Σελίδα 5 από 19 ΠρώτοΠρώτο 1234567891015 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 285

Θέμα: Going to the dark side. Αγορα σκουτερ (εκει καταντησαμε)...

  1. #61
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Επανερχομαι μιας και ειχα εξελιξεις. Το Ζ μπηκε αγγελια το Σαββατο, με πηραν τηλεφωνο την ιδια μερα και σημερα πηγαμε για ελεγχο. Μεθαυριο γινεται η μεταβιβαση.
    Αρα θα μεινω χωρις μηχανακι συντομα και πρεπει να κινηθω αμεσα. Παραθετω το περιεχομενο του parking μου στο car (ιν νοου παρτικιουλαρ ορντερ).

    https://www.car.gr/classifieds/bikes...o-beverly-300i
    https://www.car.gr/classifieds/bikes...319-sym-hd-300
    https://www.car.gr/classifieds/bikes...-deauville-700
    https://www.car.gr/classifieds/bikes...-deauville-700
    https://www.car.gr/classifieds/bikes...lia-sr-max-300
    https://www.car.gr/classifieds/bikes...lia-sr-max-300
    https://www.car.gr/classifieds/bikes...lia-sr-max-300

    Το beverly φαινεται καλη περιπτωση, το μονο που με χαλασε ειναι οτι φοραει ακομα τα μαμα λαστιχα. Οχι τοσο για το κοστος αλλαγης, οσο το τι σημαινει αυτο για τον ιδιοκτητη. Αλλα οκ, τα χιλιομετρα ειναι ελαχιστα. Επισης υπαρχει και το θεμα της αποστασης.

    HD300 θα το δω αυριο. Καινουριο εκανε 4000, οποτε νομιζω μεχρι 3200 αξιζει οχι παραπανω. Το χρωμα τρατζικ αλλα οκ. Να δω πώς θα μου φανει κι απο κοντα.

    Το υπερωκεανειο της Honda γυρναει στο μυαλο μου αρκετα. Το καφε φαινεται ωραιο αλλα ο ιδιοκτητης περιμενει να το δειξει την Παρασκευη σε εναν.

    Τα Aprilia τα κραταω στην ακρη μεχρι να βρεθω με τον Βαγγελη για μια δοκιμη. Αλλα εξακολουθει να μου αρεσει.

    Ακουω γνωμες...

  2. #62
    Μέλος
    Εγγραφή
    25/10/2012
    Μηνύματα
    72
    Τη μηχανή

  3. #63
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    714
    Το Ντοβιλ ρε συ αν αποφασίσεις σε ένα χρόνο ότι δεν σου κάνει θα μπορέσεις να το διώξεις αυθημερόν όπως το kawa και τα υπόλοιπα σου μηχανάκια;; Και αν Ντοβιλ γιατί όχι οποιαδήποτε άλλη sport touring;;
    Τελευταία τροποποίηση από Nitse3; 05/10/2021 στις 12:34.

  4. #64
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    bv300 με ABS
    Μια μπαγαζιερα και τελος.

    Οταν αποφασισεις να το δωσεις θα φυγει σαν ζεστο ψωμακι!
    pew pew pew pew pew pew !!!

  5. #65
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.232
    Εκ πρώτης το deauville φαίνεται κατάλληλο για τη δουλειά που το θες, λάβε υπόψη σου όμως ότι τα συγκεκριμένα που κοιτάς τα χουν τα χρονάκια τους και ίσως σε απασχολήσουν με τίποτα χαζομαρούλες (δάκρυσμα λαδάκι από καμιά ξεραμένη φλάντζα, καμιά ψιλοδιαρροούλα από κάνα ραγισμένο σωληνάκι, τίποτα γυμνωμένα καλωδιάκια που μπορεί να μην κάνουν καλή επαφή..). Αν δεν είσαι ψείρας το αφήνεις ως εχει· κάτι χοντρό δεν πρόκειται να βγάλει, έτσι κι αλλιώς αυτοί που τα χουν δεν τα σκίζουν + ότι το μηχανάκι είναι αποδεδειγμένα πολύ αξιόπιστο.
    Δελεαστικό είναι και το συμ (ίσως δούλευε delivery) λογικά όμως είναι ακόμα εντός εγγύησης.

  6. #66
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Το ντεβιλ που έχει και το σκυλάκι δίπλα
    καθε μερα ...νεα μερα.

  7. #67
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.010
    Το ντωβιλ το καφέ με 3 χιλιάρικα στο χέρι.Μηχαναρα με τα όλα της ,για αυτό που ζητάς.Και το βασικότερο ΔΕΝ ΚΛΕΒΕΤΑΙ.Και με τα κλειδιά επάνω να την αφήσεις.Ενω το Μπέβερλυ,................................... .Το συγκεκριμένο ντωβιλ το ζαχαρωνα και μου το άφηνε πριν 2 μήνες 3200 αν ανέβαινα από Αθήνα να το πάρω.Βουρ λοιπόν στον πατσά.Η Χόντα θα είναι πάντα Χόντα.

  8. #68
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    ή το μαυρο aprilia (που ειναι και στην πόλη σου) ή το μπέβερλι, το hd καλη περίπτωση αλλα οχι μπορντωκαφέ ρε παιδιά.

    το χοντα ειναι ογκώδες, θα το απέφευγα γι αυτο και μονο, επίσης το μαυρο δεν εχει abs και το καφε που εχει ειναι ακυρο χρώμα κατα τη γνωμη μου, θα το βαριομουνα συντομα.

    βεβαια ολα είναι θέμα γουστου.

    Το χοντα τι καταναλωση εχει στην πόλη;
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  9. #69
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Θα σου το παω αναστροφα

    Πρωι, χειμωνας, μουντιλα, θερμοκρασια 10, μαλακός καιρος, αλλα υγρασια μπόλικη..
    Θες να βγεις εθνικη τρεις λοριδες για 20km
    Στην μια μερια μονοκυλινδρο cvt 300cc ελαφρυ, αλλα κουφιο (οσων αφορα το balance) μπροστα.
    Η αλλη, δικυλινδρο V, 65hp ροπατο, βαρυ αλλα με κύλιση (οχι sport touring που αναφερθηκε) γνήσια touring.
    Κατα την διαδρομη στο μισαωρο σκέψεων που θα εχεις με τον εαυτό σου με ποιες σκεψεις θα θεωρεις οτι επραξες σωστα..αν εχεις απαντήσει ηδη, go ahead ειτε με το ενα ειτε με το αλλο

  10. #70
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    666
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Θα σου το παω αναστροφα

    Πρωι, χειμωνας, μουντιλα, θερμοκρασια 10, μαλακός καιρος, αλλα υγρασια μπόλικη..
    Θες να βγεις εθνικη τρεις λοριδες για 20km
    Στην μια μερια μονοκυλινδρο cvt 300cc ελαφρυ, αλλα κουφιο (οσων αφορα το balance) μπροστα.
    Η αλλη, δικυλινδρο V, 65hp ροπατο, βαρυ αλλα με κύλιση (οχι sport touring που αναφερθηκε) γνήσια touring.
    Κατα την διαδρομη στο μισαωρο σκέψεων που θα εχεις με τον εαυτό σου με ποιες σκεψεις θα θεωρεις οτι επραξες σωστα..αν εχεις απαντήσει ηδη, go ahead ειτε με το ενα ειτε με το αλλο
    Βάλε και λίγα νερά στο δρόμο

    Υπολόγισε γεμάτο ~260 κιλά σε αντίθεση με το SH300 ~170 κιλά.

    Απο τη μία τα σκούτερ προσφέρουν άνεση και οικονομία απο την άλλη τα χιλιόμετρα δεν είναι και λίγα οπότε αν δεν έχεις την υπομονή για 100-120χλμ/ώρα σταθερά θές κάτι μεγαλύτερο απο 300κυβικά.

    Μια ή δυο μετακινησεις την ημερα των 40χλμ (20+20) -οποτε μινιμουμ 40χλμ, και κανα δυο φορες τη βδομαδα 80χλμ- καθως σχολη και δουλεια ειναι στην αλλη ακρη της πολης.
    Προσωπική υπενθύμιση: Να μήν πηγαίνω κόντρα στο ΑΙ των Google/Facebook/Twitter/Insta.... Χαμένος χρόνος.
    https://www.imdb.com/title/tt11464826/

  11. #71
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της yannis24
    Εγγραφή
    21/02/2005
    Μηνύματα
    601
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Φαινεται τιμιο.....θα το κοιτουσα!

    «Αυτούς που χόρευαν τους είπαν τρελούς εκείνοι που δεν μπορούσαν να ακούσουν την μουσική»

  12. #72
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Είναι καθαρά θέμα χρήσης και οικονομικών.

    Το ντεβίλ είναι σικάτο μηχανάκι, 20 λίιτρα ρεζερβουάρ, ~4,5lt/100km, διακοσαρίζει άνετα, βγαίνεις παραέξω για τις εκδρομές σου, έχει χώρους παντού, οικονομικό στη συντήρηση.

    Επειδή - όπως και εγώ - βγαίνουμε σε ανοιχτούς δρόμους και όχι αυστηρά πόλη (σφιχτό κέντρο), νομίζω πως είναι καλύτερη επιλογή. Για αυτό και εγώ πήγα σε δικύλινδρο με λίγα σχετικά cc.

    Με τα σκούτερ (πρέπει να έχω αλλάξει από το '98 - 2016 πάνω από 5, ιταλικά και ιαπωνικά) έχω κακή εμπειρία από βλάβες και έξοδα. Βέβαια ίσως τώρα να έχουν αλλάξει τα πράγματα και να είναι αξιόπιστα, αλλά επειδή έχω καεί, θα πήγαινα μόνο σε χόντα.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  13. #73
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Θα σου το παω αναστροφα

    Πρωι, χειμωνας, μουντιλα, θερμοκρασια 10, μαλακός καιρος, αλλα υγρασια μπόλικη..
    Θες να βγεις εθνικη τρεις λοριδες για 20km
    Στην μια μερια μονοκυλινδρο cvt 300cc ελαφρυ, αλλα κουφιο (οσων αφορα το balance) μπροστα.
    Η αλλη, δικυλινδρο V, 65hp ροπατο, βαρυ αλλα με κύλιση (οχι sport touring που αναφερθηκε) γνήσια touring.
    Κατα την διαδρομη στο μισαωρο σκέψεων που θα εχεις με τον εαυτό σου με ποιες σκεψεις θα θεωρεις οτι επραξες σωστα..αν εχεις απαντήσει ηδη, go ahead ειτε με το ενα ειτε με το αλλο
    Με βαση τη χρηση που θελει σοβαρα τωρα συζηταμε για το Honda σε σχεση με ενα σκουτερ...?
    Ουτε καν.
    Σκουτερ με ABS κ οσο το δυνατον μικροτερο σε ηλικια.
    Κατι 7-8 χρονων σκουτερ μην τα κοιτας.
    Ride(s) the wind of change...

  14. #74
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Η πλακα ειναι οτι οποιου σχολιο κι αν διαβασω συμφωνω.

    Με ποιο θα ηθελες να εισαι στην εθνικη; - Ναι, προφανως το NT.

    Πού να το κουμαντάρεις το θηριο; -Ναι, δικιο εχει.



    Τα εχω κανει λιγο κουλουβαχατα στο μυαλο μου ειναι η αληθεια. Κατι θετικο ειναι οτι ειδα ενα Beverly 300 που υπαρχει εδω κοντα μου. Δυστυχως δεν ειναι καλη περιπτωση το συγκεκριμενο, αλλα οδηγωντας το καταλαβα οτι μου αρεσει αρκετα ως μοντελο. Βασικα μου φανηκε πολυ ανετο, που για το υψος μου δεν ειναι δεδομενο. Και με εκανε να ξανασκεφτω το θεμα abs, μιας και η ολη αισθηση του σκουτερ μου ειναι τοσο ξενη που μαλλον θα μου δημιουργει ανασφαλεια στο φρεναρισμα η απουσια του. Αργοτερα στην ημερα ειναι να δω και το HD300. Το παιδι οντως delivery δουλευει αλλα οκ, εξι μηνων μηχανακι ειναι, δε θα το εχει φαει κιολας.

    Παντως αυτη τη στιγμη μαλλον προηγειται το λευκο Beverly απ΄το Λεωνιδιο στο μυαλο μου. Φαινεται βολικο, εχει abs, 16αρι μπροστα και αν δε με βολεψει στο τελος θα φυγει ευκολα (παντα σημαντικο για ανθρωπο με μεσο ορο κτησης μηχανης το οχταμηνο). Το οτι ειναι εμπορικο βεβαια εχει και το μειονεκτημα οτι μπορει να γινει στοχος. Παρκαρω κατω απ΄το σπιτι, σκεπαζοντας με κουκουλα και βαζω δυο λουκετα σε βαση στο εδαφος. Not great, not terrible.

    Απ΄την αλλη σκεφτομαι οτι πιθανοτατα πολλα απ΄οσα λεμε θα μου κανουν τη δουλεια μου (το καθενα κερδιζοντας καπου και χανοντας καπου αλλου). Οποτε δεν αγχωνομαι και ιδιαιτερα...

    Θα σας κραταω ενημερους.

  15. #75
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Ο,τι Ιταλικό σκούτερ είχα (κυρίως runner) ήταν ευχάριστο στην οδήγηση. Μην το σκέφτεσαι το θέμα της οδήγησης, όταν το συνηθήσεις δεν θα ξεκαβαλάς που λέει ο λόγος.

    Αν πας Λεωνίδιο θα πάμε μαζί, να νοιώσεις παράδεισο
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

Σελίδα 5 από 19 ΠρώτοΠρώτο 1234567891015 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Welcome To The ''Titanium'' Side Of The ''Force''
    από manhunter στο forum Suzuki Hayabusa
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 11/05/2009, 17:08
  2. the other side
    από tatoo23 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 04/02/2008, 09:55
  3. πεντελη-υμηττος1-4-07 the dirt side..
    από taxydromos στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο μήνυμα: 06/04/2007, 17:39
  4. The dark side of moto.gr
    από Ταξιδευτής στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2006, 10:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF