Σελίδα 16 από 19 ΠρώτοΠρώτο ... 6111213141516171819 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 226 έως 240 από 285

Θέμα: Going to the dark side. Αγορα σκουτερ (εκει καταντησαμε)...

  1. #226
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20220629_154242.jpg 
Προβολές:	301 
Μέγεθος:	103,3 KB 
ID:	436665

    Από χθες που το πήρα έκανα 150 χλμ. Έχω μείνει άφωνος. Σκούτερ και Deauville μαζί, δύο σε ένα. Μοτέρ "ντίζελ", κιβώτιο έκπληξη. Έχω απορία να δω τι κατανάλωση θα βγάζει, 110χαω @~3200 στροφές.

    Γενικά ενθουσιασμένος. Και η γυναίκα επίσης. Θα επανέλθω φυσικά.

  2. #227
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Το έκανες ρε φίλε τελικα!!! Καλορίζικο-καλοτάξιδο και αγρατζούνιστο να είναι.

    Εγώ στο είπα υπολόγισε 3.5 λίτρα μέχρι αυτες τις ταχύτητες. Με Ιταλική και Νορβηγική βενζίνη έχω βγάλει και 2,9 μέχρι 110km αλλά οκ εμείς έχουμε και τη χειρότερη βενζίνη της Ευρώπης. Πρωτιά και εκεί!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  3. #228
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    11/12/2013
    Μηνύματα
    936
    Με γειά,καλά χιλιόμετρα,αυτό έχει κανονικό πηρούνι,με δυο τιμονόπλακες;

  4. #229
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.289
    Το καλύτερο δώρο για τη γιορτή σου

    Ό,τι καλύτερο εύχομαι!
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  5. #230
    non serviam Το avatar του/της kachius
    Εγγραφή
    18/10/2002
    Μηνύματα
    816
    Μεγείες!! καλοτάξιδη!!!!
    Πολύ όμορφη είναι!!

    Από βάρος και ευκολία (σε επι τόπου ελιγμούς δλδ) πώς σου φαίνεται σε σχέση με το προηγούμενο;
    Φαντάζομαι σε αυτό θα φέρνει κατά κύριο λόγο σε μοτοσυκλέτα και (σχεδόν) καθόλου σε σκούτερ.
    Ξέρω από βέσπα!

  6. #231
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Να το χαρείς με υγεία εύχομαι!

  7. #232
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    624
    Καλοταξιδο να είναι!
    Να το χαρείς.

  8. #233
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Καλα χλμ κ απροβληματιστα.
    Αυτο ειναι το βασικο να το ευχαριστηθεις.
    Ride(s) the wind of change...

  9. #234
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    Συνεπής στο χρονικό..
    Παντως αν βαζαμε κουιζ πριν 2 χρονια για το που θα πήγαινες 2 χρονια μετα, θα πηγαίναμε "κουβα" ολοι

    Ειμαι περιεργος να δω τι εχει το μενου μετα, μεχρι να γίνει αυτό καλοριζικο, καλοταξιδο, να το χαρεις!
    φαινεται πολυ ξεχωριστό οχημα κατασκευαστικά, το μονο που εχει απο σκουτερ πανω του ειναι η θεση οδήγησης ολα τα υπόλοιπα μοτοσυκλετα

  10. #235
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    723
    Καλοταξιδο Πέτρο!!! Αυτό από τα Γιαννιτσά τελικά ε;

  11. #236
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.837
    Το πήγες το dark side στο τέρμα.
    Καλές βόλτες καλορίζικο, πολύ καλή επιλογή.

  12. #237
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από azar41 Προβολή μηνύματος
    Με γειά,καλά χιλιόμετρα,αυτό έχει κανονικό πηρούνι,με δυο τιμονόπλακες;

    Είναι ένα NC με πλαστικά, σκουτεράδικη θέση οδήγησης και μικρότερες διαδρομές στις αναρτήσεις. Όλα τα υπόλοιπα είναι ίδια.

    Αν μπορούσε να ενταχθεί σε κάποια κατηγορία, θα έλεγα ότι είναι ουσιαστικά μια αυτόματη μοτοσυκλέτα με σκουτεράδικη θέση οδήγησης. Περιμένουμε περαιτέρω εντυπώσεις απο τον PTC.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  13. #238
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Σας ευχαριστω ολους για τις ευχες!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kachius Προβολή μηνύματος

    Από βάρος και ευκολία (σε επι τόπου ελιγμούς δλδ) πώς σου φαίνεται σε σχέση με το προηγούμενο;
    Φαντάζομαι σε αυτό θα φέρνει κατά κύριο λόγο σε μοτοσυκλέτα και (σχεδόν) καθόλου σε σκούτερ.
    Εχει αισθητη διαφορα με το σκουτερ, δεν το συζηταω. Το βαρος στατικα δεν κρυβεται, αν και πρεπει να εχει χαμηλο κεντρο βαρους γιατι βλεπω οτι δεν εχει την ταση να παρει κλιση αν σου φυγει προς τη μια ή την αλλη πλευρα. Μια επιπλεον διαφορα ειναι το μικροτερο κοψιμο του τιμονιου σε σχεση με το σκουτερ.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nitse3 Προβολή μηνύματος
    Καλοταξιδο Πέτρο!!! Αυτό από τα Γιαννιτσά τελικά ε;
    Ναι Νικο, αυτο ειναι. Ηρθε ο πωλητης Θεσσαλονικη και πηγαμε σε εξουσιοδοτημενο για ελεγχο (Γιαννης Κλαφας στη Νεαπολη, που μου φανηκε και ωραιος τυπος). Βρηκε τη μηχανη σε εξαιρετικη κατασταση με μονη παρατηρηση την εντυπωση οτι του ακουγονται λιγο οι βαλβιδες. Πραγμα που δεν ειναι και τιποτα φοβερο βεβαια, απλα το κραταμε υποψιν για το επομενο σερβις σε καμια δεκαρια χιλιαδες χλμ. Το κουνημα του τιμονιου που εντοπισα ειναι τελικα απο τη μπαγκαζιερα σε συγκεκριμενη ταχυτητα (60-65χαω). Το reset του κιβωτιου στανταρ διαδικασια οπως σωστα ειπωθηκε. Κατα τ'αλλα μια μηχανη με λιγα χιλιομετρα και απο εναν ιδιοκτητη που τα τελευταια τρια χρονια ηταν υπερ του δεοντος τυπικος σε ολα του. Ολα τα αναλωσιμα σε αριστη κατασταση με μονη παρατηρηση τα λαστιχα που εχουν μεν μονο 3000χλμ, ειναι ομως φορεμενα σχεδον πριν απο τρια χρονια. Δε μου φαινονται τοσο ασχημα απο κρατημα. Σκοπευω κιολας συντομα να μπω ενα Ρυσιο για να τα αγριεψω λιγο και να φαγωθει το γυαλισμενο εξωτερικο.

    Ειναι παντως μηχανη φτιαγμενη για τη χρηση που κανω. Μετακινηση για πολλα καθημερινα χιλιομετρα σε αυτοκινητοδρομο (και οχι μονο) και με καθε καιρο.

    Καποια πραγματακια που εχω ηδη εντοπισει:
    - Αν και ειναι πιο φαρδια απο ενα μεσο σκουτερ, οι καθρεφτες περνανε πανω απο αυτους των αυτοκινητων οποτε στη διηθηση ειναι ικανοτατο. Παρεμπιπτοντως οι καθρεφτες εχουν σωστο μηκος και θεση, δινοντας εξαιρετικη εικονα προς τα πισω.
    - Προσωπικα με βαζει σε κατασταση ζεν με τις αλλαγες ταχυτητων σε τοσο χαμηλες στροφες και το ολο χαλαρο στιλ που υπαγορευει η σταση οδηγησης. Εχω παρατηρησει οτι κινουμαι πιο ηρεμα τωρα απ'ο,τι με το Kymco.
    - Το κιβωτιο ειναι πραγματικα ενα θαυμα της τεχνολογιας, δεν μπορω να φανταστω πώς θα ειναι το συγχρονο DCT μετα απο αλλα δεκα χρονια εξελιξης αν απο το 2012 ηταν τοσο καλο. Tο εχω ηδη συνηθισει. Βασικα δεν κανεις τιποτα, αντε αν θες λιγο γκαζι παραπανω για καμiα προσπεραση ή λιγο φρενο κινητηρα πλησιαζοντας ενα φαναρι να κατεβασεις με το (-) καμια ταχυτητα (πραγμα που γινεται σε ολα τα mode, οχι μονο στο manual).
    - "Αυτο ρε συ ειναι σαν αμαξι" (ταδε εφη συζυγος). Πραγματικα χαιρεσαι να γραφεις χιλιομετρα.
    - Ακομα και με τη μαμα εξατμιση εχει πολυ ωραιο ηχο που παραπεμπει σε V διαταξη (στροφαλος 270°).

  14. #239
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.469
    Εύγε Πέτρο, καλορίζικο και καλά χλμ! Από ένα μικρό τεστ που έκανα στο DCT σε ένα Crosstourer 1200 έχω να πω κι εγώ πως είναι πολύ ωραίο σύστημα που σε βάζει σε μια ζεν κατάσταση, ότι πρέπει για αστικά χλμ.

    Χρόνια πολλά για χθες, έκανες ωραίο δώρο στον εαυτό σου!
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  15. #240
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    459
    Καλοτάξιδο να είναι!

Παρόμοια θέματα

  1. Welcome To The ''Titanium'' Side Of The ''Force''
    από manhunter στο forum Suzuki Hayabusa
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 11/05/2009, 16:08
  2. the other side
    από tatoo23 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 04/02/2008, 08:55
  3. πεντελη-υμηττος1-4-07 the dirt side..
    από taxydromos στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο μήνυμα: 06/04/2007, 16:39
  4. The dark side of moto.gr
    από Ταξιδευτής στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2006, 09:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF