Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 11 από 11

Θέμα: Βάση μπαγκαζιέρας για Tracer 7

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ioannispar
    Εγγραφή
    07/10/2019
    Μηνύματα
    531

    Βάση μπαγκαζιέρας για Tracer 7

    Καλημέρα στην παρέα. Θα ήθελα την γνώμη σας όσο αφορά την αγορά βάσης - σχάρας για μπαγκαζιέρα σε Tracer 7 του 21'.
    Έχω αγοράσει την https://www.motoraid.eu/givi-b47nt?g...IaAoOTEALw_wcB Blade 47lt και θα ήθελα να μου πείτε αν αξίζει να πάρω την βάση της givi ή ενναλακτικά κάποια άλλης εταιρίας, που είναι πιο ποιοτική ίσως. Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι στην βάση της givi πρέπει να αγοράσω και extra πλάκα για να μπει η βαλίτσα και καταργώ αυτήν που δίνει μαζί, ενώ σε άλλη μάρκα πχ SW-MOTECH αν δεν κάνω λάθος δίνει μεταλλική πλάκα και πάνω εκεί βάζω την βάση μου και κουμπώνω την βαλίτσα.

  2. #2
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.063
    Καλημέρα. Αυτή που δίνει μαζί, λέει είναι universal. Δεν την δίνει η Givi δηλαδή, αλλά είναι προσφορά του μαγαζιού; Εάν ισχύει αυτό, καλύτερα να πάρεις την αυθεντική πλάκα Givi.

    Αν επιλέξεις σχάρα της Givi δεν νομίζω να έχεις θέμα. Παρ ολα αυτά, θα επέλεγα την γνήσια σχάρα της Yamaha για λόγους εμφάνισης. Βέβαια έχει 220€ και πρέπει να ρωτήσεις αν είναι συμβατή με after market βαλίτσες.

    Αν δεν κάνω λάθος, σε Givi πας στην βάση 2130FZ στα 85€ και στην πλάκα Μ5Μ ή Μ6Μ στα 37€.
    Τελευταία τροποποίηση από giorgosb; 17/09/2021 στις 11:03.

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ioannispar
    Εγγραφή
    07/10/2019
    Μηνύματα
    531
    Αυτή η πλάκα που δίνει μαζί είναι της Givi αλλά κάνει σε σκούτερ και οτι άλλο έχει σχάρα από την μάνα του. Πολύ σωστά τα λες για αυτά που θα χρειαστώ αλλά έλεγα μπας και την συνδύαζα με βάση άλλης εταιρίας. Της Givi βγαίνει όπως τα είπες και εσύ στα 122 ευρω ενώ της SW-MOTECH στα 150 ευρω, απλά έλεγα μπας και είναι καλύτερη - πιο σταθερή από της Givi.

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.961
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pariancbf Προβολή μηνύματος
    Αυτή η πλάκα που δίνει μαζί είναι της Givi αλλά κάνει σε σκούτερ και οτι άλλο έχει σχάρα από την μάνα του. Πολύ σωστά τα λες για αυτά που θα χρειαστώ αλλά έλεγα μπας και την συνδύαζα με βάση άλλης εταιρίας. Της Givi βγαίνει όπως τα είπες και εσύ στα 122 ευρω ενώ της SW-MOTECH στα 150 ευρω, απλά έλεγα μπας και είναι καλύτερη - πιο σταθερή από της Givi.
    Σε αυτή της SW-Motech δεν μπορείς να βάλεις απ' ευθείας την μπαγκαζιέρα.

    Θα πρέπει είτε να βιδώσεις επάνω της τη universal που είχε η μπαγκαζιέρα είτε να πάρεις και τον αντάπτορα για Monolock της SW-Motech.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ioannispar
    Εγγραφή
    07/10/2019
    Μηνύματα
    531
    Ναι αυτό σκεφτόμουν. Η universal που δίνει είναι οριτζιναλ givi αλλά δεν μπαίνει με τα μπράτσα.

    Με βλέπω να βάζω της givi όπως είπε και ο φίλος από πάνω για να είναι και πιο όμορφο το αποτέλεσμα.

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    Αν δεν σου κανει κοπο γραψε και ενα μίνι review για το μηχανακι.

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ioannispar
    Εγγραφή
    07/10/2019
    Μηνύματα
    531
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    Αν δεν σου κανει κοπο γραψε και ενα μίνι review για το μηχανακι.
    Δεν μου κάνει καθόλου κόπο, αλλά εδώ και 2 μήνες περιμένω να παραλάβω και το περιμένω από μέρα σε μέρα. Μου είπε ο αντιπρόσωπος μέχρι τέλος του μήνα θα παραλάβω ,οπότε αναμένω....

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    ελπιζω να πηρες το camo green αλλιως σου κοβω την καλημερα

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ioannispar
    Εγγραφή
    07/10/2019
    Μηνύματα
    531
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    ελπιζω να πηρες το camo green αλλιως σου κοβω την καλημερα
    ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ Αυτό πήρα! Φίλε δεν είναι καθόλου πράσινο όπως το είδα. Είναι κάτι σε χακί αλλά ευτυχώς όχι πράσινο. Μιλάω με YAMAHA και μου λέει : Ήρθαν τα κόκκινα, ήρθαν τα ασημί-μαύρο, αλλά περιμένουμε τα camo...

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pariancbf Προβολή μηνύματος
    ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ Αυτό πήρα! Φίλε δεν είναι καθόλου πράσινο όπως το είδα. Είναι κάτι σε χακί αλλά ευτυχώς όχι πράσινο. Μιλάω με YAMAHA και μου λέει : Ήρθαν τα κόκκινα, ήρθαν τα ασημί-μαύρο, αλλά περιμένουμε τα camo...
    ενα γκριχακί ειναι αλλα βγηκε πολύ καλο. ψαχνω στα μτχ για το προηγουμενο το γκρι με τις μπλε ζαντες αλλα ζητάνε σχεδον οσο το πηρανε. ντουκου το πηρες? θελω να μαθω αν εχει κανενα χρηματοδοτικο της προκοπης γιατι δεν βλεπω να γινετε δουλεια με τα μεταχειρισμένα.

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ioannispar
    Εγγραφή
    07/10/2019
    Μηνύματα
    531
    Ναι ρε φίλε ακριβώς αυτό, γκριζάρει αρκετά και για αυτό μου άρεσε περισσότερο. Έδωσα 3000 μπροστά και πήρα δάνειο από Νικολακόπουλο με προϋπόθεση προεξόφλησης. 1000 φορές καινούργιο παρά μτχ και να αρχίσω πάλι τα μαζέματα και να μοιράζω λεφτά σε συνεργεία για μ@λ@κίες των προηγούμενων ιδιοκτητών.

Παρόμοια θέματα

  1. [ΠΩΛΕΙΤΑΙ] Σχάρα / Βάση μπαγκαζιέρας Yamaha Tracer 900 / Tracer 900 GT (18) Givi SR2139
    από poolmaster στο forum Αγγελίες αξεσουάρ & ανταλλακτικών
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 28/12/2018, 18:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF