Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 21

Θέμα: Σκέψεις του Σαββατοβραδου

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/11/2020
    Μηνύματα
    190

    Σκέψεις του Σαββατοβραδου

    Καλησπέρα, μιας και είναι Σάββατο βράδυ , δεν έκανα και τίποτα και τρώγομαι με τα ρούχα μου έβλεπα βιντεάκια στο youtube με μηχανές παρουσιάσεις και τέτοια. Με έχει πιάσει μια βλαμμένη σκέψη να αλλάξω το cb σε κάνα χρόνο που θα βγάλω απεριόριστο αν υπάρχει το χρήμα. Το cb το πήρα πριν 6 μήνες μοντέλο του 21. Αν το αλλάξω θα πάω Μαξ σε 650 κυβικά λογικά η στρομ η nc . Αξίζει να το κάνω η δεν υπάρχει λόγος . Το cb με καλύπτει σε όλα σχεδόν εκτός κάποιες φορές που θέλω να κινηθώ πάνω από 140. Μια δεύτερη σκέψη είναι αρρώστησα με το cb του 22

  2. #2
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.495
    Προτείνω να πας για ύπνο και να μείνεις με το CB500. Να αλλάξεις μοτοσυκλέτα που πήρες καινούρια πριν από 6 μήνες; Απόλαυσέ τη λίγο ακόμα, έχει πολλά να σου δώσει.

    Εκτός αν όταν λες του '21, εννοείς του 1821, δηλαδή πολύ παλιό.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  3. #3
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.149
    Ότι είπε ο από πάνω....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  4. #4
    papoy Το avatar του/της Viking
    Εγγραφή
    07/04/2008
    Μηνύματα
    656
    Οι μοτοσυκλέτες είναι τόσο πολλές και οι μέρες τόσο λίγες!
    Να κοιτάς και -αν μπορείς- να πάρεις ό,τι θες.

    Πάνω από 140 όμως να πηγαίνεις εκεί που πρέπει ..

    Τα καλύτερα λεφτά που θα φας πάντως, να ξέρεις ότι θα είναι σε σχολεία οδήγησης. Δεν θα τα μετανιώσεις και θα δεις τι πλάκες θα κάνεις με 70-90 στις στροφούλες με άλλους παγκόσμιους!

  5. #5
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/11/2020
    Μηνύματα
    190
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Προτείνω να πας για ύπνο και να μείνεις με το CB500. Να αλλάξεις μοτοσυκλέτα που πήρες καινούρια πριν από 6 μήνες; Απόλαυσέ τη λίγο ακόμα, έχει πολλά να σου δώσει.

    Εκτός αν όταν λες του '21, εννοείς του 1821, δηλαδή πολύ παλιό.
    Χαχαχαχα βασικά έχω 16 χιλιάδες σε κάνα χρόνο θα την έχω 1 μισή χρόνο απλά τα λεφτά δεν μαζεύονται άμεσα. Επίσης σαν σκέψη έχω και του 22

  6. #6
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/11/2020
    Μηνύματα
    190
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Viking Προβολή μηνύματος
    Οι μοτοσυκλέτες είναι τόσο πολλές και οι μέρες τόσο λίγες!
    Να κοιτάς και -αν μπορείς- να πάρεις ό,τι θες.

    Πάνω από 140 όμως να πηγαίνεις εκεί που πρέπει ..

    Τα καλύτερα λεφτά που θα φας πάντως, να ξέρεις ότι θα είναι σε σχολεία οδήγησης. Δεν θα τα μετανιώσεις και θα δεις τι πλάκες θα κάνεις με 70-90 στις στροφούλες με άλλους παγκόσμιους!
    Για εθνική μιλάω και σε ταξίδι. Σε όλα με.καλυπτει το cb ακόμα και σε ταξίδι. Τα σχολεία έχω βάλει στο πρόγραμμα το ασφαλούς οδήγησης και κάποια στιγμή μην κάνω το all road training μιας και έβαλα.το cb σήμερα στο χώμα.

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.992
    cb 500 και θα πας μαξ σε 650? σιγα το αλμα. κρατα το και παρε ενα tracer 900 μετα απο 3 χρόνια. το strom ειναι ψοφιμι και το nc ψοφιμι στο τετράγωνο.

  8. #8
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/11/2020
    Μηνύματα
    190
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    cb 500 και θα πας μαξ σε 650? σιγα το αλμα. κρατα το και παρε ενα tracer 900 μετα απο 3 χρόνια. το strom ειναι ψοφιμι και το nc ψοφιμι στο τετράγωνο.
    Είναι και το οικονομικό στην μέση αλλά και ότι κάνω πολλά χιλιόμετρα καθημερινά οπότε για τέτοια κατηγορία θα θέλω και ένα δεύτερο μηχανάκι αν αναλογιστούμε ότι κάνω 60 χιλιόμετρα τουλάχιστον την ημερα

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.992
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Aris98 Προβολή μηνύματος
    Είναι και το οικονομικό στην μέση αλλά και ότι κάνω πολλά χιλιόμετρα καθημερινά οπότε για τέτοια κατηγορία θα θέλω και ένα δεύτερο μηχανάκι αν αναλογιστούμε ότι κάνω 60 χιλιόμετρα τουλάχιστον την ημερα
    περίμενε τοτε να βγει κατι αξιόλογο που να καίει λιγότερο. το tracer παντως αν το πας χαλαρα δεν καιει, λιγο πανω απο το στορμ ειναι. μιλαμε για 1 λιτρο/100 κμ πανω που ακομη και με 20κ το χρονο ειναι 300ευρω το χρόνο. οχι, για 300 το χρονο δεν αξιζει να εχεις 2ο μηχανάκι γιατι μονο λαστιχα, ασφαλεια και τέλη θα εχει 150. το στρομ πέθανε πια, ασε να αλλάξουν μοτερ να βγει κατι νεο.

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Καταρχάς το NC είναι 750cc..Επειδή εγραψες max 650..Μπορει να ακούγονται λίγα τα 150cc διαφορα αλλα αν οδηγήσεις ένα versys 650 η strom θα δεις ότι υπάρχει μεγάλη διαφορα στην οδηγικη απολαυση..Τουλάχιστον έτσι φάνηκε σε μένα..Για το cb του 22 για μένα δεν αξίζει να κάνεις την μετάβαση κ να χάσεις λεφτα .Αν ειναι να κάνεις κίνηση ανεβα κατηγορία..

  11. #11
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/11/2020
    Μηνύματα
    190
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fatsas35 Προβολή μηνύματος
    Καταρχάς το NC είναι 750cc..Επειδή εγραψες max 650..Μπορει να ακούγονται λίγα τα 150cc διαφορα αλλα αν οδηγήσεις ένα versys 650 η strom θα δεις ότι υπάρχει μεγάλη διαφορα στην οδηγικη απολαυση..Τουλάχιστον έτσι φάνηκε σε μένα..Για το cb του 22 για μένα δεν αξίζει να κάνεις την μετάβαση κ να χάσεις λεφτα .Αν ειναι να κάνεις κίνηση ανεβα κατηγορία..
    Είναι η ίδια κατηγορία με τα 650 αυτό εννοώ . Και είναι πολύ οικονομικός.

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Aris98 Προβολή μηνύματος
    Είναι η ίδια κατηγορία με τα 650 αυτό εννοώ . Και είναι πολύ οικονομικός.
    Ισχύει.. Πολυ οικονομικό,πρακτικό κ ποιοτικο μηχανάκι.Ισως το κορυφαίο commuter ever

  13. #13
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/11/2020
    Μηνύματα
    190
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    περίμενε τοτε να βγει κατι αξιόλογο που να καίει λιγότερο. το tracer παντως αν το πας χαλαρα δεν καιει, λιγο πανω απο το στορμ ειναι. μιλαμε για 1 λιτρο/100 κμ πανω που ακομη και με 20κ το χρονο ειναι 300ευρω το χρόνο. οχι, για 300 το χρονο δεν αξιζει να εχεις 2ο μηχανάκι γιατι μονο λαστιχα, ασφαλεια και τέλη θα εχει 150. το στρομ πέθανε πια, ασε να αλλάξουν μοτερ να βγει κατι νεο.
    Καλά δεν το πήρα αύριο. :P Τα 1000 έχουν τουλάχιστον 3-4 χιλιάρικα πάνω από το nc η στρομ (tracer 9 και strom1050)

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.992
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Aris98 Προβολή μηνύματος
    Καλά δεν το πήρα αύριο. :P Τα 1000 έχουν τουλάχιστον 3-4 χιλιάρικα πάνω από το nc η στρομ (tracer 9 και strom1050)
    ναι αλλα ειναι αναβάθμιση. αυτα που κοιτάς έχουν λίγο μεγαλύτερο μοτερ. η αναβάθμιση σε φρενα και αναρτήσεις ειναι πολύ μικρη σε σχέση με το δικό σου. τωρα μπορεί να νιώθεις έτσι γιατι το εχεις λίγο καιρο. υποθέτω ειναι η πρωτη σου μηχανη. θα θες κατι πιο γρηγορο απο +20 άλογα σε 2 χρόνια και σίγουρα κατι πιο ικανο.

  15. #15
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/11/2020
    Μηνύματα
    190
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    ναι αλλα ειναι αναβάθμιση. αυτα που κοιτάς έχουν λίγο μεγαλύτερο μοτερ. η αναβάθμιση σε φρενα και αναρτήσεις ειναι πολύ μικρη σε σχέση με το δικό σου. τωρα μπορεί να νιώθεις έτσι γιατι το εχεις λίγο καιρο. υποθέτω ειναι η πρωτη σου μηχανη. θα θες κατι πιο γρηγορο απο +20 άλογα σε 2 χρόνια και σίγουρα κατι πιο ικανο.
    Βασικά είναι η πρώτη πριν είχα σκούτερακι. Εγώ το μόνο που θέλω είναι να κρατάει 150 και σε ταξίδι δικαβαλο. Ιδανικά θα ήθελα το μεγαλύτερο μιας και χάνεται σιγά σιγά το μεκ να το χαρώ.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μπαίνει το πίσω φτεράκι (hugger) του CB σε CBF;
    από Pan_Londinium στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 29/08/2007, 13:55
  2. η μάσκα του cb
    από akaposto στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 21/04/2007, 03:09
  3. Απαντήσεις: 102
    Τελευταίο μήνυμα: 20/02/2007, 16:31
  4. το Zx636 του 2006 σε μαυρο
    από idi στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 05/01/2006, 15:47
  5. Ανεβασμα Του Κοφτη Σε Cbr954
    από VFR781 στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 14/10/2004, 10:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF