Σελίδα 15 από 19 ΠρώτοΠρώτο ... 510111213141516171819 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 211 έως 225 από 285

Θέμα: Going to the dark side. Αγορα σκουτερ (εκει καταντησαμε)...

  1. #211
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Απλά να γνωρίζεις ότι το Integra δεν έχει τον ίδιο αποθηκευτικό χώρο με το NC λόγω της 17αρας πίσω (αυτό διορθώθηκε με το Xadv που έχει μικρότερη ζαντα πισω)
    Το εχω υποψιν Βασιλη. Βασικα βλεπω εχει 15 λιτρα χωρο (πες να εχεις μεσα γαντια, ενα αδιαβροχο, ενα χταποδι). Αρα μαζι με μια 56αρα βαλιτσα παμε στα 71 λιτρα. Το δικο μου αυτη τη στιγμη εχει 41 λιτρα χωρο και 39αρα βαλιτσα, οποτε ειμαι στα 80 συνολο. Δεν ειναι και τοσο μεγαλη η διαφορα, πιστευω θα με καλυψει.

    Ευχαριστω και για ολες τις πληροφοριες.

  2. #212
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Δευτέρα βράδυ ανέβασα την αγγελία, σήμερα το πρωί ήρθε το είδε ο πρώτος υποψήφιος και μου έδωσε προκαταβολή για να κατεβάσω την αγγελία. Το καλό είναι ότι η μεταβίβαση θα γίνει από βδομάδα οπότε θα έχω λίγο χρόνο να κινηθώ για το Integra.

    Οριακά πέρασα το over under του οκτάμηνου που είχα προβλέψει.

  3. #213
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.131
    Πετράν συγχαρητήρια για τις σπουδαστικές σου επιδόσεις και καλή σταδιοδρομία!

    ΥΓ έχω χάσει επεισόδια,τι μηχανάκι πούλησες?

    ΥΓ2 έχει ένα Ιντέγκρα στην Τρίπολη,πάνω στην πλατεία Άρεως,κατηφόρισε καμμιά βόλτα!

  4. #214
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Αυτό έχει βαλίτσες Honda, εξάτμιση και είναι Θεσσ/νικη https://www.mototriti.gr/data/usedbi...013_145668.asp δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα η αγγελία.

    και αυτό δείχνει μια χαρά https://www.car.gr/classifieds/bikes...da-integra-700

    άντε με το καλό!
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  5. #215
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Δεν υπαρχεις λεμε!

    Με το καλο το επόμενο, που θα ειναι η νοερή αλλα και πρακτικη εισαγωγη στα τουριστικά μηχανάκια!

  6. #216
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    714
    Εν τω μεταξύ από τότε που έγινε κουβέντα για το integra πλέον βλέπω κάθε μέρα στο δρόμο

  7. #217
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Αυτό έχει βαλίτσες Honda, εξάτμιση και είναι Θεσσ/νικη https://www.mototriti.gr/data/usedbi...013_145668.asp δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα η αγγελία.

    και αυτό δείχνει μια χαρά https://www.car.gr/classifieds/bikes...da-integra-700

    άντε με το καλό!
    Το δευτερο θα το δω το Σαββατο και ειναι το κυριως υποψηφιο. Το αλλο εχει φυγει.

    Να ζητησω και μια χαρη σε οποιον εχει διαθεση. Επειδη δεν εχω facebook και απ'οσο ξερω υπαρχουν αγγελιες που ανεβαινουν μονο εκει και οχι στο car. Αν μπορει κανεις ας ριξει μια ματια και στο fb αν υπαρχει καμια αγγελια που φαινεται ενδιαφερουσα σε Integra 700. Μερσι.

  8. #218
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    714
    Μπα δεν παίζει κάτι στο marketplace αυτή τη στιγμή σε μια ακτίνα 250χλμ ας πούμε.

  9. #219
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Προσωπικά θα κοιτούσα και εκτός νομού αν έβλεπα κάτι που θα μου έκανε κλικ.

    Μια πρώτη επαφή από το τηλέφωνο μπορεί να μας πει αρκετά για το αν αξίζει η μετακίνηση.

    δυο ακριβά

    https://www.car.gr/classifieds/bikes...da-integra-750

    https://www.car.gr/classifieds/bikes...da-integra-750

    ένα τίμιο

    https://www.car.gr/classifieds/bikes...da-integra-700

    και για το πρώτο μπάξιμο

    https://www.car.gr/classifieds/bikes...da-integra-700
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  10. #220
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Πανο το φτηνο 750 δεν το κοιταω γιατι ειναι εισαγωγη απο αγνωστο εμπορο στις Σερρες. Οποτε αντε βγαλε ακτη τι και πώς μπορει να ειναι. Το αλλο ξεφευγει πολυ σε τιμη,δεν μπορω να φτασω εκει. Παμε στο ζουμι... Σημερα ειδα το "τιμιο" οπως γραφεις, αυτο απο τα Γιαννιτσα.

    Θετικα: Η μηχανη φαινεται καθαρη και σε καλη κατασταση. Ο ιδιοκτητης μου εκανε πολυ καλη εντυπωση, πενηνταρης παλιος μοτοσυκλετιστης ηρθε με καλοκαιρινο τζακετ και κρανος. Τον ειδα μερακλη γενικα, τα αυτοκολλητα τα εβαλε για να σπασει λιγο το μαυρο και απο κοντα δεν ειναι ασχημα. Αλλαγη μπροστινης αναρτησης γιατι δεν του αρεσε πώς βυθιζοταν στα φρενα, βολτομετρο. Γενικα σοβαρος και συνειδητοποιημενος.

    Αρνητικα: Το σημαντικοτερο, η μηχανη ειναι εισαγωγης απο εμπορο. Κοινως αγνωστο τι χιλιομετρα εχει στην πραγματικοτητα και κανενα ιστορικο συντηρησης πριν απο τον τελευταιο κατοχο. Του το ειπα αυτο και μου λεει κι εγω το σκεφτηκα αλλα απο την αλλη ειδα μια καθαρη μηχανη σε καλη κατασταση και την πηρα. Δευτερο, στην οδηγηση οταν αφησα τα χερια δυο φορες αρχισε να συντονιζει και να κουναει. Δεν το εκανε παντα και εκεινη την ωρα ειχε πολυ δυνατο αερα οποτε παιζει να ηταν και απο αυτο. Κατα τ'αλλα ωραιο στην οδηγηση, καλες οι αλλαγες του κιβωτιου ολα κομπλε. Τριτο και τελευταιο, στο βιβλιο σερβις εχει στο τελευταιο σερβις στο Δαβανοπουλο σημειωση "Αρχικοποιηση σασμαν - μηδενισμος εγκεφαλου". Τον ρωτησα γι'αυτο, μου ειπε οτι δεν ειχε καποιο θεμα αλλα του το εκαναν αυτοι χωρις να ξερει το λογο (σας λεω ο,τι μου ειπε). Στο συνεργειο που το πηγαινε στα Γιαννιτσα εκανε αλλαγη το πειρακι που βγαζει προβλημα σε αυτα τα κιβωτια (προληπτικα μου ειπε). Να εχει να κανει με αυτο; Δεν ξερω, ας πει κανενας αν ξερει τι μπορει να ειναι.

    Κατα τ'αλλα η μηχανη εχει τις αναρτησεις, το βολτομετρο, καινουρια αλυσιδογραναζα, μπαγκαζιερα 46αρα. Εχει κανει σερβις το Φεβρουαριο του '22 και θα παραδοθει με περασμενο ΚΤΕΟ (ληγει τωρα). Τα λαστιχα ειναι Dunlop Sportmax του '19, τα εβαλε οταν το πηρε και λογω λιγων χιλιομετρων δεν τα εχει αλλαξει. Εχουν οντως πελμα αλλα σιγουρα θα εχουν ξεραθει (μου ειπε κι αυτος οτι απο Φθινοπωρο καλο θα ηταν να αλλαχτουν). Οποτε υπολογιζω και ενα ζευγαρι λαστιχα σε κανα τριμηνο. Κατα τ'αλλα μια μηχανη πληρης.

    Μεθαυριο ειναι να δω και το λευκο. Ειναι και ενα που φαινεται ωραιο στην Αθηνα στα 4800 (πρωτο χερι λεει) αλλα εκει που εχει φτασει η βενζινη πού να κατεβαινεις...

  11. #221
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Τρενάκι Πέτρο, το γρηγορο, η ζωη ειναι ταξίδι. Αν αξιζει και παρει ενα πρωτο οκ απο κανα έμπειρο ματι αφτι εθελοντη συμφορουμιτη ειτε έμπιστου αθηναίου μηχανικού , αξιζει να κατεβεις. Εγω θα πήγαινα

  12. #222
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Το λευκο 700αρι δεν το ειδες;
    pew pew pew pew pew pew !!!

  13. #223
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Το Reset δεν είναι κάτι περίεργο. Μπορεί να είχε κολλήσει κάτι στην οθόνη. Συνήθως γίνεται στο μεγάλο σέρβις στις 48.000km.

    Μίλησα με φίλο απο πάνω μέσα απο το ncclub. Υπάρχει καθαρό Integra φίλου του με 22.000km το οποίο όμως ξεφεύγει νομίζω απο το μπάτζετ σου. Το δίνει 5.500 ευρώ. Δεν τον ξέρω και δεν έχω ιδέα αν κατεβαίνει πιο κάτω, όπως δεν έχω ιδέα βέβαια και για το αν ανεβαίνεις εσύ τόσο (τα σχεδόν 1000 ευρώ είναι σεβαστή διαφορά). Σε κάθε περίπτωση αν σε ενδιαφέρει σε φέρνω σε επαφή.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  14. #224
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pew Προβολή μηνύματος
    Το λευκο 700αρι δεν το ειδες;
    Εχουμε κλεισει συναντηση για το Σαββατο Βαγγο.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Το Reset δεν είναι κάτι περίεργο. Μπορεί να είχε κολλήσει κάτι στην οθόνη. Συνήθως γίνεται στο μεγάλο σέρβις στις 48.000km.

    Μίλησα με φίλο απο πάνω μέσα απο το ncclub. Υπάρχει καθαρό Integra φίλου του με 22.000km το οποίο όμως ξεφεύγει νομίζω απο το μπάτζετ σου. Το δίνει 5.500 ευρώ. Δεν τον ξέρω και δεν έχω ιδέα αν κατεβαίνει πιο κάτω, όπως δεν έχω ιδέα βέβαια και για το αν ανεβαίνεις εσύ τόσο (τα σχεδόν 1000 ευρώ είναι σεβαστή διαφορά). Σε κάθε περίπτωση αν σε ενδιαφέρει σε φέρνω σε επαφή.
    Ευχαριστω Βασιλη για το ενδιαφερον. Εχω βαλει ομως ενα οριο στα 2000€ επιπλεον των χρηματων της πωλησης οποτε ειναι οντως αρκετα εκτος μπατζετ.

    Καλο νεο και το οτι το reset ειναι στανταρ διαδικασια. Ηταν η πρωτη φορα που το πηγε σε εξουσιοδοτημενο οποτε μαλλον εχει λογικη να εγινε τοτε.

  15. #225
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nickald
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    992
    Αν μιλάει για το dct reset τοτε δεν ειναι θεμα. Εγώ το κάνω 2 φορές τον χρόνο στο NC.

Παρόμοια θέματα

  1. Welcome To The ''Titanium'' Side Of The ''Force''
    από manhunter στο forum Suzuki Hayabusa
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 11/05/2009, 17:08
  2. the other side
    από tatoo23 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 04/02/2008, 09:55
  3. πεντελη-υμηττος1-4-07 the dirt side..
    από taxydromos στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο μήνυμα: 06/04/2007, 17:39
  4. The dark side of moto.gr
    από Ταξιδευτής στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2006, 10:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF