Σελίδα 5 από 12 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 174

Θέμα: BLACK FRIDAY?

  1. #61
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    728
    Τελικα τα τσιμπησα.Συνολο με τα μεταφορικα 707 εουρος.Το σκεφτηκα αρκετα και πηγα να κανω πισω καμια 3 φορες αλλα νταξει να πουμε ειχα διπλα μου το στηριγμα την κυρα να με σπρωχνει να τα αγορασωΜποτες Supertech R,μπουφανακι Held και τσαντα πλατης fc-moto που ανοιγει απο την μερια που ακουμπαει στην πλατη σου.Με το που την ειδα την πηρα χωρις δευτερη σκεψη γιατι στην τελευταια βολτα που ειχα τσαντα πλατης και μεσα ειχα τα γυαλια ηλιου μου,μια βερμουδα-που ενω ηταν φθηνη μου αρεζε πολυ- και την οδοντοβουρτσα μου οταν εφτασα σπιτι η τσαντα ειχε ανοιξει διαπλατα απο τις διακοσαρες και μεσα ειχε μεινει μονο η οδοντοβουρτσα

  2. #62
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    728
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από borgiriadis1 Προβολή μηνύματος
    Καλά χιλιάρικο δεν θα έφτανα με τπτ. Δεν είναι μόνο ότι είναι πολλά σαν χρήματα, αλλά μετά θα φοβομουνα να τα φορέσω μην κ πέσω σε καμία στροφή.

    Αλλά αν είναι να τα δώσεις για ακριβό εξοπλισμό μπορείς να το κάνεις και σταδιακά ώστε να μην φύγει μεγάλο ποσό μαζί. Έτσι αγοράζεις το καλύτερο για σένα κάθε φορά χωρίς να χρειάζεται να κάνεις εκπτώσεις σ αυτό που θες να πάρεις. (Καλή ώρα πας στο πιο ακριβό μπουφάν αλλα λες θα πάρω μόνο αυτό τώρα οπότε δεν πέφτω έξω στον προϋπολογισμό του μήνα)
    Συμφωνω ειναι μεγαλο το ποσο.Αποθημενα βγαζουμε που ημασταν στην καρπαζια αρκετο καιρο..Αλλα ειναι λεφτα που ειναι στην ακρη ετσι κι αλλιως(να ναι καλα το ντελιβερι).Το δωρο μου των χριστουγεννων πηγε σε εξοπλισμο.Η κοκωνα μου οταν με ειδε να παω να κανω πισω μου λεει ''Γιατι σκαλωνεις,σε ενα μηνα θα τα χεις βγαλει τα λεφτα'' και λεω δικιο εχεις.Τωρα μενει να παρω ενα παντελονακι και ενα ζευγαρι γαντια.Περσυ πηρα το shoei.

  3. #63
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    728
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από div400 Προβολή μηνύματος
    πήρα αυτά FASTWAY WINTER III σε XL (και τα επέτρεψα για να πάρω Large τα οποία περιμένω να μου έρθουν τώρα. )
    μου φαίνεται αξιοπρεπές γάντι για 30€ αλλά άποψη θα έχω αφού τα παραλάβω και τα φορέσω σε βόλτα..


    σημ: εάν τελικά πάρεις από Louis.de να ξέρεις ότι τα μεταφορικά είναι fix στα 15€ για Ελλάδα όσα προϊόντα και να πάρεις....
    Καλα φαινονται απο τα στατς τους,thinsulate,wind and water proof.Μεγια!

  4. #64
    Νέο μέλος Το avatar του/της dimitris23
    Εγγραφή
    28/04/2020
    Μηνύματα
    69
    Έκανα και εγώ την αγορά μου για μπότες τελικά
    https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf...cle-Boots-0050
    Μόλις παραλάβω και δοκιμαστούν θα γράψω εντυπώσεις

  5. #65
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    728
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimitris23 Προβολή μηνύματος
    Έκανα και εγώ την αγορά μου για μπότες τελικά
    https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf...cle-Boots-0050
    Μόλις παραλάβω και δοκιμαστούν θα γράψω εντυπώσεις
    Στην αρχη που κοιταζα ελεγα για τις Dainese Torque 3 out και για αυτες που πηρες τις SMX Plus.Δυνατη επιλογη φαινεται!Μεγιες!

  6. #66
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    728
    Για οποιον κοιταει ακομα υπαρχει και το motoin.de εχει και αυτο εκπτωσεις για κανα 2ημερο ακομα

  7. #67
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.703
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    Τελικα τα τσιμπησα.Συνολο με τα μεταφορικα 707 εουρος.Το σκεφτηκα αρκετα και πηγα να κανω πισω καμια 3 φορες αλλα νταξει να πουμε ειχα διπλα μου το στηριγμα την κυρα να με σπρωχνει να τα αγορασωΜποτες Supertech R,μπουφανακι Held και τσαντα πλατης fc-moto που ανοιγει απο την μερια που ακουμπαει στην πλατη σου.Με το που την ειδα την πηρα χωρις δευτερη σκεψη γιατι στην τελευταια βολτα που ειχα τσαντα πλατης και μεσα ειχα τα γυαλια ηλιου μου,μια βερμουδα-που ενω ηταν φθηνη μου αρεζε πολυ- και την οδοντοβουρτσα μου οταν εφτασα σπιτι η τσαντα ειχε ανοιξει διαπλατα απο τις διακοσαρες και μεσα ειχε μεινει μονο η οδοντοβουρτσα
    Όταν με το καλό πάρεις στα χέρια σου το HELD (και ζεις στην Αθήνα) θα το εκτιμούσα πολύ αν μπορούσαμε να συναντηθούμε για να το δω από κοντά. Το έχω στοχοποιήσει για μελλοντική αγορά, θεωρώ ότι είναι από τα ομορφότερα του είδους και μου αρέσει που βγάζει και Long έκδοση.

  8. #68
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    728
    Φιλε μου μενω γυρω στα 600 χιλιομετρα βορεια της Αθηνας! Ευχαριστως να το δοκιμαζες αν ημουνα κατω.Θα αναφερω εντυπωσεις οταν παραλαβω.Μου φανηκε καλο μπουφανακι απο τα specs,μενει τωρα να δουμε και απο κοντα,αν και πιστευω θα ναι μπομπα.Ελεγα για το Dainese Dyno αλλα μολις ειδα το SRX αλλαξα γνωμη.Πολυ ωραιο βεβαια και το Dyno λιγο ποιο συγχρονο/κυριλε εμφανισιακα σε αντιθεση με το Held που μου βγαζει ποιο oldschool/racing. Εχω ακουσει πολυ καλα λογια για την held,ειδικα για τα γαντια της που ειναι Top!Παντελονι ψαχνω τωρα.Eλεγα να παρω το SRX το παντελονι που παει σετακι μαζι με το μπουφαν αλλα δεν ξερω,ειχα τις αμφιβολιες μου για το εμφανισιακο κομματι οπου εχει τις εξωτερικες επιγονατιδες.

  9. #69
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    728
    Λιγο ασχετο με το θεμα.Αφορα στολη δερματινη και οσους εχουνε.Ειμαι 1.86 και παιζω απο 80 μεχρι 85 κιλα.Για τι μεγεθος ειμαι?Το 52 θα με ειναι ενταξει?

  10. #70
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    817
    Εγώ είμαι 1.83 και 67 κιλά. Το 52 σαν κιλά είναι εντάξει αλλά μου είναι κοντό (έχω διαιρούμενη και με σφίγγει στα καλαμπαλικια).
    Τώρα πήρα 54. Μόλις έρθει θα σου πω πως μου κάνει.
    Σε ολοσομη το 52 δεν μου μπαίνει καθόλου.

  11. #71
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    728
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από borgiriadis1 Προβολή μηνύματος
    Εγώ είμαι 1.83 και 67 κιλά. Το 52 σαν κιλά είναι εντάξει αλλά μου είναι κοντό (έχω διαιρούμενη και με σφίγγει στα καλαμπαλικια).
    Τώρα πήρα 54. Μόλις έρθει θα σου πω πως μου κάνει.
    Σε ολοσομη το 52 δεν μου μπαίνει καθόλου.
    Ωχ καταλαβα,δεν προκειται να μου μπαινει με τπτ δλδ..Και να δεις οτι θα ειμαι για 56,αλλα η 56 θα ειναι για 90+κιλα .Κριμα και βρηκα μια 52 νουμερο σε καλη τιμη μεταχειρο.

  12. #72
    Μέλος Το avatar του/της sam4g
    Εγγραφή
    15/05/2014
    Μηνύματα
    452
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    Ωχ καταλαβα,δεν προκειται να μου μπαινει με τπτ δλδ..Και να δεις οτι θα ειμαι για 56,αλλα η 56 θα ειναι για 90+κιλα .Κριμα και βρηκα μια 52 νουμερο σε καλη τιμη μεταχειρο.
    Αν δεν δοκιμάσεις είναι δύσκολο να καταλάβεις ποιο είναι το νούμερο σου. 2 άτομα στο ίδιο ύψος και ίδια κιλά μπορεί τελικά να φοράνε διαφορετικό μέγεθος δερμάτινης φόρμας κι αυτό γιατί ο ένας μπορεί να είναι π.χ 80 κιλά μύες κι ο άλλος 80 κιλά με αρκετό λίπος συσσωρευμένο σε κάποια σημεία του σώματος. Ειδικά σε δερμάτινη στολή αν δεν δοκιμάσεις δεν αγοράζεις. Επίσης, σε κάθε εταιρία υπάρχει και διαφορά όσον αφορά την εφαρμογή (θεωρώ οι alpinestars π.χ είναι πιο στενές απ τις dainese).

    Εγώ στο 1.80 77-79 κιλά ήμουν στο 52 της dainese.

  13. #73
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    817
    Καλά σίγουρα παιζουν ρολο πολλά όσον αφορα τις στολές. Απλα όσον αφορα το υψος είναι ψιλοστανταρ τα νούμερα. Όπως ανέφερε στο 1,80 σου καθόταν καλά το 52. Στο 1,83 εμένα με κόβει, σε υποφερτό σημείο μεν αλλά θα ήθελα να ήμουν πιο άνετα οποτε και πήρα το 54.(πρωτα διάβασα κριτικες βέβαια)
    Ο billyka πολύ είναι και πιο ψηλός δεν παιζει να είναι στο 52 με τπτ δλδ.

  14. #74
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    To νούμερο απο μόνο του δεν λέει τίποτα απολυτως.

    Υπαρχουν στολες για 'κοντοχοντρους' για 'κανονικούς' και για 'ψηλολιγνους' και θα πρέπει ο καθένας να ψάξει βρεί τι του ταιριαζει
    Εγω ειμαι 1.89 και 75 κιλα και φοράω ολοσωμη 56 Spidi, η οποία μου ειναι γενικά ΟΚ αλλά λιγο κοντη στα μανικια. Ειχα ψάξει και ειχα δει οτι η Spidi βγαζει μακρόστενες φόρμες και κατεληξα εκει.
    Αλλης μαρκας φορμα 56 ας πουμε μου ειναι θεόκοντη αλλά και παρα πολύ φαρδιά.
    Τελευταία τροποποίηση από sapila racing; 02/12/2021 στις 11:11.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  15. #75
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Volpad
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    964
    Πρόσεχε σε ποια χώρα είναι η αποστολή όταν δεν είσαι συνδεδεμενος.
    Μπορεί να σου δείχνει τιμή χωρίς vat.

Σελίδα 5 από 12 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Yamaha black friday
    από basilis_k6 στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 15/11/2018, 22:40
  2. Metal Mulisha Black Friday Trailer
    από MαD MαX στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 20/02/2012, 15:59
  3. Triumph Bonneville (jet black 2004)
    από axaireutos στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 05/02/2004, 16:54
  4. Fridays in Hell
    από almalibera στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 02/02/2004, 12:48
  5. Black Humor (οτι πρέπει για Δευτέρα!)
    από petridist στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 19/01/2004, 18:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF