Σελίδα 14 από 19 ΠρώτοΠρώτο ... 4910111213141516171819 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 196 έως 210 από 285

Θέμα: Going to the dark side. Αγορα σκουτερ (εκει καταντησαμε)...

  1. #196
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Σήμερα έμαθα ότι ως ο καλύτερος πρωτοετής του τμήματός μου κέρδισα το βραβείο "Βεργίνα", το οποίο δίνει η ομώνυμη ζυθοποιία. Υποτροφία 3000€ για τα δίδακτρα του δεύτερου έτους.

    Αυτή είναι άσχετη με το πρόγραμμα υποτροφιών της σχολής μου, για το οποίο έχω κάνει επίσης αίτηση και περιμένω απάντηση στον επόμενο μήνα.

    Θα είμαι ειλικρινής μαζί σας, έχω αρχίσει να κοιτάω αγγελίες για Integra.



    Συγχαρητήρια φίλε!


    Νομίζω ότι το πνεύμα του Σοϊχίρο έκανε ότι ήταν δυνατό για να σε τραβήξει στη μαμά Honda!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  2. #197
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Σήμερα έμαθα ότι ως ο καλύτερος πρωτοετής του τμήματός μου κέρδισα το βραβείο "Βεργίνα", το οποίο δίνει η ομώνυμη ζυθοποιία. Υποτροφία 3000€ για τα δίδακτρα του δεύτερου έτους.

    Αυτή είναι άσχετη με το πρόγραμμα υποτροφιών της σχολής μου, για το οποίο έχω κάνει επίσης αίτηση και περιμένω απάντηση στον επόμενο μήνα.

    Θα είμαι ειλικρινής μαζί σας, έχω αρχίσει να κοιτάω αγγελίες για Integra.
    Μπράβο Πέτρο. Αστέρι.

  3. #198
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Σας ευχαριστώ όλους και για τα σχόλια και τα βρουμ!

    Ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας, ήταν μεγάλη χαρά και ανταμοιβή μιας συνεχούς προσπάθειας.



    Ένα integra που έχει στα Γιαννιτσά στα 4650 τι λέει;

  4. #199
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.065
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Σας ευχαριστώ όλους και για τα σχόλια και τα βρουμ!

    Ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας, ήταν μεγάλη χαρά και ανταμοιβή μιας συνεχούς προσπάθειας.



    Ένα integra που έχει στα Γιαννιτσά στα 4650 τι λέει;
    μιλανε τα ιντεγκρα??
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  5. #200
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Σας ευχαριστώ όλους και για τα σχόλια και τα βρουμ!

    Ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας, ήταν μεγάλη χαρά και ανταμοιβή μιας συνεχούς προσπάθειας.



    Ένα integra που έχει στα Γιαννιτσά στα 4650 τι λέει;


    Θέλει τσεκ σίγουρα. Δεν έβγαινε έτσι. Εχει βάλει και αυτά τα αυτοκόλλητα και πάντα με υποψιάζουν τέτοιες πρακτικές.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  6. #201
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Well done Πέτρο! Φαντάζομαι κοιτάς βόρεια Ελλάδα για να μην τραβιεσαι μέχρι Αθήνα για να βρεις.

  7. #202
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Θέλει τσεκ σίγουρα. Δεν έβγαινε έτσι. Εχει βάλει και αυτά τα αυτοκόλλητα και πάντα με υποψιάζουν τέτοιες πρακτικές.
    Ναι τα αυτοκόλλητα με χαλάνε κι εμένα. Είναι μοντέλο που δε θα έπρεπε να ασχολούμαι με χιλιόμετρα; Πχ ένα καθαρό μαμά που έχει 70-80Κ το προτιμώ από ένα σαν αυτό; Ξέρω ότι το μοτέρ είναι αυτοκινητιστικό αλλά απ την άλλη ένα μηχανάκι δεν είναι μόνο μοτέρ.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Well done Πέτρο! Φαντάζομαι κοιτάς βόρεια Ελλάδα για να μην τραβιεσαι μέχρι Αθήνα για να βρεις.
    Ευχαριστώ.
    Ναι γενικά πάντα αγόραζα από εδώ γύρω αν γινόταν, πλην εξαιρετικών περιπτώσεων.
    Τελευταία τροποποίηση από ptc; 18/06/2022 στις 14:45.

  8. #203
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Ναι τα αυτοκόλλητα με χαλάνε κι εμένα. Είναι μοντέλο που δε θα έπρεπε να ασχολούμαι με χιλιόμετρα; Πχ ένα καθαρό μαμά που έχει 70-80Κ το προτιμώ από ένα σαν αυτό; Ξέρω ότι το μοτέρ είναι αυτοκινητιστικό αλλά απ την άλλη ένα μηχανάκι δεν είναι μόνο μοτέρ.



    Ευχαριστώ.
    Ναι γενικά πάντα αγόραζα από εδώ γύρω αν γινόταν, πλην εξαιρετικών περιπτώσεων.



    Το Integra είναι ουσιαστικά ένα NC με μικρότερες διαδρομές και άλλη θέση οδήγησης. Τα υπόλοιπα είναι ίδια, σκελετός, φρένα, μοτέρ κλπ. Συνεπώς τα 80.000km δεν είναι απλά λίγα, είναι ελάχιστα αν κρίνω απο το δικό μου. Βέβαια δεν έχω το DCT το οποίο σε κάποια έχει βγάλει το γνωστό πειράκι το οποίο είναι μια βλάβη της τάξεως των 80-100 ευρώ με εργασία. Γενικά πάντως πέρα απο αυτό δεν έχεις να φοβηθείς κάτι.

    Προσωπικά θα προτιμούσα το ''καθαρό'' που παρέθεσες απο το άλλο το οποίο για τα έξτρα που έχει το δινει αρκετά φθηνά και αυτό με βάζει σε υποψίες. Φυσικά όλα αυτά τα λέω εξ αποστάσεως. Μπορεί το ''καθαρό'' να αποδειχτεί πιο βρώμικο απο το άλλο. Καλό θα ήταν να υπάρχει κανένα μαστόρι γνωστό κάπου στη μέση (ο έλεγχος εκεί πρέπει να αποφευχθεί για ευνόητους λόγους).
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  9. #204
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    723
    Συγχαρητήρια για τις επιδόσεις. Τώρα όσον αφορά το δίλημμα, είχα την εντύπωση ότι το σκούτερ ήταν κάτι προσωρινό μέχρι να βγει η διετία της σχολής και μετά θα ξαναγύριζες σε μοτοσυκλέτα. Μήπως να περιμένεις ένα χρόνο ακόμα;; Εκτός αν γλυκαθηκες από τα σκούτερ και θέλεις να μείνεις στην κατηγορία.

  10. #205
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nitse3 Προβολή μηνύματος
    Συγχαρητήρια για τις επιδόσεις. Τώρα όσον αφορά το δίλημμα, είχα την εντύπωση ότι το σκούτερ ήταν κάτι προσωρινό μέχρι να βγει η διετία της σχολής και μετά θα ξαναγύριζες σε μοτοσυκλέτα. Μήπως να περιμένεις ένα χρόνο ακόμα;; Εκτός αν γλυκαθηκες από τα σκούτερ και θέλεις να μείνεις στην κατηγορία.
    Ευχαριστώ Νίκο.

    Όπως είχα γράψει και στην αρχή του νήματος το Integra ήταν το ιδανικό για μένα αφού θα συνδύαζε προστασία και ευκολία σκούτερ με κάποιες δυνατότητες μοτοσυκλέτας. Έχω οδηγήσει το nc700 και μου είχε αρέσει πολύ οπότε αν όντως το Integra είναι παρόμοιο θα μου κάτσει κουτί πιστεύω. Σκέφτομαι επίσης πως θα γλυτώσω και κάποια ταλαιπωρία και έξοδα απ τα συχνά και ακριβά σέρβις του σκούτερ.

    Η σχολή είναι τρία χρόνια πάντως, οπότε έχω άλλα δύο χρόνια.

  11. #206
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    723
    Μμμ αν μένουν ακόμα δύο χρόνια ίσως αξίζει. Το Integra είναι εμπορικό μοντέλο και θα φύγει γρήγορα αν δεν σου κάνει ή το βαρεθεις. Βέβαια δεν ξέρω αν κινδυνεύει με το πάρκινγκ στο δρόμο.

  12. #207
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.289
    Πολύ ξεχωριστό και όμορφο μηχανάκι. Όποτε το πετυχαίνω στο δρόμο το χαζεύω. Από εμένα είναι ναι
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  13. #208
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Θεωρείται όντως εμπορικό; Εγώ το βλέπω στο δρόμο μια φορά το μήνα (και αν) εδώ πάνω. Το είχα και στα θετικά του το ότι δεν έχει πουλήσει μιας και παρκάρω έξω.

  14. #209
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.289
    Προσωπικά και εγώ δεν το βλέπω κάθε μέρα, αλλά το βλέπω (κυρίως τα πρώτα μοντέλα).

    Δεν είναι και της φθήνιας να κατακλύσει τους δρόμους.

    Θεωρείται η στρητ έκδοση του 750 adv και τοποθετείται μεταξύ αυτού (του 750 adv) και του NC.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  15. #210
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Απλά να γνωρίζεις ότι το Integra δεν έχει τον ίδιο αποθηκευτικό χώρο με το NC λόγω της 17αρας πίσω (αυτό διορθώθηκε με το Xadv που έχει μικρότερη ζαντα πισω)
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

Παρόμοια θέματα

  1. Welcome To The ''Titanium'' Side Of The ''Force''
    από manhunter στο forum Suzuki Hayabusa
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 11/05/2009, 16:08
  2. the other side
    από tatoo23 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 04/02/2008, 08:55
  3. πεντελη-υμηττος1-4-07 the dirt side..
    από taxydromos στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο μήνυμα: 06/04/2007, 16:39
  4. The dark side of moto.gr
    από Ταξιδευτής στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2006, 09:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF