Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 4 από 4

Θέμα: Ανακατασκευη DV;

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/11/2021
    Μηνύματα
    1

    Post Ανακατασκευη DV;

    Καλησπέρα! Είναι καινούργιος στην παρέα σας και θα ήθελα την άποψη σας πάνω σε ένα θέμα!

    Είμαι στην ευχάριστη θέση μετά από πολύ καιρό έχοντας μαζέψει κάποια χρήματα και αποφάσισα να φτιάξω το παπί μου!

    Έχω ένα Daytona Dv (σασί) και έχω αρκετά χρήματα για να το φτιάξω !

    Και θέλω την γνώμη σας περί τι μοτέρ να του φορέσω ! Αρχικά σκεφτόμουν να του βάλω ένα lifan 110 (Για να καταλάβετε και σε τι Budget κινούμαστε). Έχω κάνει μια μικρή έρευνα και σκέψτομαι να του βάλω ένα Lifan 110 αμιζο μιας και από τι διάβασα είναι το πιο αξιόπιστο , όμως βρήκα και κάποιες άλλες προτάσεις χωρίς όμως να έχω αρκετές πληροφορίες για να πάρω μια απόφαση!

    Αρχικά για να ξεκαθαρίσω τον σκοπό μου , εγώ θέλω να φτιάξω ένα παπί για να κάνω τις βόλτες μου αλλά να του πίνω και λίγο το αίμα ( Ε τι να κάνω πιτσιρικάς είμαι κ εγώ κ κρύβω ένα καγκουρα μέσα μου) Τώρα θα μου πείτε Lifan κ καγκουριες δεν παν μαζί... Τέλος πάντων , Βρήκα πέρα από το Lifan το 110 το αμιζο , το βρήκα και με συμπλέκτη και μίζα σε μια αρκετά καλή τιμή θα έλεγε κανείς , αλλά αξίζει;Επίσης έπεσε και το μάτι πάνω και σε ένα Lifan 110 υδρόψυκτο αλλά από την μικρή έρευνα που έκανα δεν βρήκα κάτι . Εσείς τι θα μου προτείνατε;

    Επίσης διάβασα για κάποιες βελτιώσεις που κάνουν πάνω στα Lifan και έλεγαν για καρμπυρατέρ και για ηλεκτρονική , αξίζει; Αν ναι τι καρμπυρατέρ 22;

    Κάτι τελευταίο από πλαστικά για Supra/Dv τι να πάρω βλέπω πολλά στο εμπόριο , έχει κάποιος εδώ από την παρέα να μου προτείνει;

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.595
    Καταρχήν πιθανότατα θα είσαι παράνομος, σε έναν ελενχο, η ατύχημα θα έχεις,πρόστιμο,ίσως κατάσχεση, η ότι άλλο,δεν θα καλύπτει αποζημίωση η ασφάλεια κτλ. Ποιο καλά φτιάξε το μαμά του dv.

    Κατά τ αλλά το lifan 110 αμιζο είναι το ποιο αξιοπιστο και αντέχει πολύ σκισημο.. ενοω τέρμα γκάζι και στροφαρισμα για ώρα, όχι καρφωτες και περίεργες σουζες, το σασμάν του δεν είναι honda. Επίσης τα δισκα του ίσως δεν είναι τόσο καλής ποιότητας κ αρχίσει το πατιναρισμα σχετικά γρήγορα, μπορεί και όχι όμως,. Σαν βελτίωση τα κλασικά,εξάτμιση, καρμπυρατέρ κ εγώ είχα πειράξει και τον χρονισμό του εκεντροφορου αλλάζοντας θέση ένα δόντι στο γρανάζι του, κέρδισε +10km σε ανηφόρες, κάτι άλλο δεν θα άλλαζα,. Τελική περίπου 95-100km/h.σαν καθημερινό κ για πολλά χιλιόμετρα χωρίς ιδιαίτερη συντήρηση επίσης αντέχει,. Του είχα κάνει 800χιλιομετρα σε λιγότερο από μια μέρα κ δεν έπαθε τπτ

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    Λιφαν 110 με μίζα έχω,του χω κάνει 50.000-60.000 χλμ ολα ντελιβερι.Καμια βελτίωση ομως,το χω αφήσει μαμά.Λαδια κάθε 2500-3000 του αλλαζα μόνο.Θα συμφωνήσω με τον Κωστα τα δισκάκια του δεν είναι για πολλά,μετα από λίγα συμπλεκταρισματα για να σουζάρεί πατιναρει.

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της andreaspetr
    Εγγραφή
    01/09/2014
    Μηνύματα
    470
    στα χαρτια ειναι 50αρι η 100?

Παρόμοια θέματα

  1. Vespa PX 200 E ολική ανακατασκευή ?
    από RTnick στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 30/08/2007, 08:36
  2. video από mini-dv. Πως???
    από Lupo στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 12/06/2007, 19:12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF