Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 21 από 21

Θέμα: Σκέψεις του Σαββατοβραδου

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Aris98 Προβολή μηνύματος
    Βασικά είναι η πρώτη πριν είχα σκούτερακι. Εγώ το μόνο που θέλω είναι να κρατάει 150 και σε ταξίδι δικαβαλο. Ιδανικά θα ήθελα το μεγαλύτερο μιας και χάνεται σιγά σιγά το μεκ να το χαρώ.
    οριακα το κάνουν αυτο τα δυο που αναφέρεις. το strom σε αυτες τις ταχύτητες με βαλίτσες καιει τα ίδια και παραπάνω απο tracer 9. μεχρι 130 ειναι οικονομικό, μετά βγαίνει απο την καλή περιοχη του. το nc δεν ξερω, θα σου πει άλλος. Αν μάλιστα χρειαστείς λίγο γκάζι εκει, απλα δεν εχεις.

  2. #17
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    19/11/2020
    Μηνύματα
    180
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    οριακα το κάνουν αυτο τα δυο που αναφέρεις. το strom σε αυτες τις ταχύτητες με βαλίτσες καιει τα ίδια και παραπάνω απο tracer 9. μεχρι 130 ειναι οικονομικό, μετά βγαίνει απο την καλή περιοχη του. το nc δεν ξερω, θα σου πει άλλος. Αν μάλιστα χρειαστείς λίγο γκάζι εκει, απλα δεν εχεις.
    140-150 εκεί μιλάω να μπορώ. Δεν ξέρω αν αξίζει για 5 ταξίδια τον χρόνο να έχω 1000

  3. #18
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Aris98 Προβολή μηνύματος
    140-150 εκεί μιλάω να μπορώ. Δεν ξέρω αν αξίζει για 5 ταξίδια τον χρόνο να έχω 1000
    5 το χρονο δεν ειναι λιγα. Το αν αξιζει η οχι ειναι συνάρτηση πολλων πραγματων και σίγουρα το γεγονός οτι κανεις πολλα χλμ καθημερινα δεν ειναι στα συν μιας μεγαλης μηχανης. Ειναι βεβαια και προσωπικο θεμα. Εγω κάνω 60 για την δουλεια και μερικα γυρω γυρω. Περιπου 4 ταξίδια προ κοβιντ το χρονο. Για μενα αξιζει να εχεις μεγαλη μηχανη, αλλος μπορει να πει οχι. Βεβαια δεν εχω ζησει ουτε μια μερα χωρις μικρό μηχανακι για 2ο οποτε μιλαω λιγο εκ του ασφαλους.

    Καθε ανθρωπος εχει αλλες αναγκες και αλλες εμπειρίες . Επισης αλλη "κουραση". Κάποιοι κανουν ταξιδι δικαβαλο με 110χλμ σταθερά και δεν έχουν προβλημα, εγω προτιμω να παω με αμαξι γιατι βαριεμαι πλεον τις τοσο χαμηλες ταχυτητες. Εσυ θα εχεις συντομα την δικη σου γνωμη, νομιζω ακομα ειναι νωρις. Ζησε τη νεα σου μηχανη που πληρωσες και αρκετα λεφτα να αποκτήσεις και οταν πλεον δεν σε γεμίζει κοιτα για παραπανω. Απλα πιστευω, γιαυτο σου εγραψα αρχικα για μεγαλυτερη μηχανη, οτι το 650 δεν ειναι σημαντικη αναβαθμιση για καποιον που εχει ολοκαινουργιο 500.

  4. #19
    Γιατι οχι; κλεφτες να γινουν οι αντιπροσωποι;
    done.

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    19/11/2020
    Μηνύματα
    180
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    5 το χρονο δεν ειναι λιγα. Το αν αξιζει η οχι ειναι συνάρτηση πολλων πραγματων και σίγουρα το γεγονός οτι κανεις πολλα χλμ καθημερινα δεν ειναι στα συν μιας μεγαλης μηχανης. Ειναι βεβαια και προσωπικο θεμα. Εγω κάνω 60 για την δουλεια και μερικα γυρω γυρω. Περιπου 4 ταξίδια προ κοβιντ το χρονο. Για μενα αξιζει να εχεις μεγαλη μηχανη, αλλος μπορει να πει οχι. Βεβαια δεν εχω ζησει ουτε μια μερα χωρις μικρό μηχανακι για 2ο οποτε μιλαω λιγο εκ του ασφαλους.

    Καθε ανθρωπος εχει αλλες αναγκες και αλλες εμπειρίες . Επισης αλλη "κουραση". Κάποιοι κανουν ταξιδι δικαβαλο με 110χλμ σταθερά και δεν έχουν προβλημα, εγω προτιμω να παω με αμαξι γιατι βαριεμαι πλεον τις τοσο χαμηλες ταχυτητες. Εσυ θα εχεις συντομα την δικη σου γνωμη, νομιζω ακομα ειναι νωρις. Ζησε τη νεα σου μηχανη που πληρωσες και αρκετα λεφτα να αποκτήσεις και οταν πλεον δεν σε γεμίζει κοιτα για παραπανω. Απλα πιστευω, γιαυτο σου εγραψα αρχικα για μεγαλυτερη μηχανη, οτι το 650 δεν ειναι σημαντικη αναβαθμιση για καποιον που εχει ολοκαινουργιο 500.
    Έχω κάνει 16 τα μισά ταξίδια και βόλτες εγώ δεν έχω θέμα να ταξιδεύω 120-140 στη εθνική γενικά με την μοτό κυνηγάω τους επαρχιακούς κύριος. Το αμάξι δεν Μ κάνει αίσθηση να ταξιδέψω όταν με περιμένει η μηχανή.Αμαξι δεν έχω και δικό μου και όλας. Εγώ το τελευταίο ταξίδι ήταν Πήλιο μια Εύβοια και τέτοια δεν πιάνονται. Στο πήγαινε έκανα επαρχιακό είχα γκρίνια από την κοπέλα αλλά οκ . Στο γύρνα έπαιζα από 120-140 ε εκεί η αλήθεια είναι θα προτείμουσα να κράταγα 130-140-150. Στα 140 κουραζε το cb για ώρα.

  6. #21
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    19/11/2020
    Μηνύματα
    180
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από atom_smasher Προβολή μηνύματος
    Γιατι οχι; κλεφτες να γινουν οι αντιπροσωποι;
    Όχι εμείς θα γίνουμε κλέφτες στο τέλος με αυτό το μικρόβιο

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Μπαίνει το πίσω φτεράκι (hugger) του CB σε CBF;
    από Pan_Londinium στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 29/08/2007, 14:55
  2. η μάσκα του cb
    από akaposto στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 21/04/2007, 04:09
  3. Απαντήσεις: 102
    Τελευταίο μήνυμα: 20/02/2007, 17:31
  4. το Zx636 του 2006 σε μαυρο
    από idi στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 05/01/2006, 16:47
  5. Ανεβασμα Του Κοφτη Σε Cbr954
    από VFR781 στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 14/10/2004, 11:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF