Σελίδα 1 από 12 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 168

Θέμα: Εμβολιασμός Covid-19

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της yannis24
    Εγγραφή
    21/02/2005
    Μηνύματα
    601

    Εμβολιασμός Covid-19

    καλησπερα,

    επειδη οπως εχω καταλαβει ενα μεγαλο ποσοστο των αναγνωστων ειναι πανω απο τα -αντα και πανω απο τα -ηντα, ειμαι περιεργος...

    Εχετε κανει το εμβολιο?
    Αν ναι, ποιο κανατε, και τι "παρενεργειες" ειχατε μετα ?

    Για να μην παρεκτραπει η συζητηση στο ποιος ειναι υπερ και ποιος ειναι κατα του εμβολιασμου, παρακαλω να απαντησουν μονο οσοι το εκαναν. Αν τυχον μπουμε σε διαμαχη για τα υπερ και τα κατα, παρακαλω οι διαχειριστες να σβησουν το ποστ.

    Ξεκινωντας απο εμενα :

    Εκανα τα πρώτη δόση του MODERNA, και μεχρι στιγμης ( 1 εβδομαδα) δεν ειχα κατι το περιεργο ( εκτος απο τα νεύρα που έχω πάντα )

    «Αυτούς που χόρευαν τους είπαν τρελούς εκείνοι που δεν μπορούσαν να ακούσουν την μουσική»

  2. #2
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/08/2020
    Μηνύματα
    129
    Καλημέρα, έκανα το AstraZeneca και όλα πήγαν μια χαρά. Οργανωμένη η κατασταση στο εμβολιαστικο, δεν ταλαιπωρηθηκα καθολου. Εμβολιαστηκα Σάββατο απόγευμα για να έχω την Κυριακή για τις παρενεργειες. Κυριακή ξύπνησα λίγο κουρασμένος κσι πονουσα λίγο στα χέρια και τους ώμους αλλά πιθανόν να ηταν απο τη δουλειά. Προς το απόγευμα ένιωθα κούραση, πονοκεφαλο και ανέβασα 37,5 C, κοιμήθηκα νωρίς και όταν ξύπνησα ήμουν περδικι. Γενικά οι παρενέργειες ηταν πιο light απ'οσο φαντάζεται κάποιος που τις διαβάζει.

  3. #3
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.655
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από phovos Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα, έκανα το AstraZeneca και όλα πήγαν μια χαρά. Οργανωμένη η κατασταση στο εμβολιαστικο, δεν ταλαιπωρηθηκα καθολου. Εμβολιαστηκα Σάββατο απόγευμα για να έχω την Κυριακή για τις παρενεργειες. Κυριακή ξύπνησα λίγο κουρασμένος κσι πονουσα λίγο στα χέρια και τους ώμους αλλά πιθανόν να ηταν απο τη δουλειά. Προς το απόγευμα ένιωθα κούραση, πονοκεφαλο και ανέβασα 37,5 C, κοιμήθηκα νωρίς και όταν ξύπνησα ήμουν περδικι. Γενικά οι παρενέργειες ηταν πιο light απ'οσο φαντάζεται κάποιος που τις διαβάζει.
    κατι παρομοιο και εγω με αστρα ζενεκα...
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  4. #4
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Astra, καμια παρενεργεια.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  5. #5
    Pfizer, τις δύο δόσεις, καμία παρενέργεια

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Volpad
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    964
    Έκανα την 1η δόση του Astra, τη Δευτέρα.
    Την Τρίτη το πρωί είχα 38,7 και ένα φρικτό πονοκέφαλο. Πήρα depon και υποχώρησε και ο πυρετός και ο πονοκέφαλος, για κάνα 4άωρο.
    Ο υψηλότερος πυρετός που έκανα ήταν 38,9.

    Οι παρενέργειες κράτησαν ακριβώς 18 ώρες. Την επόμενη μέρα πήγα στη δουλειά κανονικά.

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    ASTRA μη με μαλώνετε που λέει και το τραγούδι...
    Πατημένα ήντα με "θεματάκια" υγείας...
    1η δόση πριν το Πάσχα και Ιούλιο θα γίνει η 2η

    Πολύ ελαφρές παρενέργειες - πυρετός έως 37,8 , κομάρες, και γενικά μια αίσθηση όπως μετά από σαβούριασμα που δεν χτυπάς πουθενά αλλά πονάνε ελαφρά τα πάντα
    Ξεκίνησαν 12-14 ώρες μετά το εμβόλιο και κράτησαν για περίπου άλλες 24.
    Μετά όλα καλά...
    Ελπίζω να μην μου την φυλάει στην 2η ...

  8. #8
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    457
    Και εγω Αstra. 12/15 (οχι στατιστικα -πραγματικα νουμερα) που καναμε ολοι μαζί (Αστρα) οι παρενεργειες ξενικνησαν στις 12 ωρες και κράτησαν 24 περιπου. Περιελάμβαναν εντονη μυαλγια και κουραση και πυρετο στους περισσότερους ~37,5 ενω πολυ λίγοι είχαν ~39.

    ΠΑραδόξως από διάφορους άκουσα ότι στην στην πρώτη δόση pfizer δεν ειχε κανενας τίποτα, ενώ στην δεύτερη αρκετοι είχαν τα συμπτωματα που προανεφερα.


    EDIT: Μεχρι να απαντησω είδα άλλες δυο ερωτησεις με ακριβς τα ιδια συμπτωματα. Καρμπον ρε φιλε

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2015
    Μηνύματα
    1.092
    Moderna, 1η δόση σχεδόν καθόλου συμπτώματα απλά 24-36 ωρες δεν ειχα πολύ κεφι. Η γατα μου όμως 1η φορα στην ζωή της -7,5 χρονια την εχω από 2 μηνων- μετακόμισε από το δωματιό μου σε αλλο δωματιο για 2 ημερες.

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    605
    Pfizer 1η δοση, ελαφρυς πονος στο σημειο εμβολιασμου για δυο μερες, ελαφρυς πονοκεφαλος για 10-15 λεπτα καθε απογευμα απο την δευτερη μεχρι την δεκατη μερα.

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της contes di Zante
    Εγγραφή
    01/11/2007
    Μηνύματα
    299
    Johnson's στις 11/05 άρα πλέον έχω ανοσία. Το έκανα στις 16:00 και την άλλη μέρα ένιωθα μια κούραση, σα να είχα στρίψει για 500χλμ και μια υπνηλία. Κοιμήθηκα 2 ώρες το μεσημέρι και ξύπνησα με συμπτώματα ελαφράς γρίπης. Πήρα ένα DEPON (απλό για 108kgr) και ένα το βράδυ και την άλλη μέρα το πρωί ήμουν περδίκι....
    ....η γυναίκα μου που έκανε το ίδιο στις 19/05 ήταν μιάμιση μέρα με ΒΑΡΙΑ ΓΡΙΠΗ.....πονοκεφάλους, πυρετό, κρυάδες, κομάρες
    διονύσης K / έλα να πάμε στο νησί...το (multi)strada μου εγώ και 'σύ

  12. #12
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από phovos Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα, έκανα το AstraZeneca και όλα πήγαν μια χαρά. Οργανωμένη η κατασταση στο εμβολιαστικο, δεν ταλαιπωρηθηκα καθολου. Εμβολιαστηκα Σάββατο απόγευμα για να έχω την Κυριακή για τις παρενεργειες. Κυριακή ξύπνησα λίγο κουρασμένος κσι πονουσα λίγο στα χέρια και τους ώμους αλλά πιθανόν να ηταν απο τη δουλειά. Προς το απόγευμα ένιωθα κούραση, πονοκεφαλο και ανέβασα 37,5 C, κοιμήθηκα νωρίς και όταν ξύπνησα ήμουν περδικι. Γενικά οι παρενέργειες ηταν πιο light απ'οσο φαντάζεται κάποιος που τις διαβάζει.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από πυξιδας990 Προβολή μηνύματος
    κατι παρομοιο και εγω με αστρα ζενεκα...
    Ομοίως κι εγώ. Για την πρώτη δόση. Τον Ιούλιο η δεύτερη και βλέπουμε
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Leon67 Προβολή μηνύματος
    Moderna, 1η δόση σχεδόν καθόλου συμπτώματα απλά 24-36 ωρες δεν ειχα πολύ κεφι. Η γατα μου όμως 1η φορα στην ζωή της -7,5 χρονια την εχω από 2 μηνων- μετακόμισε από το δωματιό μου σε αλλο δωματιο για 2 ημερες.
    τα ζώα αισθάνονται πολλά παραπάνω απόσα νομίζουμε. αυτο εμένα θα με τρόμαζε.

  14. #14
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Πρώτη δόση Pfizer πριν 2 εβδομάδες. Πονάκια στο σημείο που "μου το καθίσανε" για 1-2 μέρες και ίσως αυξημένη υπνηλία την πρώτη μέρα, αλλά ήμουν και άυπνος. Ψιλοπράγματα, πέραν αυτού ουδέν.

  15. #15
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/06/2020
    Μηνύματα
    36
    PFIZER, 1η δόση ,εχουν περάσει 15 ημέρες, καμμία παρενέργεια, μέχρι στιγμής.

Σελίδα 1 από 12 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Supercross 19/20-02-2005
    από Electra στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2005, 18:21
  2. Athens Supercross 2005 19-20/2
    από Julius στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 20/02/2005, 16:23
  3. Streetαδικη Βολτουλα Για 19/12 ???
    από Tigas στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 19/12/2004, 12:40
  4. Κυριακάτικη εκδρομή...19/12
    από athfot στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 16/12/2004, 18:15
  5. 19-8 τσιπουραδικο ν. φιλαδελφεια...
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 20/08/2004, 10:27

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF