Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 29 από 29

Θέμα: Xειμερινός εξοπλισμός

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    13/09/2005
    Μηνύματα
    963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mike_4 Προβολή μηνύματος
    Επειδη το παρηγγειλα απο motocard, ακολουθησα τον οδηγο μεγεθων και μου εκατσε κουτι! Προσοχη θελει εδω,την μετρηση να τη κανεις φορωντας τα ρουχα που θα φορας απο μεσα. Πχ εγω μετρησα περιφερεια μεσης πανω απο το τζιν.

    Εχω το xxl, εαν ειναι το νουμερο σου στειλε πμ μηπως βρεθουμε και κανεις προβα.
    είμαι στο medium στα κανονικά, βαριά στο L με βλέπω εφόσον το αγοράσω

    ευχαριστώ πάντως για τη πρόθεση

  2. #17
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.481
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Jiannis21 Προβολή μηνύματος
    Σε χαμηλές μονοψήφιες θερμοκρασίες, στα μεσάτα μπουφάν ενοχλεί ο κρύος αέρας που εισχωρεί από τη μέση, αν δεν έχει ανεμοθώρακα η μοτοσυκλέτα.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  3. #18
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Σε χαμηλές μονοψήφιες θερμοκρασίες, στα μεσάτα μπουφάν ενοχλεί ο κρύος αέρας που εισχωρεί από τη μέση, αν δεν έχει ανεμοθώρακα η μοτοσυκλέτα.
    Υπάρχει και το φιλέτο ρε Νεοσσε για τα κοντα...κάνει δουλειά!
    Ride(s) the wind of change...

  4. #19
    Μέλος Το avatar του/της aris19
    Εγγραφή
    25/01/2021
    Μηνύματα
    189
    Τελικά πήρα αυτό που ανέφερα πιο πάνω, το Shima Hero. Ως νέος αναβάτης είναι το πρώτο μου χειμερινό μπουφάν, δεν έχω δοκιμάσει άλλα σε πραγματικές συνθήκες για να έχω μέτρο σύγκρισης, οπότε απλά θα μεταφέρω την αίσθηση που μου έδωσε. Πρώτες εντυπώσεις για ενδιαφερόμενους: Σε μικρή βόλτα εκτός πόλης, σε θερμοκρασίες 14-15 βαθμών κελσίου, χωρίς καμία από τις επενδύσεις και φορώντας λεπτή μπλούζα από μέσα δεν άφησε καθόλου κρύο να περάσει. Ξέρω ότι δεν είναι ιδιαίτερα χαμηλές θερμοκρασίες αλλά σε αντίστοιχες συνθήκες φορώντας το διάτρητο της Dainese που έχω μαζί με την επένδυσή του μπορώ να πω ότι κρύωνα αρκετά. Θα επανέλθω μετά από περαιτέρω χρήση.

  5. #20
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Το διάτρητο βρε παλίκαρε είναι για καλοκαίρι, και η επένδυση που λες είναι για κάνα βράδυ καλοκαιριού αν είσαι πουθενά παραέξω

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  6. #21
    Μέλος Το avatar του/της aris19
    Εγγραφή
    25/01/2021
    Μηνύματα
    189
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Το διάτρητο βρε παλίκαρε είναι για καλοκαίρι, και η επένδυση που λες είναι για κάνα βράδυ καλοκαιριού αν είσαι πουθενά παραέξω
    Το ξέρω, αυτό που ήθελα να πω ήταν ότι στις θερμοκρασίες που ανέφερα το χειμερινό ένιωσα ότι δεν άφηνε να μπαίνει καθόλου άερας/κρύο, μάλλον ήταν ατυχής η σύγκριση με καλοκαιρινό μπουφάν.
    Τελευταία τροποποίηση από aris19; 19/10/2021 στις 20:00.

  7. #22
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από aris19 Προβολή μηνύματος
    Το ξέρω, αυτό που ήθελα να πω ήταν ότι στις θερμοκρασίες που ανέφερα το χειμερινό ένιωσα ότι δεν άφηνε να μπαίνει καθόλου άερας/κρύο, μάλλον ήταν ατυχής η σύγκριση με καλοκαιρινό μπουφάν.
    Αν έμπαινε στο χειμερινό θα είχες πρόβλημα.
    Εκτός κ αν είχες μπερδευτεί κ φόραγες το καλοκαιρινό.
    Ride(s) the wind of change...

  8. #23
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2020
    Μηνύματα
    63
    Jiannis21 αυτο ειναι το laguna seca 3 d dry που το κοιταω και εγω για αγορα...Δωσε μου τα φωτα σου ως κατοχος του συγκεκριμενου...με λεπτομερειες

  9. #24
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Jiannis21 Προβολή μηνύματος
    Ωραίο χειμερινό μπουφάν, το είχα βάλει στο μάτι, το δοκίμασα, αλλά... τα μανίκια, γιατί τα έφτιαξαν ΤΟΣΟ μακρυά; Δοκίμασα το νούμερό μου, όλα καλά, τα μανίκια κάλυπταν όλο το χέρι, δοκίμασα το αμέσως μικρότερο μέγεθος, τα μανίκια στο ιδανικό μήκος, αλλά δεν μπορούσα να πάρω αναπνοή. Διάβασα κριτικές και στο skroutz και το αναφέρει και εκεί κάποιος, ότι τα μανίκια ανεξαρτήτως μεγέθους είναι μακρυά... Κρίμα, γιατί είναι όντως ωραίο μπουφάν cordura.

  10. #25
    Μέλος Το avatar του/της Vassilis
    Εγγραφή
    16/11/2021
    Μηνύματα
    276
    Πήρα το Dainese Avro D2 εγώ και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Αυτές τις μέρες στους 9-10 βαθμούς με ένα baselayer, λεπτό μπλουζακι και πουλοβερ δεν καταλαβαινω τιποτα. Ειναι streetαδικο βεβαια οποτε φαινεσαι καπως αν το φορας εξω και περαπατας. Οχι πως μας νοιαζει ιδιαιτερα αυτο αλλα τελος παντων

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    728
    Ε αφου ειμεθα στρηταδες τι να καμωμεν?Και γιατι να κρυψομεν αλλωστε?Μεyes!Σε τι χρωμα το πηρες?

  12. #27
    Μέλος
    Εγγραφή
    02/12/2020
    Μηνύματα
    98
    Καλησπέρα και από εμένα. Εγώ αγόρασα της belstaff ένα μπουφάν (δεν θυμαμαι ποιο) το οποίο δεν ήταν φτηνό αλλά είναι τέλειο. Σε πολύ βροχή που είχε πριν μέρες στην αθηνα δεν έβαλε τίποτα μέσα και γενικά πολύ ζεστό. Με ένα Φούτερ από μέσα. Πολύ καλή ποιότητα γενικά. Το πήρα από σάιτ στο εξωτερικό ακολουθώντας τις μετρήσεις που έδινε η εταιρεία. Σε 2 μέρες ήταν στο σπίτι. Σαν αυτό ήταν αλλά όχι αυτό. Τώρα σορι που δεν θυμάμαι.
    https://images.app.goo.gl/wHrWdBLEUd3bE2uv7

  13. #28
    Μέλος Το avatar του/της Vassilis
    Εγγραφή
    16/11/2021
    Μηνύματα
    276
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    Ε αφου ειμεθα στρηταδες τι να καμωμεν?Και γιατι να κρυψομεν αλλωστε?Μεyes!Σε τι χρωμα το πηρες?
    Σ ευχαριστώ! Χρώμα είναι αυτό: https://motokinisi.gr/media/catalog/...2_blblwh_1.jpg

  14. #29
    Μέλος Το avatar του/της Vassilis
    Εγγραφή
    16/11/2021
    Μηνύματα
    276
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nassosa Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα και από εμένα. Εγώ αγόρασα της belstaff ένα μπουφάν (δεν θυμαμαι ποιο) το οποίο δεν ήταν φτηνό αλλά είναι τέλειο. Σε πολύ βροχή που είχε πριν μέρες στην αθηνα δεν έβαλε τίποτα μέσα και γενικά πολύ ζεστό. Με ένα Φούτερ από μέσα. Πολύ καλή ποιότητα γενικά. Το πήρα από σάιτ στο εξωτερικό ακολουθώντας τις μετρήσεις που έδινε η εταιρεία. Σε 2 μέρες ήταν στο σπίτι. Σαν αυτό ήταν αλλά όχι αυτό. Τώρα σορι που δεν θυμάμαι.
    https://images.app.goo.gl/wHrWdBLEUd3bE2uv7
    Belstaff γενικά είναι κορυφή απ ότι έχω καταλάβει.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Γυναικειος εξοπλισμος
    από AFTER στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 04/04/2006, 15:40
  2. προστατευτικος εξοπλισμος
    από idi στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 13/02/2006, 17:48
  3. εξοπλισμος
    από ruyjin στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 29/11/2005, 00:04
  4. Εξοπλισμος εκτος ρουχων-κρανων
    από Giannis_L στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 11/06/2005, 22:31
  5. Εξοπλισμός camping...
    από bikersonly στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 57
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2004, 02:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF