Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 17

Θέμα: Dunlop Roadsmart IV 2022

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246

    Dunlop Roadsmart IV 2022

    H 4η γενιά του γνωστού Roadsmart το οποίο θα παράγεται σε ποικιλία διαστάσεων καλύπτοντας περίπου 700 μοντέλα μοτοσυκλετών, σύμφωνα με την εταιρεία.

    Στις πιο δημοφιλείς διαστάσεις η Dunlop έχει σχεδιάσει δύο ξεχωριστές εκδόσεις: η έκδοση SP είναι βελτιστοποιημένη για ελαφρύτερες και πιο σπορ street μοτοσυκλέτες, ενώ η έκδοση GT προσφέρει σταθερότητα και μεγαλύτερη αντοχή σε βαρύτερες τουριστικές μοτοσυκλέτες.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Dunlop-Roadsmart-IV-bigMobileWideGallery2x-5945cb45-1847015.jpg 
Προβολές:	389 
Μέγεθος:	33,1 KB 
ID:	431825

    Πηγή

  2. #2
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Ωραία σχεδίαση αυλακώσεων. Απολαμβάνω τη σχεδίαση σε μερικά λάστιχα, έχοντας βέβαια σαν πρώτο κριτήριο την απόδοσή τους και κυρίως την προοδευτικότητα παρά τη μέγιστη τιμή της πρόσφυσης..
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    τα dunlop κάποτε ειχανε τιμές χωμα και ηταν πολά καλα λάστιχα. αργότερα ανέβηκαν πολύ σε τιμη. τωρα δεν ξερω τι παιζει εχω να βάλω πολλα χρονια.

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    727
    Εμενα παλι συνωνοματε ολα μου φαινονται ακριβα.300+ οτι λαστιχο ειδα για το Κ μου

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    Εμενα παλι συνωνοματε ολα μου φαινονται ακριβα.300+ οτι λαστιχο ειδα για το Κ μου
    τι ειναι το Κ

  6. #6
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    τι ειναι το Κ
    GSX-R 1000 K3
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  7. #7
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Dunlop κ ξερο ψωμί!!!
    Από εποχή qualifier rr δεν ξαναεβαλα κάτι άλλο.
    Ride(s) the wind of change...

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/02/2019
    Μηνύματα
    29
    Έχω ένα 500αρι tubeless adv κι εγώ και θέλω να του βάλω λάστιχα να κάνω ταξιδάκια όπου θα με καταλήγουν σε ψηλό δύσκολα σημεία (νεροβραχιες και ίσως και λίγες λάσπες).
    Αυτά που φοράω σε λάσπη θα κολλήσουν (ξεκάθαρα).
    Για Dunlop σκέφτομαι κι εγώ σετάκι αλλά πιο μοντέλο θα μου δώσει το επιθυμητό αποτέλεσμα?
    (Ταξίδι άσφαλτο κυρίως όπου θα συναντάω χωματόδρομο στο τέλος για να φτάσω στο κολπακι ή την παραλία)

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Snowteo Προβολή μηνύματος
    Έχω ένα 500αρι tubeless adv κι εγώ και θέλω να του βάλω λάστιχα να κάνω ταξιδάκια όπου θα με καταλήγουν σε ψηλό δύσκολα σημεία (νεροβραχιες και ίσως και λίγες λάσπες).
    Αυτά που φοράω σε λάσπη θα κολλήσουν (ξεκάθαρα).
    Για Dunlop σκέφτομαι κι εγώ σετάκι αλλά πιο μοντέλο θα μου δώσει το επιθυμητό αποτέλεσμα?
    (Ταξίδι άσφαλτο κυρίως όπου θα συναντάω χωματόδρομο στο τέλος για να φτάσω στο κολπακι ή την παραλία)

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων


    Dunlop trailmax Mission.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/02/2019
    Μηνύματα
    29
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Dunlop trailmax Mission.
    Και τα Continental TKC 70 κοιτούσα αν έχεις άποψη, τα οποία διαβάζω πως είναι πιο αθόρυβα και εξίσου καλά, αλλά δεν γνωρίζω χρόνο ζωής σε σχέση με τα mission.
    Τώρα κοιτάω reviews για αυτά που μου αναφέρεις. Ευχαριστώ πολύ
    Τελευταία τροποποίηση από Snowteo; 01/05/2022 στις 03:05.

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Snowteo Προβολή μηνύματος
    Και τα Continental TKC 70 κοιτούσα αν έχεις άποψη, τα οποία διαβάζω πως είναι πιο αθόρυβα και εξίσου καλά, αλλά δεν γνωρίζω χρόνο ζωής σε σχέση με τα mission.
    Τώρα κοιτάω reviews για αυτά που μου αναφέρεις. Ευχαριστώ πολύ
    To TKC70 rocks είναι ποιο κοντά στο Mission. Το απλο TKC70 είναι τελείως ασφάλτινο έτσι οπως είναι η χάραξή του. Συνήθως τα Dunlop έχουν μεγαλύτερη διάρκεια ζωής απο τα υπόλοιπα αλλά είναι και βαρύτερα λάστιχα (με τα καλά και τα κακά που έχει αυτό)
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  12. #12

  13. #13
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/02/2019
    Μηνύματα
    29
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Dunlop trailmax Mission.
    Πήγα να το δω αλλά δεν έχει το λάστιχο αυτό στις διαστάσεις μου.
    Και λόγω βάρους μου είπαν δεν έχω και την αναγκαία δύναμη για αυτά.
    47 άλογα βλέπεις όπου άλλαξα και το μπροστινό γρανάζι από 15 σε 16 και έχει χάσει λιγάκι την ροπή του

    Με βλέπω να καταλήγω στα continental τελικά αν δεν υπάρχει ανταγωνιστής

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Δε βγαίνουν σε 160-60 όντως μόνο σε 150-70 που είναι και αρκετά καλύτερο σε χώμα λόγω προφίλ. Σόρυ που δεν το διευκρίνισα από την αρχή. Μπαίνει κανονικά το λάστιχο στη ζάντα σου αλλά σίγουρα θα σου κόψει επιδόσεις. Είναι ιδανικό αν έχεις κοντο εργοστασιακο γραναζωμα για να ισορροπήσει λιγο (οπως σε cb500x). Αν όμως το έχεις μακρυνει δε συνιστώ αλλαγή διάστασης σε καμία περίπτωση. Τα michelin anakee adventure βγαίνουν σε 160-60.Ριξε μια ματιά!

  15. #15
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/02/2019
    Μηνύματα
    29
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Δε βγαίνουν σε 160-60 όντως μόνο σε 150-70 που είναι και αρκετά καλύτερο σε χώμα λόγω προφίλ. Σόρυ που δεν το διευκρίνισα από την αρχή. Μπαίνει κανονικά το λάστιχο στη ζάντα σου αλλά σίγουρα θα σου κόψει επιδόσεις. Είναι ιδανικό αν έχεις κοντο εργοστασιακο γραναζωμα για να ισορροπήσει λιγο (οπως σε cb500x). Αν όμως το έχεις μακρυνει δε συνιστώ αλλαγή διάστασης σε καμία περίπτωση. Τα michelin anakee adventure βγαίνουν σε 160-60.Ριξε μια ματιά!
    Μπα, τελικά μάλλον θα καταλήξω στα continental rock που από όσα έχω διαβάσει και έχω δει, σου λύνουν τα χέρια και έχουν και καλή ζωή.

    Σας ευχαριστώ πολύ για τις ιδέες πάντως γιατί ως νέος τις χρειάζομαι !!

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Γάμος - Μερος Iv
    από ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2005, 09:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF