Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 81 από 81

Θέμα: κακοκαιρία Μπάλλος......

  1. #76
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    https://www.news247.gr/afieromata/4-...a.9252729.html
    επειδη η ιστορια διδασκει ριξτε μια ματια τι εκανε το ελληνικο κρατος και η αρχουσα ταξη της εποχης

  2. #77
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Νίκος Παππάς Προβολή μηνύματος
    Σωστα, αλλα μην ξεχνας οτι οταν ο βιομηχανος φτιαχνει εργοστασιο παραγωγης ρευματος απο ΦΑ, αλλα δεν τροφοδοτει την βιομηχανια του παρα κανει συμφωνια να αγοραζει ρευμα απο την ΔΕΗ φθηνοτερα απο οσο της πουλαει αυτο που παραγει ο ιδιος και δεν κουνιεται φυλο, μην περιμενεις απο τον τυχαιο να δημιουργησει παραγωγη απο το πουθενα. Υπηρεσιες θα πουλησει, καφε, γρηγορο φαγητο, νυχια, κλπ
    Καλά μην πιάνεις το ρεύμα γιατί είναι ΤΡΟΜΕΡΑ πονεμένη ιστορία... Το ότι σταματήσαμε την παραγωγή από τον σχεδόν δωρεάν λιγνίτη μας "τάχα μου" για περιβαλλοντολογικούς λόγους (και αφού μόλις είχαμε στήσει καινούργιες και ακριβοπληρωμένες λιγνιτικές μονάδες...) και κάνουμε εισαγωγή ρεύματος πολύ ακριβότερα από γειτονικές χώρες που το παράγουν από τον λιγνίτη τους !!! είναι ότι πιο παράλογο έχω ζήσει εδώ και πολλά χρόνια... Κανονικά κάποιοι πρέπει να πάνε φυλακή για αυτό...
    Τελευταία τροποποίηση από THEOD; 15/10/2021 στις 13:11.

  3. #78
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.278
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Έχουν γίνει έργα,με κυριότερο την οριοθέτηση του Κηφισού.τουλαχιστον σήμερα μετά από 44 χρόνια δεν έχουμε πνιγμούς,κάτι είναι κι αυτό.
    Διορθωτικά θα έλεγα / ανασταλτικού χαρακτήρα / κατόπιν εορτής, είχε τόσο ωραία πέτρα ο Κηφισός (Φιλαδέλφια πχ) και τα έθαψαν όλα για να τον κάνουν στην ουσία ένα κανάλι. (άνθρωποι πνίγηκαν και στο Χαλάνδρι! πριν λίγα χρόνια )

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Έχει αποδειχτεί ιστορικά τουλάχιστον στη χώρα μας ότι οποιαδήποτε "παραγωγή" ξεκινάει από
    κρατική πρωτοβουλία, είναι για αρπαχτή "ημετέρων".
    Από την άλλη οι ιδιωτικές επενδύσεις κατευθύνονται σε καφέ και σουβλάκι κυρίως πλην σπανίων περιπτώσεων...
    Οπότε μην περιμένεις ούτε για μπαταρίες (που ουσιαστικά ελάχιστες χώρες έχουν δυνατότητα ενασχόλησης λόγω πρώτων υλών,
    επιστημονικού τεχνικού δυναμικού, περιβαλλοντικής Νομοθεσίας κλπ) ούτε για τίποτα άλλο.
    Έχουμε την Sunlight (είναι προμηθευτής στην εταιρία που δουλεύω) και είναι πραγματικά φωτεινό παράδειγμα (εξέρεσης.. )
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  4. #79

  5. #80
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.040
    Εκπληκτο το Πανελλήνιο ανακαλύπτει -και φέτος- πως στις δυνατές βροχές, μέρη με όνομα "Χαμοστέρνα", "Βούρλα", "Έλος" ... πλημμυρίζουν.

    Ποτέ όσα λέγονται Αητοφωλιά ή Κορακοβούνι.

  6. #81
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    https://www.lifo.gr/now/world/plimmy...s-brohoptoseis.

    Κυριοι εδω ηταν απλα Ιουλιος να φανταστω?
    Το οτι ειμαστε μπουρδελα... ΟΛΟΙ...δεν σημαινει οτι η μανουλα φυση θα μας χαριζεται!
    Λεω ολοι διοτι οι πολιτικοί απο καπου ψηφίζονται.
    Εμας παντως στην Καρδιτσα με τον ΙΑΝΟ περσι αποζημειωθηκαν 3ου οροφου σπιτια και καποιοι αλλοι κλαίνε.

    Διαχρονικά δεν αλλαζει τιποτα σε αντιπλημμυρικα εργα η γινονται πολυ πολυ λιγα.
    Εγω προσωπικα καλοσωρισα την απαγορευση και την μειωση ογκου στο Δημοσιο προς τερψη των υπολοιπων.
    Δεν μπορω να κανω τηλεργασια. Πηγα κανονικα στη δουλεια μου.
    Εσεις μπορείτε να μου υποσχεθειτε οτι δεν θα υπήρχε χθες ενας...δυο...πενηντα ωχαδερφιστες που δεν θα καναν το δικο τους με αποτελεσμα σε συνδυασμο με την απίστευτη νεροποντη να φρακαρει κοσμος? Μιλαμε για καποιον που μπορει να πανικοβληθει και να αρχισει τις σφηνες.

    Το εχω ζησει αυτο.
    2018 Ιουλιος αν θυμαμαι καλα.
    Μια Κυριακή με απιστευτη βροχη για 1 ωρα. Κατεβαινα την Γαλατσιου μεσα σε ποταμι κυριολεκτικα και ενα Mercedes M-Class χωθηκε με το ζορι διπλα μου με αποτελεσμα να κινδυνεψουμε 5 αυτοκινητα λογω οτι δημιουργηθηκε σαν τεχνητο φραγμα και το υψος του νερου ανεβηκε. Μιλαμε 5 λεπτα τρομος.

    Ωραια?
    Τωρα πολλαπλασιαστε επι 1000 τουλαχιστον για να βρειτε τι γινεται καθε μερα και ποσοι θα βρισκοντουσαν χθες στη θεση μου.

Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456

Παρόμοια θέματα

  1. Κακοκαιρία 7-8/11
    από georgemark στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 08/11/2014, 00:32
  2. O Προαστιακός μετά τη "Σιβηρική" κακοκαιρία...
    από McGyver στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 20/02/2008, 10:09
  3. σεξ με κακοκαιρια
    από el_hymador στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 22/01/2007, 14:49
  4. Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 16/04/2004, 16:10
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2003, 15:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF