Σελίδα 4 από 11 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 158

Θέμα: Tracer 7

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ioannispar
    Εγγραφή
    07/10/2019
    Μηνύματα
    529
    Να ρίξω λίγο κυανοακρυλική κόλλα για να μην ξεφλουδίσει και να μην βάφω;

  2. #47
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.118
    Δεν μπορείς να είσαι σίγουρος. Ασε το και κάποια άλλη στιγμή το πάς για ηλεκτροστατική.

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ioannispar
    Εγγραφή
    07/10/2019
    Μηνύματα
    529
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Δεν μπορείς να είσαι σίγουρος. Ασε το και κάποια άλλη στιγμή το πάς για ηλεκτροστατική.
    Ηλεκτροστατική ναι αλλά δεν θα πρέπει να λυθεί ο σκελετός; Ή γινεται και τοπικα; (το λαμάκι αυτό είναι κολλημένο πάνω στο υποπλαίσιο αν δεν κάνω λάθος)

  4. #49
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.118
    Δες το γιατί δεν βρίσκω σχέδιο του σκελετού σου. Αλλιώς βρες το σε βερνικόχρωμα νυχιών, θα το έχεις για συντήρηση του σκελετού..

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ioannispar
    Εγγραφή
    07/10/2019
    Μηνύματα
    529
    Σωστός δεν το είχα σκεφτεί. Σκέφτηκα να παω να μου φτιάξουν 1/8 χρώμα και με το activator του οπότε να είναι ακριβώς το ίδιο, αλλά νομίζω μετά θα θέλει και βερνίκι.

  6. #51
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.446
    Η εγγύηση δε καλύπτει τετοιες περιπτώσεις?

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ioannispar
    Εγγραφή
    07/10/2019
    Μηνύματα
    529
    Δεν ξέρω, αλλά και αν το καλύπτει, θα πρέπει να μου το γδύσουν για να το φτιάξουν;;;; Δεν θα μπω σε αυτή την διαδικασία νομίζω. Το σίγουρο είναι πως θα τους το δείξω όταν πάω για το πρώτο service.

  8. #53
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Σχετικό άσχετο περί κάλυψης εγγύησης.
    Σε ένα honda civic, εντός εγγύησης, έβγαλε σκουριές στις πονταρισιές του πορτμπαγκαζ. Έντονες αλλά μόνο στα σημεία που είναι πονταρισμένες οι λαμαρίνες.
    Πάω αντιπροσωπεία, εγγύση 8 χρόνια αν δεν απατώμαι είχε για το αμαξωμα. Τους τις δείχνω.
    Ξέρετε μου απαντάνε, η εταιρεία καλύπτει περιπτώσεις διάτρησης απο σκουριά, όχι απλά εμφάνιση...
    γαργάρα...

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ioannispar
    Εγγραφή
    07/10/2019
    Μηνύματα
    529
    Και εγώ δεν νομίζω να μου πουν κάτι άλλο διαφορετικό από αυτό που σου είπαν εσένα, αλλά θα του το αναφέρω σαν προβληματισμό μου. Δεν περιμένω να μου πουν ότι θα το επισκευάσουν γιατί αλλιώς θα πρέπει να λύσουμε το σκελετό κτλ κτλ. Τέλος πάντων θα δούμε σε περίπου 20 μέρες (πιστεύω) που θα του πάω για το πρώτο σέρβις, το οποίο είναι μόνο αλλαγή λαδιών και ελέγχος της μηχανής, στον αντιπρόσωπο που το πήρα για να μπορέσω να του αναφέρω και το πρόβλημά μου.

  10. #55
    Νέο μέλος Το avatar του/της ILouloudakis
    Εγγραφή
    08/04/2021
    Μηνύματα
    17
    Φίλε μου καλησπέρα, καλορίζικο καλοτάξιδο! Έχουμε το ίδιο ακριβώς μηχανάκι και στο χρώμα!!! Βερνίκι νυχιών που λένε και οι φίλοι παραπάνω. Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν τις αλλαγές ταχυτήτων τις κάνεις εύκολα... Στο δικό μου στις χαμηλές στροφές δεν αλλάζουν, η τουλάχιστον με μεγάλη δυσκολία... Θέλει ξερογκαζο και μετά αλλάζει. Έχω 3500km.

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ioannispar
    Εγγραφή
    07/10/2019
    Μηνύματα
    529
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ILouloudakis Προβολή μηνύματος
    Φίλε μου καλησπέρα, καλορίζικο καλοτάξιδο! Έχουμε το ίδιο ακριβώς μηχανάκι και στο χρώμα!!! Βερνίκι νυχιών που λένε και οι φίλοι παραπάνω. Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν τις αλλαγές ταχυτήτων τις κάνεις εύκολα... Στο δικό μου στις χαμηλές στροφές δεν αλλάζουν, η τουλάχιστον με μεγάλη δυσκολία... Θέλει ξερογκαζο και μετά αλλάζει. Έχω 3500km.

    Να είσαι καλά! Και μόλις τώρα σκεφτόμουν να μπω να σου γράψω για το σασμαν στο δικό σου θέμα. Οι αλλαγές γίνονται πολύ εύκολα και σε στάση αλλά και εν κινήση!
    Είναι γλυκό το σασμάν του γενικότερα και οι αλλαγές γίνονται χωρίς ξερόγκαζο.

    Στην αρχή το είχα πάρει το μηχανάκι ήταν αρκετά σφιχτό στις αλλαγές του και μου έσβησε 4 - 5 φορές μέχρι που ρύθμισα το συμπλέκτη και από τότε δεν έχει ξανά σβήσει στο ξεκίνημα και οι αλλαγές γίνονται πάρα πολύ απαλά.

    Μέχρι τώρα ότι μηχανάκι και αν είχα ήθελε ξερόγκαζο πριν από κάποια αλλαγή για να μπει γλυκά η ταχύτητα.

    Έχω κάνει και, να το πω σαν τεστ, να σταματήσω με 6 στο φανάρι και από εκει να κατεβάσω σε νεκρά, χωρίς κανένα πρόβλημα. Το μόνο αρνητικό του έχω καταλάβει και μπορώ να πω είναι ότι θέλει λίγο συνήθεια να βρεις την νεκρά Σε σχέση πάντα με το προηγούμενο μηχανάκι που είχα.

    Βέβαια έχω 650 χιλιόμετρα μέχρι στιγμής και δεν μπορώ να είμαι 100% σίγουρος πως θα δουλεύει μετά και αφού φτάσει στα δικά σου χιλιόμετρα.
    Καλά χιλιόμετρα να έχεις, καλορίζικο να είναι και το δικό σου και καλοτάξιδο!
    Τελευταία τροποποίηση από ioannispar; 05/11/2021 στις 17:05.

  12. #57
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.993
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pariancbf Προβολή μηνύματος
    Να είσαι καλά! Και μόλις τώρα σκεφτόμουν να μπω να σου γράψω για το σασμαν στο δικό σου θέμα. Οι αλλαγές γίνονται πολύ εύκολα και σε στάση αλλά και εν κινήση!
    Είναι γλυκό το σασμάν του γενικότερα και οι αλλαγές γίνονται χωρίς ξερόγκαζο.

    Στην αρχή το είχα πάρει το μηχανάκι ήταν αρκετά σφιχτό στις αλλαγές του και μου έσβησε 4 - 5 φορές μέχρι που ρύθμισα το συμπλέκτη και από τότε δεν έχει ξανά σβήσει στο ξεκίνημα και οι αλλαγές γίνονται πάρα πολύ απαλά.

    Μέχρι τώρα ότι μηχανάκι και αν είχα ήθελε ξερόγκαζο πριν από κάποια αλλαγή για να μπει γλυκά η ταχύτητα.

    Έχω κάνει και, να το πω σαν τεστ, να σταματήσω με 6 στο φανάρι και από εκει να κατεβάσω σε νεκρά, χωρίς κανένα πρόβλημα. Το μόνο αρνητικό του έχω καταλάβει και μπορώ να πω είναι ότι θέλει λίγο συνήθεια να βρεις την νεκρά Σε σχέση πάντα με το προηγούμενο μηχανάκι που είχα.

    Βέβαια έχω 650 χιλιόμετρα μέχρι στιγμής και δεν μπορώ να είμαι 100% σίγουρος πως θα δουλεύει μετά και αφού φτάσει στα δικά σου χιλιόμετρα.
    Καλά χιλιόμετρα να έχεις, καλορίζικο να είναι και το δικό σου και καλοτάξιδο!
    αρα ηταν απλα στρωσιμο το θέμα? αν ειναι σφικτο απο τη μανα του αναγκαστικα θα γλυκανει με τον καιρο. ίσως οχι σε επιπεδο χοντα αλλα θα γλυκανει. αν κανεις πολλα χλμ ειναι καλο αυτο γιατι μετα τα 100-120κ χλμ θα ηταν πολύ σούπα και θα σε χάλαγε. η 1η κοπαναει σε ολα τα yamaha και η νεκρα δεν ειναι και το καλυτερο τους αλλα δεν ειναι για κανενα λογο προβληματικα. φαινετε πως τελικα το μοντελο δεν εχει θεμα.
    για τις αναρτησεις δεν μας είπατε, διαβαζω τα χειρότερα...

  13. #58
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ioannispar
    Εγγραφή
    07/10/2019
    Μηνύματα
    529
    Βασίλη ακόμα μόνο μέσα στην πόλη το οδηγώ. Είναι πολύ μικρές οι αποστάσεις που κάνω, αλλά χρειάστηκα - ένιωσα μέχρι στιγμής να σφίξω λίγο την πίσω γιατί το ένιωθα μαλακό πίσω . Δεν ξέρω αν θα μπορέσω ποτέ να καταλάβω διαφορά στοκ ανάρτησης με φτιαγμένης γιατί έχω οδηγήσει μόνο με στοκ.

  14. #59
    Νέο μέλος Το avatar του/της ILouloudakis
    Εγγραφή
    08/04/2021
    Μηνύματα
    17
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pariancbf Προβολή μηνύματος
    Να είσαι καλά! Και μόλις τώρα σκεφτόμουν να μπω να σου γράψω για το σασμαν στο δικό σου θέμα. Οι αλλαγές γίνονται πολύ εύκολα και σε στάση αλλά και εν κινήση!
    Είναι γλυκό το σασμάν του γενικότερα και οι αλλαγές γίνονται χωρίς ξερόγκαζο.

    Στην αρχή το είχα πάρει το μηχανάκι ήταν αρκετά σφιχτό στις αλλαγές του και μου έσβησε 4 - 5 φορές μέχρι που ρύθμισα το συμπλέκτη και από τότε δεν έχει ξανά σβήσει στο ξεκίνημα και οι αλλαγές γίνονται πάρα πολύ απαλά.

    Μέχρι τώρα ότι μηχανάκι και αν είχα ήθελε ξερόγκαζο πριν από κάποια αλλαγή για να μπει γλυκά η ταχύτητα.

    Έχω κάνει και, να το πω σαν τεστ, να σταματήσω με 6 στο φανάρι και από εκει να κατεβάσω σε νεκρά, χωρίς κανένα πρόβλημα. Το μόνο αρνητικό του έχω καταλάβει και μπορώ να πω είναι ότι θέλει λίγο συνήθεια να βρεις την νεκρά Σε σχέση πάντα με το προηγούμενο μηχανάκι που είχα.

    Βέβαια έχω 650 χιλιόμετρα μέχρι στιγμής και δεν μπορώ να είμαι 100% σίγουρος πως θα δουλεύει μετά και αφού φτάσει στα δικά σου χιλιόμετρα.
    Καλά χιλιόμετρα να έχεις, καλορίζικο να είναι και το δικό σου και καλοτάξιδο!
    Από 6η νεκρά σε στάση??? Ποτέ.. .. Μάλλον το δικό μου μαζί με ένα άλλο παιδί νομίζω jimsankt λέγεται, την πατήσαμε με τα σασμάν... Και εμένα το ίδιο μου λένε περίμενε και θα στρώσει, αλλά δεν στρωνει... Σε λιγι θα φτάσω τα 5000 και μάλλον θα σκοτωθούμε στη αντιπροσωπεία που θα μου πουν πάλι ότι είναι φυσιολογικό...

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    12/09/2005
    Μηνύματα
    975
    παιδιά , τελείως φιλικά , τι εμπειρία έχετε σε διαφορετικές μηχανές / κιβώτια ?

    Μήπως δηλαδή κάποια πράγματα είναι όντως θέμα αίσθησης παρά ουσίας ?

    Αν τυχόν όντως έχει θέμα το κιβώτιο, πρέπει να το λύσετε εντός εγγύησης όσο προλαβαίνετε, απευθυνθείτε και στη Yamaha στα Κεντρικά Ευρώπης (νομίζω Ολλανδία είναι) αν σας κάνουν κόνξες εδώ

Σελίδα 4 από 11 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Yamaha MT-09 Tracer
    από Kostas-Tracer στο forum Yamaha Tracer
    Απαντήσεις: 1636
    Τελευταίο μήνυμα: 04/07/2021, 10:26
  2. Ανάκληση μοτοσικλετών Yamaha MT-09 Tracer
    από McGyver στο forum Ανακλήσεις
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/11/2015, 21:52
  3. Τι να πάρω;Yamaha Tracer ή κάτι άλλο;
    από filiatrinos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 82
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2015, 14:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF