Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 2 από 2

Θέμα: Λάστιχα για mt 03

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/04/2021
    Μηνύματα
    125

    Λάστιχα για mt 03

    Καλησπέρα στην παρέα, πρέπει να αλλάξω λάστιχα και θα ήθελα την βοήθεια σας.Η χρήση που κάνω είναι αστική και για καμιά εκδρομή από του χρόνου και προφανώς θέλω κάτι που να αντέχει σχετικά αρκετά χλμ,να έχει κρατήματα σε βροχή και να συμπεριφέρονται καλά στην πόλη.Ημουν ανάμεσα σε diablo rosso II,battlax s22,michelin road 5.Εχει κάποιος καμία εμπειρία από αυτά τα λάστιχα ή έχετε να προτείνετε κάτι άλλο;

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    818
    Είχα τα rosso πριν 2 χρόνια σε ένα 250αρι που είχα. Τίμια μου φαινόντουσαν μες την πόλη χωρίς γλιστρήματα. Σε βόλτα (50-60χλμ) ήταν οκ και έδιναν μια αίσθηση κρατήματος, βέβαια δεν είχα και απαιτήσεις (από το μηχανάκι όχι από το λάστιχο). Πολύ μεγάλη εντύπωση μου είχε κάνει η αντοχή τους. Δεν θυμάμαι πόσο αλλά είχα εντυπωσιαστεί με το πόσα χλμ κράτησαν τόσο που έπεισα και τον αδερφό μου να τα βάλει. Οι εντυπώσεις του αδερφού μου για την διάρκειά τους και γενικά είναι ίδιες.

    Τώρα έχω τα road 5 στο SV1000. Για μες την πόλη δεν ξέρω να σου πω γτ κάνει μόνο βόλτες και ταξίδια η μηχανή. Ενώ έχω καλή αίσθηση στο δρόμο και στις στροφές δεν μου δίνει απόλυτη σιγουριά λες και παίζω τελείως στα όρια του.Αυτό βέβαια είναι τελείως προσωπική άποψη δεν γλίστρησε ποτέ η μηχανή. Απλά εμένα κτ δεν μ αρέσει.
    Ελπίζω να βοήθησα.
    Πάτα το 0

Παρόμοια θέματα

  1. Γνώμες για πρώτη αγορά Duke390 vs MT-03
    από paper στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 02/09/2019, 08:42
  2. Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2015, 09:31
  3. Λάστιχα για yamaha mt-03
    από Giovanni5 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 26/09/2014, 16:48
  4. ΘΕΛΩ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΥΑΜΑΗΑ Mt-03 660
    από motokelly στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 211
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2012, 12:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF