Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 35

Θέμα: Πάλι bandit ?

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Το οτι το καβαλανε καγκουρες ειναι λεπτομερεια μπροστα στο ποσο κακο ειναι οδηγικα (κατα την δικη μου αποψη).
    Για να στριψεις πρεπει να κανεις ταμα. Ενα μπροστινο που νιωθεις οτι οδηγας τσοπερ ξερω γω.
    Χιλιομετροφαγος ειναι οκ...αλλα η banditαρα πολυ καλυτερη.
    Κανει τα παντα κ συμφερει. Ροπακλα απο ρελαντι για 4κ κ 650cc...
    Πετας κ ενα δοντι μεγαλυτερο μπροστα κ ταξιδευεις ακομα καλυτερα/γρηγοροτερα/οικονομικοτερα!!!
    Κοίταξε! Συμφωνώ απόλυτα οτι είναι στα παντα καλύτερο το μπαντιντ γιαυτο και του το προτείνω στο πρώτο ποστ μου! Ο φίλος κικστραρ τα είπε καλύτερα! Είναι παντού ανώτερο εκτός το οικονομικό που οι κυλινδροι είναι 4!
    Εγω είχα το τιντιεμ το 850 για 4 χρόνια και καναμε μαζί 40.000χλμ!Θεωρώ ότι το 900 είναι βελτιωμένο παντού ακόμα και στη γεωμετρία απο το 850!Εαν δεν έχεις προσωπική εμπειρία με το 900 θα έλεγα ότι το αδικεις
    καθε μερα ...νεα μερα.

  2. #17
    non serviam Το avatar του/της kachius
    Εγγραφή
    18/10/2002
    Μηνύματα
    816
    Εγώ όταν είχα tdm900 ('η το 850 είχα ακόμα, δε θυμάμαι), ζαχάρωνα πολύ ένα cbf1000 που έτυχε να "βολτάρουμε" μαζί με 2 από δαύτα στην εθνική μέχρι την Κόρινθο.
    Είχαν την ευγένεια να με περιμένουν τα παιδιά και κάναμε ωραία βόλτα (άσχετο αλλά το θυμήθηκα).
    Δες το πάντως, πρέπει να είναι φοβερό μηχανάκι, κοντά στα λεφτά σου, δεν το είχαν κάγκουρες και λογικά θα σου ταιριάξει πολύ!
    Ξέρω από βέσπα!

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    623
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Το ότι ένα μηχανάκι το προτειμανε καγκουρες δε σημαίνει ότι αυτό το μοντέλο είναι για τα μπάζα! Τι λογική είναι αυτή?Μια χαρα αξιόπιστο ειναι το μηχανάκι και δυνατό και ξεκούραστο στον επαρχιακό!
    Εγώ είμαι τής άποψης να ξαναπάρει το μπαντιντ αλλά μη λέμε κι ότι θέλουμε!
    Ειναι ολα αυτα αλλα το bandit ταξιδευει καλυτερα.

    Επισης σαν μεταχειρισμενο ποσο πιθανο ειναι να βρεθει TDM πρωτο χερι, χωρις κανιβαλλισμους, απο ταξιδιαρη αναβατη και ποσο πιθανο να βρεθει Bandit?

    Εναλλακτικα CBF 1000. Δυνατο, ροπατο, ανετο, HONDA, φορτωνεται, ταξιδευει με δυο, Honda

  4. #19
    non serviam Το avatar του/της kachius
    Εγγραφή
    18/10/2002
    Μηνύματα
    816
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Κοίταξε! Συμφωνώ απόλυτα οτι είναι στα παντα καλύτερο το μπαντιντ γιαυτο και του το προτείνω στο πρώτο ποστ μου! Ο φίλος κικστραρ τα είπε καλύτερα! Είναι παντού ανώτερο εκτός το οικονομικό που οι κυλινδροι είναι 4!
    Εγω είχα το τιντιεμ το 850 για 4 χρόνια και καναμε μαζί 40.000χλμ!Θεωρώ ότι το 900 είναι βελτιωμένο παντού ακόμα και στη γεωμετρία απο το 850!Εαν δεν έχεις προσωπική εμπειρία με το 900 θα έλεγα ότι το αδικεις
    Εγώ που είχα και τα 2 θα συμφωνήσω, το 900 είναι "ακριβώς ίδιο" με το 850 αλλά βελτιωμένο σε ότι ζαβό είχε το 850,
    δλδ το κέντρο βάρους ήταν στο πάτωμα και θύμιζε παπί (στο 850 κατέβαινα και κόντραρα για να κάνω όπισθεν με την παραμικρή κλίση)
    και δεν έκαιγε τα λάδια σα λυσσασμένο

    Κατά τα λοιπά, γκάζι, στήσιμο, ροπή κτλ κτλ τα βρήκα ολόιδια.
    Μόνο που το 850 θεωρώ είναι πολύ πιο όμορφο από το 900 (είχα ένα ίδιο κουκλί με του katsar!!)

    Παρόλα αυτά επιμένω για το cbf1000
    Ξέρω από βέσπα!

  5. #20
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.449
    ή bandit 650
    ή CBF1000
    ή bandit 1250

  6. #21
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.060
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Το ότι ένα μηχανάκι το προτειμανε καγκουρες δε σημαίνει ότι αυτό το μοντέλο είναι για τα μπάζα! Τι λογική είναι αυτή?Μια χαρα αξιόπιστο ειναι το μηχανάκι και δυνατό και ξεκούραστο στον επαρχιακό!
    Εγώ είμαι τής άποψης να ξαναπάρει το μπαντιντ αλλά μη λέμε κι ότι θέλουμε!
    Με παρεξηγησες νταρλινγκ,ειπα συνηθως,δεν ειπα ολοι καγκουρες,και το ειπα οχι γιατι το μηχανακι ΔΕΝ ειναι καλο (καλυτερος ο ληστης), αλλα οτι ειναι σχεδον απιθανο να βρει της προκοπης.Ενω ληστες της προκοπης υπαρχουν,ειδικα το 1250.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  7. #22
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/11/2021
    Μηνύματα
    27
    Το cbf το βγάζουμε από την συζήτηση κοιτούσα και για 1250 ληστή απλά δεν ξέρω αν είναι υπερβολή για την χρήση που θα το κάνω σε φάση ότι δεν θα το αξιοποιήσω τις δυνατότητες του τόσο σε σύγκριση με το 650 !
    Παρόλα αυτά ξέρω είναι το ίδιο σε βάρος και όγκο απλά με μεγαλύτερο μοτέρ .
    Το βάρος δεν μου ήταν θεμα σε μανούβρες ούτε στο 650.
    Fazer δεν θέλω έχω οδηγήσει άβολο πολύ σε σύγκριση με τον ληστή .
    Εγώ για ληστή κοιτούσα μικρό η μεγάλο απλά μου φάνηκε κάπως ο μεγάλος όπως είπα πριν γι'αυτό ρώτησα για tdm που είναι μεγαλύτερη μηχανή από το 650 αλλά όχι όσο το 1250

  8. #23
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.060
    ΕΦ οσον ειχες ληστη και ηξερες να το κουμανταρεις και σου αρεσε,ο ληστης 1250,ειναι μονοδρομος.ΡΟΠΑΚΛΑ φορτηγου ΣΚΑΝΙΑ.ΤΑΞΙΔΕΥΤΗΣ.Και ασπαστος.Η μεγαλυτερη μου μακακία ,ηταν που δεν το πηρα το 11 αν θυμαμαι καλα ,που το εδινε προσφορα ο σφακιανακης καπου στα 6 χιλιαρικα.Μετα μπηκαμε για καλα στα μνημονια και αντε γειά.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Με παρεξηγησες νταρλινγκ,ειπα συνηθως,δεν ειπα ολοι καγκουρες,και το ειπα οχι γιατι το μηχανακι ΔΕΝ ειναι καλο (καλυτερος ο ληστης), αλλα οτι ειναι σχεδον απιθανο να βρει της προκοπης.Ενω ληστες της προκοπης υπαρχουν,ειδικα το 1250.
    Τα ρέστα μου
    καθε μερα ...νεα μερα.

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kachius Προβολή μηνύματος
    Εγώ που είχα και τα 2 θα συμφωνήσω, το 900 είναι "ακριβώς ίδιο" με το 850 αλλά βελτιωμένο σε ότι ζαβό είχε το 850,
    δλδ το κέντρο βάρους ήταν στο πάτωμα και θύμιζε παπί (στο 850 κατέβαινα και κόντραρα για να κάνω όπισθεν με την παραμικρή κλίση)
    και δεν έκαιγε τα λάδια σα λυσσασμένο

    Κατά τα λοιπά, γκάζι, στήσιμο, ροπή κτλ κτλ τα βρήκα ολόιδια.
    Μόνο που το 850 θεωρώ είναι πολύ πιο όμορφο από το 900 (είχα ένα ίδιο κουκλί με του katsar!!)

    Παρόλα αυτά επιμένω για το cbf1000
    Το 900 δε το οδηγησα ποτέ! Αλλά είμαι όπως εσυ κι εγώ απο τους λίγους που βρίσκω ομορφότερο το 850!
    καθε μερα ...νεα μερα.

  11. #26
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/11/2021
    Μηνύματα
    27
    Έχει γραμμικό γκάζι όπως και κ 650 η πιο απότομος ? Έχει ένας κουμπάρος μου 1250 θα πάω να το δοκιμάσω κιόλας να δω από κοντά

  12. #27
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.060
    Γραμμική φορτηγο-ροπη,από τις 2500στροφές τραβάει τροχόσπιτο.

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Ωραία μοτοσυκλέτα σε αυτή τη κατηγορία είναι το triumph tiger 800xr αλλά βγαίνει λίγο παραπάνω σε μπάτζετ

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.142
    Τα 1200 κυβικά τα βρίσκω υπερβολικά. Αν δεν είσαι γκαζοφονιάς ή χεράς να στίβεις το μηχανάκι, και το 650 μια χαρά είναι με όλα τα έξοδα του στο μισό σε σχέση με το 1200.

    Έχω το 600αρι και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. ΟΚ πρώτη μου μηχανή είναι αλλά το γκάζι δεν μου λείπει και θα το άλλαζα μόνο με κάτι πιο σύγχρονο και ελαφρύ.

    Από την άλλη είναι και η περιέργεια να καβαλήσεις και κάτι διαφορετικό, απόλυτα κατανοητό και αυτό.
    Αν σε τρωει να δοκιμάσεις tdm go for it. Οπλίσου όμως με υπομονή. Αν και δεν με ενδιαφέρει πείστηκα ακόμα περισσότερο να μην το βάλω στη λίστα μου αν χρειαστεί να αλλάξω. Όχι οτι θα το έβαζα ποτέ αλλά λέμε.

    Υπάρχουν αρκετά ακόμα που παίζουν στην ίδια κατηγορία με το bandit που όμως δεν τα προτιμούσαν καγκουρες και είναι ίσως πιο ευκολο να βρεθούν σε καλή κατάσταση και νορμαλ τιμή.
    cb, Diversion, ZZR600.

  15. #30
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/11/2021
    Μηνύματα
    27
    Θα κάνω τεστ και tdm και το μεγάλο ληστή και θα αποφασίσω ανάμεσα σε αυτά τα 3
    Bandit 650
    Bandit 1250
    Tdm 900

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 04/03/2004, 04:18
  2. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 01/03/2004, 09:21
  3. Να Μαι Παλι!!!!!!!!
    από kalgeorge στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 08/01/2004, 07:55
  4. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 26/11/2003, 15:38
  5. πάλι μ@λ@κί@ έκανα!!!
    από DIT στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2003, 22:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF