Σελίδα 4 από 19 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 285

Θέμα: Going to the dark side. Αγορα σκουτερ (εκει καταντησαμε)...

  1. #46
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    666
    Έχω οδηγήσει citycom300, bev350, sh300 και μτ07


    το πιο κοντινό σε μηχανή είναι το sh στα φρένα και κρατήματα
    το sh300 κοσκινίζει σε συγκεκριμένη στροφή στα 140 και το μτ07 στα 150-160
    και σε αυτά τα χιλιόμετρα το ελέγχεις με το μικρό δαχτυλάκι μόνο, είναι πραγματικά τρένο με τα σωστά λάστιχα (radial πίσω)
    χωρίς ραντιαλ πίσω απο τα 130 γίνεται βάρκα

    βάλτε τις ανάγκες σου σε σειρά

    το sh ΔΕΝ είναι άνετο τουλάχιστον του 2011 (ούτε βέβαια και το ΜΤ )
    Προσωπική υπενθύμιση: Να μήν πηγαίνω κόντρα στο ΑΙ των Google/Facebook/Twitter/Insta.... Χαμένος χρόνος.
    https://www.imdb.com/title/tt11464826/

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    714
    Και μια μ@λ@κια έτσι για να περάσει η ώρα. Πάρε ένα ΤΜax 2004-2007 σαν αυτό:

    https://www.car.gr/classifieds/bikes...maha-t-max-500

    Έχει και abs

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nitse3 Προβολή μηνύματος
    Και μια μ@λ@κια έτσι για να περάσει η ώρα. Πάρε ένα ΤΜax 2004-2007 σαν αυτό:

    https://www.car.gr/classifieds/bikes...maha-t-max-500

    Έχει και abs
    Το έχει ένας στην πολυκατοικία. Περισσότερο το βλέπω να κάθεται με λυμένο πιστόνι παρά να βολτάρει
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  4. #49
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.703
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nitse3 Προβολή μηνύματος
    Και μια μ@λ@κια έτσι για να περάσει η ώρα. Πάρε ένα ΤΜax 2004-2007 σαν αυτό:

    https://www.car.gr/classifieds/bikes...maha-t-max-500

    Έχει και abs
    Αυτό "πίνει" το πάτο του...

  5. #50
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/09/2020
    Μηνύματα
    105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pew Προβολή μηνύματος
    Δε θα σου πω παραπανω, αλλα μονο αυτο:

    ΠΑΡΕ, ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΝΕΜΟΚΑΛΥΨΗ!
    Ολος να εισαι πισω απο τη ζελατινα; Ακομα καλυτερα!


    Το εχεις δει το δικο μου, δεν με αγγιζει ο αερας.
    Εαν με τη μηχανη βγαινω στους 5 βαθμους με 99,99% υγρασια & χειμερινα μουδιαζοντας ολοκληρος στα 2 πρωτα χιλιομετρα, με το σκουτερ ειμαι σε 4 εποχων, ελαφρυ γαντακι απο κατω κοντομανικος και φτανω Καβαλα αν θελησω χωρις η μυξα να ποτισει το κρανος!
    Δεν συζηταω για τα ποδια.... δεν συζηταω που το νερο απλα δεν με αγγιζει απο το κρανος και κατω.

    Θα φας τετοιο παλουκι απο σπρει βρωμονερων και το ξερεις, οταν βρεχει.
    Οταν δεν βρεχει και εχει ψοφοκρυο, ειναι μεγαλη υποθεση να μην σε αγγιζει κατα μετωπο ο αερας!

    Στην περιγραφή που κάνει ο φίλος παραπάνω ταιριάζει και το δικό μου σκούτερ, μόνο που έχει τρεις ρόδες. Κάνω περίπου 50 χλμ τη μέρα, έχω ξεχάσει τι πάει να πει να τρως τη βροχή και τον αερα στη μάπα, τα νερά στο δρόμο. Χώρος για δυο full face άνετα ή αλλιώς ένα μεγάλο σάκο. Στα λεφτά που έχει μπορείς να βρεις ένα καλό μεταχειρισμένο. Το δικό μου καίει 4.5/100

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από afasias Προβολή μηνύματος
    Στην περιγραφή που κάνει ο φίλος παραπάνω ταιριάζει και το δικό μου σκούτερ, μόνο που έχει τρεις ρόδες. Κάνω περίπου 50 χλμ τη μέρα, έχω ξεχάσει τι πάει να πει να τρως τη βροχή και τον αερα στη μάπα, τα νερά στο δρόμο. Χώρος για δυο full face άνετα ή αλλιώς ένα μεγάλο σάκο. Στα λεφτά που έχει μπορείς να βρεις ένα καλό μεταχειρισμένο. Το δικό μου καίει 4.5/100
    Κατσε ρε τρελε θα παθει τιποτα, μην τα λες ετσι αυτα!!!

    Αμαν και πως κανει τωρα να παρει σκουτερ, αν δει κανενα 3ροδο δε θα τον προλαβαινουμε με τα υπογλωσσια!!!
    pew pew pew pew pew pew !!!

  7. #52
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Πάντως ο περιφερειακός στην Θεσσαλονίκη είναι άθλιος σε ποιότητα ασφάλτου.
    Οπότε καλό θα είναι το μηχανάκι να έχει κάποιο σύχρονο βοήθημα (abs)
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  8. #53
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Σχετικά με το abs. Επειδή κι η μηχανή που έχω τώρα δεν έχει και με αυτήν κάνω το ίδιο δρομολόγιο που θα κάνω και με το σκούτερ. Δε μου έχει λείψει. Στην προηγούμενη δουλειά που ήταν κέντρο το ήθελα. Για μέσα στην πόλη ασυζητητί, δεν ξέρεις ποιος θα σου πεταχτεί κι από πού. Αλλά στον αυτοκινητόδρομο πρέπει να κάνεις κάτι πολύ λάθος νομίζω για να φτάσει να βγει το βοήθημα.

    Όχι πως δεν είναι καλό να υπάρχει φυσικά, αλλά στο συγκεκριμένο δρομολόγιο που είναι 90% αυτοκινητόδρομος δεν το βλέπω για απαραίτητο. Δεν είναι deal breaker αυτή τη στιγμή για μένα βασικά.

    Το mp3 σίγουρα θα είναι πολύ κυριλέ αλλά όντως δε θέλω να ξεφύγω τόσο πολύ απ την έννοια μηχανή.

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Ξέρω ότι θα σου βάλω μπρίζα αλλά αυτά που ψάχνεις και πολλά ακόμη θα στα δώσει ένα μεταχείρο Ninja 250.Ανεμοκάλυψη,προστασία απο κρύο και νερά,οικονομικό και φουλ άνετο.Και φυσικά κλάσεις ανώτερη οδική συμπεριφορά απο σκούτερ.Ευχάριστο μηχανάκι γενικά το έχω δουλέψει αρκετά.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.104
    Βρεχει τόσο συχνά για να μπεις σε τέτοια διαδικασία?

  11. #56
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    καλώς τον είπα και εγώ άργησε

    πάντως σε παραδέχομαι πάντα πιασάρικα θέματα ανοίγεις! και Παρασκευή(που είναι ημέρα must)!!
    just for the record που λενε, καταλαβαίνεις ποσο έχει αλλάξει το μοτοσυκλετιστικό κοινό συμπεριφορά στην ελλάδα όταν το ίδιο θέμα πριν 15 χρόνια θα έκλεινε απο τρολάρισμα μέχρι σκληρό πείραγμα αλα joe bar team.

    προσωπικά όντας υπέρ τις εναλλακτικότητας χωρίς ταμπού και λοιπά βαρίδια, πάντα κοιτούσα τα σκουτερ μια μία πιο εξερευνητική ματιά μιας και ποτέ δεν αγόρασα ένα.
    βγάζοντας απο τον παρανομαστή τα 50-125 που είναι σχετικά ελαφριά σκουτερ ως 130 κιλά. Όσες φορές καβάλησα 250 ως 400cc με βάρος απο 170 και πάνω το θέμα που δεν μπορεσα ποτέ (και μάλλον δε θα μπορέσω) να ξεπεράσω οδηγικά είναι το 70-30 οπισθόβαρο. Δηλαδή αυτό, ο κώλος να έχει το βάρος και μπροστά να πάει κούφιο δεν μπορώ αισθητικά και ιδεολογικά να το αντιμετωπίσω.
    Με τα ως 125-150 δεν διακρίνεται τόσο άσχημα λόγω οτι το βάρος παραμένει κάτω απο 140kg. Γιαυτό τα παπιά είναι πιο κοντά σαν κατασκευές στις μοτό (κινητήρας μπροστά & μαρσπιέ δεξί-αριστερό).



    τώρα για το εγχείρημα σου αν και ξέρω οτι βολεύεσαι με κυβικά ως 300cc και καλά κάνεις, και εγώ μαζι όμως όταν το μενού έχει καθημερινή μετακίνηση εκτός πόλης με περιφερειακό / εθνική μέχρι σίνδο και καιρικές συνθήκες θα το σκεφτόμουν για μεγαλύτερο σε κυβικά για περισσότερη άνεση
    προσπαθώντας να βρω εναλλακτικές για την ανεμοκάλυψη σε μοτοσυκλέτα έρχεται στο μυαλό μου το nt700 όπως το παρακάτω
    https://www.car.gr/classifieds/bikes...#bigger-photos
    ξέρω οτι για εσένα είναι βαρετό αλλά είναι τουριστικό με μελετημένη σε εργονομία θέση και απολυτη ανεμοπροστασία απο πάνω μέχρι κάτω, μοντέλο αξίας, μοντέλο που δε κανιβαλίζεται ενω έχει απο την μάνα του πλαινές τσάντες που μπορείς να μεταφέρεις αρκετά πράγματα και οδηγικά σε ανοιχτό δρόμο δε συγκρίνεται με κανένα σκουτερ στα κυβικά του.
    Απο εκεί και μετά η κατηγορία έχει αρκετές επιλογές
    https://www.car.gr/classifieds/bikes...7-bmw-r-850-rt
    ή ακόμη και
    https://www.car.gr/classifieds/bikes...-pacific-coast

    αν παραυτα εγκαταλείψεις όλες τις περιπτώσεις μοτό, δώσε χρόνο να εξερευνήσεις maxi scooter με κινητήρα μπροστά(για καλύτερη οδηγική εμπειρία) όπως tmax 500, burgman 650 και αν βρεις κατι αξιόλογο νεότερο. Το disadvantage του βάρους εντός πόλης θα είναι πλεονέκτημα στην εθνική
    σκόρπιες ιδέες προς διερεύνηση
    https://www.car.gr/classifieds/bikes...8-honda-nc-700
    https://www.car.gr/classifieds/bikes...ki-burgman-650
    https://www.car.gr/classifieds/bikes...rmax-rs-500-ie
    https://www.car.gr/classifieds/bikes...00-silver-wing
    https://www.car.gr/classifieds/bikes...maha-t-max-500

    Αν τελικά καταλήξεις σε <= 300 προτίμησε με φερινκ όπως του cruisym και όχι όπως του beverly, έχει λίγο περισσότερο βάρος μπροστά, έχει καλύτερη ανεμοπροστασία και καλύτερη σταθερότητα σε ταχύτητα ταξιδιού λόγω μεγαλύτερης δυναμικής άντωσης

    Πάντως κακά τα ψέματα το κουτί είναι η πιο ενδεδειγμένη περίπτωση για τέτοια διαδρομή εδώ στα βόρεια, αν μπορείτε να το μοιράσετε με την συντρόφισσα σου, δεν θα σφάξεις και το παιχνίδι σου (ή θα το ανανεώσεις με κάτι άλλο )
    you rise you fall you're down then you rise again

  12. #57
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Βρεχει τόσο συχνά για να μπεις σε τέτοια διαδικασία?
    Τώρα έχω γυμνό το οποίο ζυγίζει 150 κιλά και έχει μεταξόνιο παπιού. Όσο καλό είναι για αυτό που το είχα πάρει (παιχνίδι), τόσο κακό είναι για καθημερινή μετακίνηση και αρκετά χιλιόμετρα. Να πω εδώ πως απ όταν πήρα το Ζ πηγαίνω στη δουλειά κυρίως με το αμάξι. Αλλά με έχει κουράσει το να μην ξέρω τι ώρα θα φτάσω κάθε μέρα. Μια ατύχημα, μια κίνηση λόγω βροχής, μια ο Μητσοτάκης στην έκθεση, κοκ. Ξεκινάω για τη δουλειά και δεν ξέρω αν θα φτάσω σε είκοσι ή σαράντα λεπτά. Δεν είναι υπερβολή αυτό που λέω. Και πλέον με τη σχολή αυτό θα γίνεται εις διπλούν.

    Θελω μηχανάκι που να είναι κατάλληλο για καθημερινή μετακίνηση και να μαζεύει χιλιόμετρα όσο γίνεται ξεκούραστα και οικονομικά.*

    Χρήστο οι προτάσεις σου είναι πολύ ξεχωριστές. Μου άρεσαν το nt700 και παραδόξως το malaguti. Το πρώτο το φοβάμαι από πλευράς οικονομίας (πραγματικό κόστος χιλιομέτρου, όχι μόνο καύσιμο). Το δεύτερο... δεν το έχω ξανακούσει ποτέ. Πάντως φαίνεται να παρέχει φοβερή προστασία, είσαι μέσα κυριολεκτικά στη μηχανή.

    *edit: Η αλήθεια είναι πως αν είχα κρατήσει το gsxr τώρα πιθανότατα δε θα έψαχνα άλλο μηχανάκι. Αλλά η σχολή προέκυψε κυριολεκτικά αυτή τη βδομάδα, δεν ήταν κάτι που το είχα στα σχέδια.
    Τελευταία τροποποίηση από ptc; 02/10/2021 στις 01:24.

  13. #58
    πρώην crywolf74 Το avatar του/της Garfield
    Εγγραφή
    09/05/2009
    Μηνύματα
    246
    Το διάστημα 2010-2013 είχα μια Kawasaki Er6f την οποία αποφάσισα να πουλήσω ένεκα οικονομικής κρίσης και γιατί δεν την εκμεταλλευόμουνα όσο θα ήθελα. Κατά 95% την χρησιμοποιούσα για να πηγαίνω στην δουλειά που τότε ήταν στο κέντρο Θεσσαλονίκης. Όταν την πούλησα η δουλειά μου πια ήταν δίπλα στο σπίτι οπότε δεν χρειαζόμουν άμεσα δίτροχο. Όταν το 2015 έπρεπε λόγω δουλειάς να κάνω κάποια χιλιόμετρα είπα να πάρω κάτι σε σκουτερ ως πιο πρακτικά. Για 2 χρόνια πήρα ένα Honda PCX150 για μέγιστη οικονομία αλλά αποδείχθηκε πολύ λάθος για μένα καθώς έκανα μεγάλη απόσταση εκτός πόλης. Έτσι όταν αποφάσισα να πάρω κάτι μεγαλύτερο σκέφτηκα να κινηθώ σε σκούτερ 300-400 κυβικά ώστε να υπάρχει ισορροπία ανάμεσα σε δύναμη και κατανάλωση. Βέβαια επειδή μου άρεσαν οι μηχανές και δη οι street και ss έλεγα ότι αν θα πάρω θα έπαιρνα μόνο το Nexus της Gilera ή το αδελφάκι του Aprilia SR Max που τουλάχιστον σε σχεδίαση είχαν το κάτι διαφορετικό. Έτσι κατέληξα το 2017 να αγοράζω ένα μαυροκόκκινο SR Max μεταχειρισμένο ενός έτους με 14000χλμ.

    Τώρα που το έχω περίπου 4 χρόνια μπορώ να σου πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος. Έχω κάνει περίπου 16000χλμ και πέρα από τα σερβις και μια αλλαγή ελαστικών και μπαταρίας δεν μου έχει ζητήσει κάτι άλλο (φτου φτου μην το ματιάξω). Μάλιστα τα τελευταία 2 χρόνια έχω αρχίσει δειλά δειλά και τα κοντινά ταξιδάκια (Καβάλα, Κοζάνη, Χαλκιδική) και αν δεν ήταν η καραντίνα και κάποια προβλήματα με την δουλειά σχεδίαζα για φέτος ταξίδι μέχρι Αθήνα και Λευκάδα. Το μηχανάκι πάει αρκετά καλά στον ανοιχτό δρόμο αλλά και μέσα στην πόλη. Έχει καλό γκάζι αλλά κάποιες φορές ευχόμουν να ήταν μερικά κυβικά παραπάνω κυρίως για τα ταξίδια ώστε να κάνω κάποια προσπέραση σαφώς πιο άνετα. Έχει αρκετά ψηλή θέση οδήγησης (εγώ 1,70μ πατάω με τις μύτες) και είναι και λίγο σκυφτή προς τα μπροστά κάτι που εμένα προσωπικά μου αρέσει. Τα φρένα του είναι πολύ καλά και δεν με έχουν προβληματίσει ποτέ (για λόγους ασφαλείας καλό θα ήταν να έχει ABS). Οι αναρτήσεις του είναι λίγο σκληρές και δεν φιλτραρουν πολύ τις ανωμαλίες του εδάφους οπότε δεν είναι και το πιο άνετο ίσως επειδή έχει πιο σπορ προσανατολισμό. Βέβαια τα περισσότερα σκούτερ έχουν εδώ ένα θέμα λόγω σχεδίασης. Χώρους έχει ικανοποιητικούς καθώς από κάτω από την σέλα χωρά το full face κράνος μου και κάποια άλλα πράγματα όπως ένα καλοκαιρινό μπουφάν μηχανής και γάντια. Από εμφάνιση δεν σου λέω πολλά γιατί αυτό είναι υποκειμενικό αλλά εγώ την βρίσκω κούκλα και πολλές φορές κάθομαι και την χαζεύω! Είναι απίστευτη η σχεδίαση των Ιταλών αν σκεφτείς ότι πρωτοπαρουσιάστηκε πριν μια 15ετία και στέκεται ισάξια απέναντι και σε σημερινά μοντέλα. Αν οι Ιταλοί δεν ήταν και τόσο τεμπέληδες θα μπορούσαν τόσα χρόνια να την ανανεώσουν σε κάποια σημεία και να μην δείχνει καθόλου τα χρόνια της (π.χ. τα όργανα, που εμένα προσωπικά δεν με ενθουσιάζουν, ή τα πίσω φώτα).

    Μπορείς να αντισταθείς σε αυτό το μούτρο;
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	SR.jpg 
Προβολές:	233 
Μέγεθος:	99,9 KB 
ID:	431070

  14. #59
    πρώην crywolf74 Το avatar του/της Garfield
    Εγγραφή
    09/05/2009
    Μηνύματα
    246
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pew Προβολή μηνύματος
    Πετρο νομιζω ειχαμε ξανακανει την κουβεντα.
    Απο Επταπυργιο παω Βουλγαρη απο τοτε που μετακομισα θεσσαλονικη, μεσω περιφερειακου ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ Δ-Π για τη δουλεια μου.
    Αμαξι παιρνω μονο αν σηκωθω και ηδη εξω ριχνει καρεκλοποδαρα και δεν ειμαι σε mood να βραχω. Σπανια δηλαδη!

    Δε θα σου πω παραπανω, αλλα μονο αυτο:

    ΠΑΡΕ, ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΝΕΜΟΚΑΛΥΨΗ!
    Ολος να εισαι πισω απο τη ζελατινα; Ακομα καλυτερα!


    Το εχεις δει το δικο μου, δεν με αγγιζει ο αερας.
    Εαν με τη μηχανη βγαινω στους 5 βαθμους με 99,99% υγρασια & χειμερινα μουδιαζοντας ολοκληρος στα 2 πρωτα χιλιομετρα, με το σκουτερ ειμαι σε 4 εποχων, ελαφρυ γαντακι απο κατω κοντομανικος και φτανω Καβαλα αν θελησω χωρις η μυξα να ποτισει το κρανος!
    Δεν συζηταω για τα ποδια.... δεν συζηταω που το νερο απλα δεν με αγγιζει απο το κρανος και κατω.

    Θα φας τετοιο παλουκι απο σπρει βρωμονερων και το ξερεις, οταν βρεχει.
    Οταν δεν βρεχει και εχει ψοφοκρυο, ειναι μεγαλη υποθεση να μην σε αγγιζει κατα μετωπο ο αερας!


    Υ.Γ. Ηθελα να το αλλαξω με καποιο συγχρονο (nexus εχω, SR Max whatever!) καθως κλεινει 6ετια!
    Ο ΜΟΝΟΣ ΓΑΜΗΜΕΝΟΣ λογος που δεν το αλλαζω, ειναι γιατι δεν συμπαθω τα Sym/Kymco.
    Μονο αυτα τα ρημαδια μπορουν να καλυψουν χερια ποδια κορμο οπως αυτο!
    Ηθελα το καινουριο BV400 ... αλλα η τιμη του ειναι αντε γεια. Ομοιως και το Xmax 300.
    Με οποιοδηποτε απο τα παραπανω δυο, ειναι μεγαλη η παραχωρηση που θα πρεπει να κανω ως προς την προστασια απο τα καιρικα.
    Εχω κατεβασει την αγγελια εδω και κανα μηνα. Εχω 76000χλμ και πραγματικα οταν και αν βροντηξει, το φτιαχνω και συνεχιζω.

    Αν σου αρεσει το Sr Max, μπορω να σε βοηθησω να διαλεξεις ενα ανταξιο των χρηματων.
    Ειναι αξιοπιστο μεχρι αηδιας και προσωπικα θα το προτεινα αν ειναι προσεγμενο και 1ο χερι!
    Βαγγέλη εσύ;

    Να τον ακούτε τον συγκεκριμένο. Εμένα με βοήθησε πολύ στην επιλογή δίτροχου (σχεδόν αυτός μου το βρήκε αυτό που έχω) αλλά και στις συμβουλές του μετά από την αγορά. Thanks και πάλι!

    Χωρίς να θέλω να κάνω και διαφήμιση αλλά αν τελικά το δώσεις το SR θα έλεγα ότι θα είναι μοναδική ευκαιρία καθώς ξέρω πόσο πολύ το προσέχεις.

  15. #60
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από yannis24 Προβολή μηνύματος
    Να πω και εγω την γνωμη μου ....
    SYM GTS 250 εχω....
    120κμ την ημερα συνολικα.....
    με βροχη-κρυο-αερα......
    176.000κμ συνολικα στο κοντερ.... ( στο προ-τελευταιο ΚΤΕΟ δεν με πιστεψαν, και μου εγραψαν οτι τα γυρισα......ενω τους εδειχνα το sevice book οτι το προσεχω σχολαστικα !! )
    καταναλωση με τον ρυθμο που οδηγαω 3.5lt/100κμ.
    καλη καλυψη απο τον αερα-βροχη εχω...ειμαι ομως και ενα τερας 1.70 !!!!

    ειμαι σε φαση να το αλλαξω τωρα......ψαχνω για Cruisym 300....που βασικα ειναι σχεδον το ιδιο πιο καινουργιο.....

    αυτα
    https://www.car.gr/classifieds/bikes...93-sym-gts-300

    Αυτό τι λέει;

Σελίδα 4 από 19 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Welcome To The ''Titanium'' Side Of The ''Force''
    από manhunter στο forum Suzuki Hayabusa
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 11/05/2009, 17:08
  2. the other side
    από tatoo23 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 04/02/2008, 09:55
  3. πεντελη-υμηττος1-4-07 the dirt side..
    από taxydromos στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο μήνυμα: 06/04/2007, 17:39
  4. The dark side of moto.gr
    από Ταξιδευτής στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2006, 10:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF