Σελίδα 7 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 23456789101112 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 174

Θέμα: BLACK FRIDAY?

  1. #91
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    819
    Καλησπέρα. Την παρασκευή ήρθαν τα πράγματα από το fc-moto. Έκανα κάποιες δοκιμές στο σπίτι. Εντυπώσεις:
    1)Γάντια. Σε νούμερο XXL. Μου έκατσαν ακριβώς. Και τα είχα διαλέξει με το μέγεθος του fc-moto. Απίστευτα μαλακά και φαίνονται πολύ ποιοτικά.

    https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf...le-Gloves-0007

    2)Μπότες. Σε νούμερο 44. Επίσης ακριβώς. Μισό νούμερο ίσως πιο μεγάλες . Το 43 δεν θα έμπαινε. Ωραία αίσθηση στο περπάτημα, πρέπει να κάνουν και τα σπασίματα τους ακόμα.

    https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf...cle-Boots-0002

    3) Στολή. Σε νούμερο 54. Ακριβώς στο ύψος. Όταν λέμε όμως ακριβώς το εννοώ. Μόλις την κούμπωσα ήρθαν όλες οι προστασίες εκεί που έπρεπε. Στο φάρδος όμως έχω τις ενστάσεις μου. Δεν τσουβαλιάζει αλλά είναι για τα γούστα μου λίγο άνετη. Η προηγούμενη ήταν τελείως κολλητή και ήταν η πρώτη μου στολή γι αυτό δεν ξέρω πως πρέπει να κρίνω. Ο αδερφός μου που την είδε πάνω μου λέει οτι είναι οκ αλλά εμένα κτ δεν μ αρέσει (δεν μπορώ να αποφασίσω αν χρειαζόμουν όμως μικρότερη γτ νομίζω οτι θα ήταν κοντή). Σαν αίσθηση κι αυτή πολύ ωραία και το δέρμα πολύ μαλακό. Επίσης έχει 2 είδη δεσίματος. Ένα που δένει γύρω γύρω και ένα που δένει μόνο στην πλάτη.

    https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf...athersuit-0001

    Ενδεικτικά αναφέρω πάλι ότι είμαι 1,83 ύψος, 67 κιλά και νούμερο αθλητικού παπουτσιού 43
    Πάτα το 0

  2. #92
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.168
    Μεγειά σου. Καλοφόρετα!!
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  3. #93
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από borgiriadis1 Προβολή μηνύματος
    3) Στολή. Σε νούμερο 54. Ακριβώς στο ύψος. Όταν λέμε όμως ακριβώς το εννοώ. Μόλις την κούμπωσα ήρθαν όλες οι προστασίες εκεί που έπρεπε. Στο φάρδος όμως έχω τις ενστάσεις μου. Δεν τσουβαλιάζει αλλά είναι για τα γούστα μου λίγο άνετη. Η προηγούμενη ήταν τελείως κολλητή και ήταν η πρώτη μου στολή γι αυτό δεν ξέρω πως πρέπει να κρίνω. Ο αδερφός μου που την είδε πάνω μου λέει οτι είναι οκ αλλά εμένα κτ δεν μ αρέσει (δεν μπορώ να αποφασίσω αν χρειαζόμουν όμως μικρότερη γτ νομίζω οτι θα ήταν κοντή). Σαν αίσθηση κι αυτή πολύ ωραία και το δέρμα πολύ μαλακό. Επίσης έχει 2 είδη δεσίματος. Ένα που δένει γύρω γύρω και ένα που δένει μόνο στην πλάτη.

    https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf...athersuit-0001

    Ενδεικτικά αναφέρω πάλι ότι είμαι 1,83 ύψος, 67 κιλά και νούμερο αθλητικού παπουτσιού 43
    Λογικό με τέτοιο βάρος για το ύψος σου να σου φαίνεται "μπόλικη".... Μόνο χόρτα τρώς ρε φίλε ?

  4. #94
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    819
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THEOD Προβολή μηνύματος
    Λογικό με τέτοιο βάρος για το ύψος σου να σου φαίνεται "μπόλικη".... Μόνο χόρτα τρώς ρε φίλε ?
    Ευχαριστώ.

    Ξέρω ότι είναι λίγο ακραίες οι τιμές γι αυτό δεν μου έρχεται και πολύ καλά. (Έτσι είναι το σκαρί μας. Και ο αδερφός μου σ αυτές τις τιμές παίζει)
    Αν δώ οτι με ενοχλεί τοοοοσο πολύ μπορεί να την στείλω για μάζεμα (νομίζω οτι ένας καλός είναι στη Θεσ/νικη)
    Πάτα το 0

  5. #95
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    Εγω ξαναπαθαινω σοκ με το νουμερο διοτι σε οτι βιντεο εχω δει στο νετ σε αυτο το υψος περνουν 52.Ειμαι 1.86 αλλα επειδη ειμαι καπως αδυνατος 80-83 κιλα κοιταω και γω για 52.Μεγειες,καλοφορετα και αγρατζουνιστα!
    Τελευταία τροποποίηση από billyka; 13/12/2021 στις 18:52.

  6. #96
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    819
    Update για τη στολή. Αφού την φόρεσα αρκετή ώρα και έκανα κ αλλαγές με την άλλη που έχω σε νούμερο 52 κατέληξα ότι το πρόβλημα είναι το ύψος μου ανάλογα με τα κιλά μου.
    Η 52 είναι κοντή τλκ. Όχι απαγορευτικά αλλά σε σχέση με την 54 η διαφορά είναι εμφανής. Η 54 φαίνεται σε όλα τα άκρα του σώματός μου ότι έρχεται πιο σωστά.

    Και αυτό που έλεγα για πιο φαρδιά είναι σε 4 συγκεκριμένα σημεία. Στους 2 καρπούς και στους 2 αστραγάλους. Λόγω των κιλών μου τα άκρα είναι πολύ λεπτά κ εκεί φαίνεται ότι έχει κενό. Στα μπούτια είναι τόσο όσο και στην κοιλιά οκ έχει ένα λογικό περίσσευμα.
    Σε όλα τα υπόλοιπα σημεία που έλεγα εγώ για φαρδιά άκυρα. Απλά αυτή η στολή έχει παραπάνω προστατευτικά (στα καλάμια και στα κωλομερια που η άλλη δεν είχε) και φαίνεται πιο βαρβατη πάνω μου.

  7. #97
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    Παρελαβα σημερα τα πραγματα απο το Fc-Moto.

    1)Μπουφαν υφασματινο Held Safer SRX Textile Jacket.

    Καλα εμφανισιακα το καραγουσταρω!Επισης μου φαινεται αρκετα ποιοτικο μπουφαν.Αυτο που δεν ξερω αν θα αντεξει στο χρονο ειναι τα γραμματα στα μανικια και στο στηθος τα οποια ειναι εξογκωμενα και ειναι ραμμενα.Δεν ειναι δηλαδη βαμμενα πανω στο υφασμα.Το χρωμα του δεν ειναι οπως φαινεται στο σαιτ,το γκριζωπο αυτο που φαινεται ειναι μαυρο.Τα υπολοιπα ειναι οπως φαινονται στο σαιτ.Στο youtube που τσεκαρα πριν την αγορα για review ειχα δει οτι το χρωμα ειναι μαυρο και οχι γκρι.Μεγεθος πηρα L,δεν ξερω εαν επρεπε να παρω XL,το παλιο μου μπουφαν ειναι επισης L.Mου ερχεται πολυ καλα σε μανικια,μεση,κτλ..Πρωτη φορα φορεσα μπουφαν με σκληρες προστασιες και στην αρχισε με ξενισε λιγο αυτο,διοτι τις ενιωθα.Συνηθισμενος απο το παλιο μπουφαν μου το οποιο εχει προστασιες (αγκωνες,ωμους,πλατη) αλλα ειναι ποιο μαλακες και δεν τις νιωθεις τοσο.Ισως για αυτο να σκεφτομουν μηπως επρεπε να παρω XL.Νομιζω βεβαια οτι καλα εκανα και πηρα L,διοτι δεν το πηρα σκεφτομενος οτι θα το φοραω χειμωνα,θα το φοραω ανοιξη,φθινωπορο.Παρα πολυ ικανοποιημενος απο την αγορα του,ο χρονος θα δειξει τα υπολοιπα.

    https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf...le-Jacket-0003

    2)Μποτες Alpinestars Supertech R.

    Δεν εχω ξαναφορεσει μποτα μηχανης δρομου(εχω φορεσει ΜΧ μποτες).Διαβαζα οτι το μεγαλο της ατου για την κατηγορια ειναι η ανεση.Δλδ αν αυτη ειναι η ποιο ανετη οι αλλες πως ειναι ρε παιδια? Ενταξει ξερω οτι ειναι Racing μποτα οποτε δεν περιμενα να ειναι ανετη,απλα μολις την εβαλα σκεφτηκα αμεσως αυτο.Νουμερο πηρα 46,οτι φοραω και στα καθημερινα μου.Στην αρχη,οπου εβαλα πρωτα μονο την εσωτερικη μποτα,νομισα οτι την πηρα λιγο μεγαλη και θα επρεπε να παρω 45.5,οταν ομως μετα τις εβαλα κανονικα και τις πατησα ολα πενα!Ειναι οπως πρεπει!Διαβασα οτι χρειαζεται λιγο προσοχη με το speed lacing system,τα κορδονια της εσωτερικης μποτας δλδ,διοτι κοβονται ευκολα.Θα εχω το νου μου.Εμφανισιακα πολυ ωραια μποτα με μπολικη προστασια.

    https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf...Boots-S21-0007

    3)Τσαντα πλατης Fc-Moto Hump 2.0 Motorcycle Backpack

    Μετα απο μια σχετικα γρηγορη βολτα 160 χλμ οπου ειχα τσαντα πλατης την κλασσικη υφασματινη,μολις εφτασα σπιτι,διαπιστωσα οτι η τσαντα απο τον αερα ειχε ανοιξει και το μονο που ειχε μεινει μεσα ηταν η οδοντοβουρτσα μου..Παει η βερμουδα μου,η οποια ηταν φθηνη αλλα μου αρεζε παρα πολυ,πανε και τα γυαλια ηλιου μου..Δεν λες παλι καλα οπου πριν ξεκινησω,ειχα βγαλει απο την τσαντα ολα μου τα χαρτια,ταυτοτητες,διπλωμα,αδεια κτλ κτλ και το πορτοφολι και τα εβαλα στις τσεπες του μπουφαν?Τελοσπαντων,μετα απο αυτο το σκηνικο και ολοκληρωντας την παραγγελια απο το Fc-Moto,μου εμφανισε στα people also bought αυτην την τσαντα.Με το που την ειδα,χωρις δευτερη σκεψη την εβαλα και αυτη στο καλαθι αγορων.Εντυπωσεις,μεγαλουτσικη(την περιμενα ποιο μικρη),δεν εχω βαλει ακομα μεσα πραγματα να δω τι χωραει,σκληρο εξωτερικο κελυφος και το φερμουαρ ειναι απο την μερια της πλατης σου και οχι απο την εξω,ωστε να ανοιγει απο τον αερα και να χανεις τα αντικειμενα σου..Η τσαντα ειναι της Bogotto,εχει ταμπελακια Bogotto δλδ, η οποια πιστευω οτι ειναι η μαρκα του Fc-Moto.

    https://www.fc-moto.de/en/FC-Moto-Hu...cycle-Backpack

    Δωρο μαζι με αυτα,μια μπαντανα Fc-Moto.Ηθελα να παρω και παντελονι,αλλα επειδη τις μερες πριν την παραγγελια ετυχε να δοκιμασω ενα παντελονι μεγεθος L,το οποιο μου ηταν παααρα πολυ μακρυ ειπα να δοκιμασω πρωτα και μετα να αγορασω.Σκεφτομουν να παρω το παντελονι της Held το οποιο βγαζει σαν σετακι με το μπουφαν της το οποιο αγορασα,αλλα καπου σκαλωνα,περαν του μεγεθους,δεν ξερω,ισως στις εξωτερικες επιγονατιδες.Επισης χρειαζομαι γαντια,δεν θελω δερμα,αλλα ολες οι επιλογες οι οποιες εχουν αρκετη προστασια εχουν και δερμα..Σκεφτομαι η να παρω κατι υφασματινο και να κανω εκπτωση στην προστασια,η να παρω τα γαντια της Andromeda τα οποια ειναι με φουλ προστασια,υλικο Superfabric,Kevlar,Carbon κτλ.Θα δουμε,ακομα το ψαχνω

  8. #98
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    819
    Άντε με γεια. Καλοφορετα.

  9. #99
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    459
    Καλοφόρετα όλα!

    Σχετικά με την τσάντα.

    Την αγόρασα και εγώ και δεν μου άρεσε που έχει κέλυφος.

    Η τσάντα που χρησιμοποιώ και ήθελα κάποια στιγμή να το γράψω στο φόρουμ είναι η παρακάτω. Να πω ότι είναι εξαιρετικής ποιότητας. Η τιμή αυτή είναι η καλύτερη που δίνουν (την παρακολουθώ 1 χρόνο τώρα).

    https://og-original.com/product/ez_riderpro-white/

  10. #100
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    Καλημερα!Εμενα μετα την απωλεια των αντικειμενων απο την ''συμβατικη'' τσαντα πλατης βρισκω την συγκεκριμενη παρα πολυ καλη επιλογη ειδικα για 18 ευρω που την πηρα.Το κελυφος λογικα ειναι ετσι για λογους αεροδυναμικης.

  11. #101
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    Εχετε κατα νου καποιο παντελονι που να μην ειναι φαρδυ κατω?Τα περισσοτερα ειναι πολυ τσουβαλια κατω.Εχω δει μερικα αλλα ειναι κυριως καλοκαιρινα/διατρητα,θα ειναι Οκ για ανοιξη-φθινοπωρο?Απο Απριλη πχ μεχρι Νοεμβρη?Δεν με ενδιαφερει για την εποχη που τωρα διανυουμε πχ.

  12. #102
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    Καλημέρα.
    Ενδιαφέρομαι για αυτό https://shima.pl/en/products/giro ,κάπου το πήρε το μάτι μου και στην Ελλάδα.
    porca miseria.

  13. #103
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    katsar εδω εισαι.Και ποιο φθηνα απο το πολωνικο σαιτ.

    https://www.coloriposto.gr/panteloni...iro-black.html

    Εμενα μου αρεσε της ιδιας εταιριας το Hero.

  14. #104
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    Χεχε,ευχαριστώ , σαν ιδέα για στενό παντελόνι το έγραψα
    porca miseria.

  15. #105
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    Και γω στενο κατω θελω δεν μου αρεσουν τα baggy.Με τζιν σωληνα και αρβυλες μαθαμε

Σελίδα 7 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 23456789101112 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Yamaha black friday
    από basilis_k6 στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 15/11/2018, 21:40
  2. Metal Mulisha Black Friday Trailer
    από MαD MαX στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 20/02/2012, 14:59
  3. Triumph Bonneville (jet black 2004)
    από axaireutos στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 05/02/2004, 15:54
  4. Fridays in Hell
    από almalibera στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 02/02/2004, 11:48
  5. Black Humor (οτι πρέπει για Δευτέρα!)
    από petridist στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 19/01/2004, 17:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF