Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 6 από 6

Θέμα: Οικονομικό παπί για ντελίβερι

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/10/2021
    Μηνύματα
    3

    Οικονομικό παπί για ντελίβερι

    Χαιρετώ. Ενδιαφέρομαι για αγορά παπιού κατάλληλου για delivery. Με ενδιαφέρει να είναι όσο το δυνατόν φθηνότερο στην αγορά και να μην καίει. Δεν με ενδιαφέρει από που είναι και να τρέχει γρήγορα, αρκεί να τραβάει στις ανηφόρες για ένα άτομο 75 κιλών + ότι έχει το κουτί.
    Είμαι διατεθειμένος να δώσω και δόσεις αμα λάχει αλλά δεν θα το προτιμούσα. Έχω κάνει μια έρευνα αγοράς και έχω οδηγήσει ένα daytona rs 125 φετινό μοντέλο. Σε γενικές γραμμές μου άρεσε αλλά δεν μου άρεσε καθόλου, το CBS διότι θα φάω τα μούτρα μου σε κάνα χωματόδρομο αφού πιάνει και το μπροστινό μαζί. Τρομερά καλή τιμή για καινούρια μου φάνηκαν τα JINCHENG FIRE SJ110: Τιμή 850€ και JIANSHE JS 110 G: Τιμή 1.050€. Βέβαια είναι μοντέλα του 10 και το 17 αντίστοιχα με το πρώτο να ξεχνάω την όποια μεταπώληση. Δεν θα με χάλαγε να πάρω κάποιο πιο ακριβό με δόσεις. Επίσης καμιά προσφορά για εξτρα εξοπλισμό όπως κράνος γάντια κλπ φαντάζει καλή διότι ούτως ή αλλως θα τα πάρω οπότε ας είναι και κάτι ακριβότερο. Τέλος, δεν θα ήθελα σε καμία περίπτωση να έχει συμπλέκτη γιατί στο ντελίβερι μου έχουν πει ότι είναι δράμα η κατάσταση. Επίσης έχω άγνοια από επιδοτήσεις άρα ενημερώστε με και γιαυτό αν ξέρετε κάτι. Εσείς τι θα προτείνατε;

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.523
    ριξε μια ματια στο keeway target

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/10/2021
    Μηνύματα
    3
    Τίμιο φαίνεται. Θεωρείς πως κάτι μηχανάκια όπως daytona monster συμφέρουν για delivery επειδή θα ήθελα να πάρω το feeling της μοτοσυκλέτας και να κάνω κάνα riding school ώστε να πάω στα πιο μεγάλα κυβικά αργότερα. Αλλά το κυριότερο είναι η δουλειά. Μόνο αρνητικό θεωρώ ότι είναι το cbs το οποίο όμως θαρρώ πως βγαίνει.
    Τελευταία τροποποίηση από makis83; 20/10/2021 στις 18:34.

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.523
    δε γνωριζω πολλα απο παπια
    επειδη ζητας κατι φθηνο θεωρω οτι το keeway στο 1,5 χιλιαρικο απο σοβαρο κατασκευαστη ειναι τιμια προταση
    για τα daytona εχουν ακουστει διαφορα εδω μεσα οποτε πιστευω μπορεις να παρεις πιο εγκυρες γνωμες

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.837
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από makis83 Προβολή μηνύματος
    Μόνο αρνητικό θεωρώ ότι είναι το cbs
    Δεν είναι αρνητικό, θετικό είναι.

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/10/2021
    Μηνύματα
    3
    Θα διαφωνήσω. Για άσφαλτο σίγουρα είναι καλό από το να μην έχεις ABS αλλά σε χωμάτινο δρόμο... Είναι πανεύκολο να κολλήσει ο μπροστινός και να φύγει από κάτω. Μιλάει η πείρα και έχω δει και άτομο να φεύγει. Θέλει πολύ ελαφρύ φρενάρισμα και επειδή αρκετοί δρόμοι είναι κάτι μεταξύ ασφάλτου και χώματος θεωρώ ότι είναι λίγο επικίνδυνο.

Παρόμοια θέματα

  1. Παπί για μεσα στην πόλη
    από Federer_) στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 45
    Τελευταίο μήνυμα: 05/12/2014, 21:41
  2. Λάστιχο για παπι - για χώμα
    από infidel στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 18/08/2013, 22:05
  3. Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 15/06/2009, 23:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF