρόπολις
    από Tigas στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 22/06/2005, 08:41
  4. Ράλι Ντακάρ,
    από DUKASII στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 18/01/2005, 18:49
  5. 51ο Ράλλυ Ακρόπολις
    από Electra στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 02/06/2004, 22:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF