Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 81

Θέμα: αγορά NC750X (16-20) ή VFR800X (11-14)

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.468
    Νομίζω πως ο v4 έχει κατά πολύ ακριβότερη συντήρηση και σε αναλώσιμα αλλά και σε εργατικά.

    Από μένα είναι ναι (για το NC)

  2. #17
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    266
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Εσείς όλοι που λέτε, το NC έχει πιο φτηνή συντήρηση, σε τι το βασίζετε αυτό; Ποιά στοιχεία έχετε και το λέτε;

    Δύο μπουζί παραπάνω και όοοοοταν κάάάάποτε έρθει η ώρα των βαλβίδων, κανά 50ρι εργατικά παραπάνω και όσο κάνουν 3-4 καπελότα.

    Κατά τα άλλα, ίδια (σε κόστος) λάστιχα, ίδια λάδια, ίδια φίλτρα λαδιού, ίδια αλυσίδα, ίδια τακάκια, ίδιο ψυκτικό, ίδια μπαταρία, ίδιες τσιμούχες κ.ο.κ.
    Καλησπέρα, νομίζω πως σε οτι αφορά το nc αρμόδιος για να απαντήσει είναι ο Billy 84 .

    Την μοτοσικλέτα δεν την ξέρω, ούτε την έχω καβαλήσει, εγώ bmwδακιας είμαι, αλλά αυτά που έχει κάνει το παιδί εκει που έχει πάει με έχει εντυπωσιάσει και αυτός και το NC από θέμα αξιοπιστίας.

    Αυτή την στιγμή έχω ένα f650gs μονοκύλινδρο, με το μόνο που θα το άλλαζα θα ήταν με το NC το 700 μόνο και μόνο λόγο του Billy. Όταν πέσουν οι τιμές τους ίσως το κτυπήσω καθώς ένας μήνας του Βασίλη είνα 1 χρόνος δικός μου (στην καλύτερη κάνω 3000 χιλιόμετρα το χρόνο)

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nickald
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    992
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Εσείς όλοι που λέτε, το NC έχει πιο φτηνή συντήρηση, σε τι το βασίζετε αυτό; Ποιά στοιχεία έχετε και το λέτε;

    Δύο μπουζί παραπάνω και όοοοοταν κάάάάποτε έρθει η ώρα των βαλβίδων, κανά 50ρι εργατικά παραπάνω και όσο κάνουν 3-4 καπελότα.

    Κατά τα άλλα, ίδια (σε κόστος) λάστιχα, ίδια λάδια, ίδια φίλτρα λαδιού, ίδια αλυσίδα, ίδια τακάκια, ίδιο ψυκτικό, ίδια μπαταρία, ίδιες τσιμούχες κ.ο.κ.

    Ειναι πολυ ευκολο στην συντηρηση τοσο που αν πιανουν λιγο τα χερια σου μπορεις να κανεις το 80% μονος σου

    Κι αν δεν πιανουν τα χερια σου η θεση του μοτερ ειναι τετοια που εχεις προσβαση παντου χωρις να κανει Βαγδατη ολο το μηχανακι για να αλλαξεις φιλτρο και να ρυθμισεις βαλβιδες.

    Εκτος απο τα σπαστικα πλαστικα ολα τα αλλα γινονται ευκολα και γρηγορα.

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kickstart Προβολή μηνύματος
    Το NC φίλε.

    Δεν το χω καβαλήσει, αλλά έχω πάνω από 2 χρόνια που το παρακολουθώ στενά, διαβάζω, βλέπω βιντεακια και χαζεύω αγγελιες για το εν λόγω. Το μόνο που με προβληματίζει είναι η μεταπώληση που λες.

    Δεν το βλέπω να φεύγει και εύκολα, τουλάχιστον αυτά που κοιτάω στο car κάθονται πολύ καιρό εκεί ακόμα και για τιμές 5.500 που είναι από τις χαμηλότερες της αγοράς. Είναι από τις μοτοσυκλετες που δεν συγκινούν στα χαρτιά και την μαχη της καφετεριας, οπότε το κοινό του είναι κάπως περιορισμένο και απευθύνεται ίσως σε πιο ώριμους (ηλικιακά και εμπειρικά) αναβάτες. Πάντως επιμένω μεταξύ των δύο και για τη χρήση που θες θα ψηφιζα το NC δαγκωτό.
    Θα συμφωνήσω 100%.
    Κρήτη που είναι πιο εύκολο να τα μάθεις απο έξω είναι ακόμα τα ίδια διαθέσιμα 3-4 μήνες τώρα.
    Προσωπική υπενθύμιση: Να μήν πηγαίνω κόντρα στο ΑΙ των Google/Facebook/Twitter/Insta.... Χαμένος χρόνος.
    https://www.imdb.com/title/tt11464826/

  5. #20
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.446
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Εσείς όλοι που λέτε, το NC έχει πιο φτηνή συντήρηση, σε τι το βασίζετε αυτό; Ποιά στοιχεία έχετε και το λέτε;

    Δύο μπουζί παραπάνω και όοοοοταν κάάάάποτε έρθει η ώρα των βαλβίδων, κανά 50ρι εργατικά παραπάνω και όσο κάνουν 3-4 καπελότα.

    Κατά τα άλλα, ίδια (σε κόστος) λάστιχα, ίδια λάδια, ίδια φίλτρα λαδιού, ίδια αλυσίδα, ίδια τακάκια, ίδιο ψυκτικό, ίδια μπαταρία, ίδιες τσιμούχες κ.ο.κ.

    Δύο μπουζί παραπάνω
    βαλβίδες με τιμές αντιπροσωπείας κανα 150 παραπάνω μαζί με τα καπελότα. Το NC έχει κοκοράκια και ρύθμιση τόσο εύκολη ακόμη και για αρχάριους.
    Για την ρύθμιση στο nc αφαιρείς μονο το ψυγείο. Στο vfr όλά τα πλαστικά ρεζερβουάρ, σέλες και το ένα ψυγείο
    Λάστιχα 160ρι πισινό vs 180ρι (κανα 20ρικο διαφορά)
    Αλυσίδα 520 το NC, 530 το VFR (κάνα 40ρι)
    τακάκια ένα σέτ λιγότερο (45ε)
    ψυκτικό υγρό 1.5 vs 3lt (VFR) (15ε)

    και 3lt περισσότερη μέση κατανάλωση μπετζίνας
    you rise you fall you're down then you rise again

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.741
    Δεν μου έχει τύχει X.

    Στο Fi , το μόνο ψυγείο που απλά παραμερίζεις, δεν το βγάζεις τελείως, είναι του λαδιού μπροστά. Τα νερού μένουν στην θέση τους. Ενα μικρο προστατευτικό πλαστικό και έχεις καπάκι μπροστινής κεφαλής αέρα μπροστά σου. Σηκώνεις ντεπόζιτο, παραμερίζεις κάτι λάστιχα μονωτικά και έχεις το καπάκι της πίσω κεφαλής φάτσα.

    Μέχρι στιγμής δεν έχει βγει fairing, και έχεις φτάσει να βλέπεις εκκεντροφόρους. Στο VFR800Fi. Για το F-Viec και για το X δεν ξέρω τι έχουν αλλάξει.

    Θα μου πεις και στο NC απλά κάνεις μπροστά το ψυγείο.

    Τιμές αντιπροσωπείας δεν δίνει σχεδόν κανείς, ειδικά σε μοτοσυκλέτες που μάλλον έχουν ήδη λήξει εγγύηση. Τιμές συνεργείου δίνουν όλοι, που αν ψαχτείς λίγο, δεν είναι να πουλάς και οικόπεδα...

    Τακάκια, το VFR έχει δύο σετ μπροστά, ενώ το NC ένα, αλλά μπας και το NC τα φθείρει πιο γρήγορα, αφού τρώει ένα σετ όλη την φθορά της πέδησης; Οπότε κι εκεί στα ψιλοίδια.

    Δεν βλέπω καμιά σοβαρή διαφορά στο κόστος συντήρησης τέλος πάντων. Και ακόμα και για αυτήν την διαφορά, παίρνεις πολλλλύ περισσότερη μοτοσυκλέτα στο VFR.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  7. #22
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    266
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Δεν μου έχει τύχει X.

    Στο Fi , το μόνο ψυγείο που απλά παραμερίζεις, δεν το βγάζεις τελείως, είναι του λαδιού μπροστά. Τα νερού μένουν στην θέση τους. Ενα μικρο προστατευτικό πλαστικό και έχεις καπάκι μπροστινής κεφαλής αέρα μπροστά σου. Σηκώνεις ντεπόζιτο, παραμερίζεις κάτι λάστιχα μονωτικά και έχεις το καπάκι της πίσω κεφαλής φάτσα.

    Μέχρι στιγμής δεν έχει βγει fairing, και έχεις φτάσει να βλέπεις εκκεντροφόρους. Στο VFR800Fi. Για το F-Viec και για το X δεν ξέρω τι έχουν αλλάξει.

    Θα μου πεις και στο NC απλά κάνεις μπροστά το ψυγείο.

    Τιμές αντιπροσωπείας δεν δίνει σχεδόν κανείς, ειδικά σε μοτοσυκλέτες που μάλλον έχουν ήδη λήξει εγγύηση. Τιμές συνεργείου δίνουν όλοι, που αν ψαχτείς λίγο, δεν είναι να πουλάς και οικόπεδα...

    Τακάκια, το VFR έχει δύο σετ μπροστά, ενώ το NC ένα, αλλά μπας και το NC τα φθείρει πιο γρήγορα, αφού τρώει ένα σετ όλη την φθορά της πέδησης; Οπότε κι εκεί στα ψιλοίδια.

    Δεν βλέπω καμιά σοβαρή διαφορά στο κόστος συντήρησης τέλος πάντων. Και ακόμα και για αυτήν την διαφορά, παίρνεις πολλλλύ περισσότερη μοτοσυκλέτα στο VFR.
    Καλησπέρα,

    το θέμα είναι η χρήση για την οποία προορίζεται, τουλάχιστον στα δικά μου μάτια.

    Σίγουρα το vfr είναι περισσότερο μηχανή και κανένας δεν έχει αμφιβολία, όμως εάν το 90% της χρήσης είναι μέσα στην πόλη, τότε την απολαμβάνεις; Για την χρήση που έχει αναφερθεί παραπάνω, το nc είναι μάλλον περισσότερο μηχανή με πολύ μικρότερο κόστος χρήσης εάν βάλουμε μέσα και την κατανάλωση.

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.030
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Εσείς όλοι που λέτε, το NC έχει πιο φτηνή συντήρηση, σε τι το βασίζετε αυτό; Ποιά στοιχεία έχετε και το λέτε;

    Δύο μπουζί παραπάνω και όοοοοταν κάάάάποτε έρθει η ώρα των βαλβίδων, κανά 50ρι εργατικά παραπάνω και όσο κάνουν 3-4 καπελότα.

    Κατά τα άλλα, ίδια (σε κόστος) λάστιχα, ίδια λάδια, ίδια φίλτρα λαδιού, ίδια αλυσίδα, ίδια τακάκια, ίδιο ψυκτικό, ίδια μπαταρία, ίδιες τσιμούχες κ.ο.κ.


    -2 μπουζί ιριδίου παραπάνω δεν είναι λίγα λεφτά εστω και ανα 48.000km που δίνει η Χοντα(αναλόγως και τα km που κάνεις βεβαια,εγώ χρειάζομαι καθε χρόνο),χώρια που στη μια περίπτωση δε λύνεις τίποτα και στην άλλη λύνεις(οπότε πας μόνο σε μάστορα ο οποίος σε χρεώνει ανάλογα).

    -Λάδια ανα 12.000km στο NC,στην καλύτερη ανα 6 στο Crosstourer(ας γράφει ότι θέλει το manual ρισκάρεις με τετρακύλινδρο?)

    -Τακάκι ένα μπροστά ένα πίσω,δεν έχει διαπιστωθεί ταχύτερη φθορά λόγω μονής.Δηλαδή και στο CBR και στο R1 αλλά και στο NC ίδια πάνω κάτω χιλιόμετρα βγάζω.

    -Λάστιχα φοράνε ίδια μόνο μπροστά.Πίσω το ενα 160-60-17,το αλλο 180-55-17.Εχουν διαφορά τιμής και σε καμία περιπτωση δεν τρώνε με τον ίδιο ρυθμό λάστιχο.

    -Βαλβίδες,αν πας με V4 σε οποιονδήποτε μάστορα θα σε χρεώσει τουλάχιστον διπλά λεφτά συγκριτικά με το NC.Μάστορας που να το ανοίξει πραγματικά λέμε ε?Όχι αυτους που λένε οτι έκαναν και μετά απο χρόνια άλλος μάστορας σου λέει οτι δεν έχει ανοιχτεί ποτέ για βαλβίδες,φαίνεται η εργοστασιακή φλατζόκολα! .Μια άλλη συζήτηση είναι το κατα πόσον χρειάζεται να αγχώνεσαι να τσεκάρεις βαλβίδες σε ένα μοτερ που στροφάρει μέχρι 6300.Εγώ δεν αγχώνομαι καθόλου πάντως και αν γράψω πόσες φορές έχω ανοίξει για βαλβίδες(στις 333.000km) θα μαζευτούν όλοι οι μαστορες να με λιντσάρουν!


    Να τονίσουμε ότι το σημαντικότερο ειναι η χρήση που κάνει κάποιος.Π.χ αν γράφει 6-7000km ετησίως οι διαφορές δεν είναι μεγάλες γενικά οπότε παίρνει ότι θέλει(ακόμη και SS).
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  9. #24
    Ειναι αδικία να συγκρίνεις αυτα τα δύο μηχανάκια
    περισσοτερο για το 800

    το μόνο που πραγματικά έχουν το ίδιο είναι η διάσταση του μπροστά ελαστικού και το σήμα ..

    το 750 πρεπει να είναι το πιο οικονομικό μηχανακι κ το 800, δεν είναι

    απο΄την άλλη, επειδή το είχα το F , βαλίδες έκανε στο 2ο ιδιοκτήτη περίπου στα 80 φευγα χιλιάδες χλμ

    στην αττική οδο,, με την ίδια ευκολία που παει το 750 με 140χλμ το 800 γουργουρίζει ακόμα χωρίς το
    vtec να έχει μπεί στα 150 και με την ίδια ευκολία στα 180 - βεβαια η κατανάλωση ανεβαίνει γεωμετρικά απο εκεί και πέρα

    είναι μηχανή που θα σε πάει ημερήσια στο Βόλο και θα σε γυρίσει το απόγευμα για καφέ στην Αθήνα
    θα στρίψει απολαυστικά σε ανοιχτά κομμάτια, θα δείς και 200++ αν σε ενδιαφέρει με την ίδια ευκολία

    σε καμία περίπτωση, ούτε με σβηστό διακόπτη δεν θα δεις 4 λιτ / 100 χλμ, ουτε και τους χωματόδρομους που κάνει ο billy
    όπως και το 750 τα 200++, ομοίως και δικάβαλες προσπεράσεις ή ανοίγματα με δικάβαλο ή 160 δικάβαλα και το μοτέρ να δουλεύει μεσαίες

    σαφέστατα η πιο λογική λύση είναι το NC, αλλά κατα εμέ δεν έχει μεγάλη διαφορά απο το 500 που έχεις
    και γενικά στο budget που έχεις οι επιλογές είναι πάρα πολλές , οπότε κρατήσου , σκέψου για λίγο και δες τι πραγματικά θες
    As ta diala ree ...

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.741
    Οι βαλβίδες με ρύθμιση διάκενου με βίδα είναι δίκοπο μαχαίρι. Ναι μεν, δεν χρειάζονται ανταλλακτικό στην ρύθμισή τους, ούτε βάλε-βγάλε εκκεντροφόρους, αν όμως, για κάποιο λόγο, δεν σφιχτεί καλά το κόντρα παξιμάδι και λυθεί εν λειτουργία, η βαλβίδα θα καρφώσει και θα γίνει ζημειά σε χώρο καύσης, κεφαλή, πιστόνι και ενδεχομένως αν τύχει ενώ ο κινητήρας έχει πολλές στροφές, σε μπιέλα και ότι σφάξει σε κύλινδρο και κάρτερ, δλδ ολοκληρωτική καταστροφή κινητήρα.

    Ο ένας και μοναδικός κινητήρας που μου έχει καταστραφεί, ήταν από ακριβώς τέτοια περίπτωση.

    Διαφορά μεγάλη στο κόστος συντήρησης, επιμένω, ότι κάνει ο τρόπος χρήσης, όχι η καθεαυτό μοτοσυκλέτα.

    Τελικά, τι είναι μεγάλη διαφορά, τι μικρή, είναι και θέμα προτεραιοτήτων του καθενός.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.030
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Οι βαλβίδες με ρύθμιση διάκενου με βίδα είναι δίκοπο μαχαίρι. Ναι μεν, δεν χρειάζονται ανταλλακτικό στην ρύθμισή τους, ούτε βάλε-βγάλε εκκεντροφόρους, αν όμως, για κάποιο λόγο, δεν σφιχτεί καλά το κόντρα παξιμάδι και λυθεί εν λειτουργία, η βαλβίδα θα καρφώσει και θα γίνει ζημειά σε χώρο καύσης, κεφαλή, πιστόνι και ενδεχομένως αν τύχει ενώ ο κινητήρας έχει πολλές στροφές, σε μπιέλα και ότι σφάξει σε κύλινδρο και κάρτερ, δλδ ολοκληρωτική καταστροφή κινητήρα.

    Ο ένας και μοναδικός κινητήρας που μου έχει καταστραφεί, ήταν από ακριβώς τέτοια περίπτωση.

    Διαφορά μεγάλη στο κόστος συντήρησης, επιμένω, ότι κάνει ο τρόπος χρήσης, όχι η καθεαυτό μοτοσυκλέτα.

    Τελικά, τι είναι μεγάλη διαφορά, τι μικρή, είναι και θέμα προτεραιοτήτων του καθενός.

    Αυτό ακούγεται εφιαλτικό!Θεωρητικά το κόντρα παξιμάδι με συγκεκριμένη ροπή βάσει μάνιουαλ δε σφίγγεται?Θα μιλάμε για εγκληματική αμέλεια του μηχανικού μετά.Και πες τα σίδερα ας πάνε στο διάολο,αν καρφώσει εν κινήσει το τελευταίο που ενδιαφέρει είναι τι θα πάθει το μοτερ...
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  12. #27
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    Μια μοτοσυκλέτα που είναι ποιο οικονομική από μία άλλη περίπου αντίστοιχων κ.ε σε κατανάλωση,σέρβις,μαστοριλίκι λόγο απλούστερου μοτέρ και όλα τα άλλα
    συνήθως είναι και λιγότερο διασκεδαστική στα πάντα.
    Αν ο σκοπός βέβαια είναι η καθημερινή μετακίνηση και δεν σε ενδιαφέρουν άλλα πράγματα συνήθως είναι η κατάλληλη επιλογή για εσένα.
    Δεν έχω οδηγήσει ούτε NC ούτε VFR αλλά V4 μοτέρ τώρα σε σχέση με το παπάκι ( σορι Billy ) τι να λέμε,τα γούστα πληρώνονται σε αυτή την ζωή .
    porca miseria.

  13. #28
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.041
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Μια μοτοσυκλέτα που είναι ποιο οικονομική από μία άλλη περίπου αντίστοιχων κ.ε σε κατανάλωση,σέρβις,μαστοριλίκι λόγο απλούστερου μοτέρ και όλα τα άλλα
    συνήθως είναι και λιγότερο διασκεδαστική στα πάντα.
    Αν ο σκοπός βέβαια είναι η καθημερινή μετακίνηση και δεν σε ενδιαφέρουν άλλα πράγματα συνήθως είναι η κατάλληλη επιλογή για εσένα.
    Δεν έχω οδηγήσει ούτε NC ούτε VFR αλλά V4 μοτέρ τώρα σε σχέση με το παπάκι ( σορι Billy ) τι να λέμε,τα γούστα πληρώνονται σε αυτή την ζωή .
    Επειδή αυτή η πιπίλα περί γουστων παίζει πολλές φορές,και είναι πιασαρικη,ειδικά σε νεανικά φόρουμ,εξαντλήστε πρώτα τα όρια του Nc αν μπορείτε -που πολύ αμφιβάλω για τους περσσοτερους-,και μετά πηγαίνετε στο vfr.Μην βλέπετε πολλά διαφημιστικά των εταιριών στον σωλήνα.

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nickald
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    992
    Στο μονο πραγμα που ειναι πιο διασκεδαστικο το V4 ειναι στις υψηλες ταχυτητες που μπορει να κινηθει πιο ανετα (με το αντιστοιχο κοστος).

    Σε οτιδηποτε αλλο δεν εχει καμια διαφορα με το NC.

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.030
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Μια μοτοσυκλέτα που είναι ποιο οικονομική από μία άλλη περίπου αντίστοιχων κ.ε σε κατανάλωση,σέρβις,μαστοριλίκι λόγο απλούστερου μοτέρ και όλα τα άλλα
    συνήθως είναι και λιγότερο διασκεδαστική στα πάντα.
    Αν ο σκοπός βέβαια είναι η καθημερινή μετακίνηση και δεν σε ενδιαφέρουν άλλα πράγματα συνήθως είναι η κατάλληλη επιλογή για εσένα.
    Δεν έχω οδηγήσει ούτε NC ούτε VFR αλλά V4 μοτέρ τώρα σε σχέση με το παπάκι ( σορι Billy ) τι να λέμε,τα γούστα πληρώνονται σε αυτή την ζωή .

    Μιας και το έχω οδηγήσει το Crossrunner αυτό που θα σου πω είναι ότι μόνο στη δύναμη υπερτερεί.Κατα τα άλλα πολύ μαλακό και αυτό απο μαμα,θέλει λίγη δουλίτσα για το κάτι παραπάνω.Σα δυνατότητες χμμμ εντάξει δε λες οτι θα πάρεις ένα τέτοιο μηχανάκι για καταδρομικές.Συμφωνώ ότι τα γούστα πληρώνονται απλά πρέπει να προσανατολίζεσαι σωστά,δηλαδή σε Supersport.Εκεί είναι τα πραγματικά γούστα.


    Υ.Γ: Το V4 μοτέρ εμένα προσωπικά δε με συγκίνησε τουλάχιστον σε αυτό το μηχανάκι.Ιδιαίτερος ήχος ναι αλλά οκ.Ίσως είμαι και συνηθισμένος στα εν σειρά 4Κ.Σα δύναμη κλάιν...αν κάποιος είχε στην κατοχή του SS1000 γελάει με οτιδήποτε στα 100-130 άλογα.Σιγά τις συγκινήσεις σε αυτό το εύρος ιπποδύναμης.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Yamaha - Beginning of a new era 3-11-14
    από 7Tolis στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 295
    Τελευταίο μήνυμα: 28/06/2016, 08:46
  2. Καλημέρα και Κρίκος 17/11/14
    από Billymuse στο forum Καλημέρες κι ευχολόγια
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2014, 14:14
  3. spyrakos' way.... Κυριακή 02/11/14
    από spyrakos35 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 62
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2014, 20:37
  4. Κρίκος 3/11/14
    από harris_x στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2014, 11:48
  5. Καφεδάκι Σούνιο 2/11/14
    από Mits-fz6 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 50
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2014, 15:31

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF