Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 67

Θέμα: Φθηνά αδιάβροχα μποτάκια μοτό;

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/02/2020
    Μηνύματα
    110

    Φθηνά αδιάβροχα μποτάκια μοτό;

    Καλησπέρα παιδιά. Έχω ένα παπί και θέλω να πάρω αδιάβροχα μποτάκια μιας και μπαίνει χειμώνας και δεν έχω καθόλου αδιάβροχα παπούτσια οπότε επιβάλλεται η αγορά κάποιου ζευγαριού. Το μόνο που με νοιάζει είναι να είναι 100% αδιάβροχα.

    Θα ήθελα να είναι όσο πιο φθηνά γίνεται διότι είναι πολύ στριμωγμένος οικονομικά. Έχετε να προτείνετε κάποια μιας και είμαι άσχετος; Θα κάνω κάθε μέρα γύρω στα 15 χλμ για να πηγαίνω στην δουκεια μες την βροχή. Ευχαριστώ

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.232
    Μπορείς να πάρεις αυτά και να τα βάλεις πάνω απ τα παπούτσια σου.

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/02/2020
    Μηνύματα
    110
    Το θέμα είναι να πάρω παπούτσια όμως... Αν είναι να έβαζα αυτά θα έβαζα απλά σακούλες σούπερ μάρκετ

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Για τί ποσό μιλάμε; Η Forma έχουν αποδεκτή ποιότητα και καλές τιμές.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  5. #5
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CuckooDestroyer Προβολή μηνύματος
    Το θέμα είναι να πάρω παπούτσια όμως... Αν είναι να έβαζα αυτά θα έβαζα απλά σακούλες σούπερ μάρκετ
    Κάπου κάνεις κάποιο λάθος. Οι γκέτες καμία σχέση με... Σακούλες που λες.
    2ον ΔΕΝ υπάρχει 100% αδιάβροχο παπούτσι η μπότα. (Και φτηνό κιόλας που θες) Όλα κάποια στιγμή μπάζουν. Τις γκέτες τις έχω κι εγώ και σε διαβεβαιώνω ότι είναι ότι καλύτερο για την βροχή!
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/02/2020
    Μηνύματα
    110
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Για τί ποσό μιλάμε; Η Forma έχουν αποδεκτή ποιότητα και καλές τιμές.
    Κάνα 100ευρω Μαξ. Τώρα αν παίζει κάτι ακραίο με λίγα λεφτά παραπάνω το οποίο θα κρατήσει και πολύ περισσότερα χρόνια τότε θα μπορώ να το κοιτάξω.

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    μποτάκι τυπου αρβυλα στρατου. μαυρο μονοκομματο δερμα και μια αλοιφη αδιαβροχοποιησης. οχι μηχανης, ειτε κασουαλ είτε ορειβασιας/κυνηγιου.
    αν εχεις τις αρβυλες του στρατου περνα τες ενα μαυρο χρωμα και μετα αλοιφη αδιαβροχοποιησης και τέλος.

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    728
    Παρε γαλοτσες με επενδυση.Οτι καλυτερο στα 15-20 ευρω.Και σε μια τσαντα πλατης εχεις τα κανονικα σου παπουτσια και τα βαζεις μολις φτανεις στον προορισμο σου.

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    100% αδιαβροχο και παμφθηνο μονο γαλοτσα
    Απλα θα οδηγεις λιγο πιο δυσκολα και θα περπατας αρκετα πιο δυσκολα

  10. #10
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    Παρε γαλοτσες με επενδυση.Οτι καλυτερο στα 15-20 ευρω.Και σε μια τσαντα πλατης εχεις τα κανονικα σου παπουτσια και τα βαζεις μολις φτανεις στον προορισμο σου.
    Και τις γαλότσες που είναι και ολίγον τι γκουμούτσες που θα τους βάζει μετά; Χώρια που στο 5λεπτο θα ιδρώσει το πόδι λόγω μη αναπνοής και κατόπιν θα παγώσει.
    Οδηγώ μηχανές και μηχανάκια κοντά 40 χρόνια, έχω φάει βροχή και με κουτάλι και με κουβά. Είχα και μπότες χρυσοπληρωμένες και καλά αδιάβροχες και γαλότσες και ότι θες. Τα μόνα που κάνουν σωστή δουλειά και πας πραγματικά στεγνός στον προορισμό σου, είναι ένα ποιοτικό σετ αδιάβροχα και ανάλογες γκέτες. Οτιδήποτε άλλο, είναι απλώς ημίμετρα....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    728
    Bowleno συμφωνω,αλλα θελει κατι οικονομικο.Ποιο οικονομικο και ταυτοχρονα 100 τα 100 αδιαβροχο απο τις γαλοτσες δεν εχει.Ετσι κι αλλιως λεει οτι τις θελει για το πηγαινε ελα στην δουλεια.Τις γαλοτσες θα τις βαζει σε μια ακρη και οταν ειναι να ξαναφυγει τις ξαναφοραει.Μην κανουμε τα ευκολα δυσκολα,οδηγαω 8 ωρες την μερα μηχανακι λογω δουλειας.Οταν βρεχει φοραω γαλοτσες,μπαινω βγαινω στο μαγαζι ανεβαινω κατεβαινω σκαλια,πανω κατω στο μηχανακι..Τα ποδια μου ποτε δεν παγωσαν.Σημειωση,γαλοτσες με επενδυση ετσι?Δεν λεω οτι ειναι φουλ ανετο,αλλα γινεται,ειδικα αν τις θελει μονο για το πηγαινε ελα.Επισης εχει και κοντα γαλοτσακια,πολυ ποιο ανετα

  12. #12
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    Bowleno συμφωνω,αλλα θελει κατι οικονομικο.Ποιο οικονομικο και ταυτοχρονα 100 τα 100 αδιαβροχο απο τις γαλοτσες δεν εχει.Ετσι κι αλλιως λεει οτι τις θελει για το πηγαινε ελα στην δουλεια.Τις γαλοτσες θα τις βαζει σε μια ακρη και οταν ειναι να ξαναφυγει τις ξαναφοραει.Μην κανουμε τα ευκολα δυσκολα,οδηγαω 8 ωρες την μερα μηχανακι λογω δουλειας.Οταν βρεχει φοραω γαλοτσες,μπαινω βγαινω στο μαγαζι ανεβαινω κατεβαινω σκαλια,πανω κατω στο μηχανακι..Τα ποδια μου ποτε δεν παγωσαν.Σημειωση,γαλοτσες με επενδυση ετσι?Δεν λεω οτι ειναι φουλ ανετο,αλλα γινεται,ειδικα αν τις θελει μονο για το πηγαινε ελα.Επισης εχει και κοντα γαλοτσακια,πολυ ποιο ανετα
    Για απλό πάνε Έλα στη δουλειά, ακόμα καλύτερες οι γκέτες... Και από κόστος, 15 ευρώ βαριά 20 έχουν.
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    728
    Εχω και γκετες.Στην 10η φορα σκιστηκαν.Στα θετικα το οτι δεν πιανουν καθολου χωρο και ειναι ποιο ανετες απο τις γαλοτσες.Δεν ειναι ομως τοσο αδιαβροχες.Στην γαλοτσα δεν περναει τπτ,αλλα ιδρωνει το ποδι.Βεβαια για να ιδρωσει πρεπει να τις φορας για ωρες

  14. #14
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    Εχω και γκετες.Στην 10η φορα σκιστηκαν.Στα θετικα το οτι δεν πιανουν καθολου χωρο και ειναι ποιο ανετες απο τις γαλοτσες.Δεν ειναι ομως τοσο αδιαβροχες.Στην γαλοτσα δεν περναει τπτ,αλλα ιδρωνει το ποδι.Βεβαια για να ιδρωσει πρεπει να τις φορας για ωρες
    Λίγη προσοχή την θέλουν, η αλήθεια είναι. Εγώ τις έχω 8 χρόνια και δεν έχουν πάθει τίποτα. Φοριούνται πάνω στην μηχανή και μόνο. Δεν κάνω πεζοπορία
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.369
    σαν τη γαλότσα δεν έχει

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. αγορα αδιαβροχα μποτακια
    από veloujr στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 15/11/2014, 18:50
  2. αδιαβροχα μποτακια
    από the who στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 01/10/2009, 13:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF