Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 24 από 24

Θέμα: Κοιτάζω τις Dainese Solarys Gore Tex

  1. #16
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από afasias Προβολή μηνύματος
    Ταίριαξε γάντι στο πόδι



    Ωραία φαίνονται πάντως. Με γεια!



    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    Παιδες,κοιταζω και γω για πατουμενο,το προβλημα ειναι οτι δεν εχω αποφασισει εαν θελω μποτα η μποτακι.Δεν θα ειναι για καθημερινη χρηση,θα ειναι για τις γρηγορες βολτες που βγαινω.Η φουλ μποτα παρεχει περισσοτερη ασφαλεια αλλα σκεφτομαι μηπως ειναι too much εφοσον π.χ. δεν μπαινω πιστα.Κλεινω δλδ προς το μποτακι το οποιο ειναι και περισσοτερο casual.Εαν ομως αργοτερα αποφασισω να παρακολουθησω καποιο σχολειο η κανω καποιο τρακντει,με το μποτακι ειμαι οκ για να μπω η πρεπει οπωσδηποτε να εχω μποτα?Απο μποτακια κοιταζω τα Dainese Dyno D1,Alpinestars Faster 3,TCX Rush/Pulse και καποια αλλα παρομοια.Θελω οπωσδηποτε να αποφυγω τα δερματινα.Τα Faster 3 πχ που κοιταζω δεν εχουν καθολου δερμα και μου αρεσουν και εμφανισιακα παρα πολυ.Τα Dyno D1 πχ εχουν καποια ενθετα δερμα,αλλα μου φενονται τα μποτακια με την περισσοτερη ασφαλεια
    Πρόσω ολοταχώς για μπότες πας. Απόφυγε τα μποτάκια, τα παίρνουμε για άνεση, όσοι τα χρησιμοποιούμε όλη τη μέρα.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  2. #17
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.063
    Διανύω τον τρίτο χειμώνα με τις Nighthawk D1, με καθημερινή χρήση από Οκτώβριο μέχρι Μάρτιο. Απόλυτα ευχαριστημένος.. Αν έψαχνα για αντικατάσταση θα κοίταζα τις Fulcrum.

  3. #18
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από afasias Προβολή μηνύματος
    Χτες αγόρασα ένα παπούτσι που το γλυκοκοίταζα από καιρό, τις Revit Scout https://www.revitsport.com/en/motorc...cout-h2o-black
    Ταίριαξε γάντι στο πόδι και από το λίγο που το χω περπατήσει, μου είναι πολύ άνετο. Νιώθεις να σου κρατάει το πόδι, φοβερή αίσθηση. Τα πήρα 140€.
    Τις scout εχω και εγώ. Νομίζω 4η χρονιά φέτος. Εντάξει καλές είναι. Για περπάτημα νιώθεις λίγο κάπως μετά από ώρα αλλά γενικά οκ είναι.
    done.

  4. #19
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.045
    Λοιπόν οι nighthawk είναι καταπληκτικές μπότες, ελαφριές και όχι τόσο κοντές όσο φαίνονται στις φωτογραφίες. Δυστυχώς σε μένα στο 45 έβρισκε το πόδι μου μπροστά και στο 46 κολυμπούσε όποτε δε προχώρησα στην αγορά τους. Το ίδιο πρόβλημα είχα με τις freeland και με τις Solarys.

    Όποτε κατέληξα στις Fulcrum GT. Τις πήρα σε πολύ καλή τιμή και μου έδωσαν δώρο και το κιτ καθαρισμού της Dainese.

    Η εφαρμογή τους στο πόδι μου είναι πολύ καλή. Δε νομίζω όμως ότι με στενό τζιν να χωράει μέσα από το παντελόνι. Έχουν πολύ ωραία αίσθηση, και ειναι να σαν να μη φοράς μπότα. Ελπίζω μόνο να μην είναι πολύ ζεστές.

    Θα ξεκινήσω να τις φοράω από αύριο και τα ξαναλέμε.

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    19/11/2020
    Μηνύματα
    180
    Καλησπέρα κοιτάω για μπότες είδα τις nighthawk και τις φόρεσα βέβαια δεν ξέρω αν με βολεψουν για 2 λόγους: 1 λόγος είναι επειδή χρήσιμοποιω επικαλαμίδες καθημερινά δεν μπαίνουν από μέσα οι επικαλαμίδες και δεύτερον το νούμερο μου ένιωθα κάπως σφιχτό στο πόδι μου σε σημείο να μην νιώθω άνετα για όλη μέρα . Το επόμενο νούμερο θα το δοκιμάσω αύριο για πιο ολοκληρωμένη άποψη. Στο ίδιο νούμερο δοκίμασα και τις X tourer αλλά παραηταν ψηλές για κάθε μέρα. Έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο να πάω να δω ?

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    728
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Aris98 Προβολή μηνύματος
    χρήσιμοποιω επικαλαμίδες καθημερινά
    επικαλαμιδες η επιγονατιδες που κατεβαινουν και λιγο προς το καλαμι?

  7. #22
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    19/11/2020
    Μηνύματα
    180
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    επικαλαμιδες η επιγονατιδες που κατεβαινουν και λιγο προς το καλαμι?
    Της dainese είναι πιάνει γόνατο και καλάμι απλά φτάνει τόσο που ακουμπάει λίγο στο μποτάκι από πάνω δεν την περνει όμως μέσα πχ όπως οι xtourer

  8. #23
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/09/2020
    Μηνύματα
    105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από afasias Προβολή μηνύματος
    Χτες αγόρασα ένα παπούτσι που το γλυκοκοίταζα από καιρό, τις Revit Scout https://www.revitsport.com/en/motorc...cout-h2o-black
    Ταίριαξε γάντι στο πόδι και από το λίγο που το χω περπατήσει, μου είναι πολύ άνετο. Νιώθεις να σου κρατάει το πόδι, φοβερή αίσθηση. Τα πήρα 140€.
    Επιστρέφω για να πω ότι τα μποτάκια είναι μια χαρά ωραία αίσθηση προστασίας, τις πρώτες μέρες το ένα με χτύπησε στον αριστερό αστράγαλο αλλά τώρα έχει στρώσει. Επίσης τα σκρατς είναι λίγο μούφα, ενώ κολλάνε που και που ξεκολλάνε από μόνα τους.

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    728
    Γι αυτο δεν θελω σκρατς πουθενα.Αργα η γρηγορα θα χαλασει

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Μπότες Dainese Nighthawk Gore Tex
    από o_gavros στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 01/10/2012, 13:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF