Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 24

Θέμα: Yamaha Tracer7 2021. Αναρτήσεις

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/09/2021
    Μηνύματα
    19

    Yamaha Tracer7 2021. Αναρτήσεις

    Καλησπέρα. Κοντά 4 μήνες είμαι κάτοχος ενός Tracer 7 2021. Θα ήθελα την γνώμη σας. Αξίζει να γίνει αναβάθμιση στις αναρτήσεις. Μιλάμε για κοντά 2.000ε ή κοντά 3.000 για να μπουν μπροστά καλάμια upside down.
    Οι αναρτήσεις που έχει είναι απλά απαράδεκτες. Ναι μεν ρυθμιζόμενες αλλά! 14 κλικ για απόσβεση επαναφοράς και μόνο τα 2 τελευταία διαφέρουν από όλα τα υπόλοιπα τα οποία βέβαια πάνε την απόσβεση από το 0 κατευθείαν στο 8 και το τελευταίο στο 10 (σε θέμα ταχύτητας επαναφοράς)
    Το πίσω τα ίδια και είναι υπερβολικά σκληρό. Μετρημένο sag δικάβαλο 150 κιλά για να έρθει στα σωστά του πάνω κάτω 1 κλικ πριν το τέρμα χαλαρό.
    Δεν ξέρω με τι σκεπτικό έβαλε η yamaha αυτές τις αναρτήσεις μετά από 4 χρονια παραπόνων για το παλιό Tracer αλλά πραγματικά είναι σκέτη κοροϊδία. Marketing και τίποτα άλλο.
    Δεν είμαι κανένας λεφτάς. Δουλεύω όλη μέρα αλλά η μηχανή είναι το μεράκι μου και θέλω όταν ανεβαίνω απάνω να τα ξεχνάω όλα. Τρελαίνομαι για στροφές όχι για τελικές.
    Αξίζει να γίνει αυτή η αναβάθμιση ή να κλάψω 1 με 1,5 χιλιάρικο να την δώσω και να πάρω κάτι άλλο?

    Υ,Γ. Σε δύναμη με καλύπτει.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.030
    Δεν αξίζει σε καμία περίπτωση να δώσεις τόσα λεφτά.Πίσω μια κομπλέ ανάρτηση ναι + σωστό ελατήριο και λάδια μπροστά αλλά μέχρι εκεί.Πέρνα καμια βόλτα απο ανθρώπους του χώρου να σε κατατοπίσουν(Τασούλης,K-Shock).
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.992
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Δεν αξίζει σε καμία περίπτωση να δώσεις τόσα λεφτά.Πίσω μια κομπλέ ανάρτηση ναι + σωστό ελατήριο και λάδια μπροστά αλλά μέχρι εκεί.Πέρνα καμια βόλτα απο ανθρώπους του χώρου να σε κατατοπίσουν(Τασούλης,K-Shock).
    ο τασουλης ειναι αυτος που θελει 500ευρω μονο για ενα κλικ στην συμπίεση?

    alex και εγω ενα αμορτισερ θα άλλαζα. το μπροστινο ειναι ΠΟΛΛΑ λεφτα που δεν πιστευω οτι αξιζει η συγκεκριμενη μηχανη. ισως ταιριαζει απο T9.

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/09/2021
    Μηνύματα
    19
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Δεν αξίζει σε καμία περίπτωση να δώσεις τόσα λεφτά.Πίσω μια κομπλέ ανάρτηση ναι + σωστό ελατήριο και λάδια μπροστά αλλά μέχρι εκεί.Πέρνα καμια βόλτα απο ανθρώπους του χώρου να σε κατατοπίσουν(Τασούλης,K-Shock).
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Μένω Κρήτη και δυστυχώς εδώ τα πράγματα είναι κάπως περιορισμένα σε αυτά τα θέματα.

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.992
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AlexTracer7 Προβολή μηνύματος
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Μένω Κρήτη και δυστυχώς εδώ τα πράγματα είναι κάπως περιορισμένα σε αυτά τα θέματα.
    παιζουν cartridge στα 600ε για το παλιο μοντελο. συντομα θα βγουν και για σενα. βαλε ενα αμορτισερ και αργοτερα βαζεις ενα τετοιο. θα γινει οπλο μετα, μολις το χαρεις μου το πουλας

    ενα hyperpro πισω θα εβαζα, οχι κανα σουπερ ντουπερ αμορτισερ στο χιλιαρικο. με 600-700 θα βρεις.

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/09/2021
    Μηνύματα
    19
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    παιζουν cartridge στα 600ε για το παλιο μοντελο. συντομα θα βγουν και για σενα. βαλε ενα αμορτισερ και αργοτερα βαζεις ενα τετοιο. θα γινει οπλο μετα, μολις το χαρεις μου το πουλας

    ενα hyperpro πισω θα εβαζα, οχι κανα σουπερ ντουπερ αμορτισερ στο χιλιαρικο. με 600-700 θα βρεις.
    Χαχα.. Εγώ έβλεπα Nitron , Ohlins , Bitubo.

  7. #7
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.501
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/09/2021
    Μηνύματα
    19
    Αυτά μαζί με πίσω ανάρτηση με ρύθμιση προφόρτησης εξωτερική (βασικό γιατί είμαι 50/50 δικάβαλο) πάμε κοντά 1,500ε..

  9. #9
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.501
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AlexTracer7 Προβολή μηνύματος
    Αυτά μαζί με πίσω ανάρτηση με ρύθμιση προφόρτησης εξωτερική (βασικό γιατί είμαι 50/50 δικάβαλο) πάμε κοντά 1,500ε..
    σωστά. που τα 2 και 3 χιλιάρικα που είπες στο πρώτο ποστ?
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/09/2021
    Μηνύματα
    19
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από S705 Προβολή μηνύματος
    σωστά. που τα 2 και 3 χιλιάρικα που είπες στο πρώτο ποστ?
    Τα μπροστινά εδώ στην Ελλάδα έχουν 800+ και το πίσω 800+ βάλε και τα έξοδα τοποθέτησης. πάει κοντά 2.000
    Τα 3 είναι με αλλαγή τα καλάμια.

  11. #11
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.501
    εδώ κάνεις κάποιο λάθος.

    τα andreani όσο εχουν στο σαιτ τους τόσο κάνουν και Ελλάδα.

    ο σπυλιωτης για τοποθέτηση τούς ζητά 70 εργασία .

    το Matris αγορασμένο από αυτόν στα 850 ευρώ.
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  12. #12
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/09/2021
    Μηνύματα
    19
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από S705 Προβολή μηνύματος
    εδώ κάνεις κάποιο λάθος.

    τα andreani όσο εχουν στο σαιτ τους τόσο κάνουν και Ελλάδα.

    ο σπυλιωτης για τοποθέτηση τούς ζητά 70 εργασία .

    το Matris αγορασμένο από αυτόν στα 850 ευρώ.
    Ξανά λέω. Μένω Κρήτη. Εδώ δεν υπάρχουν τιμές Αθήνας.
    Στα παραγγέλνει ο μηχανικός ή η Yamaha. Στην yamaha οι ohlins πάνε 1800 αγορά -15% έκπτωση και τσάμπα η τοποθέτηση αλλα! Θα πρέπει να καθίσω να ασχοληθώ μόνος μου για τις ρυθμίσεις.Δεν θα μπούν στον κόπο ούτε για το βασικό sag. Στον μηχανικό θα δώσω κάτι της παραπάνω αλλά θα ασχοληθεί με το setup.
    Ίσως να πρέπει να ψάξω εκτός Ηρακλείου μήπως και βρω τις τιμές που λες ή η καλύτερη λύση για να έχω και το κεφάλι μου ήσυχο ότι έγινε σωστά η δουλειά να έρθω Αθήνα ένα ταξιδάκι και τα παραπάνω που θα έδινα εδώ να τα δώσω σε εισιτήρια.

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.992
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AlexTracer7 Προβολή μηνύματος
    Ξανά λέω. Μένω Κρήτη. Εδώ δεν υπάρχουν τιμές Αθήνας.
    Στα παραγγέλνει ο μηχανικός ή η Yamaha. Στην yamaha οι ohlins πάνε 1800 αγορά -15% έκπτωση και τσάμπα η τοποθέτηση αλλα! Θα πρέπει να καθίσω να ασχοληθώ μόνος μου για τις ρυθμίσεις.Δεν θα μπούν στον κόπο ούτε για το βασικό sag. Στον μηχανικό θα δώσω κάτι της παραπάνω αλλά θα ασχοληθεί με το setup.
    Ίσως να πρέπει να ψάξω εκτός Ηρακλείου μήπως και βρω τις τιμές που λες ή η καλύτερη λύση για να έχω και το κεφάλι μου ήσυχο ότι έγινε σωστά η δουλειά να έρθω Αθήνα ένα ταξιδάκι και τα παραπάνω που θα έδινα εδώ να τα δώσω σε εισιτήρια.
    σιγα ρε συ τα εισιτηρια. πρωι θα ερθεις βραδυ θα εισαι πισω και ποσο να σου παει? 100ευρω?
    ο σπηλιωτης αν οντως κανει αυτη τη δουλεια ειναι απο το λιμανι 15 λεπτα, μια ευθεια ειναι και εφτασες.

  14. #14
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.501
    Και τι τις θες τις αναρτήσεις στην Κρήτη?
    Εκεί δεν πάτε αργά αργα γιατί δεν έχετε δρόμους?
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  15. #15
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.499
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από S705 Προβολή μηνύματος
    Και τι τις θες τις αναρτήσεις στην Κρήτη?
    Εκεί δεν πάτε αργά αργα γιατί δεν έχετε δρόμους?
    Ανέβασε τον πήχη στην ταχύτητα ο karateo που κάνει κόντρες με τον Παπασούζα.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Yamaha MT-09 2021
    από lleonidas στο forum Yamaha MT series
    Απαντήσεις: 50
    Τελευταίο μήνυμα: 16/04/2024, 09:32
  2. Yamaha Tracer 9 και Tracer 9 GT 2021
    από lleonidas στο forum Yamaha Tracer
    Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 11/10/2023, 21:12
  3. Yamaha Tracer 7 και Tracer 7 GT 2021
    από lleonidas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 01/12/2022, 11:55
  4. Yamaha MT-07 2021
    από lleonidas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 67
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2022, 19:29
  5. [ΠΩΛΕΙΤΑΙ] Πωλείται Ohlins Μπροστά & Πίσω Αναρτήσεις Yamaha YZF R1 2004 - 2006
    από PaloukiLook στο forum Αγγελίες αξεσουάρ & ανταλλακτικών
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 28/03/2015, 19:02

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF