Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 31

Θέμα: Μηχανάκι για κούριερ βιβλιων.

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.028
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Γιώργης Προβολή μηνύματος
    Daytona DY125 μονόσελο 1700€, τίμιο για επαγγελματικό εργαλείο. Δες και το keeway target 125. Εκεί δεν ξέρω αν βγαίνει εργοστασιακό μονόσελο ή χρειάζεται κοπτοραπτική. Πάντως το μηχανάκι αξίζει για χιλιόμετρα και είναι φθηνότερο από το daytona οπότε περισσεύουν χρήματα για τον σιδερά.
    Επίσης μπορεί τον υπεύθυνο να τον ενδιαφέρουν και η καινούργια μόδα με τα ηλεκτρικά που έχουν βγει τώρα τελευταία, σαν αυτό.
    Καλά χιλιόμετρα και τριπλή προσοχή πλέον, ο κόσμος στους δρόμους έχει τρελαθεί!
    Έφτασε 1700 αυτό το σκουπίδι? 1300 το αγόρασα το 2011 και είναι μακράν η χειρότερη αγορά που έχω κάνει ποτέ. Μου κόστισε συνολικά όσο ένα καινούργιο γιαπωνέζικο (άλλαξα ακόμη 2 μοτέρ). Υπερτραγικο στα πάντα.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  2. #17
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.045
    Εμείς στη δουλειά έχουμε ένα Cargo 125, το έχω πάρει μόνο κανά δυο φορές για να δω πως είναι και δε μπορώ να φανταστώ ότι κάποιος θα βγει εθνική με αυτό... Για μέσα στη πόλη είναι ΟΚ, βέβαια δε ξέρω πως ένα παπί θα ήταν καλύτερα με τόσο βάρος. πίσω.

  3. #18
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από arisrodolivos Προβολή μηνύματος
    Honda gyro up
    Και ξηρα τροφη μαζι, αν η παραδοση ειναι μερικους μαχαλαδες μακρια..
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.278
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Και ξηρα τροφη μαζι, αν η παραδοση ειναι μερικους μαχαλαδες μακρια..
    Αν υπάχει και κανένα, έχω να δω δυο δεκαετίες να κυκλοφορούν.

    Σε χόνδα πάντως αξιόλογη πρόταση από πλευράς ασφάλειας / τεχνολογίας, θα κοιτούσα και το Genio Cargo 110.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  5. #20
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.702
    Εγω λεω το NC του Billy.
    Mονο Εθνικη εχει δουλεψει κ ειναι απροβληματιστο.
    Βαρος αντεχει...
    Ride(s) the wind of change...

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.028
    Αν ενδιαφέρεται ο υπεύθυνος για σοβαρό εργαλείο δουλειάς το πουλάω 10.000 ευρώ.Είναι συλλεκτικό πες του έχει πάει σχεδόν σε όλα τα βουνά!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  7. #22
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.499
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Εγω λεω το NC του Billy.
    Mονο Εθνικη εχει δουλεψει κ ειναι απροβληματιστο.
    Βαρος αντεχει...
    Εννοείς του καπετάν Βασίλη, που το βγάζει μόνο δυο φορές το χρόνο με καλό καιρό;
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Αν υπάχει και κανένα, έχω να δω δυο δεκαετίες να κυκλοφορούν.

    Σε χόνδα πάντως αξιόλογη πρόταση από πλευράς ασφάλειας / τεχνολογίας, θα κοιτούσα και το Genio Cargo 110.
    Το οδηγαω καθημερινα το τζινιο στην δουλεια.Θα πω απλα αυτο..Αν θελεις να βαλεις βενζινη,σβηνεις το μοτο,βγαζεις το κλειδι(επειδη εχω το κλειδακι για τις πισω κλειδαριες μαζι),ξεκλειδωνεις τις 2 πισω κλειδαριες ωστε το κουτι να κανει ανατροπη,κρατας το κουτι με το ενα χερι να μην πεσει παλι μπροστα,ξαναβαζεις το κλειδι στον κεντρικο διακοπτη,το γυρνας στην θεση seat,πατας το κουμπι δεξια απο τον κεντρικο διακοπτη οπου ανοιγει την μεταλλικη πλακα που ειναι πανω απο την ταπα βενζινης,σηκωνεις την μεταλλικη πλακα,ξεβιδωνεις την ταπα και βουαλα!Τωρα μπορεις να βαλεις βενζινη!ΤΗν πρωτη φορα που πηγα να το γεμισω βενζινη,ψαχναμε μαζι με τον υπαλληλο του βενζιναδικου πως στον .... θα το βαλουμε βενζινη..Κατα τα αλλα καλο ειναι,με 3.6 λιτρα βενζινη βγαζει 140 χλμ,αλλαγη λαδιων το μανιουαλ λεει καθε 6.000.

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zannisvel Προβολή μηνύματος
    Εμείς στη δουλειά έχουμε ένα Cargo 125, το έχω πάρει μόνο κανά δυο φορές για να δω πως είναι και δε μπορώ να φανταστώ ότι κάποιος θα βγει εθνική με αυτό... Για μέσα στη πόλη είναι ΟΚ, βέβαια δε ξέρω πως ένα παπί θα ήταν καλύτερα με τόσο βάρος. πίσω.
    Ειναι λιγο μαπα το καργκο στην αισθηση.Βγαζει μια αβεβαιοτητα ως προς την συμπεριφορα του

  10. #25
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.181
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Εννοείς του καπετάν Βασίλη, που το βγάζει μόνο δυο φορές το χρόνο με καλό καιρό;
    Αυτόν που λες δεν έχει NC.
    To Costa Navarino έχει.

  11. #26
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.166
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    Το οδηγαω καθημερινα το τζινιο στην δουλεια.Θα πω απλα αυτο..Αν θελεις να βαλεις βενζινη,σβηνεις το μοτο,βγαζεις το κλειδι(επειδη εχω το κλειδακι για τις πισω κλειδαριες μαζι),ξεκλειδωνεις τις 2 πισω κλειδαριες ωστε το κουτι να κανει ανατροπη,κρατας το κουτι με το ενα χερι να μην πεσει παλι μπροστα,ξαναβαζεις το κλειδι στον κεντρικο διακοπτη,το γυρνας στην θεση seat,πατας το κουμπι δεξια απο τον κεντρικο διακοπτη οπου ανοιγει την μεταλλικη πλακα που ειναι πανω απο την ταπα βενζινης,σηκωνεις την μεταλλικη πλακα,ξεβιδωνεις την ταπα και βουαλα!Τωρα μπορεις να βαλεις βενζινη!ΤΗν πρωτη φορα που πηγα να το γεμισω βενζινη,ψαχναμε μαζι με τον υπαλληλο του βενζιναδικου πως στον .... θα το βαλουμε βενζινη..Κατα τα αλλα καλο ειναι,με 3.6 λιτρα βενζινη βγαζει 140 χλμ,αλλαγη λαδιων το μανιουαλ λεει καθε 6.000.
    Έκανε τέτοια μαλακία η Χόντα;
    Και με 3,6l τεπόζιτο; Όχι ρε
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  12. #27
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Αυτόν που λες δεν έχει NC.
    To Costa Navarino έχει.
    Είχε, γιατί είναι μια δεκαετία συγχωρεμένος

  13. #28
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    Το οδηγαω καθημερινα το τζινιο στην δουλεια.Θα πω απλα αυτο..Αν θελεις να βαλεις βενζινη,σβηνεις το μοτο,βγαζεις το κλειδι(επειδη εχω το κλειδακι για τις πισω κλειδαριες μαζι),ξεκλειδωνεις τις 2 πισω κλειδαριες ωστε το κουτι να κανει ανατροπη,κρατας το κουτι με το ενα χερι να μην πεσει παλι μπροστα,ξαναβαζεις το κλειδι στον κεντρικο διακοπτη,το γυρνας στην θεση seat,πατας το κουμπι δεξια απο τον κεντρικο διακοπτη οπου ανοιγει την μεταλλικη πλακα που ειναι πανω απο την ταπα βενζινης,σηκωνεις την μεταλλικη πλακα,ξεβιδωνεις την ταπα και βουαλα!Τωρα μπορεις να βαλεις βενζινη!ΤΗν πρωτη φορα που πηγα να το γεμισω βενζινη,ψαχναμε μαζι με τον υπαλληλο του βενζιναδικου πως στον .... θα το βαλουμε βενζινη..Κατα τα αλλα καλο ειναι,με 3.6 λιτρα βενζινη βγαζει 140 χλμ,αλλαγη λαδιων το μανιουαλ λεει καθε 6.000.
    Ε μετά από αυτό κάτι τέτοια είναι παιχνιδάκι
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	D5AB7A05-D496-4C8B-A140-D703FC5673D3.jpeg 
Προβολές:	114 
Μέγεθος:	36,9 KB 
ID:	430825

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.278
    Μου κάνει μεγάλη εντύπωση μηχανάκι cargo (επώνυμο) και να μην πρόσεξαν την πρακτικότητα σε κάθε τομέα, πόσο δε μάλλον στον ανεφοδιασμό!

    Να καταλάβω το μικρό ρεζερβουάρ λόγω χωροταξικού, αλλά μια τάπα είναι, δεν μπορούσαν να τη βάλουν αλλού;
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    Ναι οντως μεγαλο φαουλ.Τα SYM που εχουμε επισης,απλα σηκωνεις το σελακι και ξεβιδωνεις την ταπα.Στο χοντα η ταπα ειναι ακριβως κατω απο το κουτι και εχει ολη αυτην την διαδικασια..

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. μηχανακι για αποσυρση?
    από gixxerpap στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 27/04/2007, 16:36
  2. Το απολυτο μηχανακι για να φαινεστε το βραδυ!
    από AFTER στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 27/07/2006, 08:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF