Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 81

Θέμα: κακοκαιρία Μπάλλος......

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Έκτακτα μέτρα :

    -1 π.μ. έως 8 π.μ. απαγορεύεται η διέλευση ΙΧ και ΜΜΜ σε Κηφισό και παραλιακή
    -Κλειστές οι δημόσιες υπηρεσίες στην Αττική
    -Ενθαρρύνεται η τηλεργασία στην Αττική σε όλο τον ιδιωτικό τομέα που θα συνεισφέρει στην αποσυμφόρηση των δρόμων
    -Κλειστά τα σχολεία σε Κέρκυρα, Σάμο και Ικαρία, Αττική, Χαλκιδική και Εύβοια, καθώς επίσης οι βρεφονηπιακοί σταθμοί και οι δομές ΑμεΑ
    -Θα αξιοποιούνται όλα τα αναγκαία μέσα από ιδιωτικές εταιρείες ώστε ο ιδιωτικός τομέας να συνδράμει με μηχανήματα που διαθέτει.

  2. #47
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.593
    ανακοινώσεις τη νύχτα με μέτρα για το επόμενο πρωί...
    Αν δεν ήταν τοσο σοβαρό, θα ήταν πολύ αστείοι όλοι αυτοί οι λακέδες
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  3. #48
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    615
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	received_324119906140618.jpeg 
Προβολές:	189 
Μέγεθος:	41,9 KB 
ID:	431281

  4. #49
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    ανακοινώσεις τη νύχτα με μέτρα για το επόμενο πρωί...
    Αν δεν ήταν τοσο σοβαρό, θα ήταν πολύ αστείοι όλοι αυτοί οι λακέδες
    Πες ντε, να ψάχνουμε 10 το βράδυ τους διευθυντάδες αν θα πάμε γραφείο το πρωί

    Βέβαια το πιθανότερο είναι αυτοί να κάνουν τηλεεργασια και εμείς να φάμε κανα 3ωρο στους δρόμους

  5. #50
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    πανεξυπνοι. αμα σχολάς σήμερα μετα τη μια κάνε βολτες ολη την αθηνα. ειναι γνωστο άλλωστε οτι υπαρχει και άλλος τροπος να κατεβεις/ανεβεις την αττικη εκτός του κηφισου.
    αυριο θα ανοιξει λεει στις 8. την ωρα που συνηθως ειναι πλέον ήδη μεσα κατι χιλιάδες αμαξια. αυριο με βροχη, που κανενας δεν θα παρει μηχανη, στις 8 οι υπόλοιποι δρόμοι θα ειναι τελειως σταματημένοι γιατι ο κηφισος θα ειναι κλειστός ακομα. Ποσο άσχετος εισαι για να αποφασίζεις κατι τέτοιο?
    Αφού έκλεισες τα σχολεία, κανε υποχρεωτική τηλεργασια στον ιδιωτικο και οχι προαιρετικη που δεν σημαινει απολύτως ΤΙΠΟΤΑ βλάκα. Τότε δεν θα χρειαστεί να τον κλεισεις μετά τις 6 γιατι οι μισοι θα ειναι σπίτι τους. τα τρομπόνια κάνανε νεκροκαπηλία με το ματι και τωρα θα κλείνουν την αθηνα όποτε θέλουν. Ουτε επι βάσως που κατέβαινε ο στρατος να κάνει ανάχωμα δεν ειχαμε απαγορευση.

  6. #51
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.481
    Με δεδομένο ότι θα είναι κλειστά τα σχολεία και οι δημόσιες υπηρεσίες, θα μετριαστεί η συμφόρηση στους δρόμους. Μποτιλιάρισμα θα υπάρχει σίγουρα, αλλά τουλάχιστον θα αποφευχθούν τα πολλά ατυχήματα. Το απόγευμα στις 6 που θα ξαναγίνει χαμός με την κακοκαιρία δεν ξέρω τι θα κάνουν.

    Προσπαθώ να καταλάβω αν θα έχει αποτέλεσμα η "ενθάρρυνση" της τηλεργασίας στον ιδιωτικό τομέα.

    Πάντως τα μέτρα είναι στη σωστή κατεύθυνση. Αν είχαν ληφθεί αντίστοιχα μέτρα και σήμερα, θα είχαν αποφευχθεί κάποια ατυχήματα στους δρόμους.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  7. #52
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.593
    Η λύση τους για την κακοκαιρία είναι...απαγορεύσεις!
    Σαν να τους καλάρεσε το καϊνάρι τούτο.
    Δεν πηδιόμαστε λέω γω;


    επισης @νεοσσός,
    τι προσπαθείς να καταλάβεις ρε νεοσσέ; μωρ'αδερφάκι μου ώρες ώρες είσαι εκνευριστικά Ελβετός. Μόνο μη τους ενθαρρύνει πολύ και κλάσουνε κάνα μέζεο...

    Και πάλι οι Αριστοι, εν μέσω αναμπουμπούλας προσπαθούν να μαζέψουν τα ασυμμάζευτα.Δεν βγαίνεις να ανακοινώσεις τέτοια μέτρα το βράδυ του διημέρου που ΗΔΗ πλήττεσαι απο κακοκαιρία. Στο λένε ότι έρχεται πόσες μέρες τώρα αλλά εσύ μπανάκια και χάπυ τράβελινγκ.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.805
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος

    , θα είχαν αποφευχθεί κάποια ατυχήματα στους δρόμους.
    Θα υπέθετα ότι μάλλον φοβούνται υπερχείλιση του Κηφισού μάλλον παρά κάποια "ατυχήματα"
    Υπήρξαν και σχετικά δημοσιεύματα.
    Οπότε σου λέει κάλλιο γαϊδουρόδενε, παρά γαϊδουρογύρευε.

  9. #54
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Θα υπέθετα ότι μάλλον φοβούνται υπερχείλιση του Κηφισού μάλλον παρά κάποια "ατυχήματα"
    Υπήρξαν και σχετικά δημοσιεύματα.
    Οπότε σου λέει κάλλιο γαϊδουρόδενε, παρά γαϊδουρογύρευε.
    το έχουμε παρακάνει το γαιδουρόδεμα ομως. ετσι και χτυπησει κανενα 112 μεσα στη νυχτα θα κατεβω στο μαξιμου με σφυροδρέπανο

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Τζίφος οι προβλέψεις τελικά, τζάμπα τα μέτρα.

    Λέγανε για το βράδυ που πέρασε ότι θα ήταν το πολύ, τελικά δεν έκανε τίποτα (στα Μεσόγεια έστω) και τώρα έξω έχει γαλανό ουρανό με λίγα συννεφάκια εδώ κι εκεί, κι ο ήλιος ζεσταίνει.

    Πολύ γκρίνια ο Νεοέλληνας όμως ρε παιδί μου, κι εσείς, μοτοσυκλετιστές άνθρωποι, θα περίμενε κανείς να είστε πιο στωικοί εκ φύσεως μοτοσυκλετισμού. Αντί αυτού, γκρίνια και πεθεράς κριτικές.

    Αιντε, πάρτε ένα φιλτροκούτι από NR να χαρείτε λίγο
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	245318518_961451557767907_1035948597225658356_n.jpg 
Προβολές:	130 
Μέγεθος:	105,6 KB 
ID:	431282
    (τα κόκκινα velocity stacks είναι aftermarket, γιατί το Ιαπωνικό μοντέλο δεν είχε, και θέλανε να το μετατρέψουνε σε ευρωπαικών προδιαγραφών, οπότε κάθισαν και φτιάξανε)
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Βαλε και καμια συνταγη τηγανια χοιρινη ρε παικτη.

  12. #57
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    534
    Δεν ξέρω πάντως πώς την παλέψατε εχθές με μηχανάκι αν πετύχατε σε φάση κατακλυσμού. Ήμουν με το αμάξι γύρω στις 5 το απόγευμα και έριχνε τόσο πολύ που με υαλοκαθαριστήρες στο φουλ είχα ορατότητα ελάχιστα μέτρα. Σε μια φάση μου φάνηκε ότι πήρε το μάτι μου το Νώε. Άσε τα ποτάμια που διασχίζαμε (η Jimnούμπα βέβαια απλώς χασμουριόταν).

  13. #58
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Με αυτό έλιωσα.......Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG-9dd0849376537af4ccce92301287b85a-V.jpg 
Προβολές:	120 
Μέγεθος:	22,9 KB 
ID:	431283


    Αλλά και με το ότι ο telegonos είναι στωικός...




    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrval Προβολή μηνύματος
    Δεν ξέρω πάντως πώς την παλέψατε εχθές με μηχανάκι αν πετύχατε σε φάση κατακλυσμού. Ήμουν με το αμάξι γύρω στις 5 το απόγευμα και έριχνε τόσο πολύ που με υαλοκαθαριστήρες στο φουλ είχα ορατότητα ελάχιστα μέτρα. Σε μια φάση μου φάνηκε ότι πήρε το μάτι μου το Νώε. Άσε τα ποτάμια που διασχίζαμε (η Jimnούμπα βέβαια απλώς χασμουριόταν).
    Πέτυχα την καλή την ορθόδοξη την μεσημεριανή στο κατέβα της Πειραιώς. Την πάλεψα αγκαλιά με ένα παγκάκι σε στάση λεωφορείου μηχανάκι στο διπλό και εγώ πάνω στα παγκάκι (όπως καθόμασταν πιτσιρικάδες) γιατί το νερό είχε αρχίσει να ανεβαίνει γόνατο. Δίπλα μου έταιρος μαχητής των δρόμων ντελιβερας της efood αραβικής καταγωγής. Αράξαμε για κανα τέταρτο μέχρι που κόπασε κάπως και συνεχισαμε τον δρόμο μας σε ρηχή λίμνη. Πάντως στο σκούτερ δεν την άκουσα πολύ με τα νερά το μόνο που με σταματούσε ήταν όταν γινόταν πολύ λίμνη το θέμα γιατί ειδικά Αθήνα πάντα υπάρχει η περίπτωση να πας απατος σε φρεάτιο που έχει βγει βόλτα κάτω από τα βρωμονερα.
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της yannis24
    Εγγραφή
    21/02/2005
    Μηνύματα
    601
    εγω παλι χθες μετα το πρωινο μπανιο, το απογευμα γυρισα μια χαρα !
    και σημερα ηταν σαν καλοκαιρι !
    τελειος ουρανος, καθολου κινηση !!!

    «Αυτούς που χόρευαν τους είπαν τρελούς εκείνοι που δεν μπορούσαν να ακούσουν την μουσική»

Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Κακοκαιρία 7-8/11
    από georgemark στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 08/11/2014, 01:32
  2. O Προαστιακός μετά τη "Σιβηρική" κακοκαιρία...
    από McGyver στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 20/02/2008, 11:09
  3. σεξ με κακοκαιρια
    από el_hymador στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 22/01/2007, 15:49
  4. Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 16/04/2004, 17:10
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2003, 16:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF