Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 16

Θέμα: Παντελονια μηχανής

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275

    Παντελονια μηχανής

    Γεια σας παιδια ψαχνω παντελονι μηχανής για καλοκαιρι το οποιο να φοριεται πανω απο σορτσάκι ή βερμούδα. Ενα που εχω βρει ειναι το dainese over flux d-dry αλλα δυστυχως εδω και πολλους μηνες που το παρακολουθω δεν εχει νουμερα ουτε για εμενα αλλα ούτε και για την κοπελα μου. Γνωριζετε κάποιο αλλο αντιστοιχο μοντελο κατα προτίμηση της dainese που να φοριεται πανω απο αλλο ρουχο. Ο λογος που προτιμω dainese ειναι γτ μου αρεσει πολυ η ποιοτικα των προστασιων της καθως εχω μπουφαν dainese και παντελονι τζιν nordcap με προστασίες και η διαφορα ειναι η μερα με την νυχτα οσο αφορα τις προστασίες.

  2. #2
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.646
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από masterone Προβολή μηνύματος
    ψαχνω παντελονι μηχανής για καλοκαιρι το οποιο να φοριεται πανω απο σορτσάκι ή βερμούδα.
    Νοτιο ημισφαιριο εισαι, φιλος..??
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Νοτιο ημισφαιριο εισαι, φιλος..??
    Οχι Ελλάδα βρισκομαι απλα οδηγω κυρίως καλοκαίρι και επισης οταν παω σε μια παραλια πχ με την μηχανή μ ειναι κουραστικό να τα βγαζω ολα και μετα να τα ξαναβαζω και ξανα το ιδιο για να φύγω. Για αυτο θέλω να φοριέται απο πάνω. Επισης οταν θα παω για ενα καφε κοντα θα ηθελα να φοραω ολο το εξοπλισμό μ απο να φοραω μονο κρανος μπουφάν γάντια

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    13/09/2005
    Μηνύματα
    961
    εννοείς σαν τα βρόχινα / αδιάβροχα , που ανοίγουν απο το πλάι ?

    δεν έχω δει κάτι τέτοιο σε καλοκαιρινό και για να είμαι ειλικρινής, δεν πιάνω τη λογική για κάτι τέτοιο , ακόμα και να υπάρχει.

    έχω ένα spidi chino καλοκαιρινό , αυτό χρησιμοποιώ και το μαγιό απο κάτω. Με το που φτάνω, απλά βγάζω το παντελόνι και τον υπόλοιπο εξοπλισμό και ότι χωράει μπαίνει
    σε αποθηκευτικό χώρο μηχανής (αν υπάρχει ) ή αλλιώς στο μπακπακ. Όταν είναι να φύγω, το αντίστροφο προφανώς.

    Μακάρι να φοράς όλο τον εξοπλισμό σου ακόμα και στο κοντινό καφέ που θα πας αλλά θα έλεγα εμπειρικά, οτι εν τέλει , βάλε οτι παραπάνω μπορείς

    Επίσης, αρχίζουν να παράγονται ολοένα και περισσότερο ρούχα τα οποία προσπαθούν να έχουν ένα βασικό επίπεδο προστασίας ενώ παραμένουν σχετικά διακριτικά.
    π.χ

    https://www.xlmoto.eu/mc-gear/motorc...pid-PM-4930125

    https://www.motardinn.com/motorcycle...312&country=gr
    (κάτι τέτοιο σημαίνει οτι μπορείς να το φορέσεις και κάτω απο ένα νορμάλ μπουφάν ή ακόμα καλύτερο , ένα καλό δερμάτινο,όταν έχει κρύο)

    https://www.motoraid.eu/revit-shoes-...gaAs01EALw_wcB

    ΥΓ είναι όντως οφ σίζον το όλο σκηνικό που συζητάμε , ας μείνει σε χωριστό νήμα τουλάχιστον.

  5. #5
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Νοτιο ημισφαιριο εισαι, φιλος..??
    ''Εμείς τις βόλτες τις κάνουμε ταξίδια..!!

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.337
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.943
    τζιν με προστασίες και ενισχυση κεβλαρ. παιρνεις ενα-δυο νουμερα πανω και το κοντένεις στα ποδια σε μοδιστρα. 150ευρω εκαστος.

  8. #8
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.646
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από masterone Προβολή μηνύματος
    Οχι Ελλάδα βρισκομαι απλα οδηγω κυρίως καλοκαίρι και επισης οταν παω σε μια παραλια πχ με την μηχανή μ ειναι κουραστικό να τα βγαζω ολα και μετα να τα ξαναβαζω και ξανα το ιδιο για να φύγω.
    Και πολυ καλα ξηγιεσαι αλλα παιζει και να αργει το καλοκαιρι..
    (εκτος αν εχεις βασιμες πληροφορλίες για υπαρταχεία ελευση της ερημοποιησης..)
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  9. #9
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    615
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THRESH Προβολή μηνύματος
    , που ανοίγουν απο το πλάι ?
    Μην τα μπερδεύεις, αυτά που λες είναι για άλλη χρήση

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	3704.jpg 
Προβολές:	297 
Μέγεθος:	37,3 KB 
ID:	431350

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THRESH Προβολή μηνύματος
    εννοείς σαν τα βρόχινα / αδιάβροχα , που ανοίγουν απο το πλάι ?

    δεν έχω δει κάτι τέτοιο σε καλοκαιρινό και για να είμαι ειλικρινής, δεν πιάνω τη λογική για κάτι τέτοιο , ακόμα και να υπάρχει.

    έχω ένα spidi chino καλοκαιρινό , αυτό χρησιμοποιώ και το μαγιό απο κάτω. Με το που φτάνω, απλά βγάζω το παντελόνι και τον υπόλοιπο εξοπλισμό και ότι χωράει μπαίνει
    σε αποθηκευτικό χώρο μηχανής (αν υπάρχει ) ή αλλιώς στο μπακπακ. Όταν είναι να φύγω, το αντίστροφο προφανώς.

    Μακάρι να φοράς όλο τον εξοπλισμό σου ακόμα και στο κοντινό καφέ που θα πας αλλά θα έλεγα εμπειρικά, οτι εν τέλει , βάλε οτι παραπάνω μπορείς

    Επίσης, αρχίζουν να παράγονται ολοένα και περισσότερο ρούχα τα οποία προσπαθούν να έχουν ένα βασικό επίπεδο προστασίας ενώ παραμένουν σχετικά διακριτικά.
    π.χ

    https://www.xlmoto.eu/mc-gear/motorc...pid-PM-4930125

    https://www.motardinn.com/motorcycle...312&country=gr
    (κάτι τέτοιο σημαίνει οτι μπορείς να το φορέσεις και κάτω απο ένα νορμάλ μπουφάν ή ακόμα καλύτερο , ένα καλό δερμάτινο,όταν έχει κρύο)

    https://www.motoraid.eu/revit-shoes-...gaAs01EALw_wcB

    ΥΓ είναι όντως οφ σίζον το όλο σκηνικό που συζητάμε , ας μείνει σε χωριστό νήμα τουλάχιστον.
    Εχω ήδη τζιν με προστασίες αλλα θα ήθελα κατι που να φοριεται πανω απο ρούχα. Επισης δεν εννοω να ανοιγει τελείως ολο απο τα πλαγια οπως υπαρχουν αρκετά χειμερινά, αλλα εστω απο το γονατο και κατω ωστε να μην χρειάζεται να βγαλω τα παπούτσια. Βεβαια αν παω για μπανιο ναι θα το βγαλω και ηδη το κανω αυτο δηλαδη να βαζω το μαγιο απο μεσα αλλα θα ηθελα να μπορω να βαλω και μια βερμουδα πχ. Ολο το καλοκαιρι εψαχνα εχω σταμπαρει ενα συγκεκριμένο το dainese over flux pant αλλα δυστυχώς εδω και παρα πολλούς μηνες δεν το βρισκω ουτε στο δικο μου νούμερο αλλα ούτε της κοπελιας δυστυχως για αυτό ανοιξα το θεμα μηπως γνωριζει καποιος αλλο μοντελο παρόμοιο. Ευχαριστώ
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    τζιν με προστασίες και ενισχυση κεβλαρ. παιρνεις ενα-δυο νουμερα πανω και το κοντένεις στα ποδια σε μοδιστρα. 150ευρω εκαστος.
    Εχω ηδη
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Και πολυ καλα ξηγιεσαι αλλα παιζει και να αργει το καλοκαιρι..
    (εκτος αν εχεις βασιμες πληροφορλίες για υπαρταχεία ελευση της ερημοποιησης..)
    Το ξέρω ότι αργει αλλα ψαχνω εδω και αρκετους κατι τέτοιο και δεν μπορω να βρω κατι στο νουμερο το δικο μου ή της κοπελιας
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzimidis Προβολή μηνύματος
    Μην τα μπερδεύεις, αυτά που λες είναι για άλλη χρήση

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	3704.jpg 
Προβολές:	297 
Μέγεθος:	37,3 KB 
ID:	431350
    Χχαχαχα καλοοο...

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    13/09/2005
    Μηνύματα
    961
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από masterone Προβολή μηνύματος
    Εχω ήδη τζιν με προστασίες αλλα θα ήθελα κατι που να φοριεται πανω απο ρούχα. Επισης δεν εννοω να ανοιγει τελείως ολο απο τα πλαγια οπως υπαρχουν αρκετά χειμερινά, αλλα εστω απο το γονατο και κατω ωστε να μην χρειάζεται να βγαλω τα παπούτσια. Βεβαια αν παω για μπανιο ναι θα το βγαλω και ηδη το κανω αυτο δηλαδη να βαζω το μαγιο απο μεσα αλλα θα ηθελα να μπορω να βαλω και μια βερμουδα πχ. Ολο το καλοκαιρι εψαχνα εχω σταμπαρει ενα συγκεκριμένο το dainese over flux pant αλλα δυστυχώς εδω και παρα πολλούς μηνες δεν το βρισκω ουτε στο δικο μου νούμερο αλλα ούτε της κοπελιας δυστυχως για αυτό ανοιξα το θεμα μηπως γνωριζει καποιος αλλο μοντελο παρόμοιο. Ευχαριστώ
    το συγκεκριμένο Dainese ανοίγει σε όλο το μήκος (ή 3/4 όπως αναφέρουν στο εξωτερικό), έχει μια ευκολία δηλαδή, όχι αυτήν που κατάλαβε ο tzimidis

    Στο εξωτερικό (π.χ fc moto) , το βλέπω σαν παντελόνι για όλη τη χρονιά , ειδικά με ισοθερμικό απο κάτω.

    Αν το πάρεις σαν σκέτο για καλοκαίρι, ίσως και να την παλέψεις. Αν το πάρεις για να βάζεις μαγιό + παντελόνι + Dainese , ζόρικα σε βλέπω

    Για καλοκαίρι θα έπαιρνα ένα κατάλληλο ευάερο , ευήλιο

  12. #12
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/07/2013
    Μηνύματα
    132
    Για το συγκεκριμενο dainese κανε ενα τηλεφωνο στο mega stock bazaar, το ειχα δει και γω(πανε καποιοι μηνες) και ειχε ποικιλια σε νουμερα.

  13. #13
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.646
    IMHO, παραμετροι ευκολιας, πρακτικοτητας και προστασίας σε light εκδοση συνιστουν δυσκολη εξισωση..
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  14. #14
    πρώην crywolf74 Το avatar του/της Garfield
    Εγγραφή
    09/05/2009
    Μηνύματα
    245

  15. #15
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    455
    Μια ερώτηση...

    Τι διαφορά εχουν τα παντελόνια motocross απο αυτα που δεν χαρακτηρίζονται καπως??? Δλδ (τυχαιες επιλογες απο σκρουτζ)

    https://www.skroutz.gr/s/13519144/Re...T074-0011.html

    απο

    https://www.skroutz.gr/s/32535176/O-...L000PAN12.html

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορα μηχανής απο Αγγλία
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2004, 22:01
  2. Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 18/03/2004, 04:13
  3. Της μηχανής οι ρόδες...
    από almalibera στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 16/03/2004, 08:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF