Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 28 από 28

Θέμα: Αξίζει;

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    φιλε ,μαλλον αυτο εννοείς ...https://www.car.gr/classifieds/bikes...yamaha-xt-125x εγω σιγουρα θα το επαιρνα , αν επαιρνε κανονικα μπροστα το μοτερ κ κραταγε σωστα ρελαντι κ οχι να εσβηνε κ παλι απο την αρχη η ειχε αρρυθμιες στο γκαζι κλπ ,θελει ελεγχο αν ειναι τρακαρισμενο ...αν εχει ΚΑΝΟΝΙΚΑ χαρτιά SOS κ ταιριαζουν με τον αριθμο πλαισιου και ΔΕΝ χρωστάει σε εφορίες τέλη κτεο κλπ ...αν εχει διαρροη λαδιων το μοτερ ,θελει ανοιγμα για επισκευή οποτε μακρυα αν ΔΕΝ πιανουν τα χερια σου ...ΕΛΕΓΧΟΣ αν δουλευουν φωτα ανορθωτης πηνια κ φυσικα βόλτα απο καποιον εμπειρο ,αν τραβαει το μοτερ η αν πατινάρει - αν ακουγονται οι βαλβιδες η η καδένα κλπ ,εχω οδηγησει παρομοιο xt125 κ πηγαινε μια χαρα για τα κυβικα του αλλα ηταν πολυ προσεγμενο -παντως απο αντ/κα υπαρχουν σχεδον τα παντα στην yamaha κυριως μοτερικά και παρα πολλα σε μεταχειρισμένα οποτε no problem απο θεμα ανταλλακτικών ...
    Τελευταία τροποποίηση από alexis72; 18/09/2021 στις 13:46.

  2. #17
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.499
    Μπορεί να περιμένει να μεγαλώσει λίγο, να αναβαθμίσει το δίπλωμά του, να μαζέψει περισσότερα χρήματα, ώστε να πάρει ένα KLE 500 και να είναι άρχοντας.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  3. #18
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/09/2021
    Μηνύματα
    14
    Μάγκες ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Απο αυτά που διάβασα μάλλον θα σκιππάρω την αγγελία και θα περιμένω να εμφανιστεί κάτι καλύτερο. Είμαι νέος εντελώς στον χώρο και δεν έχω ιδέα να κρίνω αν αξίζει μία αγορά, αλλά ευτηχώς έχω εναν πολύ καλο μηχανικό γνωστό που τον εμπιστεύομαι πολύ, απλα γενικά κοιτάω να μην τον ενοχλώ συνέχεια γιατί βρίσκω 2-3 αγγελίες την ημέρα και δε μπορώ να του τα στέλνω όλα, δε μου παίρνει καν χρήματα. Έχει και αυτός τον νου του σε αγγελίες. Ψάχνουμε XT 125 διότι είμαι κολλημένος με τα ΧΤ απο μικρός. Τώρα πέρα απο αυτό θα πήγαινα και σε XR της Honda καθώς το έχω οδηγήσει και μου άρεσε αρκετά. Πέρα απο ΧΤ και XR δε μπορώ να πω ότι με ενδιαφέρει κάτι άλλο, με έχουν ζαλίσει με το Remix της Daytona αλλα δεν έχω ιδέα να κρίνω αν είναι καλό ή όχι.

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    731
    Παρε ενα φθηνο παπι για αρχη αφου εισαι και νεος στον χωρο.Αργοτερα οταν μαζεψεις κι αλλα χρηματα πουλας το παπι και περνεις ενα Χτ 600.Το XR που λες φανταζομαι ξερεις οτι ουτε κλειδαρια εχει καθως ηταν η προταση της Χοντα στα εντουρο.Προσωπικα ειμαι της αποψης πως αν ειναι για λιγα κυβικα περνω παπι,δεν περνω κατι που μοιαζει με μεγαλη μοτοσυκλετα αλλα δεν ειναι..Δεν θελω δλδ για τις ιδιες επιδοσεις του μοτερ,να πληρωνω ακριβα περιφερειακα σερβις..

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    δωστα προκαταβολη και με δοσεις παρε ενα καινουριο παπι !

  6. #21
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.039
    https://www.car.gr/classifieds/bikes...C1500&sort=prd. Πάρε καινούργιο κινεζικό παπί ναχεις και την εγγύηση και άσε τα χρεπια στην ησυχία τους για να έχεις την ησυχία σου,άλλαζε τους και λαδακι κάθε 2000 χλμ και είσαι κύριος.Μαθε μπαλιτσα που έλεγε κι ο Αλέφαντος.

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.526
    δλδ ενα φασον κινεζικο παπι του οποιου δεν ξερουμε να προφερουμε το ονομα ειναι καλυτερο απο ενα πληρως ανακατασκευασμενο επωνυμο μοτοσυκλετακι στα ιδια λεφτα;

  8. #23
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/06/2014
    Μηνύματα
    338
    Μην ασχολείσαι καθόλου με 125 αρι με τόσα χλμ.Βαρελι δίχως πάτο όπως σου είπαν.

  9. #24
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.039
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    δλδ ενα φασον κινεζικο παπι του οποιου δεν ξερουμε να προφερουμε το ονομα ειναι καλυτερο απο ενα πληρως ανακατασκευασμενο επωνυμο μοτοσυκλετακι στα ιδια λεφτα;
    Ναι, άσε που δεν θα ναι στα ίδια λεφτά, γιατί το ανακατασκευασμένο είναι βαρέλι δίχως πατο και θα έχει και 2 χρόνια εγγύηση και cbs η και abs ίσως πλέον ,και ηλεκτρονική ανάφλεξη.

  10. #25
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Τα μισα παπια για πουλημα εχουν γυρισει 3 φορες το κοντερ και πωλουνται ολα με 40.000 χλμ . Αν δε σε νοιαζει εμφανισιακα που ειναι χρεπι, που εδω που τα λεμε αν απλα θες να κανεις καθημερινη μετακινηση, ειναι καλυτερο να μην εχεις garage queen, μαλλον αξιζει.

    Βεβαιωσου απλα πως:

    -δεν κανει σαν να βαρας κατσαρολες οταν δουλευει
    -δεν βγαζει καπνους απο την εξατμιση
    -παει ισια στο δρομο (αν δεν εχεις εμπειρια εσυ, βαλε καποιον που ξερει απο μηχανακια να το οδηγησει)
    -δεν εχει ηλεκτρολογικα προβληματα, κομμενα καλωδια κλπ

    Αν στα παραπανω παιρνει σε ολα τσεκ, χτυπα το ενα 500αρικο και παιζει να του κανεις αλλα 40.000 (σχετικα) απροβληματιστα.

  11. #26
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    756
    Πολύ πιο φτηνά τα ανταλλακτικά στα παπιά από τα μοτοσυκλέτα και.Καμια σχέση.

  12. #27
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/08/2021
    Μηνύματα
    228
    https://www.car.gr/classifieds/bikes...erbi-senda-125
    Αφού έχεις μαζέψει ένα ποσό δες και αυτό που πλησιάζει στα θέλω σου

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    731
    Σε κενεζικο μοτερ παπιου παντως(λιφανεζος για την ακριβεια) το εχω λιωσει στο ντελιβερι 120-150 χλμ καθε μερα συνολο 60.000 αλλαζοντας λαδια καθε 3.000χλμ και το μονο που εχει παθει ειναι οτι πατιναρει απο τα συμπλεκταρισματα για σουζες

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Suzuki Bandit 400 Razorback(αξιζει να τι δειτε)
    από AFTER στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 03/05/2006, 23:21
  2. Επιδαυρος..τελικα αξιζει;
    από gcrook στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 66
    Τελευταίο μήνυμα: 16/12/2004, 15:37
  3. Αξιζει !!!!! Δειτε Το !!!!!
    από kalgeorge στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 06/10/2004, 07:36
  4. Διαβαστε Το Ολο!!!! Αξιζει!!!
    από kalgeorge στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2004, 18:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF