Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 36 από 36

Θέμα: Hornet 09....πόσο είναι μια σωστή τιμή αγοράς?

  1. #31
    Μέλος
    Εγγραφή
    25/06/2014
    Μηνύματα
    338
    Σε αυτά τα χιλιόμετρα υπολόγισε και κάνα ρουλεμάν τροχού, λαιμού,κάνα σέρβις πίσω ανάρτησης και γενικά οτιδήποτε είναι αναλώσιμο και δίσκους φρένων μπορεί κ δίσκους συμπλέκτη και γενικά ότι είναι αναλώσιμο, γενικά σε αυτά τα χλμ οποιαδήποτε μηχανή με οποιονδήποτε χρήση θα ζητάει τακτικά αναλώσιμα.Ισως βγεις κερδισμένος μόνο αν ξεχάσεις τον μάστορα και μπορείς να τα κάνεις όλα μόνος σου, αλλιώς θα βγεις χαμένος σε βάθος χρόνου..Κ από μεταπώληση αν έχει ήδη 85000χλμ εσύ θα την δώσεις με 100000+++ οπότε πάλι ρίσκο η μεταπώληση..

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.806
    Νομίζω ότι συζήτηση για λάστιχα και αλυσιδογράναζα, πιθανόν τακάκια, σέρβις αναρτήσεων, κλπ λεπτομερειών δεν έχει και μεγάλο
    νόημα στην αγορά μεταχειρισμένου, και ειδικά αν μιλάμε για 10+ χρόνια.
    Και ουσιαστικά καλό είναι να θέλει ώστε να υπάρχει περιθώριο στο παζάρι παρά να να μην θέλει επειδή ο πωλητής φρόντισε να τα αλλάξει με ότι φτηνότερο βρήκε ώστε να το "σπρώξει".
    Πρώτα πρέπει να εξασφαλιστεί ότι δεν έχει κάνει 200κ χιλ με λάδι του lidl ότι είναι ίσιο ότι δεν το έχουν σκίσει 3 προηγούμενοι ιδιοκτήτες και τέτοια πράγματα,
    που θα οδηγήσουν σε πραγματικά έξοδα.

  3. #33
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/08/2021
    Μηνύματα
    228
    https://www.car.gr/classifieds/bikes...cb-600f-hornet
    Αυτό φαίνεται σε καλύτερη κατάσταση, απλά ειναι μακριά από εσένα. Το θέμα με τα μτχ είναι πως από την στιγμή που μοντέλα μεταξύ 2012-2018 περίπου ειναι ελάχιστα οι πωλητές ζητούν ότι τους κατέβει στον εγκέφαλο. Έγινε και η αύξηση στα καινούρια τα τελευταία χρόνια και εκεινοι διαμορφώνουν την τιμή τους με βάση την σημερινη τιμη καταλόγου. Σου λέει το cb 650 r έχει 8700 οπότε να ζητήσω και εγω τα μισα.
    Γι αυτό πλέον θέλει πολύ υπομονή η αγορά μτχ μέχρι να βρεθεί κάτι που αξίζει οικονομικά και σαν μηχανή. Συνήθως πριν την πληρωμη τελών σε κάνα μήνα και κάτι και πριν αλλάξει η χρονιά και πάρει ένα ακόμα χρόνο στην πλατη βγαίνουν κάποιες ευκαιρίες.

  4. #34
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/08/2021
    Μηνύματα
    228
    Επειδή είμαι σε αναζήτηση της επόμενης μηχανης και σημερα χρειάστηκα μηχανή πήρα του γαμπρού μου που ειναι hornet 09 απλά χωρίς abs. Έχει 90+ χλμ και δουλεμένο 85% της ζωής του στην πόλη αλλά το συντηρεί μόνος του τακτικά με βάση αυτά που λέει ο κατασκευαστής σε αναλώσιμα. Η αληθεια ειναι πως ήταν πραγματικά όπως ήταν όταν το είχα οδηγήσει πριν 12 χρόνια που το είχε πάρει εκτός από ένα σφύριγμα που ακουγα από την αντλία βενζίνης νομίζω. Αν και Ιταλία κατασκευή ήταν πολύ ωραίο στο δρόμο και τράβαγε σαν καινούριο το μοτέρ. Ενώ ένα cb 650 f του 2018 που είχα πάρει για δοκιμή την προηγουμενη εβδομαδα για να δω αν μου κάνει ήταν εντελώς ψεύτικο και αμφιβάλλω αν θα αντέξει στο χρόνο όσο το hornet.

  5. #35
    Μέλος
    Εγγραφή
    14/07/2019
    Μηνύματα
    250
    Αν μετά από έλεγχο χρειάζεται τίποτα δισκόφρενα,ρουλεμάν τιμονιού,συμπλέκτες εννοείται δε προχωραω.
    Δε νομίζω να το χαρίσει σε τιμή αλλά ούτε και γω να μπω δλσε διαδικασία αλλαγής όλης της μηχανής ώστε να γίνει σωστή.
    Μέχρι ώρας αυτά που θέλει σίγουρα είναι σέρβις μπροστινό, σελα και μια τετράδα βάσεις για φλας

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    αυτο που προσπαθουμε να σου πουμε ειναι οτι πισω απο τα αυστηρα μαθηματικα ''2700+500 και ολα καινουρια'' μηπως κρυβεται ενα ασυντηρητο και παρατημενο μηχανακι με οτι μπορει να σημαινει αυτο σε συνδυασμο με τα αρκετα χλμ που κουβαλαει
    ο συλλογισμος αγοραζω ρημαδι φθηνα και το μαζευω προσωπικα δε με βρισκει αντιθετο γιατι το εχω κανει αρκει να ξερεις οτι παιρνεις ρημαδι κι οχι τεφαρικι για να εισαι προετοιμασμενος
    εχω αγορασει απο φιλο ρημαδι σε τιμη χαρισμα κι εχω περασει μαζι του 5 πολυ ωραια χρονια πριν το πεταξω

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 24/10/2007, 10:08
  2. Γιατι Το Sex Ειναι Μια Αλλη Ιστορια...
    από asprogerakatos στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 08/02/2006, 11:00
  3. Διχρονα και ποιο ειναι το καλυτερο της αγορας?
    από pavlaras1 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 28/08/2005, 02:34
  4. πως πρεπει να ειναι μια μηχανη τουρισμου
    από xifias στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 29/07/2005, 13:14
  5. Μια μηχανή είναι μια παρέα
    από free rider στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 04/01/2005, 12:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF