Σελίδα 25 από 34 ΠρώτοΠρώτο ... 152021222324252627282930 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 361 έως 375 από 498

Θέμα: Καταδίωξη με ασχημη κατάληξη

  1. #361
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Δεν θα απαντήσω στον φίλο, του είπα ότι ό,τι θέλει να το συζητήσουμε από "κοντά", γιατί εκ των πραγμάτων και εκ της ιδιότητάς του, νομίζει ότι οφείλει να υπερασπιστεί τους συναδέλφους του. Δεκτό και κατανοητό, μέχρι ενός σημείου.

    Αλλά δεν καταλαβαίνει, ότι κι ο ίδιος μπορεί να βρεθεί μια μέρα μπλεγμένος, επειδή είτε η εκπαίδευσή του δεν είναι αυτή που πρέπει, είτε η ηγεσία τους είναι κατώτερη των περιστάσεων, είτε απλά γιατί έπαιξε κακιά στιγμή.

    Αλλά καφενείο είναι εδώ μέσα, ο καθένας λέει την άποψή του. Σε νομικά πλαίσια όμως, άλλοι θα μιλήσουν.
    Κανεις λαθος.
    Δεν θελω να υπερασπιστω κανεναν που δεν εχει κανει σωστα τη δουλεια του.
    Μιλας για εκπαιδευση τοσο σιγουρα λες και εχεις εκπαιδευτει πανω σε αυτο.
    Αν δεν εχεις τοτε καλυτερα να μην εκφερεις τετοια αποψη διοτι απλα δεν απαντας. Τσουβαλιαζεις.
    Δεν ξερω τι θεωρεις ικανη εκπαιδευση στο μυαλο σου.

  2. #362
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Κανεις λαθος.
    Δεν θελω να υπερασπιστω κανεναν που δεν εχει κανει σωστα τη δουλεια του.
    Μιλας για εκπαιδευση τοσο σιγουρα λες και εχεις εκπαιδευτει πανω σε αυτο.
    Αν δεν εχεις τοτε καλυτερα να μην εκφερεις τετοια αποψη διοτι απλα δεν απαντας. Τσουβαλιαζεις.
    Δεν ξερω τι θεωρεις ικανη εκπαιδευση στο μυαλο σου.
    Κατ' αρχάς ας πούμε ότι δεν έχω κανένα απολύτως θέμα με το επάγγελμά σου, αντιθέτως έχω πολλούς γωστούς και φίλους, απο φρουρούς μέχρι ανώτερους αξκους.
    Άσε τι έχω κάνει εγώ, σίγουρα δεν έχω περάσει απο την ΕΛΑΣ. Ούτε κι εσύ μπορείς να ξέρεις όμως τι εκπαίδευση δέχονται όλοι οι συνάδελφοί σου, και κυρίως το επίπεδο αυτής. Εξαιρώ τα ΕΚΑΜ, για λόγους που προφανώς καταλαβαίνεις.

    Εκπαίδευση είναι η διαδικασία στον χειρισμό μέσων και καταστάσεων. Προσφέρεται από την υπηρεσία (παντού, σε όλες τις δουλειές, παγκοσμίως), και σε όλες τις βαθμίδες του οργανογράμματος. Σε εσένα πχ θα πρέπει να σε ενημερώνουν για τυχόν αλλαγές στη νομοθεσία, από τότε που βγήκες από την όποια σχολή τελείωσες, στον ασφαλή κι επιχειρισιακό χειρισμό του οπλισμού σου με συνεχόμενες και τακτές "προπονήσεις" κλπ. Αντίστοιχα, οι κατώτεροι αξκοι σας, σε αυτά κι άλλα, οι ανώτεροι σε άλλα κλπ.

    Ισχύουν όλα αυτά για όλους; Έχουν την ιδια αντίληψη και κατανόηση όλοι μέσα σε έναν οργανισμό; Ποιος αξιολογεί τον καθένα σας (μας) αξιοκρατικά; Μην μου πεις οι προιστάμενοι και οι γιατροί, αν ήταν έτσι δεν θα είχαμε καταστάσεις Γρηγορόπουλου.

    Είναι σύνθετο, και φυσικά από εδώ, κι από μακρυά, δεν μπορεί να εξάγει κανένας συμπεράσματα. Κάποιοι, απλά διαβάζουμε τι έγινε, και λέμε την άποψή μας, βάσει των πληροφοριών που βγαίνουν στα ΜΜΕ (εσκεμμένα ή μη).
    Ούτε καλά του έκανε του γύφτου, ούτε να σαπίσουν στην φυλακή οι ΔΙΑΣ.


    Ή δεν έχουμε το δικαίωμα να σχολιάζουμε πράξεις μια υπηρεσίας που εμείς πληρώνουμε για να ζούμε ασφαλείς σε μια χώρα; Αν όχι, με συγχωρείς δεν το ήξερα. Αλλά μην βγαίνεις και μας κουνάς το χέρι, ούτε εσύ ο ίδιος δεν ήσουν εκεί, κι εσύ μιλάς βάσει των πληροφοριών που έχεις.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  3. #363
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.820
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Κατ' αρχάς ας πούμε ότι δεν έχω κανένα απολύτως θέμα με το επάγγελμά σου, αντιθέτως έχω πολλούς γωστούς και φίλους, απο φρουρούς μέχρι ανώτερους αξκους.
    Άσε τι έχω κάνει εγώ, σίγουρα δεν έχω περάσει απο την ΕΛΑΣ. Ούτε κι εσύ μπορείς να ξέρεις όμως τι εκπαίδευση δέχονται όλοι οι συνάδελφοί σου, και κυρίως το επίπεδο αυτής. Εξαιρώ τα ΕΚΑΜ, για λόγους που προφανώς καταλαβαίνεις.

    Εκπαίδευση είναι η διαδικασία στον χειρισμό μέσων και καταστάσεων. Προσφέρεται από την υπηρεσία (παντού, σε όλες τις δουλειές, παγκοσμίως), και σε όλες τις βαθμίδες του οργανογράμματος. Σε εσένα πχ θα πρέπει να σε ενημερώνουν για τυχόν αλλαγές στη νομοθεσία, από τότε που βγήκες από την όποια σχολή τελείωσες, στον ασφαλή κι επιχειρισιακό χειρισμό του οπλισμού σου με συνεχόμενες και τακτές "προπονήσεις" κλπ. Αντίστοιχα, οι κατώτεροι αξκοι σας, σε αυτά κι άλλα, οι ανώτεροι σε άλλα κλπ.

    Ισχύουν όλα αυτά για όλους; Έχουν την ιδια αντίληψη και κατανόηση όλοι μέσα σε έναν οργανισμό; Ποιος αξιολογεί τον καθένα σας (μας) αξιοκρατικά; Μην μου πεις οι προιστάμενοι και οι γιατροί, αν ήταν έτσι δεν θα είχαμε καταστάσεις Γρηγορόπουλου.

    Είναι σύνθετο, και φυσικά από εδώ, κι από μακρυά, δεν μπορεί να εξάγει κανένας συμπεράσματα. Κάποιοι, απλά διαβάζουμε τι έγινε, και λέμε την άποψή μας, βάσει των πληροφοριών που βγαίνουν στα ΜΜΕ (εσκεμμένα ή μη).
    Ούτε καλά του έκανε του γύφτου, ούτε να σαπίσουν στην φυλακή οι ΔΙΑΣ.


    Ή δεν έχουμε το δικαίωμα να σχολιάζουμε πράξεις μια υπηρεσίας που εμείς πληρώνουμε για να ζούμε ασφαλείς σε μια χώρα; Αν όχι, με συγχωρείς δεν το ήξερα. Αλλά μην βγαίνεις και μας κουνάς το χέρι, ούτε εσύ ο ίδιος δεν ήσουν εκεί, κι εσύ μιλάς βάσει των πληροφοριών που έχεις.
    Η πιο λογική απάντηση σε όλο το Thread μέχρι τώρα.
    Ήρθα για την μηχανή μου, έμεινα για την μανούρα.

  4. #364
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Κατ' αρχάς ας πούμε ότι δεν έχω κανένα απολύτως θέμα με το επάγγελμά σου, αντιθέτως έχω πολλούς γωστούς και φίλους, απο φρουρούς μέχρι ανώτερους αξκους.
    Άσε τι έχω κάνει εγώ, σίγουρα δεν έχω περάσει απο την ΕΛΑΣ. Ούτε κι εσύ μπορείς να ξέρεις όμως τι εκπαίδευση δέχονται όλοι οι συνάδελφοί σου, και κυρίως το επίπεδο αυτής. Εξαιρώ τα ΕΚΑΜ, για λόγους που προφανώς καταλαβαίνεις.

    Εκπαίδευση είναι η διαδικασία στον χειρισμό μέσων και καταστάσεων. Προσφέρεται από την υπηρεσία (παντού, σε όλες τις δουλειές, παγκοσμίως), και σε όλες τις βαθμίδες του οργανογράμματος. Σε εσένα πχ θα πρέπει να σε ενημερώνουν για τυχόν αλλαγές στη νομοθεσία, από τότε που βγήκες από την όποια σχολή τελείωσες, στον ασφαλή κι επιχειρισιακό χειρισμό του οπλισμού σου με συνεχόμενες και τακτές "προπονήσεις" κλπ. Αντίστοιχα, οι κατώτεροι αξκοι σας, σε αυτά κι άλλα, οι ανώτεροι σε άλλα κλπ.

    Ισχύουν όλα αυτά για όλους; Έχουν την ιδια αντίληψη και κατανόηση όλοι μέσα σε έναν οργανισμό; Ποιος αξιολογεί τον καθένα σας (μας) αξιοκρατικά; Μην μου πεις οι προιστάμενοι και οι γιατροί, αν ήταν έτσι δεν θα είχαμε καταστάσεις Γρηγορόπουλου.

    Είναι σύνθετο, και φυσικά από εδώ, κι από μακρυά, δεν μπορεί να εξάγει κανένας συμπεράσματα. Κάποιοι, απλά διαβάζουμε τι έγινε, και λέμε την άποψή μας, βάσει των πληροφοριών που βγαίνουν στα ΜΜΕ (εσκεμμένα ή μη).
    Ούτε καλά του έκανε του γύφτου, ούτε να σαπίσουν στην φυλακή οι ΔΙΑΣ.


    Ή δεν έχουμε το δικαίωμα να σχολιάζουμε πράξεις μια υπηρεσίας που εμείς πληρώνουμε για να ζούμε ασφαλείς σε μια χώρα; Αν όχι, με συγχωρείς δεν το ήξερα. Αλλά μην βγαίνεις και μας κουνάς το χέρι, ούτε εσύ ο ίδιος δεν ήσουν εκεί, κι εσύ μιλάς βάσει των πληροφοριών που έχεις.
    Μετα απο αυτη σου την απαντηση φυσικα και σου κουναω το χερι.
    Στην υπηρεσια εχω παει για εκπαιδευση καθε χρονο σχεδον απο το 2007.
    Εκει γινεται θεωρητικη κυριως αναλυση εγκληματων με θυματα αστυνομικους η οχι και επισημανση λαθων.
    Τριημερη η Πενθημερη εκπαιδευση με τελευταια μερα να ειναι για βολη στο πεδιο.
    Πιο σημαντικο βρισκω το θεωρητικο που ειναι και αυτο που πρεπει να καταλαβει κανεις.
    Σφαιρες σε σταθερο στοχο βαρανε ολοι σχετικα καλα οποτε δεν θα το βαλω στα καλα της εκπαιδευσης για μενα παντα και αυτο γιατι οποτε ριχνω με το υπηρεσιακο η το υποπολυβολο τα παω πολυ καλα.
    Με ενδιαφερει να ακουσω τα στραβα για να μαθαινω.

    Η ΔΙΑΣ φιλε μου κανει αλλη εκπαιδευση.
    Μια η δυο φορες το εξαμηνο κανουν σεμιναρια οδηγησης με συνεπιβατη επανω και χρηση οπλου πανω απο αυτο.
    Απεμπλοκη και καλυψη.
    Αυτο να στο επιβεβαιωσουν και οι φιλοι σου .


    Ολα τα αλλα που γραφεις ειναι εκπαιδευση NAVY SEALS...SPETSNAZ...SAS ...OYK.

  5. #365
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Η πιο λογική απάντηση σε όλο το Thread μέχρι τώρα.

    Ναι, το κάνει αυτό που και που

  6. #366
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Κατ' αρχάς ας πούμε ότι δεν έχω κανένα απολύτως θέμα με το επάγγελμά σου, αντιθέτως έχω πολλούς γωστούς και φίλους, απο φρουρούς μέχρι ανώτερους αξκους.
    Άσε τι έχω κάνει εγώ, σίγουρα δεν έχω περάσει απο την ΕΛΑΣ. Ούτε κι εσύ μπορείς να ξέρεις όμως τι εκπαίδευση δέχονται όλοι οι συνάδελφοί σου, και κυρίως το επίπεδο αυτής. Εξαιρώ τα ΕΚΑΜ, για λόγους που προφανώς καταλαβαίνεις.

    Εκπαίδευση είναι η διαδικασία στον χειρισμό μέσων και καταστάσεων. Προσφέρεται από την υπηρεσία (παντού, σε όλες τις δουλειές, παγκοσμίως), και σε όλες τις βαθμίδες του οργανογράμματος. Σε εσένα πχ θα πρέπει να σε ενημερώνουν για τυχόν αλλαγές στη νομοθεσία, από τότε που βγήκες από την όποια σχολή τελείωσες, στον ασφαλή κι επιχειρισιακό χειρισμό του οπλισμού σου με συνεχόμενες και τακτές "προπονήσεις" κλπ. Αντίστοιχα, οι κατώτεροι αξκοι σας, σε αυτά κι άλλα, οι ανώτεροι σε άλλα κλπ.

    Ισχύουν όλα αυτά για όλους; Έχουν την ιδια αντίληψη και κατανόηση όλοι μέσα σε έναν οργανισμό; Ποιος αξιολογεί τον καθένα σας (μας) αξιοκρατικά; Μην μου πεις οι προιστάμενοι και οι γιατροί, αν ήταν έτσι δεν θα είχαμε καταστάσεις Γρηγορόπουλου.

    Είναι σύνθετο, και φυσικά από εδώ, κι από μακρυά, δεν μπορεί να εξάγει κανένας συμπεράσματα. Κάποιοι, απλά διαβάζουμε τι έγινε, και λέμε την άποψή μας, βάσει των πληροφοριών που βγαίνουν στα ΜΜΕ (εσκεμμένα ή μη).
    Ούτε καλά του έκανε του γύφτου, ούτε να σαπίσουν στην φυλακή οι ΔΙΑΣ.


    Ή δεν έχουμε το δικαίωμα να σχολιάζουμε πράξεις μια υπηρεσίας που εμείς πληρώνουμε για να ζούμε ασφαλείς σε μια χώρα; Αν όχι, με συγχωρείς δεν το ήξερα. Αλλά μην βγαίνεις και μας κουνάς το χέρι, ούτε εσύ ο ίδιος δεν ήσουν εκεί, κι εσύ μιλάς βάσει των πληροφοριών που έχεις.
    Η εκπαίδευση κοστίζει και η καλή εκπαίδευση κοστίζει πάρα πολύ , νομίζω όλοι το γνωρίζουμε αυτό, ειδικά κάποιοι που για να είναι πιο αποτελεσματικοί στην υπηρεσία τους στράφηκαν σε ιδιώτες , σκοπευτικούς συλλόγους κτλ... όλα με δικά τους έξοδα (τα οποία δεν είναι και λίγα).

    Όταν και άμα αποφασίσει το κράτος να ανεβάσει τις δαπάνες εκπαίδευσης στα Σ.Α. στα επίπεδα που πρέπει , είμαι περίεργος να δώ τι θα πούνε αυτοί που γκρινιάζουν με τα νέα περιπολικά , τα νέα αεροσκάφη , τις νέες φρεγάτες κτλ...
    Τελευταία τροποποίηση από KotsosDR; 26/10/2021 στις 12:06.

  7. #367
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    ...

    Ολα τα αλλα που γραφεις ειναι εκπαιδευση NAVY SEALS...SPETSNAZ...SAS ...OYK.
    Δάκρυσα λίγο με αυτό αλλά ΟΚ, το ξεπέρασα. Ούτε καν, άλλο λέω, άλλο καταλαβαίνεις, δεν θα βγάλουμε άκρη, οκ. Ας το αφήσουμε σην άκρη μέχρι να βγει κάποιο πόρισμα από την ΕΔΕ (μέχρι 29/10 τη ζήτησε ο νέος σας πολιτικός προϊστάμενος) και μετά το τι θα πει ο εισαγγελέας ή ο ανακριτής.


    Edit : Εσύ πας, ένας αρχιφύλακας που τυχαίνει να γνωρίζω, γιατί δεν έχει πάει εδώ και 5-6 χρόνια, και το όπλο του έχει να το λύσει από σχεδόν όταν του χορηγήθηκε;
    Γιατί μια φίλη αγόρασε δικό της γιλέκο και όπλο; Γιατί κάποιοι κάνουν και 2η δουλειά; Αναπάντητα ερωτήματα. Τι σε ρωτάω, τι σε νοιάζει, εσύ είσαι οκ.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  8. #368
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.041
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Πέρναγε τους είδε και είπε να τους εμβολίσει; είχαν διαπληκτισθεί ήδη.
    Είχαν γνώση ότι είναι σε έξαλλη κατάσταση οι επιβαίνοντες.
    Γίνε το gps του στα 200μ και περίμενε, θα κουραστεί ή θα μείνει απο καύσιμα..

    Και εντολή καταρρίψτε τους να έχεις, λες ναι, αντιλαμβάνεσαι την αναγκαιότητα να
    λειτουργήσεις σαν μέρος του μηχανισμού που ανήκεις και ελέγχεις αν μπορείς να την εκτελέσεις.

    Χρησιμοποιούσε τους πολίτες και δεν μπορούσα να εμπλακώ.
    Τον έχασα; οχι. Τον άφησα ή τον προκάλεσα να κάνει άλλη αξιόποινη πράξη; όχι.

    Τι θα σου πουν; δέχθηκες την εντολή και δεν μπόρεσες να την κάνεις..

    Στην τελική αν είναι τόσο σάπια η υπηρεσία που μπορεί να σε κατηγορήσει για κάτι τέτοιο
    σηκώνεσαι και φεύγεις όπως κάνουμε όλοι όταν βλέπουμε τον εργοδότη μας να αποθρασύνεται.
    Δεν είναι όμως, η λογική σε αυτό το επίπεδο περνάει.
    To καλυτερο απ οσα εχεις πει μεχρι τωρα .ΚΑΤΟΥΡΗΘΗΚΑ ΣΤΟ ΓΕΛΙΟ
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  9. #369
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Δάκρυσα λίγο με αυτό αλλά ΟΚ, το ξεπέρασα. Ούτε καν, άλλο λέω, άλλο καταλαβαίνεις, δεν θα βγάλουμε άκρη, οκ. Ας το αφήσουμε σην άκρη μέχρι να βγει κάποιο πόρισμα από την ΕΔΕ (μέχρι 29/10 τη ζήτησε ο νέος σας πολιτικός προϊστάμενος) και μετά το τι θα πει ο εισαγγελέας ή ο ανακριτής.


    Edit : Εσύ πας, ένας αρχιφύλακας που τυχαίνει να γνωρίζω, γιατί δεν έχει πάει εδώ και 5-6 χρόνια, και το όπλο του έχει να το λύσει από σχεδόν όταν του χορηγήθηκε;
    Γιατί μια φίλη αγόρασε δικό της γιλέκο και όπλο; Γιατί κάποιοι κάνουν και 2η δουλειά; Αναπάντητα ερωτήματα. Τι σε ρωτάω, τι σε νοιάζει, εσύ είσαι οκ.
    Ρε συ αν αυτο δεν ειναι μπαλα στην εξεδρα τι ειναι?
    Η ΔΙΑΣ δεν ρωτησατε?
    Η ΔΙΑΣ δεν ηταν στο περιστατικο?

    Τι μου λες τωρα για το συνολο της αστυνομιας που ΝΑΙ εχει ανεκπαιδευτους.
    ΑΜΕΣΗ ΔΡΑΣΗ και ΔΙΑΣ και Ζ ειναι ολοι μαχιμοι στο υπογραφω και το μονο προβλημα που μπορω να σου επισημανω και δεν αναφερθηκε πουθενα ειναι αν καποιος ειναι trigger happy και δεν το ξερει κανεις.

    Αρχιφυλακας που να μην ξερει να λυσει το οπλο του ειναι σε καμμια σταθερη σκοπια η σε καναν στοχο οπως εισαγγελεις και δημοσιογραφοι.
    Οι περισσοτεροι ειναι σε θεσεις γραφειου.

    Πιανεις και το θεμα του εξοπλισμου του αστυνομικου προσωπικου ως τι?
    Εγω εχω και υπηρεσιακο αλεξισφαιρο και οπλο USP .
    Εχω δωσει χρημα να παρω οτι με βολευει αλλα πλεον καλυφθηκα.

    Επισης ρωτα την φιλη σου αν ειναι μαχιμη γιατι ειμαι σχεδον σιγουρος οτι ειναι σε κανα γραφειο και κανει που και που υπηρεσιες σε σκοπιες.
    Οι κοπελες της ΔΙΑΣ ειναι καλυμενες απο θεμα εξοπλισμου.
    Φυσικα ομως θα θες παντα παραπανω ρουχισμο οποτε πληρωνεις.
    Δεν σου αρκουν αυτα που δινει η υπηρεσια.

    Αλεξισφαιρο περνουν αν θελουν κατι πιο ελαφρυ αλλα και παλι τα τελευταια χρονια εχει αλλαξει πολυ ο εξοπλισμος προς το καλυτερο.

  10. #370
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    ...
    Δεν σου αρκουν αυτα που δινει η υπηρεσια.

    ...
    Βασικά γενικά μιλάμε, γιατί όπως και να το κάνεις, ο καθημερινός πολίτης δεν ξέρει απο ΔΙΑΣ και λοιπούς, αφού ακόμα κι ο τροχονόμος κάτι κουβαλάει, και κάτι κάνει εκεί έξω.

    Καταλαβαίνεις βέβαια, ότι το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι πάντα. Τι σημαίνει ο καθένας άν εχει τα λεφτά παίρνει ό,τι καλύτερο μπορεί;
    Ποιος του δίνει το δικαίωμα να κρίνει ο ίδιος τι είναι καλύτερο στον εξοπλισμό;
    Σε ποια υπηρεσία παγκοσμιως (εξαιρούμε χώρες της υποσαχάριας Αφρικής) μπορεί ο καθένας να παίρνει ότι θεωρεί ο ίδιος καλύτερο; Και το υπουργείο που βγάζει τις προδιαγραφές κλπ τι ρόλο παίζει; Μόνο το οικονομικό κομμάτι του διαγωνισμού;

    Αυτά λέμε. Ο καθένας ό,τι του φωτίσει, κι οι από πάνω όλα καλά. Μέχρι να γίνει η στραβή.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  11. #371
    Προσπαθεί κι η νουδούλα αλλά άλλος είναι ο κυρίαρχος

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20211026_134927.jpg 
Προβολές:	135 
Μέγεθος:	91,6 KB 
ID:	431480
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  12. #372
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    Προσπαθεί κι η νουδούλα αλλά άλλος είναι ο κυρίαρχος

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20211026_134927.jpg 
Προβολές:	135 
Μέγεθος:	91,6 KB 
ID:	431480

    Ναι, θα επαφέρουν τον Τόσκα, γιατι έκανε εξαιρετική δουλειά.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  13. #373
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Βασικά γενικά μιλάμε, γιατί όπως και να το κάνεις, ο καθημερινός πολίτης δεν ξέρει απο ΔΙΑΣ και λοιπούς, αφού ακόμα κι ο τροχονόμος κάτι κουβαλάει, και κάτι κάνει εκεί έξω.

    Καταλαβαίνεις βέβαια, ότι το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι πάντα. Τι σημαίνει ο καθένας άν εχει τα λεφτά παίρνει ό,τι καλύτερο μπορεί;
    Ποιος του δίνει το δικαίωμα να κρίνει ο ίδιος τι είναι καλύτερο στον εξοπλισμό;
    Σε ποια υπηρεσία παγκοσμιως (εξαιρούμε χώρες της υποσαχάριας Αφρικής) μπορεί ο καθένας να παίρνει ότι θεωρεί ο ίδιος καλύτερο; Και το υπουργείο που βγάζει τις προδιαγραφές κλπ τι ρόλο παίζει; Μόνο το οικονομικό κομμάτι του διαγωνισμού;

    Αυτά λέμε. Ο καθένας ό,τι του φωτίσει, κι οι από πάνω όλα καλά. Μέχρι να γίνει η στραβή.
    Φιλε απαντας με γενικολογα και τσουβαλιασμα που δεν εχει καμμια σχεση με το θεμα του ποστ.

    Σημαινει οτι εμενα ας πουμε το οπλο της υπηρεσιας μπορει να μην μου καθεται καλα στο χερι. Εφοσον γινομουν φουλ μαχιμος με πιθανοτητα ενοπλης εμπλοκης σε ληστειες και τετοια...ισως το αλλαζα με κατι πιο ελαφρυ στο χερι...πιο αμεσο(Glock).
    Επισης Αλεξισφαιρο. Αν εμενα η υπηρεσια μου δινει αυτο που σταματαει μεχρι και 45αρι...εγω ισως θελω και παραπανω προστασια με πλακες για Καλασνικοφ.
    Κρανος...οκ καλα και βασικα τα διαφορα ΜΤ και Ζeus που δινει η υπηρεσια αλλα εδω μεσα ειδικα ξερετε την χρησιμοτητα ενος κρανους που πρεπει να να ειναι 6ωρο στο κεφαλι 5-6 φορες την εβδομαδα.

    Ολα αυτα ειναι στανταρ προδιαγραφες που ζηταει η υπηρεια απο προμηθευτες για να καλυψει αναγκες του προσωπικου.
    Ελλειψεις υπαρχουν αλλα οχι τοσο τρανταχτες πλεον.
    Κυριως απο το 2013 μεχρι το 2019 υπηρχαν ελλειψεις σε σερβις αυτοκινητων και μοτο και παιδιας της ΔΙΑΣ βαζανε και λεφτα απο την τσεπη τους για τακακια και τετοια.
    Εγω δεν θα το εκανα. Θα δηλωνα ακινητοποιηση λογω ακαταλληλοτητας. Καποιοι που το κανανε τους στελνανε εκδικητικα σε μακρινα ποστα ωστε να σπαστουν.
    Πλεον δεν ξερω αν γινεται γιατι ξυπνησαν και κραζουν οσους τους λενε ετσι

  14. #374
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Φιλε απαντας με γενικολογα και τσουβαλιασμα που δεν εχει καμμια σχεση με το θεμα του ποστ.

    Σημαινει οτι εμενα ας πουμε το οπλο της υπηρεσιας μπορει να μην μου καθεται καλα στο χερι. Εφοσον γινομουν φουλ μαχιμος με πιθανοτητα ενοπλης εμπλοκης σε ληστειες και τετοια...ισως το αλλαζα με κατι πιο ελαφρυ στο χερι...πιο αμεσο(Glock).
    Επισης Αλεξισφαιρο. Αν εμενα η υπηρεσια μου δινει αυτο που σταματαει μεχρι και 45αρι...εγω ισως θελω και παραπανω προστασια με πλακες για Καλασνικοφ.
    Κρανος...οκ καλα και βασικα τα διαφορα ΜΤ και Ζeus που δινει η υπηρεσια αλλα εδω μεσα ειδικα ξερετε την χρησιμοτητα ενος κρανους που πρεπει να να ειναι 6ωρο στο κεφαλι 5-6 φορες την εβδομαδα.

    Ολα αυτα ειναι στανταρ προδιαγραφες που ζηταει η υπηρεια απο προμηθευτες για να καλυψει αναγκες του προσωπικου.
    Ελλειψεις υπαρχουν αλλα οχι τοσο τρανταχτες πλεον.
    Κυριως απο το 2013 μεχρι το 2019 υπηρχαν ελλειψεις σε σερβις αυτοκινητων και μοτο και παιδιας της ΔΙΑΣ βαζανε και λεφτα απο την τσεπη τους για τακακια και τετοια.
    Εγω δεν θα το εκανα. Θα δηλωνα ακινητοποιηση λογω ακαταλληλοτητας. Καποιοι που το κανανε τους στελνανε εκδικητικα σε μακρινα ποστα ωστε να σπαστουν.
    Πλεον δεν ξερω αν γινεται γιατι ξυπνησαν και κραζουν οσους τους λενε ετσι

    ΟΚ, αν θέλει ας σου το εξηγήσει καλύτερα ο daz, που έχει κάποια μακρινή σχέση με το αντικείμενο.

    Βλέπεις λοπόν, ότι η ιδια η υπηρεσία δεν θέλει να γίνει καλυτερη. Τις δικές της διαδικασίες ακολουθείς και από την Κανελοπούλου βρίσκεσαι στην πινέζα.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  15. #375
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Ναι, θα επαφέρουν τον Τόσκα, γιατι έκανε εξαιρετική δουλειά.
    Γιατί ρε συ, δεν είναι εξαιρετική τακτική το "κάνε πως κοιμάσαι"? Σε όλες τις εκφάνσεις της ζωής, μάλιστα. Σοφή κουβέντα
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

Παρόμοια θέματα

  1. Κλήση με φώτο
    από flavor στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2003, 17:11
  2. Σχετικα με τις φωτοκλησεις!
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2003, 10:17
  3. Suzuki με V-2... DESMO !!!!!
    από SeNNinhA στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 11:28
  4. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2003, 08:22
  5. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2003, 16:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF