Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 18

Θέμα: Suzuki DL 650 V-Strom

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/09/2021
    Μηνύματα
    3

    Suzuki DL 650 V-Strom

    Θα κανω την χαζή ερώτηση, ως άπειρος που είμαι στο θέμα, για το τι υποδηλώνει το "DL" στα V-Strom. Στο car.gr βλέπω οτι το Suzuki DL 650 V-Strom είναι διαφορετικό μοντέλο απο το Suzuki 650 V-Strom. Επιμορφώστε με παρακαλώ!! :

  2. #2
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Xristos26 Προβολή μηνύματος
    Θα κανω την χαζή ερώτηση, ως άπειρος που είμαι στο θέμα, για το τι υποδηλώνει το "DL" στα V-Strom. Στο car.gr βλέπω οτι το Suzuki DL 650 V-Strom είναι διαφορετικό μοντέλο απο το Suzuki 650 V-Strom. Επιμορφώστε με παρακαλώ!! :
    Πώς ακριβώς είδες ότι είναι διαφορετικό
    Προφανώς αναφέρεσαι σε διαφορετικές χρονολογίες παραγωγής όπου συνήθως είναι οπτικό λιφτινγκ άντε και κάποιες βελτιώσεις σε σχέση με το προηγούμενο μοντέλο/έκδοση, κοινώς διόρθωση "παιδικών ασθενειών" που σχεδόν πάντα συνοδεύουν κάθε ολοκαίνουργιο μοντέλο στην αγορά...
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  3. #3
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.129
    Η Λιστα με τα μοντέλα στο car διαμορφώνεται όπως ακριβως δίδεται η καταχώρηση από τους χρηστες/πωλητές. Μπορεί να την ξεφυλλίζεις και να σου βγει κάλλιστα DL SUZUKI VSTROM ή οποιαδήποτε παραλλαγή αυτών!

    Ο κωδικος DL υποδηλώνει την επισημη ονομασία του μοντέλου και το VSTROM την εμπορική, την πιασάρικη. Όπως το επισημο το versys είναι KLE 650 και του crossrunner vfr800x.
    Τελευταία τροποποίηση από karellen; 17/09/2021 στις 10:40.

  4. #4
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.716
    μάλλον είναι θέμα καταχώρησης στο car παρά πραγματική διαφορά στη μοτοσυκλέτα

    απλά η βάση δεδομένων θεωρεί διαφορετικό το Suzuki DL 650 V-Strom από το Suzuki 650 V-Strom
    ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    604
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Xristos26 Προβολή μηνύματος
    Θα κανω την χαζή ερώτηση, ως άπειρος που είμαι στο θέμα, για το τι υποδηλώνει το "DL" στα V-Strom. Στο car.gr βλέπω οτι το Suzuki DL 650 V-Strom είναι διαφορετικό μοντέλο απο το Suzuki 650 V-Strom. Επιμορφώστε με παρακαλώ!! :
    Το DL ειναι ο κωδικος του μοντελου, το 650 ο κυβισμος, το V υποδηλωνει τον τυπο του κινητηρα και το Strom ο θεος και η ψυχη της SUZUKI

    Και τα δυο ειναι το ενα και το αυτο. Αν βαλεις στην αναζητηση ιδιες χρονιες κατασκευης θα το διαπιστωσεις κι εσυ.

  6. #6
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Νίκος Παππάς Προβολή μηνύματος
    Το DL ειναι ο κωδικος του μοντελου, το 650 ο κυβισμος, το V υποδηλωνει τον τυπο του κινητηρα και το Strom ο θεος και η ψυχη της SUZUKI

    Και τα δυο ειναι το ενα και το αυτο. Αν βαλεις στην αναζητηση ιδιες χρονιες κατασκευης θα το διαπιστωσεις κι εσυ.
    Το μακρινό 2004 όταν ο υποφαινόμενος πήρε στα χέρια του ένα από τα 5 πρώτα που ήρθαν Ελλάδα,ασχολήθηκε με το τί σημαίνει και το Strom.
    Για κάποιο μυστήριο λόγο λοιπόν που μόνο οι Ταοϊστές μοναχοί στο Hamamatsu γνωρίζουν το Strom προέρχεται από το Βορειοευρωπαϊκό Ström που σημαίνει άνεμος.
    Γεγονός είναι πάντως ότι αποτέλεσε μάλλον μαζί με τα διάφορα Τζίξερ το πιο μοσχοπουλημένο μηχανάκι που έβγαλε η Suzuki τα τελευταία 30 χρόνια.
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    604
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vstrommer71 Προβολή μηνύματος
    Το μακρινό 2004 όταν ο υποφαινόμενος πήρε στα χέρια του ένα από τα 5 πρώτα που ήρθαν Ελλάδα,ασχολήθηκε με το τί σημαίνει και το Strom.
    Για κάποιο μυστήριο λόγο λοιπόν που μόνο οι Ταοϊστές μοναχοί στο Hamamatsu γνωρίζουν το Strom προέρχεται από το Βορειοευρωπαϊκό Ström που σημαίνει άνεμος.
    Γεγονός είναι πάντως ότι αποτέλεσε μάλλον μαζί με τα διάφορα Τζίξερ το πιο μοσχοπουλημένο μηχανάκι που έβγαλε η Suzuki τα τελευταία 30 χρόνια.
    Μαθαμε και κατι!

    Σου αρεσε δε τοσο πολυ που οχι μονο το εκανες nickname αλλα πηγες και στα βορεια να ζησεις

  8. #8
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Νίκος Παππάς Προβολή μηνύματος
    Μαθαμε και κατι!

    Σου αρεσε δε τοσο πολυ που οχι μονο το εκανες nickname αλλα πηγες και στα βορεια να ζησεις
    Εξαιρετικό μηχανάκι.Κι όπως πάντα με αυτό το υπέροχο V2 μοτεράκι πάντα θα είχε ενδιαφέρον αν αποφάσιζε η μαμά Suzuki το έβαζε σε ένα πιο "χωμάτινο" πακέτο για μεγαλύτερες εκτός δρόμου ικανότητες.
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  9. #9
    απλο μελος Το avatar του/της granazi
    Εγγραφή
    31/12/2009
    Μηνύματα
    1.250
    Τι μου θύμησες τώρα!
    Τις "καλές" εποχές του moto.gr
    https://www.moto.gr/forums/showthrea...BA%CE%B7+strom
    επιτρεπεται να πεφτεις επιβαλεται να σηκωνεσαι


  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vstrommer71 Προβολή μηνύματος
    Εξαιρετικό μηχανάκι.Κι όπως πάντα με αυτό το υπέροχο V2 μοτεράκι πάντα θα είχε ενδιαφέρον αν αποφάσιζε η μαμά Suzuki το έβαζε σε ένα πιο "χωμάτινο" πακέτο για μεγαλύτερες εκτός δρόμου ικανότητες.
    Το δικο μου το κρατησα 4 χρόνια. Το πήρα καινούργιο το 08 με αβς.Οταν τελειωσαν τα μαμα λάστιχα του φόρεσα τα καρου και μετά τα τ65.Σε πληροφορώ οι ικανότητες του εκτός δρόμου ήταν μαγικές!
    καθε μερα ...νεα μερα.

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/09/2021
    Μηνύματα
    3
    Στην επιλογή μοντέλου τα ειχε σαν δυο διαφορετικά, οπως πχ DL 650 V-Strom, DL 1000 V-Strom, 650 V-Strom κλπ

  12. #12
    Μέλος Το avatar του/της sam4g
    Εγγραφή
    15/05/2014
    Μηνύματα
    452
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Xristos26 Προβολή μηνύματος
    Στην επιλογή μοντέλου τα ειχε σαν δυο διαφορετικά, οπως πχ DL 650 V-Strom, DL 1000 V-Strom, 650 V-Strom κλπ
    Αυτό οφείλεται στο γεγονός ότι πολλοί κάτοχοι του μοντέλου δεν αναγράφουν το πλήρες όνομα του μοντέλου (για συντομία ή από πλήρη άγνοια). Έτσι στο car σαν επιλογή αναζήτησης σου βγάζει και τον έναν τρόπο και τον άλλον. Ώστε να καλύψει κι αυτές τις αστοχίες.

  13. #13
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Το δικο μου το κρατησα 4 χρόνια. Το πήρα καινούργιο το 08 με αβς.Οταν τελειωσαν τα μαμα λάστιχα του φόρεσα τα καρου και μετά τα τ65.Σε πληροφορώ οι ικανότητες του εκτός δρόμου ήταν μαγικές!
    'Oταν σταμάτησα να το βουτάω σε ποτάμια κατάλαβα ότι θέλουμε κάτι πιο κατάλληλο για τις καλές διαδρομές
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vstrommer71 Προβολή μηνύματος
    'Oταν σταμάτησα να το βουτάω σε ποτάμια κατάλαβα ότι θέλουμε κάτι πιο κατάλληλο για τις καλές διαδρομές
    Και τι πήρες?
    καθε μερα ...νεα μερα.

  15. #15
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    DRZ400 και μετά ΚΤΜ690 Enduro.Πήγα στην άλλη μεριά.Και τώρα τα αναπολώ από την σέλλα του πυραυλοκίνητου Σουηδικού Lead 110
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Suzuki DL-650 V-Strom ABS ή Yamaha Fazer 600 ABS
    από bluecaves στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2009, 00:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF