Σελίδα 6 από 19 ΠρώτοΠρώτο 123456789101116 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 285

Θέμα: Going to the dark side. Αγορα σκουτερ (εκει καταντησαμε)...

  1. #76
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    623
    Aν οντως θα κανεις γυρω στα 280 χλμ την βδομαδα μονο για δουλεια - σχολη και αυτα στον περιφερειακο, ποιο σκουτερ τωρα;

    Το ΝΤ με 1000!

    Τα σκουτερ ειναι μανουλα σε αστικη χρηση, χωρανε παντου, κανουν διηθηση για πλακα, ειναι αυτοματα για το συνεχες σταματα - ξεκινα της πολης.
    Εξω απο αυτην αρχιζουν οι συμβιβασμοι.

    Στο ΝΤ συμβαινει το αναποδο.

  2. #77
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.445
    δεν υπάρχει καλύτερο επιχείρημα απο το "μου αρεσει"
    μιας και βλέπεις μπεβερλυ δεν κοιτάς και το πατρινο που είναι πρώτο χερι όπως λέει
    https://www.car.gr/classifieds/bikes...o-beverly-300i

    ίσως να έκανες ένα διερευνητικό τηλ για το αθηναικο (αν είναι καλό) γιατί λεει οτι είναι του '19
    https://www.car.gr/classifieds/bikes...o-beverly-300i
    you rise you fall you're down then you rise again

  3. #78
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/04/2014
    Μηνύματα
    127
    Ναι στης Αθήνας, όχι στης Πάτρας, γιατί αυτό της Πάτρας είναι χωρίς abs&asr.

  4. #79
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.280
    Βρίσκεις και του '20 με 3.500 αλλά μια προσοχή στο θέμα με τις ζάντες (κοσκίνισμα), κάτι τέτοιο δεν είχε συζητηθεί εδώ λίγο παλαιότερα;
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  5. #80
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nickald
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    992
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Νίκος Παππάς Προβολή μηνύματος
    Aν οντως θα κανεις γυρω στα 280 χλμ την βδομαδα μονο για δουλεια - σχολη και αυτα στον περιφερειακο, ποιο σκουτερ τωρα;

    Το ΝΤ με 1000!

    Τα σκουτερ ειναι μανουλα σε αστικη χρηση, χωρανε παντου, κανουν διηθηση για πλακα, ειναι αυτοματα για το συνεχες σταματα - ξεκινα της πολης.
    Εξω απο αυτην αρχιζουν οι συμβιβασμοι.

    Στο ΝΤ συμβαινει το αναποδο.
    +1

    Και οταν ξανανοιξει το τριωδιο και θες καμια βολτουλα το ΝΤ θα σε παει χαλαρα ενω το σκουτερ ειναι σκουτερ

  6. #81
    Όλα τα Μπέβερλι τρέμουν στα 60. μην το ψάχνετε.

  7. #82
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Εγώ νομίζω οτι μηχανάκι χωρίς συμπλέκτη θα το βαρεθείς γρήγορα! Δεδομένου το ιστορικό σού! Η Θεσσαλονίκη έχει άπειρους μοτοδρομους που σίγουρα έχεις γυρίσει αρκετούς αλλά όχι όλους. Ναι συμφωνώ οτι στη κίνηση το χοντα θα σε δυσκολέψει αλλά έχε στο νου σού ότι όταν θα βγαίνεις βόλτα απο εδω και περα θα εισαι με σκούτερ!
    καθε μερα ...νεα μερα.

  8. #83
    πρώην crywolf74 Το avatar του/της Garfield
    Εγγραφή
    09/05/2009
    Μηνύματα
    247
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    ..................

    Τα Aprilia τα κραταω στην ακρη μεχρι να βρεθω με τον Βαγγελη για μια δοκιμη. Αλλα εξακολουθει να μου αρεσει.

    Ακουω γνωμες...
    Αν κανονίσετε συνάντηση και με βολεύει μπορώ να έρθω και εγώ για να το δεις από κοντά και σε λευκό και σε μαύρο!

  9. #84
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.028
    Αν και το ΝΤ είναι όντως εξαιρετικό μηχανάκι και για τη δουλειά που το θέλει ο PTC δε θα το πρότεινα δεδομένου του ιστορικού του.Ο άνθρωπος αλλάζει πιο συχνά μηχανάκια απο πουκάμισα δεν τον προλαβαίνω λέμε.Σε περίπτωση που το βαρέθηκε άντε να το δώσει.

    Πέτρο για μένα καλύτερα ένα SYM όσο πιο καινούργιο γίνεται να κάνεις τη δουλειά σου και σε περίπτωση που δεις οτι δε σε καλύπτει το σπρώχνεις.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  10. #85
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.989
    Επεσε στα σοβαρά προταση για Deauville?

  11. #86
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.834
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    Επεσε στα σοβαρά προταση για Deauville?
    Έγινε στα σοβαρά πρόταση για να πηγαίνει ΣΕ ΣΧΟΛΗ με Deauville

  12. #87
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.729
    Παιδια το μηχανακι βρεθηκε. Ακολουθησα βασικα τη γραμμη οσο γινεται πιο καινουριο στα λεφτα μου και με ABS. Αλλα αν και επιμεναμε για το Beverly 300 (που μου αρεσε κι εμενα), δυστυχως αυτο δεν ειναι στα λεφτα μου. Ειχα βαλει ενα ταβανι στον εαυτο μου τα 3000€ και σιγα σιγα με τις προτασεις που επεφταν τα 3 εγιναν 3200 και μετα 3500 και παει λεγοντας. Γιατι το Beverly που κανει 3100 και βρισκεται στην αλλη ακρη της χωρας εμενα θα μου βγει 3500. Λαστιχα, μεγαλο σερβις, μεταφορικα, μεταβιβαση. Ολα μα ολα τα σκουτερ που ειναι στο πιο χαμηλο οικονομικο σκαλοπατι ειναι κοντα στο μεγαλο σερβις τους. Και λογικο αλλωστε. Οποτε μετα απο πολλα τηλεφωνα καταλαβα οτι πολυ απλα τα μηχανακια πενταετιας ειναι εκτος μπατζετ για μενα. Το κουσουρι του φορουμ να προτεινουμε μηχανες πανω -λιγο ή πολυ- απο το μπατζετ επαιξε δυνατα και στην περιπτωση μου, αλλα επειδη υπαρχει σκοπος (σπουδες - αλλαγη καριερας) επρεπε αυτη τη φορα να ξεκαθαρισω τις προτεραιοτητες μου.

    Στο δια ταυτα... Το σκουτερ που βρηκα ειναι ενα Kymco KXCT 300 ABS ΜΥ14. Εχει 36500χλμ, πληρες ιστορικο σερβις σε καλο συνεργειο της πολης και ο ιδιοκτητης ηξερε πιο πολλα για το μηχανακι του και το προγραμμα συντηρησης κι απο τον μηχανικο που ρωτησα στην Kymco. Οταν πηγα να το δω το παιδι μου μιλουσε για το μηχανακι για πανω απο μιση ωρα, σε καποια φαση τον σταματησα εγω γιατι κουραστηκα. Η κατασταση του σκουτερ ειναι συγκλονιστικα καλη για μηχανακι επταετιας και στην οδηγηση μου φανηκε ωραιο. Το μοτερ δυνατο, σελαρα με τζελ, ωραια οργανα, φρενα με ABS και ρυθμιζομενες μανετες. Καταλαβαινω τη διαφορα με το Beverly ή το HD με τους 16ρηδες τροχους, αλλα δεν ειναι κατι φοβερο. Επισης μπορω να πω οτι απο εμφανιση μου αρεσε πολυ. Το σκουτερ χθες πηγε και σε εξουσιοδοτημενο για ελεγχο, οπου κι εκει ο μηχανικος μου ειπε οτι ειναι απλα αψογο. Η τιμη 2500, εχει καινουρια λαστιχα Metzeler, και σε 3500χλμ θελει μεγαλο σερβις που το συνεργειο μου το κοστολογησε στα 220-250€ (με τον καλο ιμαντα που βγαζει 20Κ). Οποτε με 2800€ -μαζι με τη μεταβιβαση- θα εχω σκουτερ επταετιας μεν, σε εξαιρετικη κατασταση, με ABS, ολοκαινουρια λαστιχα και απο μεγαλο σερβις δε.

    Το απογευμα ειναι να γινει η μεταβιβαση, αυριο ελπιζω να προλαβω και μια πρωτη βολτουλα.

    Σας ευχαριστω ολους πραγματικα για τη συνεισφορα. Καποιοι μπορει να πουνε οτι τζαμπα γραφαμε, αυτος πηγε και εκανε το δικο του τελικα. Αλλα μονο ετσι δεν ηταν. Καθε σχολιο το ζυγιζα και απο τον καθενα κατι πηρα. Ειδικα σε ενα κομματι τοσο ξενο για μενα οπως τα σκουτερ η βοηθεια σας ηταν πολυ σημαντικη. Το ΝΤ700 μπορει να το παρω καποια στιγμη στο μελλον. Εχουμε χρονια μπροστα μας. Αν ειχα αλλα 500€ να διαθεσω θα επαιρνα το Beverly παντως. Επισης κοιταξα και αρκετα προς το Aprilia αλλα δεν υπαρχει κατι σε καλη κατασταση και λογικη τιμη.

    Ενα ξεχωριστο ευχαριστω στον Βαγγελη (Pew) που του τα εκανα τσουρεκια στο Viber αυτες τις μερες.

    Θα επανελθω με φωτογραφιες και εντυπωσεις αφου τελειωσουμε με τα τυπικα.

    Και παλι ευχαριστω την κοινοτητα.

  13. #88
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.703
    Καλα χλμ κ απροβληματιστα.
    Ride(s) the wind of change...

  14. #89
    non serviam Το avatar του/της kachius
    Εγγραφή
    18/10/2002
    Μηνύματα
    816
    Όταν το συνηθίσεις λίγο θα ξετρελαθείς με την άνεση που παρέχει
    ΟΚ, "μηχανή" δεν είναι, αλλά για την καθημερινή μετακίνηση είναι άψογο!!
    Και εκδρομούλες* θα κάνεις άμα θες και όλα κομπλε

    Καλές (και στεγνές και χωρίς κρύο ) βόλτες!!!

    (*για όσο δεν υπάρχει 2ο μηχανάκι για αυτή τη δουλειά )
    Ξέρω από βέσπα!

  15. #90
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.989
    καλη επιλογη. ελπιζω να ειναι το race blue

Σελίδα 6 από 19 ΠρώτοΠρώτο 123456789101116 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Welcome To The ''Titanium'' Side Of The ''Force''
    από manhunter στο forum Suzuki Hayabusa
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 11/05/2009, 16:08
  2. the other side
    από tatoo23 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 04/02/2008, 08:55
  3. πεντελη-υμηττος1-4-07 the dirt side..
    από taxydromos στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο μήνυμα: 06/04/2007, 16:39
  4. The dark side of moto.gr
    από Ταξιδευτής στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2006, 09:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF