Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 13 από 13

Θέμα: 2021 SBK isle of man

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964

    2021 SBK isle of man

    Μία ωρα video πάνω σε 200 άλογα....

    https://www.youtube.com/watch?v=hIAR5e3Z4_c

  2. #2
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Τρελοι μιλαμε...τεστ σε ''δημοσιο'' δρομο με 300αρες!!!
    (Παραμεγαλωσα μου φαινεται )

    Ωραια παντως το συγκριτικο. Παντα τα 44 δοντια βγαζουν ωραια βιντεο!!
    Ride(s) the wind of change...

  3. #3
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Τρελοι μιλαμε...τεστ σε ''δημοσιο'' δρομο με 300αρες!!!
    (Παραμεγαλωσα μου φαινεται )

    Ωραια παντως το συγκριτικο. Παντα τα 44 δοντια βγαζουν ωραια βιντεο!!
    Ναι ρε φίλε, τι γίνεται κει!
    Θυμάμαι που στην Ελβετία τους είχαν πετσοκόψει για μια προσπέραση (ή κάτι τέτοιο)
    Neil deGrasse Tyson: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες riding coach του πληκτρολογίου

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Κρυφος ποθος να βρεθω καποια στιγμη εκει...

  5. #5
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    Ναι ρε φίλε, τι γίνεται κει!
    Θυμάμαι που στην Ελβετία τους είχαν πετσοκόψει για μια προσπέραση (ή κάτι τέτοιο)
    Αστο. Κ που να ακουσεις σκηνικα...
    Ο κουνιαδος της ξαδερφης μου μενει στο νησι κ σε κουβεντα που ειχαμε μου πεσανε τα μαλλια. Η γυναικα του νοσηλευτρια...τους ξερει ολους (απο την καλη κ την αναποδη)!!
    Θα στειλω κανα κρανος να το υπογραψουν ολοι απανω!!
    Ελα οποτε θες μου λεει...οι κορες του (7-8 ετων) ειναι τρελαμενες με την διοργανωση.

    Ποτε θα παμε δεν ξερω...
    Ride(s) the wind of change...

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Αστο. Κ που να ακουσεις σκηνικα...
    Ο κουνιαδος της ξαδερφης μου μενει στο νησι κ σε κουβεντα που ειχαμε μου πεσανε τα μαλλια. Η γυναικα του νοσηλευτρια...τους ξερει ολους (απο την καλη κ την αναποδη)!!
    Θα στειλω κανα κρανος να το υπογραψουν ολοι απανω!!
    Ελα οποτε θες μου λεει...οι κορες του (7-8 ετων) ειναι τρελαμενες με την διοργανωση.

    Ποτε θα παμε δεν ξερω...
    Εσυ εισαι αδικαιολογητος...
    Εμεις ψαχνομαστε και οι λυσεις ειναι ακριβες. Εσυ διαμονη εχεις τσαμπααααα

  7. #7
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Εσυ εισαι αδικαιολογητος...
    Εμεις ψαχνομαστε και οι λυσεις ειναι ακριβες. Εσυ διαμονη εχεις τσαμπααααα
    Θελαμε με τον κουμπαρο μου να παμε με τα μοτοσακα μας κ οχι ποδαρατοι. Να βολταρουμε κ το νησι κλπ κλπ.
    Αλλα δεν βρισκεις ευκολα εισιτηριο για αναβατη/μοτο την εβδομαδα του αγωνα κ μετα ανοιγει πολυ η διαμονη.
    Μπορει να παρω τον μικρο σε 3-4 χρονια (αν δεν το σταματησουν) κ να παμε αεροπλανικως...
    Ride(s) the wind of change...

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    727
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Κρυφος ποθος να βρεθω καποια στιγμη εκει...
    Ψαχνομαι για να ικανοποιησω αυτον τον ποθο φετος.Εισητηρια αεροπορικα εχω βρει φτηνα.Περιμενω να μου απαντησουν με email για την διαμονη.Αν μου πουν το οκ,κλεινω εισητηρια!

  9. #9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    Ψαχνομαι για να ικανοποιησω αυτον τον ποθο φετος.Εισητηρια αεροπορικα εχω βρει φτηνα.Περιμενω να μου απαντησουν με email για την διαμονη.Αν μου πουν το οκ,κλεινω εισητηρια!
    δωσε πληροφοριες ψηνομαι τρελά
    Sekundu s`agapune n`agapisi

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Ναι δωστε πληροφοριες παιδια.

  11. #11
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Για αρχη κοιτατε εδω...
    Το βασικο ειναι να πατε στο νησι κ να γυρισετε τις μερες που θελετε.
    Με μηχανη αν το σκεφτεστε ειναι αρκετα δυσκολο κ πρπει να κανετε κρατησεις ποοολυ νωρις.
    Ενα pre-booking γινεται κ μετα κατα το Φλεβαρη αποπληρωμη αν θυμαμαι καλα.
    Το 2016 εφτασα πολυ κοντα...
    Διαμονη αν το λεει η καρδουλα σας εχει κ καμπινγκ!!
    Ride(s) the wind of change...

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    727
    Απο αυτα που εχω ψαξει,επειδη το γεγονος αυτο ειναι κυρια πηγη εισοδηματος για το νησι,οι τιμες ειναι τσιμπημενες.Στα παντα.Αν κλεισεις τα παντα απο τωρα γλυτωνεις αρκετα λεφτα.Αλλα και παλι για καποιες σημαντικες ημερομηνιες τα αεροπορικα ειναι πανακριβα.Εγω κοιταω να παω ενα 6ημερο-7ημερο και να δω τους αγωνες 8/6 και 10/6 που ειναι και το Senior.Το καραβι αν θες να κλεισεις απο τωρα ειναι 18ευρω η κρατηση,μετα το φεβρουαριο σου ανακοινωνουν την τελικη τιμη του εισητηριου.Τα 18 της κρατησης δεν επιστρεφονται αν αποφασισεις οτι δεν θα πας.Απο περασμενες χρονιες εχω δει οτι το κοστος πηγαινε ελα με το καραβι ειναι γυρω στα 150-160 ευρω για foot passenger,χωρις οχημα δλδ.Με οχημα ανεβαινει.Λογω ομως του κοβιντ,οπου και ακυρωθηκε το σκηνικο του 2020 αλλα και του 2021,ολες οι κρατησεις εχουνε μεταφερθει για το 2022.Γι αυτο και αναμενεται οι τιμες να πανε ταβανι.Και γενικα η διαθεσιμοτητα ειναι περιορισμενη και σε εισητηρια και σε διαμονη.Ξενοδοχεια..φαρμακειο οι τιμες..Εχει καμπινγκ οργανωμενα οπου η τιμη τους εξαρταται απο το ειδος του καμπινγκ.Τι θελω να πω.Εχει οργανωμενο καμπινγκ οπου πας με την δικια σου σκηνη και σλιπιν μπαγκ η οτι αλλο θελεις με κοστος 14 λιρες η μερα.Μεσα στα καμπινγκ εχει τουαλετες και μπανιο οπως επισης και να παρεις διαφορα σνακ η ροφηματα αν θελεις.Τα ντουζ ομως και οι τουαλετες ειναι λιγα,διοτι τα καμπινγκ στηνονται σε γηπεδα.Εχει οργανωμενο καμπινγκ οπου σου εχουν ετοιμη σκηνη και φουσκωτα κρεβατια.Εχει glamping,δλδ κυριλε καμπινγκ με τεραστια τεντα για 4 κρεβατια,καρεκλες τραπεζακια και τα λοιπα.Εννοειται το κοστος ανεβαινει πολυ.Η φθηνοτερη λυση ειναι δικια σου σκηνη και σλιπιν μπαγκ,email στην σελιδα της κυβερνησεως του νησιου για αδεια καμπινγκ,η οποια κοστιζει νομιζω 18 λιρες και ειναι για ολη την σεζον μαιου-σεπτεμβριου και ισχυει για 14 συνεχομενες μερες.Μετα το 14ημερο μπορεις να ξαναστησεις μετα απο 3 μερες για αλλο 14ημερο.Μπορεις δλδ με διαλειματα 3 ημερων να στηνεις 14ημερα ολη την σεζον.Εχει δυο ελευθερα τετοια καμπινγκ.Εγω βαζοντας τα κατω,αποφασισα να κοιταξω για κρεβατι σε σπιτι.Λογω του οτι αν παρω την επιλογη του καμπινγκ,θα πρεπει να αγορασω σκηνη που δεν εχω,θα πρεπει να κουβαλησω την σκηνη και το σλιπιν μπαγκ μου και θα πρεπει να παρω μια εξτρα βαλιτσα στο αεροπλανο,οπου λογω 4 πτησεων για το πηγαινε ελα(απευθειας απο ελλαδα στο νησι δεν εχει) θα με βγει μονο αυτη η βαλιτσα ενα 150αρι εξτρα.Γενικα ακομα ψαχνομαι και δεν εχω κλεισει τπτ,περιμενω να με απαντησει μια κυρια οπου διαθετει σπιτι με κραβατια για διαμονη,αν μου πει το οκ,κλεινω και τα εισητηρια.Βεβαια σκεφτομαι και το ενδεχομενο,να μην παω φετος,αλλα του χρονου,οπου ολα θα ειναι ποιο ευκολα και ισως φθηνοτερα,λογω του οτι για το 2022 εχουν μεταφερθει ολες οι κρατησεις κτλ των προηγουμενων ακυρωμενων ετων.Απ την αλλη ομως,λογω των ακυρωσεω,πιστευω φετος θα γινεται της που....νας και θα εχει μεγαλο μπατιρντι

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    727
    Οδικως το πηγαινε ελα απο Θεσσαλονικη ειναι 6.000 χλμ μεχρι λιβερπουλ,οπου απο κει θα φορτωθειτε στο καραβι.

Παρόμοια θέματα

  1. Isle of Man - Photos na goustarete!
    από asmar στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 11/08/2010, 16:07
  2. Isle Of Man 2009
    από LogOutGoRide στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 03/08/2009, 15:08
  3. Isle Of Man ΕΚΑΝΕ ΤΗ ΒΟΛΤΑ ΤΟΥ ΣΤΟ ΤΤ Ο Rossi
    από STOYBI στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/06/2009, 15:05
  4. Tourist Trophy---Isle of Man
    από george72 στο forum Ιστορία & κλασικές μοτοσικλέτες
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2008, 15:02
  5. Isle Of Man 2007 Centennial TT
    από zman στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2007, 10:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF