Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 36

Θέμα: Hornet 09....πόσο είναι μια σωστή τιμή αγοράς?

  1. #16
    Μέλος Το avatar του/της sam4g
    Εγγραφή
    15/05/2014
    Μηνύματα
    456
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Το 09 είναι Italy, όχι Japan

    Έχεις δίκιο

    Παρ΄ όλα αυτά δεν θυμίζει ιταλικό σε προβλήματα

  2. #17
    Μέλος
    Εγγραφή
    14/07/2019
    Μηνύματα
    252
    Εγώ ρε παιδιά βλέπω στο καρ ότι αν θες τέλειο πας στα 4500 που για μένα δεν αξίζει. Ακόμα και κει μπορεί να θες λάστιχα σε κάνα χρόνο η να εχουν διαρροή οι τσιμουχες σε 6 μήνες.
    Πιστεύω πως αν το χτυπήσω το ανώτερο 2700 και με αλλαγή σε ότι απαραίτητο χρειαστεί θα είναι ιδανική επιλογή να κάνω τις βόλτες μου.
    Θα μπει και προσωπική εργασία σε ότι μπορώ ειδικά σε ότι αφορά το σέρβις.
    Νομίζω μπορώ να το φέρω σε πολύ καλή κατάσταση λαμβάνοντας υπόψη ότι είναι πρώτο χέρι και δουλεμενο εθνική περισσοτερο.
    Με λίγο πάνω από 3000 θα έχω ένα αρκετά αξιόπιστο μηχανακι

  3. #18
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.843
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikos77 Προβολή μηνύματος
    Εγώ ρε παιδιά βλέπω στο καρ ότι αν θες τέλειο πας στα 4500 που για μένα δεν αξίζει. Ακόμα και κει μπορεί να θες λάστιχα σε κάνα χρόνο η να εχουν διαρροή οι τσιμουχες σε 6 μήνες.
    Πιστεύω πως αν το χτυπήσω το ανώτερο 2700 και με αλλαγή σε ότι απαραίτητο χρειαστεί θα είναι ιδανική επιλογή να κάνω τις βόλτες μου.
    Θα μπει και προσωπική εργασία σε ότι μπορώ ειδικά σε ότι αφορά το σέρβις.
    Νομίζω μπορώ να το φέρω σε πολύ καλή κατάσταση λαμβάνοντας υπόψη ότι είναι πρώτο χέρι και δουλεμενο εθνική περισσοτερο.
    Με λίγο πάνω από 3000 θα έχω ένα αρκετά αξιόπιστο μηχανακι
    Χορνετ και δουλεμένο εθνική? Ποιος τα γράφει αυτά?
    where was Gondor when the Westfold fell?

  4. #19
    Μέλος
    Εγγραφή
    14/07/2019
    Μηνύματα
    252
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Χορνετ και δουλεμένο εθνική? Ποιος τα γράφει αυτά?
    Συνάδερφος είναι όπου τον βλέπω κάθε μέρα επί 20 χρόνια.
    Για αυτό το λέω επειδή είναι γνωστός. Δε το διάβασα σε αγγελία όπου διαβάζεις:δεν έχει βγει βροχή,γκαράζ και σκεπασμένο,από συνταξιούχο.......

    Για αυτό έβαλα ερώτημα αν αξίζει να αγοραστεί ποια τιμή θα ήταν καλή ώστε να συμφέρει

  5. #20
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikos77 Προβολή μηνύματος
    Συνάδερφος είναι όπου τον βλέπω κάθε μέρα επί 20 χρόνια.
    Για αυτό το λέω επειδή είναι γνωστός. Δε το διάβασα σε αγγελία όπου διαβάζεις:δεν έχει βγει βροχή,γκαράζ και σκεπασμένο,από συνταξιούχο.......

    Για αυτό έβαλα ερώτημα αν αξίζει να αγοραστεί ποια τιμή θα ήταν καλή ώστε να συμφέρει
    Για αρχή γιατί δεν τον ρωτάς πόσο το δίνει ;

    2700 που έγραψες παραπάνω ;

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  6. #21
    Μέλος
    Εγγραφή
    14/07/2019
    Μηνύματα
    252
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Για αρχή γιατί δεν τον ρωτάς πόσο το δίνει ;

    2700 που έγραψες παραπάνω ;
    Ναι εκεί προτίθεται να πέσει. Δε ξέρω αν μας παίρνει για κάνα 100ρικο ακόμα

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.523
    Αφου τον ξερεις γιατι πιστευεις οτι το αφησε να ρημαξει;

  8. #23
    Μέλος
    Εγγραφή
    14/07/2019
    Μηνύματα
    252
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    Αφου τον ξερεις γιατι πιστευεις οτι το αφησε να ρημαξει;
    Τα σέρβις έχουν γίνει όλα αντιπροσωπεία.
    Το να κλάσουν οι τσιμουχες και να θέλει λάστιχα σε 4 5000 χλμ δεν σημαινει ότι ρημάζει ένα μοτό. Υπερβολικός μάλλον είσαι.
    Δηλαδή τα δικά σου λάστιχα που θα θέλουν αλλαγή σε λίγο καιρό και μαζί με αυτό μπορεί να έχεις τσιμουχες ξύστρες στο μπροστινό θα λέγεται παρατημένο?

  9. #24
    Μέλος
    Εγγραφή
    14/07/2019
    Μηνύματα
    252
    Στα 3500 παίδες δε θα το κοιτουσα ακόμα και αν ήταν καλό γιατί όλο και κάτι θέλει ένα μεταχειρισμεμο. Στα 2700 η παρακάτω νομίζω είναι καλή ευκαιρια

  10. #25
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikos77 Προβολή μηνύματος
    Τα σέρβις έχουν γίνει όλα αντιπροσωπεία.
    Το να κλάσουν οι τσιμουχες και να θέλει λάστιχα σε 4 5000 χλμ δεν σημαινει ότι ρημάζει ένα μοτό. Υπερβολικός μάλλον είσαι.
    Δηλαδή τα δικά σου λάστιχα που θα θέλουν αλλαγή σε λίγο καιρό και μαζί με αυτό μπορεί να έχεις τσιμουχες ξύστρες στο μπροστινό θα λέγεται παρατημένο?
    Σκισμένη σέλα, πεσμένα / χαμένα (ακόμα το ψάχνουμε) φλας, το μπροστινό να χάνει λάδια, εσύ θα το άφηνες το μηχανάκι σου έτσι ;

    Εγώ πάντως όχι...

    Λάστιχα αλυσιδογράναζα, συν τα παραπάνω, είναι minimum 600 ευρώ, το ξέρεις φαντάζομαι

    Άρα αν βρεις ένα στα 3500 που δε χρειάζεται τα παραπάνω, και έχει τα μισά (ή λίγο παραπάνω χιλιόμετρα), τι λες, θα αξίζει ή όχι ;

    Και θα κόψεις και 2-3 κατοστάρικα, σίγουρα

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  11. #26
    Μέλος
    Εγγραφή
    14/07/2019
    Μηνύματα
    252
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος



    Άρα αν βρεις ένα στα 3500 που δε χρειάζεται τα παραπάνω, και έχει τα μισά (ή λίγο παραπάνω χιλιόμετρα), τι λες, θα αξίζει ή όχι ;

    Και θα κόψεις και 2-3 κατοστάρικα, σίγουρα
    Θεωρείς πιθανό να βρω ένα μεταχειρισμένο το οποίο θα έχει καινούρια λάστιχα,αλυσογραναζα,τσιμουχες μπροστινού που θα βγάλουν 3 4 χρόνια,θα είναι με 40.000 χλμ και με το παζάρι θα το δίνει 3.300 ευρώ? Δε θα χρειάζεται ούτε ευρώ και θα θέλει βενζίνη μόνο? Και θα έχει και abs?

    Άρα απορρίπτεις αυτό που βρήκα με τα χιλιόμετρα εθνικής στα 2700 ευρω και με τα 600 ευρώ διαφορά να τα βάλω όλα καινούρια και για μερικά χρόνια να είμαι οκ

  12. #27
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikos77 Προβολή μηνύματος
    Θεωρείς πιθανό να βρω ένα μεταχειρισμένο το οποίο θα έχει καινούρια λάστιχα,αλυσογραναζα,τσιμουχες μπροστινού που θα βγάλουν 3 4 χρόνια,θα είναι με 40.000 χλμ και με το παζάρι θα το δίνει 3.300 ευρώ? Δε θα χρειάζεται ούτε ευρώ και θα θέλει βενζίνη μόνο? Και θα έχει και abs?

    Άρα απορρίπτεις αυτό που βρήκα με τα χιλιόμετρα εθνικής στα 2700 ευρω και με τα 600 ευρώ διαφορά να τα βάλω όλα καινούρια και για μερικά χρόνια να είμαι οκ
    Δεν απορρίπτω τίποτα, απλά μηχανάκι που έχει τόσες εμφανείς ελλείψεις, μπορεί να έχει και άλλα (πολλά) πράματα που δε τα ξέρεις

    Πάντως αλυσιδογράναζα, λάστιχα, τις ζημιές που λες, και γενικό σέρβις, με 500€ δε τα κάνεις με καμία Παναγία

    Αφού εσύ νομίζεις ότι με 2700 που σου ζητάει είναι καλό το deal, τι ρωτάς εμάς ;

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  13. #28
    Μέλος Το avatar του/της sam4g
    Εγγραφή
    15/05/2014
    Μηνύματα
    456
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikos77 Προβολή μηνύματος
    Θεωρείς πιθανό να βρω ένα μεταχειρισμένο το οποίο θα έχει καινούρια λάστιχα,αλυσογραναζα,τσιμουχες μπροστινού που θα βγάλουν 3 4 χρόνια,θα είναι με 40.000 χλμ και με το παζάρι θα το δίνει 3.300 ευρώ? Δε θα χρειάζεται ούτε ευρώ και θα θέλει βενζίνη μόνο? Και θα έχει και abs?

    Άρα απορρίπτεις αυτό που βρήκα με τα χιλιόμετρα εθνικής στα 2700 ευρω και με τα 600 ευρώ διαφορά να τα βάλω όλα καινούρια και για μερικά χρόνια να είμαι οκ
    Διακρίνω (σόρρυ αν κάνω λάθος) ότι ήδη έχεις πάρει την απόφαση σου (να το πάρεις). Αν το πάρεις λοιπόν εύχομαι να το καταευχαριστηθείς και καλά χιλιόμετρα.

    Μου κάνει εντύπωση βέβαια να το δίνει τόσο φθηνά. Μια αναζήτηση έκανα στο καρ και τα πραγματικά μοντέλα 2009 που πωλούνται είναι 4 αν δεν κάνω λάθος. Τα άλλα απλά θα έχουν πρώτη άδεια κυκλοφορίας 2009. Στο λέω γιατί τα πραγματικά 2009 και μετέπειτα έχουν ρυθμιζόμενο μπροστινό σύστημα ως προς προφόρτιση ελατηρίου και απόσβεση επαναφοράς (ασημί μπουκάλες). το φθηνότερο, λοιπόν, από αυτά τα 4 που υπάρχουν, το δίνει 3500.

    Δεν ξέρω, αλλά εγώ θα έμπαινα σε υποψίες με την τιμή των 2700 ή και φθηνότερα.

  14. #29
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.843
    Πάντως 2 πράγματα παίζουν για να ''υπερασπίζεσαι'' τόσο πολύ αυτή την αγορά.
    είτε την έκανες και δεν θες να καταλάβεις ότι έκανες κακή αγορά , είτε την πουλάς και δεν θες να καταλάβεις ότι το μηχανάκι θέλει μάζεμα.
    Το να το σκέφτεσαι και να ζητάς την άποψη από ένα φορούμ και μετά να υπερασπίζεσαι μια επιλογή που θεωρητικά δεν έχεις κάνει και έχεις αμφιβολίες για αυτή μου φαίνεται κομματάκι παράδοξο.

    Το θέμα μεταπώλησης είναι άλλη κουβέντα.
    Το όλο ''χρηματιστήριο'' που νομίζετε ότι κάποιοι παίζετε με τα μηχανάκια είναι κάπως αστείο.
    Το μηχανάκι έχασε ότι αξία ήταν να χάσει μέχρι σήμερα μετά χάνει λιγότερη αξία σε περισσότερο χρόνο.
    where was Gondor when the Westfold fell?

  15. #30
    Μέλος
    Εγγραφή
    14/07/2019
    Μηνύματα
    252
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Πάντως 2 πράγματα παίζουν για να ''υπερασπίζεσαι'' τόσο πολύ αυτή την αγορά.
    είτε την έκανες και δεν θες να καταλάβεις ότι έκανες κακή αγορά , είτε την πουλάς και δεν θες να καταλάβεις ότι το μηχανάκι θέλει μάζεμα.
    Το να το σκέφτεσαι και να ζητάς την άποψη από ένα φορούμ και μετά να υπερασπίζεσαι μια επιλογή που θεωρητικά δεν έχεις κάνει και έχεις αμφιβολίες για αυτή μου φαίνεται κομματάκι παράδοξο.
    Όχι τίποτα από τα δύο. Αν έχεις αγγελία που να αξίζει δειξτη μου. Ίσως για αυτό φαίνεται να το υπερασπίζομαι. Θέλω να τα δω ορθολογιστικά από τη μεριά μου.
    Δηλαδη αν αλλάξω κάποια πράγματα που σε αρκετά μηχανάκια έτσι κι αλλιώς θα τα άλλαζες και μου φτάσει στα 3200 με 3300 θεωρώ πως είμαι κερδισμένος.
    Το να δώσω 3500 με 4000 και μετά να μου βγάλει κάτι που δε φαίνεται πχ μπροστινό με διαρροή ή να χρειάζομαι λάστιχα σε 1 χρόνο νομίζω πως είμαι χαμενος
    @sam4g το δίνει φτηνά για να το πάρω εγώ. Στη πραγματικότητα δε θα το έδινε γιατί ότι έχει πάρει μέχρι τώρα το κρατάει. Τώρα του παρουσιάστηκε η διαρροή μπροστά και είχε σκοπό να το φτιάξει μαζί με το μικρό σκισιμο της σέλας. Λάστιχα θα έβαζε την άνοιξη αφού χειμώνα πλέον δε το κυκλοφορεί. Έρχεται δουλειά με το 2ο.
    Η άδεια είναι του 09 αλλά χωρίς τις ρυθμίσεις στις αναρτήσεις που βγήκε το μοντέλο του 10-13

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 24/10/2007, 09:08
  2. Γιατι Το Sex Ειναι Μια Αλλη Ιστορια...
    από asprogerakatos στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 08/02/2006, 10:00
  3. Διχρονα και ποιο ειναι το καλυτερο της αγορας?
    από pavlaras1 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 28/08/2005, 01:34
  4. πως πρεπει να ειναι μια μηχανη τουρισμου
    από xifias στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 29/07/2005, 12:14
  5. Μια μηχανή είναι μια παρέα
    από free rider στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 04/01/2005, 11:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF