Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 30

Θέμα: Λάστιχα για NC

  1. #16
    Ελ προφεσόρ Το avatar του/της Nik0s_Dk
    Εγγραφή
    12/11/2014
    Μηνύματα
    678
    Με μια γρήγορη έρευνα:

    Michelen road 5 300e
    Bridgestone s21 255e
    Bridgestone s22 285e
    AX41s 245e
    ( αυτά τιμές ονλαιν στο ιδιο μαγαζί)

    DUNLOP MUTANT 275e (αλλο μαγαζί)

    απλά ενημερωτικά μιας και αυτά τα ελαστικά έχουν ακουστεί.
    Ας πουμε τα 5 θα τα βάλώ αν για κάποιο λόγο απορριφθούν όλα τα υπόλοιπα ή δεν βρεθεί κάτι καλύτερο.
    Run, live to fly, fly to live, do or die
    Run, live to fly, fly to live, Aces high

  2. #17
    Ελ προφεσόρ Το avatar του/της Nik0s_Dk
    Εγγραφή
    12/11/2014
    Μηνύματα
    678
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20210917_135220.jpg 
Προβολές:	138 
Μέγεθος:	104,2 KB 
ID:	430694

    Εεε τελικά το πήρα πάνω μου. Εμπιστεύομαι τον Μαγκάιβερ. Κάτι θα ξέρει!!
    Run, live to fly, fly to live, do or die
    Run, live to fly, fly to live, Aces high

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Καλορίζικα! και στα δικά μου (μάλλον θα πάω για τα AX41s καθότι τρου αντβέ )

    Πλύν' το λίγο βρε πουλάκι μου, καινούρια λάστιχα έβαλες!
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nik0s_Dk Προβολή μηνύματος
    Εεε τελικά το πήρα πάνω μου. Εμπιστεύομαι τον Μαγκάιβερ. Κάτι θα ξέρει!!
    Ας πρόσεχες !

    Καλορίζικα και καλόβολτα!


  5. #20
    Ελ προφεσόρ Το avatar του/της Nik0s_Dk
    Εγγραφή
    12/11/2014
    Μηνύματα
    678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Καλορίζικα! και στα δικά μου (μάλλον θα πάω για τα AX41s καθότι τρου αντβέ )

    Πλύν' το λίγο βρε πουλάκι μου, καινούρια λάστιχα έβαλες!
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Καλορίζικα! και στα δικά μου (μάλλον θα πάω για τα AX41s καθότι τρου αντβέ )

    Πλύν' το λίγο βρε πουλάκι μου, καινούρια λάστιχα έβαλες!
    xaxaqxaaxxaaxaxxaaxxaxaaxaxaxaxxa
    κλαιω,

    ναι θα το πλυνω το υπόσχομαι!! Ειναι που παγαινω χώμα ολ δε ταιμ, τώρα Με τα καινουρια παπά δεν έχει χώμα οποτε θα το πλυνω και θα μεινει καθαρο! χααχαχαχχααχαχχα
    Run, live to fly, fly to live, do or die
    Run, live to fly, fly to live, Aces high

  6. #21
    Ελ προφεσόρ Το avatar του/της Nik0s_Dk
    Εγγραφή
    12/11/2014
    Μηνύματα
    678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McGyver Προβολή μηνύματος
    Ας πρόσεχες !

    Καλορίζικα και καλόβολτα!

    χααχχαχαχααχ
    Να σαι καλά Θωμά! Ευχαριστώ! Σημερα θα τα στρώσω, αυριο θα σας πω πως πανε! αχαχααχαχαχαχχααχχχααχαχχααχχααχ
    Run, live to fly, fly to live, do or die
    Run, live to fly, fly to live, Aces high

  7. #22
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.045
    Να τα ευχαριστηθείς και να μας πεις και τη γνώμη σου μετά από μερικά χιλιόμετρα πόλης.

    Πάντως είναι από τα πιο όμορφα ελαστικά!!!

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zannisvel Προβολή μηνύματος
    Θα συμφωνήσω με τον Billy για τα Mutant αν και τώρα έχει αλλάξει το μοντέλο σε σχέση με αυτό που είχα.
    Τα Mutant τα είχα φορέσει στο XT 2 φορές και και μου είχαν βγάλει κοντά 12K km το κάθε ζευγάρι. Και τα άλλαζα λόγω διετίας . Σχετικά σκληρό ελαστικό, καλό στη βροχή αλλά στην στεγνή κακή άσφαλτο ο πίσω τροχός έφευγε εύκολα.
    Τα AX41S φαίνονται πολύ πιο μαλακά και έχουν δυο γόμες. Μόλις έκανα 1000km μαζί τους και είμαι πολύ ευχαριστημένος και το traction δεν έχει επέμβει καθόλου ενώ με τα προηγούμενα ήταν λες κι έκανε υπερωρίες. (πιέσεις 34-38) Τώρα αν όντως μου βγάλουν μόνο 7K km, μάλλον θα δοκιμάσω κάτι άλλο μετά.

    Aπλά σκέψου οτι τα καινούργια Mutant δεν έχουν καμία σχέση με τα παλιά που ήταν μόνο για Motard οπως και το ΜΤ60.Τα καινούργια έχουν δείκτη W και αντέχουν πραγματικά πολύ και με πολύ καλή απόδοση.Το ΑΧ41s είναι με δείκτη Η και πράγματι πολύ μαλακό αλλά ιδανικό για κάποιον που κινείται σε πόλη και κακό οδόστρωμα.Δεν πατάει απλά αξιοπρεπώς δηλαδή αλλά σηκώνει και ινδιανιλίκια σε οδόστρωμα που και μόνο που το βλέπεις τρομάζεις! Απο χιλιομετρική απόδοση μη με λαμβάνεις υπόψιν γιατί τα λάστιχά μου τρώνε πολύ ξύλο στα χώματα και στα πολλά απανωτά χιλιόμετρα.

    Σχετικό-άσχετο.Έχουν ανέβει πολύ οι τιμές στα ελαστικά μεσαίων μοτο και έχουν φτάσει σε επίπεδα 1000αριών τετρακύλινδρων που βάζαμε 5-6 χρόνια πριν.Η κατάσταση ήταν που ήταν τραγική γίνεται όλο και χειρότερη και στο τέλος ο κόσμος θα σκέφτεται να πάει ακόμα και μια κοντινή βόλτα.


    Ελπίζω να σε έχει βολέψει το εργαλείο φίλε!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  9. #24
    Ελ προφεσόρ Το avatar του/της Nik0s_Dk
    Εγγραφή
    12/11/2014
    Μηνύματα
    678
    @Zannisvel Θα ενημερώσω ναι. Νομίζω θα κάνω 400 500 χλμ το πσκ οπότε από Δευτέρα θα τα δω στην πράξη μέσα στην Αθήνα.
    Ευχαριστώ πολύ φίλε!
    Run, live to fly, fly to live, do or die
    Run, live to fly, fly to live, Aces high

  10. #25
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.481
    Με γεια τα ελαστικά!



    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zannisvel Προβολή μηνύματος
    Πάντως είναι από τα πιο όμορφα ελαστικά!!!
    Δε μου αρέσει καθόλου η σχεδίασή τους, εμφανισιακά. Φυσικά αυτό δεν έχει καμία σχέση με την απόδοση.

    Σε εμφάνιση μού αρέσουν τα S21 και όλα τα Diablo. Εννοείται ότι η εμφάνιση δεν είναι βασικό κριτήριο για την επιλογή ελαστικών, αλλά αν αμφιταλαντευεσαι σε τύπους ελαστικών ίδιας απόδοσης, θα μετρήσει και η εμφάνιση στην τελική επιλογή.

    Σκεφτόμουν τα AX21S το καλοκαίρι που άλλαξα λάστιχα, αλλά θεώρησα ότι ταιριάζουν σε on/off και scrambler, όχι σε streetfighter.

    Πάντως με μονό δισκόφρενο μπροστά, ό,τι λάστιχο και να βάλεις, μια χαρά θα φρενάρει.
    Τελευταία τροποποίηση από νεοσσός; 17/09/2021 στις 18:17.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  11. #26
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.596
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Aπλά σκέψου οτι τα καινούργια Mutant δεν έχουν καμία σχέση με τα παλιά που ήταν μόνο για Motard οπως και το ΜΤ60.Τα καινούργια έχουν δείκτη W και αντέχουν πραγματικά πολύ και με πολύ καλή απόδοση.Το ΑΧ41s είναι με δείκτη Η και πράγματι πολύ μαλακό αλλά ιδανικό για κάποιον που κινείται σε πόλη και κακό οδόστρωμα.Δεν πατάει απλά αξιοπρεπώς δηλαδή αλλά σηκώνει και ινδιανιλίκια σε οδόστρωμα που και μόνο που το βλέπεις τρομάζεις! Απο χιλιομετρική απόδοση μη με λαμβάνεις υπόψιν γιατί τα λάστιχά μου τρώνε πολύ ξύλο στα χώματα και στα πολλά απανωτά χιλιόμετρα.

    Σχετικό-άσχετο.Έχουν ανέβει πολύ οι τιμές στα ελαστικά μεσαίων μοτο και έχουν φτάσει σε επίπεδα 1000αριών τετρακύλινδρων που βάζαμε 5-6 χρόνια πριν.Η κατάσταση ήταν που ήταν τραγική γίνεται όλο και χειρότερη και στο τέλος ο κόσμος θα σκέφτεται να πάει ακόμα και μια κοντινή βόλτα.


    Ελπίζω να σε έχει βολέψει το εργαλείο φίλε!
    Προχθές πήγα σε πασίγνωστο αγωνιζόμενο λαστιχά επί της Λένορμαν και πέρασα νέα παπούτσια στο σιμπι του αδερφού.
    Μιλούσαμε για τις καθυστερήσεις και τις αδικαιολόγητες αυξήσεις που εφάρμοσαν κάποιες εταιρείες. (ορισμένες και δύο φορές μέσα στη χρονιά).
    Οι Κινέζοι πλέον είναι ρυθμιστής στις τιμολογιακες πολιτικές κάθε εταιρείας,κι ας μην είναι κινεζική.
    Παράδειγμα μου έφερε τη Bridgestone που μπορεί να μην έφερε αυξήσεις ακόμα αλλά θα το κάνει αφού εκεί πάει το πράγμα.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  12. #27
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.045
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Aπλά σκέψου οτι τα καινούργια Mutant δεν έχουν καμία σχέση με τα παλιά που ήταν μόνο για Motard οπως και το ΜΤ60.Τα καινούργια έχουν δείκτη W και αντέχουν πραγματικά πολύ και με πολύ καλή απόδοση.Το ΑΧ41s είναι με δείκτη Η και πράγματι πολύ μαλακό αλλά ιδανικό για κάποιον που κινείται σε πόλη και κακό οδόστρωμα.Δεν πατάει απλά αξιοπρεπώς δηλαδή αλλά σηκώνει και ινδιανιλίκια σε οδόστρωμα που και μόνο που το βλέπεις τρομάζεις! Απο χιλιομετρική απόδοση μη με λαμβάνεις υπόψιν γιατί τα λάστιχά μου τρώνε πολύ ξύλο στα χώματα και στα πολλά απανωτά χιλιόμετρα.

    Σχετικό-άσχετο.Έχουν ανέβει πολύ οι τιμές στα ελαστικά μεσαίων μοτο και έχουν φτάσει σε επίπεδα 1000αριών τετρακύλινδρων που βάζαμε 5-6 χρόνια πριν.Η κατάσταση ήταν που ήταν τραγική γίνεται όλο και χειρότερη και στο τέλος ο κόσμος θα σκέφτεται να πάει ακόμα και μια κοντινή βόλτα.


    Ελπίζω να σε έχει βολέψει το εργαλείο φίλε!
    Όχι απλά με έχει βολέψει… με έχει κάνει πιο χαρούμενο άνθρωπο μόνο και μόνο που δεν οδηγώ τη Vespa και ευχαριστιέμαι την κάθε μετακίνηση.

    Το Tuono δε μου έχει λείψει ακόμα γιατί δεν έχει έρθει αυτή η λύσσα που με πιάνει την Κυριακή τα ξημερώματα που απλά περιμένω να ξημερώσει για να φύγω για μια γρήγορη βόλτα.

    Επίσης αυτή η μηχανή σου δημιουργεί έναν καινούριο στόχο, να οδηγήσεις οικονομικά. Κάτι που σε μένα είναι καινούριο και μου την κάνει περισσότερο ενδιαφέρουσα. Μπορεί βέβαια να είναι αυτό που την κάνει για άλλους βαρετή.
    Και όχι δεν το έχω καταφέρει ακόμα. Κάνω το μισό ντεπόζιτο σαν Ινδιάνος και μετά προσπαθώ να φτιάξω το μέσο όρο οδηγώντας οικονομικά.

  13. #28
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.495
    Καλό περπατητα.
    Και για να σου φύγει ο φόβος για τα γλιστράτα που σου είπα, αυτά έρχονται μόνο αν το επιδιώξεις ας πούμε με έντονο φρένο πριν την στροφή και πλαγιασμα για πλασάρισμα.
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    728
    Ειχα τα road 3 η 4 δεν θυμαμαι,σε βρεγμενο ηταν πολυ καλα!

  15. #30
    Ελ προφεσόρ Το avatar του/της Nik0s_Dk
    Εγγραφή
    12/11/2014
    Μηνύματα
    678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από S705 Προβολή μηνύματος
    Καλό περπατητα.
    Και για να σου φύγει ο φόβος για τα γλιστράτα που σου είπα, αυτά έρχονται μόνο αν το επιδιώξεις ας πούμε με έντονο φρένο πριν την στροφή και πλαγιασμα για πλασάρισμα.
    Ααααα όπως μπαίνω σε κάθε στροφή δηλαδή. .

    Billyka και γω από τα 4 (για τις απαιτήσεις που είχα) ήμουν φουλ ικανοποιημένος.
    Run, live to fly, fly to live, do or die
    Run, live to fly, fly to live, Aces high

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. ΛαστιΧα Για Supersport
    από tzanismille στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 30/09/2004, 17:19
  2. Λαστιχα για transalp..
    από derd στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 15/09/2004, 11:05
  3. λαστιχα για KTM LC4 SM
    από dez στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 25/05/2004, 16:26
  4. λαστιχα για cbr400-RR
    από PALADIN στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 17/02/2004, 18:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF